Łódź: egzaminy na włosku?

/ /

Łódź: egzaminy na włosku?

Data publikacji: 14 grudnia 2017, 14:43
Łódź: egzaminy na włosku?
7
Siedziba WORD w Łodzi /źródło: www.word.lodz.pl

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi odbyło się referendum ogłoszone przez NSZZ Solidarność. Ponad połowa pracowników opowiedziała się w głosowaniu za strajkiem. Możliwe że tuż po nowym roku staną tam egzaminy - informuje Express Ilustrowany.

W referendum, ogłoszonym przez NSZZ Solidarność w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi, za strajkiem opowiedziało się 27 pracowników - ponad połowa załogi, w tym egzaminatorzy. Przeciw było 21 - informuje Express. Termin strajku nie został jeszcze ustalony. Ma o tym zdecydować komisja zakładowa, jednak z informacji uzyskanych od kierownictwa działającej w WORDzie Solidarności, najbardziej prawdopodobną datą jest 5 stycznia.

Ostry konflikt zrzeszonych w Związku Zawodowym pracowników WORDu w Łodzi trwa już od kilku dobrych miesięcy. Pracownicy walczą nie tylko o podwyżki płac (postulatem jest poniesienie wynagrodzeń o 500zł brutto), ale też o przyjęcie i wprowadzenie jasnego i przejrzystego regulaminu premiowania pracy. Pracownicy łódzkiego ośrodka narzekają również na warunki i organizację pracy. Budynek przy ul. Smutnej w Łodzi należy do PKSu. Przetarg na budowę nowej siedziby był już ogłaszany dwukrotnie tylko w tym roku, a sam temat przeprowadzki istnieje już od ponad pięciu lat.

Na WORD w nowym budynku jednak prędko się nie zanosi. Ostatnie postępowanie przetargowe skończyło się po tym, jak najtańsza złożona oferta przekroczyła budżet na inwestycję aż o 6 milionów złotych.

Komentarze

  1. w.sz

    w.sz   15 grudnia 2017, 20:38

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Fatalna kondycja finansowa ośrodków egzaminowania jest nam znana z licznych dużo wcześnie informacji medialnych oraz raportu NIK. Konieczna jest przebudowa dotychczasowego całego systemu szkolenia i egzaminowania.Same podwyżki opłat nie załatwią żadnego z kłopotliwych problemów i są drogą do nikąd.

  2. Kursant

    Kursant   15 grudnia 2017, 10:15

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Jestem za strajkiem włoskim niech trwa jak najdłużej ,100% zdawalności a dyr. sam ustąpi. budowa pałacu WORD stanie a jaka radość dla kursantów z łodzi. Ludzie cała Polska polubi to miasto ja już je kocham-zaliczkowo. dajcie znać kiedy to się zacznie.

  3. Balthier

    Balthier   15 grudnia 2017, 00:04

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    @anon- Dlaczego mi wmawiasz swoje urojenia? Doskonale wiem co czytam i przecież o tym napisałem. I właśnie napisałem moje zdanie, że chcieliby mieć super siedzibę za małe pieniądze. A rozmach i luksus kosztuje. Kasę mają, ale im jej szkoda.

  4. faja

    faja   14 grudnia 2017, 23:45

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Obu dobra zmiana wzieła się za tą cała WORDowską koterię !!!!

  5. Myszkowski K

    Myszkowski K   14 grudnia 2017, 21:16

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Wreszcie tłuste koty wylazły za pieca i wzięły się za łby, Wy nie walczycie o uczciwe i rzetelne egzaminy ale o własne dupsko, kasę i monopol a. kursant ma się temu przyglądać. Coś nowego, ciekawego zaczęło się dziać w Łodzi, TO DOBRZE, gdyż może w ferworze walki wyjdą na jaw mechanizmy zdobywania, wyciągania oraz wydatkowania kasy Sytuacja w Łódzkim WORD może być iskrą zmuszającą WŁADZE do działania i zastanowienia się co dalej, iskrą która rozwali ten bajzel i temu podobne? Żle się chłopcy bawicie, macie za dobrze, jesteście tworem sztucznym , zbędnym, utrudniającym życie obywatelom, przechowalnią wykształconych ludzi wielu z Was o niewygórowanych ambicjach i niezaradnych życiowo. Pracę Waszą mogą i powinni wykonywać ludzie o niższych kwalifikacjach to przecież nie jest uniwersytet. Lepszymi egzaminatorami byli by z pewnością praktycy z długoletnim stażem i doświadczeniem , Policjanci z drogówki , Jak widać.można to wszystko robić inaczej, taniej, uczciwiej i cel osiągnąć taki sam a nawet i lepszy. Tego dokonać może tylko ŁEBSKI FACET któremu by się chciało ze stolca ministerjalnego Ciekawe czy się taki znajdzie i czy będzie mu się chciało ? Czy znowu wróci marazm i niemoc?.

  6. anon

    anon   14 grudnia 2017, 19:45

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    Balthier ty chyba nie rozumiesz ani słowa z tego co czytasz. Postępowanie się skończyło, bo najtańsza oferta jaka wpłynęła od wykonawców była droższa o 6 baniek od tego ile WORD chciał wydać. Naprawdę to jest dla ciebie za trudne do pojęcia?

  7. Balthier

    Balthier   14 grudnia 2017, 19:33

    Zgłoś nadużycie Cytuj

    "Ostatnie postępowanie przetargowe skończyło się po tym, jak najtańsza złożona oferta przekroczyła budżet na inwestycję aż o 6 milionów złotych."- To co oni chcą sobie wybudować pałac ze złota? Siedzą w cieplutkich biurach, wszystko pod nosem i jeszcze im mało. WORD'y zarabiają kosmiczne kwoty, ale na nowe luksusowe siedziby nie chcą przepłacać. Co za dusigrosze.