Do MORDu na próbę

Data publikacji: 21 maja 2019, 11:54
Do MORDu na próbę
43
Jeden z samochodów egzaminacyjnych MORD Tarnów /źródło: mord.tarnow.pl

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zapewnił osobom zapisanym na egzamin możliwość zapoznania się z placem manewrowym i samochodami egzaminacyjnymi. 25 minut jazdy kosztuje 45 złotych.

Przedstawiciele MORD twierdzą, że ich oferta jest odpowiedzią na problemy, z którymi borykają się kandydaci na kierowców. Dla wielu z nich pierwszy kontakt z nowym pojazdem, w nowych okolicznościach, jest źródłem dodatkowego stresu. Dyrektor MORD Paweł Gurgul tłumaczy w rozmowie z portalem NaszeMiasto.pl, że chodzi przede wszystkim o przećwiczenie jazdy w identycznych warunkach, jak na egzaminie, co może istotnie wpłynąć na redukcję niepotrzebnego stresu.

Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które zapisały się na egzamin. Podczas 25-minutowej jazdy kandydat wsiada do samochodu egzaminacyjnego będącego własnością MORD i może wykonać np. zadanie jazdy wyznaczonym pasem ruchu, czy ruszanie na wzniesieniu. Kandydat musi sobie też zapewnić nadzór instruktora nauki jazdy z ważną legitymacją.

Komentarze

  1. Robert Prokopiuk

    Robert Prokopiuk   13 czerwca 2019, 21:11

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Pani ANECZKO ? Podałem PRZYKŁAD, zrozumiałe ? Druga sprawa-proszę zapoznać się z aktualnymi przepisami. Art 25.1 Kierujacy.... ma ustapić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony...i nie ma zaznaczonego wyjątku,że gdy ten z prawej zawraca to nie ma pierwszeństwa. Pani/Pana czytanie ze zrozumieniem wprawia w osłupienie. Pani?Pana zarzuty to temat zastępczy mający przykryć Pani? Pana żenujący poziom "wiedzy" Czy w końcu klonie stać ciebie na rejestrację, a nie udawanie chóru nawiedzonych ?

  2. ANECZKA

    ANECZKA   13 czerwca 2019, 09:08

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Panie Prokopiuk, co ma pierwszeństwo przy zawracaniu, do wjazdu na rondo bez włączania lewego kierunkowskazu ? Przecież zawracający nigdy nie miał, i nie ma pierwszeństwa przed nikim. Nie ma żadnego przepisu, który daje mu takie uprawnienie. Kolejny raz nie odpowiada Pan na pytanie i ucieka od tematu. To bardzo proste i nic więcej. Wydaje się, że pisze Pan tylko po to, by być ostatnim w dyskusji i wykazać, że tylko Pan wie, ale nie powie, bo nadal chce się uważać za najmądrzejszego. Pan tu leczy jakieś kompleksy? Bardzo proszę, ale niech Pan nie pisze byle czego i byle jak, bo to żenada. Pytanie dotyczyło wiedzy egzaminatorów. Stwierdził Pan, że wyroki sądów są absurdalne, więc i ja pytam, nie tylko Pana, dlaczego w jednych WORD, zgodnie z tymi wyrokami, egzaminatorzy nie wymagają włączania lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo z zamiarem jazdy na jego lewą stronę, a w drugich WORD uznają oba zachowania za właściwe lub udają, że tego czy egzaminowany włączył kierunkowskaz nie widzą? Przecież w Polsce obowiązuje jedno prawo o ruchu drogowym, a nie to stare o którym Pan wspomina, więc skąd taka różnica zachowań?

  3. Robert Prokopiuk

    Robert Prokopiuk   12 czerwca 2019, 18:01

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    To proste. Niektórzy pamiętają PoRD obowiązujący przed laty i nie zauważyli zmian. Dobrym przykładem jest Mr. Dvorac wypowiadajacy się na temat pierwszeństwa przy zawracaniu.

  4. ANECZKA

    ANECZKA   11 czerwca 2019, 23:43

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Ciekawe pytanie dotyczące wiedzy egzaminatorów. Skoro wyroki sądów są absurdalne, to dlaczego w jednych WORD, zgodnie z tymi wyrokami, egzaminatorzy nie wymagają włączania lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo z zamiarem jazdy na jego lewą stronę, a w drugich WORD uznają oba zachowania za właściwe lub udają, że tego czy egzaminowany włączył kierunkowskaz nie widzą? Z tego co mi wiadomo jest jedno prawo o ruchu drogowym, więc skąd tak różne zachowania?

  5. Robert Prokopiuk

    Robert Prokopiuk   11 czerwca 2019, 20:50

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    OBSERWATOREX Jak to jest, że skoro wyroki są absurdalne, to w jednych WORD egzaminatorzy nie wymagają włączania lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo z zamiarem jazdy na jego lewą stronę, a w drugich udają, że tego nie zauważają?Nie wiem, czy się nie odwołują. Nie mam wglądu w akta.

  6. OBSERWATOREX

    OBSERWATOREX   10 czerwca 2019, 17:01

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Robert ProkopiukOBSERWATOREX a egzaminowani wygrywają w sądach z egzaminatorami?Ale przy jakich absurdalnych orzeczeniach.Absurdalnych i niezaskarżanych? Przecież skoro są absurdalne, to dlaczego egzaminatorzy pełniący zawód zaufania publicznego, wspierani przez swoje stowarzyszenie, przez społeczeństwo i ministerialnych urzędników uważani za znawców prawa drogowego w jego obowiązującej formie, nie zaskarżają wyroków? Dlaczego nie wykazują w sposób formalny, a nie w środowiskowych pyskówkach, błędów procesowych i nie przedkładają materiału do oceny przez Naczelny Sąd Administracyjny? Nie zależy im na reputacji, czy czują się bezkarni? A może cicho siedzą, by prawda o ich niewiedzy nie stała się powszechna? Jak to jest, że skoro wyroki są absurdalne, to w jednych WORD egzaminatorzy nie wymagają włączania lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo z zamiarem jazdy na jego lewą stronę, a w drugich udają, że tego nie zauważają?

  7. Robert Prokopiuk

    Robert Prokopiuk   10 czerwca 2019, 15:22

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    OBSERWATOREX a egzaminowani wygrywają w sądach z egzaminatorami?Ale przy jakich absurdalnych orzeczeniach.

  8. OBSERWATOREX

    OBSERWATOREX   7 czerwca 2019, 23:03

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    BalthierRobert Prokopiuk Uważa Pan,że WORD działa niezgodnie z prawem ? . Może i zgodnie z prawem. Co to ma znaczyć MOŻE I ZGODNIE Z PRAWEM? Nie ma Pan pewności, powątpiewa? Czy to możliwe, by WORD-y łamały prawo? A o jakim prawie mówimy? O działalności egzaminacyjnej czy gospodarczej, bo to ta druga jest teraz priorytetem? Przecież dzisiejsi dyrektorzy nie maja pojęcia o zasadach ruchu. Ci nowi to działacze partyjni. Koncentrują się na zarabianiu. Czy taka rolę miały pełnić WORD i to na dodatek pod rządami samorządów, a nie państwa, w imieniu którego egzaminuje się kandydatów na kierowców? A czy na pewno szkolą i egzaminują zgodnie z prawem, skoro mamy kilka szkół rozumienia tego samego prawa, a egzaminowani wygrywają w sądach z egzaminatorami?

  9. Robert Prokopiuk

    Robert Prokopiuk   7 czerwca 2019, 16:26

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Balthier. Wsadź sobie to prawo wiesz gdzie. Ma być normalność przede wszystkim A co jest nienormalnego w usłudze WORD ? Jakie prawo mam sobie wsadzić ?

  10. Balthier

    Balthier   7 czerwca 2019, 16:11

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Robert Prokopiuk Uważa Pan,że WORD działa niezgodnie z prawem ? . Może i zgodnie z prawem. Ale Jaruzelski też wprowadził stan wojenny zgodnie z prawem i cała komuna działała zgodnie z prawem. Wsadź sobie to prawo wiesz gdzie. Ma być normalność przede wszystkim