Prawo na lewym (pasie)

/ /

Prawo na lewym (pasie)

Autor Wiadomość

PITER

PITER
9 czerwca 2017, 18:49

Panie KOPAN. Art. 5.1 mówi tylko, że znak jest ważniejszy od ogólnych zasad ruchu, że sygnały świetlne są ważniejsze od zasad ogólnych i znaków, a od tego wszystkiego ważniejsze są polecenia wydawane przez uprawniona osobę. Koniec kropka. Jadę zgodnie z art. 16.4 przy prawej krawędzi jezdni i widzę przed sobą trzy wolne wyznaczone pasy ruchu do jazdy na wprost, a ja nie zamierzam opuścić drogi którą się poruszam ani na niej zawracać, to co zwalnia mnie z obowiązku jazdy przy prawej krawędzi jezdni? To samo przy braku fizycznego wyznaczenia pasów ruchu. Kto tu wybiera co mu pasuje? Jest obowiązek jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, więc nie ma dyskusji, trzeba tak jechać. Do czasu kiedy ten pas jest wolny, nie ma znaku zakazującego jazdy tym pasem prosto, nie natrafię na sygnalizator z czerwonym sygnałem, albo zabroni mo kontynuowania dalszej jazdy tym pasem osoba uprawniona do mam obowiązek stosować się na drogach publicznych i w strefach ruchu do art. 16.4 prd i tyle w temacie.

Leszek Drugi

Leszek Drugi Dołączył:
Lip 8, 2013 07:20
  • 481
  • 61
  • 0
9 czerwca 2017, 19:01

Hmm, nadal nie rozumiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że pierwsze zdanie dotyczy tylko niewyznaczonych pasów (nigdzie tak nie napisano). Drugie zdanie odnosi się wyłącznie(!) do zakazu poruszania się dwoma wyznaczonymi pasami ruchu jednocześnie. Jest to norma racjonalna, bo gdy pasy ruchu nie są wyznaczone, to w miejscu gdzie pojadą obok siebie dwie osobówki, autobus mimo poruszania się możliwie blisko prawej krawędzi, zajmie dwa pasy ruchu jadąc tuż za nimi, bo jest pojazdem szerszym. Skoro odwołujesz się do art. 5.1. to pragnę zauważyć, że art. 16.4. jest normą ustawową i w żaden sposób nie definiuje znaków poziomych, które wyznaczają pasy ruchu. Identycznie w drugą stronę, tzn. dyspozycja znaków P-1,2,3,4... nie ma żadnego związku z normą z art. 16.4. ustawy. D-6 nie zabrania wyprzedzania, nie zabrania zatrzymania, nie reguluje pierwszeństwa - choć pewnie będziesz się upierał, że jest inaczej.....

kopan

kopan Instruktor Dołączył:
Maj 17, 2017 21:50
  • 64
  • 126
  • 3
9 czerwca 2017, 22:15

Leszek DrugiHmm, nadal nie rozumiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że pierwsze zdanie dotyczy tylko niewyznaczonych pasów (nigdzie tak nie napisano). A nigdzie tego nie napisano!!! To wynika z przepisów konkretnie z zdania drugiego tego ustępu Leszek DrugiDrugie zdanie odnosi się wyłącznie(!) do zakazu poruszania się dwoma wyznaczonymi pasami ruchu jednocześnie. Jest to norma racjonalna, bo gdy pasy ruchu nie są wyznaczone, to ...... Że jak? Tłumaczysz normę do wyznaczonych pasów ruchu na przykładzie niewyznaczonych pasów ruchu !!!!!! Jakby drugie zdanie odnosiło się wyłącznie do zakazu jazdy dwoma pasami to by tak napisano - drugie zdanie definiuje ZAJMOWANIE wyznaczonych pasów ruchu - nie wolno zajmować dwóch pasów ruchu, to oznacza że możesz zajmować obojętnie który wyznaczony pas ruchu !!!!! ZAJMOWAĆ jeden lub drugi nigdy dwa naraz..

kopan

kopan Instruktor Dołączył:
Maj 17, 2017 21:50
  • 64
  • 126
  • 3
9 czerwca 2017, 22:56

Skoro odwołujesz się do art. 5.1. to pragnę zauważyć, że art. 16.4. jest normą ustawową i w żaden sposób nie definiuje znaków poziomych, które wyznaczają pasy ruchu. Ale masz pragnienia i spostrzeżenia. Kto tu oprócz Ciebie wpadł na pomysł że art 16.4 definiuje znaki poziome !!!!! - Do mnie ta mowa, to insynuujesz że to ja tak twierdzę? Gościu Art 16.4 mówi o wyznaczonych pasach ruchu a te się znakami poziomymi wyznacza. To tak trudno zrozumieć? Twór wyznaczony pas ruchu powstaje z pomalowania go znakami poziomymi. Stosowanie się do tworu wyznaczony pas ruchu polega na stosowaniu ust.4 art 16 oraz znaczenia znaków poziomych stwarzających stwora !!! Stwór wyznaczony pas ruchu należy do stworów znakowych. Tak że zgodnie z art 5.1 masz się stosować do stwora a nie do sprzecznego ze stworem zapisu o jeździe przy prawej krawędzi jezdni !!!

  • 1
  • 2
  • 3 (current)

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.