O pewnym rondzie w Redzie

/ /

O pewnym rondzie w Redzie

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
27 kwietnia 2017, 19:10

Na takie pytania to zdolny jest odpowiedzieć jedynie Wasz etatowy TROLL Prokopiuk. Więc konkretnie pytajcie specjalistów !!!!

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 11:49

i jeszcze jedna historia tego samego ronda https://youtu.be/3LXyGfbUGHM

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 22:04

kopanNa takie pytania to zdolny jest odpowiedzieć jedynie Wasz etatowy TROLL Prokopiuk. Więc konkretnie pytajcie specjalistów !!!!Dlaczego ja ? Przecież tam jeżdża idioci. A kto zrozumie idiotę jak nie ty ?

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 22:51

Robert ProkopiukkopanNa takie pytania to zdolny jest odpowiedzieć jedynie Wasz etatowy TROLL Prokopiuk. Więc konkretnie pytajcie specjalistów !!!!Dlaczego ja ? Przecież tam jeżdża idioci. A kto zrozumie idiotę jak nie ty ? Dlaczego moderator toleruje tu czystej wody chamstwo Prokopiuka, który brak wiedzy uzupełnia brakiem kultury i szacunku dla innych osób mających prawo do swojego zdania. To jest FORUM, a nie kącik porad odpowiedzialnych za słowo (przynajmniej tak być powinno) specjalistów. Tolerowanie takich zachowań wystawia złe świadectwo całemu środowisku OSK. Czy naprawdę nikomu tu nie zależy na dobrej reputacji środowiska OSK? Czy kierującego jadącego prawym pasem ruchu, który zbliżając się do pokazanego na filmie ronda niespodziewanie trafia na zamknięty słupkami pas ruchu (malowanie) ma prawo Prokopiuk nazywać bezkarnie idiotą?

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 23:23

Robert ProkopiukkopanNa takie pytania to zdolny jest odpowiedzieć jedynie Wasz etatowy TROLL Prokopiuk. Więc konkretnie pytajcie specjalistów !!!!Dlaczego ja ? Przecież tam jeżdża idioci. A kto zrozumie idiotę jak nie ty ? No i TROLL odpowiedział merytorycznie i na temat. Sytuacja z "dziwnym zachowaniem" kierujących pod względem prawnym jest oczywista !!! Ludziska tak jadą jak jadą, bo TROLL-e pokroju prokopiuka - tak im ruch drogowy zorganizowali. No pojęcia nie mających u nas nie brakuje.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2017, 07:43

kopan No pojęcia nie mających u nas nie brakuje. Co za samokrytyka. Jestem pod wrażeniem.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 maja 2017, 14:27

Gdyby Szerszon organizował tam ruch, to przy każdym wlocie i wylocie stałyby szlabany z opłatami na rzecz WORD'ów.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 maja 2017, 17:07

Nie wpuszczałbym tylko pierdół drogowych.Przed rondem łuk. Nie zrobisz nie jedziesz.Szukaj juz objazdów.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2017, 00:36

Czy "wiedza" ma polegać na prostowaniu ronda i wciskania ciemnoty,że C-12 wskazuje kierunek jazdy ? hmmm....

Konto usunięte

Konto usunięte
4 maja 2017, 00:38

I pamiętaj za co wyleciałeś z prawojazdy.com.pl...śmieszne jak dz....udaje dziewicę.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 maja 2017, 22:15

Całe szczęście, że istnieje internet i każdy potencjalny uczeń prokopiuka, może Z wyszukiwarki dowiedzieć się, że będzie miał do czynienia z debilem nie znającym kompletnie przepisów i nie umiejącym jeździć zwłaszcza w ruchu okrężnym.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 maja 2017, 22:40

Jak na razie nie dałeś rady nic udowodnić na podstawie przepisów. Więcej, nie potrafisz opisać kierunku jazdy, który rzekomo zmieniasz zjeżdżając ze skrzyżowania.I jeszcze to kłamstewko,żeś taki egzaminator. Podaj nr. sprawdzimy.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 maja 2017, 13:41

Robert ProkopiukJak na razie nie dałeś rady nic udowodnić na podstawie przepisów. Więcej, nie potrafisz opisać kierunku jazdy, który rzekomo zmieniasz zjeżdżając ze skrzyżowania. Panie Prokopiuk. Jest pan żenujący. Żaden przepis polskiego i obowiązującego Polskę prawa o ruchu drogowym nie nakazuje kierującemu wskazywania kierunku w którym zamierza się udać! Art. 22 ustawy Prawo o ruchu drogowym zobowiązuje kierującego do sygnalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu lub zamiaru zmiany kierunku jazdy w związku z zamiarem zawrócenia na drodze bez jej opuszczenia lub w związku z zamiarem jej opuszczenia w celu wjazdu na inną drogę lub przydrożną nieruchomość. Bzdurą nie popartą żadnym zapisem prawa jest twierdzenie, że obiekt skanalizowany wyłączoną z ruchu wyspą środkową lub placem, w tym typu rondo, jest pod względem zasad ruchu w całości jednym "skrzyżowaniem", oraz to, że znak C-12 jest znakiem kierunku jazdy z prawej strony wyspy środkowej (tak było w Kodeksie drogowym z 1983 roku, który nie obowiązuje już od 1997 - ustawa i od 2002 - rozporządzenie . Opuszczając okrężnie biegnącą jezdnię na obiekcie zorganizowanym wg zasad "ruchu okrężnego" dokonuje się zmiany kierunku jazdy w prawo, a to wymaga zastosowania się kierującego do wymagań art. 22.1, art. 22.2.1 i art. 22.5 aktualnie obowiązującej ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 maja 2017, 20:16

Może się nie znam, ale Art 22 w całości chyba mówi co innego. Druga sprawa..nie wiem, jak tam ciebie polskiego uczyli, ale C-12 oznacza skrzyzowanie. Że o ruchu okrężnym to chyba nie jest istotne. Wiadomo, że jedno skrzyżowanie a nie kilka.A ta "biegnąca okrężnie jezdnia" to jednak skrzyżowanie,przecięćie się itd...a nie widzę przepisu nakazującego sygnalizacji zjazdu ze skrzyżowania. Zmian nicka rysiu nic nie pomoże..jak byłeś dyletantem tak dalej pozostajesz.A jak jesteś tak tępy to poogladaj sobie ronda turbinowe...zdziwisz się ile to pasów ruchu i w jakich kierunkach prowadzi przez skrzyżowanie( jedno).I naucz się droga z jezdnią przecinająca się z drugą drogą z jezdnią nie tworzy jezdni bo widać.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 maja 2017, 21:19

Robert ProkopiukMoże się nie znam, ale Art 22 w całości chyba mówi co innego. Druga sprawa..nie wiem, jak tam ciebie polskiego uczyli, ale C-12 oznacza skrzyzowanie. Że o ruchu okrężnym to chyba nie jest istotne. Wiadomo, że jedno skrzyżowanie a nie kilka. A ta "biegnąca okrężnie jezdnia" to jednak skrzyżowanie, przecięcie się itd...a nie widzę przepisu nakazującego sygnalizacji zjazdu ze skrzyżowania. Zmian nicka rysiu nic nie pomoże..jak byłeś dyletantem tak dalej pozostajesz.A jak jesteś tak tępy to poogladaj sobie ronda turbinowe...zdziwisz się ile to pasów ruchu i w jakich kierunkach prowadzi przez skrzyżowanie( jedno).I naucz się droga z jezdnią przecinająca się z drugą drogą z jezdnią nie tworzy jezdni bo widać.Nie znasz się niestety. To czego cię uczono i do dziś uczą w WORD to Kodeks drogowy z 1983 roku, który nie obowiązuje już od dwóch dekad (1997 - ustawa i 2002 - rozporządzenie w sprawie znaków), czego nie raczyli zauważyć Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, marszałkowie województwa, starostowie, prezydenci miast na prawach powiatu, ..... Dla nich znak C-12 to znak nakazu kierunku jazdy z prawej strony wyspy środkowej, a nie znak nakazu stosowania się kierującego do zasad "ruchu okrężnego". Dlatego dodają go bezprawnie do znaku A-7. Twierdzisz, że znak C-12 oznacza skrzyżowanie. Ja wiem, że oznacza, że na skrzyżowaniu ruch się odbywa ... . Art. 22 ustawy prd dotyczy zmiany pasa ruchu, w Polsce zawracania bez opuszczania drogi na której wykonuje się ten manewr, oraz zamiaru opuszczenia drogi (też art. 16 Konwencji). Ronda turbinowe są tak jak spiralne i odśrodkowe zorganizowane wprost wg ogólnych zasad ruchu i nie mają nic wspólnego z "ruchem okrężnym" w rozumieniu znaku C-12. .....

Konto usunięte

Konto usunięte
30 maja 2017, 23:43

Raczej dla ciebie C-12 oznacza nakaz kierunku jazdy, który zmieniasz przy zjeździe ze skrzyżowania. Problem,że nie potrafisz określić tego kierunku i wymyslasz drogi, jezdnie wokół wyspy, aby poprzeć czymś swoją piramidalną bzdurę. Art 22 nie dotyczy tylko zmiany pasa ruchu-albo jesteś tak głupi albo trollujesz. Obstawiam bramkę nr 1 A czy przy rondach turbinowych ruch nie odbywa sie wokół wyspy ? I jeszcze jedno  , w Polsce obowiązuje PoRD a nie KW. Dlatego czy jesteś piterem, obserwatorexem,rysiem czy innym artystOM, nadal pozostajesz głupkiem.

______________
post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
30 maja 2017, 23:45

Przy takiej wiedzy nie jesteś w stanie stwierdzić czy się znam czy nie. Taczka i łopata. Jedyne do czego się nadajesz.

Konto usunięte

Konto usunięte
31 maja 2017, 07:01

Robert Prokopiuk1. Raczej dla ciebie C-12 oznacza nakaz kierunku jazdy, który zmieniasz przy zjeździe ze skrzyżowania. 2. Art 22 nie dotyczy tylko zmiany pasa ruchu-albo jesteś tak głupi albo trollujesz. 3.w Polsce obowiązuje PoRD a nie KW Tu jasno widać kim jesteś i, że etatowo troluje. Ad.1 Znak C-12 od 1984 do 2002 roku był zaliczony do znaków nakazu kierunku jazdy i tak jak to ty rozumiesz jego dyspozycję i skrzyżowanie typu rondo, posługując się chłopskim rozumem nazywając to logiką, zapisano jego dyspozycję - < "ruch okrężny" (rysunek C-12) dookoła wysepki (placu) na skrzyżowaniu>. Od 2002 roku nie jest już znakiem nakazu kierunku jazdy i zmieniono jego dyspozycję. Zmiana kierunku jazdy jest opisana w ustawie w art. 22. Ad.2. Art. 22 nie dotyczy tylko zmiany pasa ruchu. Napisałem przecież dotyczy zmiany pasa ruchu, w Polsce zawracania bez opuszczania drogi na której wykonuje się ten manewr, oraz zamiaru opuszczenia drogi. Ad.3 W Polsce obowiązuje PoRD, rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych, a także umowy i porozumienia międzynarodowe których Polska jest sygnatariuszem, takie jak Porozumienia europejskie i Konwencja o ruchu drogowym podpisana w Wiedniu w 1968 roku. To są fakty których nie zakrzyczy żaden Robercik, który nie mając argumentów, być może wiedzy, przekręca, zmyśla i bezkarnie obraża.

Konto usunięte

Konto usunięte
31 maja 2017, 22:16

Po pierwsze-historia w omawianym problemie mnie nie interesuje. Dużo było przepisów, które zakończyły swój żywot. Według obecnego PoRD-bredzisz.Po drugie-w Polsce obowiązuje PoRD a nie KW. Czytałeś w ogóle Konwencję ? Obawiam się ,że nie. Inaczej byś nie bredził.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 czerwca 2017, 00:56

Robert ProkopiukW Polsce obowiązuje PoRD a nie KW. Czytałeś w ogóle Konwencję ? Obawiam się ,że nie. Inaczej byś nie bredził. Brednie powiadasz. W Polsce tak jak w całej Europie obowiązujące prawo krajowe które ma obowiązek być co do zasady zgodne z Porozumieniami europejskimi oraz Konwencją wiedeńską która od 1988 roku jest obowiązującym Polskę, jako jej sygnatariusza, aktem prawem (Dz.U. 1988 nr 5 poz. 40). Konwencja o ruchu drogowym, sporządzona w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. Art. 16.1 "Przed wykonaniem skrętu w lewo lub w prawo w celu wjazdu na inną drogę lub wjazdu do przydrożnej posiadłości ...... Ani polskie ani międzynarodowe prawo nie mówi nic o tym, że kierunkowskazami wskazuje się kierunek w którym zamierza się pojechać.

  • 1 (current)
  • 2

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.