szkrzyżowanie

/ /

szkrzyżowanie

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
22 czerwca 2017, 08:53 szkrzyżowanie

Witam, proszę o poradę dotyczącą poruszania się na skrzyżowaniu w mieście. Chodzi o następującą sytuację: na drogę z pierwszeństwem przejazdu wjechać mogę z drogi prowadzącej z parkingu, na przeciw której znajduje się inna droga oznaczona znakiem "strefa zamieszkania". Czy jadąc prosto z parkingu w drogę w strefie zamieszkania muszę ustąpić pierwszeństwa kierowcy skręcającemu z niej w lewo?

Konto usunięte

Konto usunięte
18 lipca 2017, 23:43

Tylu na tym forum ekspertów od zasad ruchu drogowego i cisza jak makiem zasiał. WORD nie nauczył państwa jak należy rozumieć obowiązujące prawo ustawowe? To wielka szkoda, gdyż w ich prawie nie ma takiego przypadku.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 lipca 2017, 13:29

Nie oczekuj od "ekspertów" tego forum odpowiedzi na swoje pytanie. Oni, a z pewnością niektórzy z nich, mają ważniejsze cele, np. wzajemne obrażanie i obrzucanie się błotem oraz wyzwiskami. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Zaś jeśli chodzi o sytuację, o której piszesz to najpierw sprostowanie błędu (nie chodzi o literówkę w tytule). Otóż miejsce, które opisujesz nie jest skrzyżowaniem. Tym niemniej opisywany w pytaniu lewoskręt ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa jadącemu na wprost.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 lipca 2017, 14:28

Nickt Zaś jeśli chodzi o sytuację, o której piszesz to najpierw sprostowanie błędu (nie chodzi o literówkę w tytule). Otóż miejsce, które opisujesz nie jest skrzyżowaniem. Tym niemniej opisywany w pytaniu lewoskręt ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa jadącemu na wprost. Słuszna uwaga z małym wyjaśnieniem. Przedstawiona sytuacja dotyczy skrzyżowania drogi dojazdowej z parkingu, być może wewnętrznej, i wylotu ze strefy zamieszkania z drogą publiczną. Jest to skrzyżowanie dróg w rozumieniu budowli drogowej, natomiast oba wloty nie tworzą skrzyżowania w rozumieniu zasad ruchu, gdyż wyłącza je spod definicji skrzyżowania art. 2.10 prd. WJAZD NA DROGĘ PUBLICZNĄ JEST WŁĄCZANIEM SIĘ DO RUCHU,a to wymaga ustąpienia pierwszeństwa wszystkim jadącym droga publiczną, nawet tym jadącym niezgodnie z przepisami. "Nict" ma rację jeżeli obaj kierujący znajda się już na drodze publicznej, gdyż wtedy obowiązują ich ogólne zasady ruchu. Jednak gdy skręcający jest już na drodze publicznej, a jadący na wprost z parkingu nie zdążył jeszcze wjechać, to ma obowiązek powstrzymać się od wjazdu. Niestety BEZPRAWNE stawianie znaków A-7 lub B-20 na wylotach dróg dojazdowych, gruntowych, wewnętrznych i stref zamieszkania lub stref ruchu, tak dla "poprawy bezpieczeństwa", powoduje, że na wylotach są dwie sprzeczne ze sobą organizacje ruchu, i być może takiej sytuacji dotyczy pytanie.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 lipca 2017, 21:04

A PIETER normalnie dalej głupoty. -----2.10 skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną-------- Gdzie tu widzisz strefę zamieszkania? Wyjazd ze strefy tworzy skrzyżowanie o ile jezdnia ma odpowiednią nawierzchnię !!! ------Więc nie pleć głupot.----Ta sprawa jest mało istotna bo jeden i drugi ma ustąpić będącym w ruchu. Natomiast o pierwszeństwie pomiędzy "zainteresowanymi" decydują zasady ogólne skręcasz w lewo ustępujesz jadącemu na wprost z na przeciwka.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 lipca 2017, 21:18

No PIETER nie może poprzestać na jednej głupocie w jednym wpisie. Więc wali drugą głupotę: to wymaga ustąpienia pierwszeństwa wszystkim jadącym droga publiczną, nawet tym jadącym niezgodnie z przepisami. -----Gościu bzdura !!!! rozpatruje się na ile niezastosowanie się do prawa wpłynęło na przebieg zdarzenia drogowego. No i jest jeszcze trzecia bzdura. Gość twierdzi że nie zasady ogólne a kto pierwszy ten lepszy. To tyle o porządkowaniu "ekspertów". ----- Marcin - wyjeżdżając w lewo ustępujesz jadącemu z naprzeciwka na wprost.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 lipca 2017, 02:34

KOPAN. Kowalski. Jest Pan tak bardzo uczulony na chamstwo w stosunku do pańskiej osoby, wiec proszę podarować sobie wpisy o głupocie adwersarza. Określenie co jest głupotą zostaw sobie KOPAN do oceny własnych wpisów. Wyjazd ze strefy zamieszkania oraz z parkingu jest włączaniem się do ruchu, a nie wyjazdem z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu (art.17.1 prd). Jeżeli ten skręcający jest już na drodze z pierwszeństwem to wyjeżdżający z parkingu z zamiarem jazdy na wprost do strefy zamieszkania nie ma pierwszeństwa wg ogólnych zasad ruchu, gdyż będzie dopiero włączał się do ruchu. Art. 17.2 - Włączający się do ruchu ma ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu. Innemu bez warunków dodatkowych.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 lipca 2017, 18:44

Nie twierdzę że jesteś głupi ale że walisz często głupoty, to Ty sobie podsumowałeś i zrobiłeś z siebie głupka nie JA. No i następny kwiatek:------jeżeli ten skręcający jest już na drodze z pierwszeństwem to wyjeżdżający z parkingu z zamiarem jazdy na wprost do strefy zamieszkania nie ma pierwszeństwa wg ogólnych zasad ruchu, gdyż będzie dopiero włączał się do ruchu.------ jeżeli ten skręcający jest już na drodze z pierwszeństwem to wyjeżdżający z pod znaku ustąp z zamiarem jazdy na wprost nie ma pierwszeństwa wg ogólnych zasad ruchu, gdyż będzie dopiero wyjeżdżał z drogi podporządkowanej.. No nie że głupota ?????

Konto usunięte

Konto usunięte
22 lipca 2017, 09:39

kopanNie twierdzę że jesteś głupi ale że walisz często głupoty, to Ty sobie podsumowałeś i zrobiłeś z siebie głupka nie JA. No i następny kwiatek:------jeżeli ten skręcający jest już na drodze z pierwszeństwem to wyjeżdżający z parkingu z zamiarem jazdy na wprost do strefy zamieszkania nie ma pierwszeństwa wg ogólnych zasad ruchu, gdyż będzie dopiero włączał się do ruchu.------ jeżeli ten skręcający jest już na drodze z pierwszeństwem to wyjeżdżający z pod znaku ustąp z zamiarem jazdy na wprost nie ma pierwszeństwa wg ogólnych zasad ruchu, gdyż będzie dopiero wyjeżdżał z drogi podporządkowanej.. No nie że głupota ????? Co to za bełkot? Wyjeżdżający ze strefy zamieszkania nie ma znaku A-7 i WŁĄCZA SIĘ DO RUCHU!!!! Ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym kierującym.

Konto usunięte

Konto usunięte
23 lipca 2017, 13:04

"Wyjazd ze strefy zamieszkania oraz z parkingu (nie było mowy o drogach podporządkowanych) jest włączaniem się do ruchu, a nie wyjazdem z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu (art.17.1 prd). Jeżeli ten skręcający jest już na drodze z pierwszeństwem, czyli włączył się już do ruchu, to wyjeżdżający z parkingu z zamiarem jazdy na wprost do strefy zamieszkania nie ma pierwszeństwa wg ogólnych zasad ruchu, gdyż będzie dopiero włączał się do ruchu. Art. 17.2 - Włączający się do ruchu ma ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu. Innemu bez warunków dodatkowych". Co w tym KOPAN jest głupiego? Odnoszę wrażenie, że taki jest twój bełkot .

Konto usunięte

Konto usunięte
25 lipca 2017, 17:14

Odnoszę wrażenie, że taki jest twój bełkot --- Przecież ten zarzut postawiłeś do swoich pseudo wniosków --- przecież to pisałeś Ty i na pewno to twój BEŁKOT------ Samo-diagnoza trafna !!!! Trafiło Ci się jak ślepej kurze ziarno.-------- Chłopie dokładnie taką sytuację jak ta podana zawierało pytanie na prawo jazdy w starej bazie pytań !!!!!! - Masz prawo jazdy ? Jesteś świadom że wypisujesz głupoty na forum dla instruktorów?. Jakbyś miał trudności to odpowiem za Ciebie bo , no wiesz nie za bardzo kumasz. Chłopie jak można pod własnym objaśnieniem prawd objawionych napisać że to jest czyjś BEŁKOT.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 lipca 2017, 00:39

kopan. Bełkotem nazwałem twoje stwierdzenie, że PITER pisze głupoty, gdyż uważam, że to ty się nimi popisujesz uważając się za geniusza intelektu, który jedynie tutaj może się popisywać niewiedzą, gdyż nie może podskoczyć nawet najgłupszemu egzaminatorowi. Poziom twojej narracji jest tak żenujący, że dalsza polemika z tobą będzie jedynie stratą czasu. Jednak Lem miał rację wypowiadając się na temat Internetu.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 lipca 2017, 14:40

To kiedy robisz to prawo jazdy? ----- jesteś dość krnąbrny i konfabulujesz a le nie ma sprawy, z każdego materiału wykonam kierowcę. Zapraszam.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 lipca 2017, 23:58

KOPAN. No i tutaj też bredzisz, a zapowiadałeś, że spadasz i dasz na od siebie odpocząć geniuszu.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 lipca 2017, 02:32

Art.17.1 i 17.2 (prd) odpowiada na to pytanie w dość jasny sposób prawda? Choć w zasadzie czytając urywek (dalej nie ma sensu) wypowiedzi "doświadczonego, mądrego eksperta" całkiem poważnie uderza we mnie pytanie czy aby tego typu osoby, które szkolą przyszłych kierowców (o zgrozo!) nie powinny zaczynać szkolenia na INJ od elementarza i kartkówki z czytania ze zrozumieniem. Kurde KOPAN! Przez Matkę Wiedzę faktycznie byłeś KOPANy w dupę...

Konto usunięte

Konto usunięte
27 lipca 2017, 09:04

s_pawlicaArt.17.1 i 17.2 (prd) odpowiada na to pytanie w dość jasny sposób prawda? --- A całkowita nieprawda. ---- Te artykuły nic nie mówią o relacjach pomiędzy dwoma pojazdami włączającymi się do ruchu !!!!!!! i to jest prawda !!!! W prawie nie ma kto pierwszy ten lepszy. ---- Dziecko obydwa pojazdy czekają na możliwość jazdy bo jadą pojazdy będące w ruchu. Który z oczekujących ma jechać pierwszy? No dziecinko stosuj art.17 !!!!!! Prawda???????? Oj z kim ja dyskutuje, nie dość że d.... nie rozumie, to tą pustą główką wyciąga puste wnioski i obraża normalnych ludzi !!!

Konto usunięte

Konto usunięte
27 lipca 2017, 21:28

kopans_pawlicaArt.17.1 i 17.2 (prd) odpowiada na to pytanie w dość jasny sposób prawda? --- A całkowita nieprawda. ---- Te artykuły nic nie mówią o relacjach pomiędzy dwoma pojazdami włączającymi się do ruchu !!!!!!! i to jest prawda !!!! W prawie nie ma kto pierwszy ten lepszy. ---- Dziecko obydwa pojazdy czekają na możliwość jazdy bo jadą pojazdy będące w ruchu. Który z oczekujących ma jechać pierwszy? No dziecinko stosuj art.17 !!!!!! Prawda???????? Oj z kim ja dyskutuje, nie dość że d.... nie rozumie, to tą pustą główką wyciąga puste wnioski i obraża normalnych ludzi !!!Obrażona eminencja, która innych poniża, bo nie potrafi inaczej.Dziecko, dziecinka, pusta główka. Opanuj się albo znikaj, bo wstyd przynosisz środowisku. Gdzie jest powiedziane, że poza wspomnianymi pojazdami jadą jakieś inne. ktoś już napisał, że jak ruszą równocześnie to się miną na środku i po problemie, Jeżeli pierwszy wjedzie jadący na wprost do strefy zamieszkania, to też nie ma o czym pisać. No i pozostaje trzeci przypadek który już kilka razy tłumaczo. Nie rób z siebie większego cymbała niż jesteś.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 lipca 2017, 21:23

kopanO pierwszeństwie decydują zasady ogólne !!!! ty mówisz o czytaniu ze zrozumieniem? Dlaczego z uporem ........ Przy włączaniu się do ruchu nie obowiązują zasady ogólne dotyczące skrzyżowań, bo nie czynisz tego na skrzyżowaniu. Masz ustąpić pierwszeństwa (KAŻDEMU) innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu. ART. 17.2.

______________
post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
28 lipca 2017, 23:36

kopans_pawlicaArt.17.1 i 17.2 (prd) odpowiada na to pytanie w dość jasny sposób prawda? --- A całkowita nieprawda. ---- Te artykuły... Nie stać Ciebie na nic więcej poza użyciem trywialnych sformułowań typu dziecko i dziecinka? Zasadniczym problemem u Ciebie jest brak przyjęcia krytyki, a co to oznacza? Że nie nadajesz się na żadne forum, nie rozumiesz chyba definicji tego słowa. Jednak nie martw się, na szczęście, jak zauważyłam, większość forumowiczów tutaj nie wdaje się z Tobą w dyskusję, a powód chyba jest jeden: NA GŁUPOTĘ NIE MA RADY. :)

Konto usunięte

Konto usunięte
28 lipca 2017, 23:42

WKU... Nie walcz z idiotami, mają przewagę liczebną. P. Coelho

Konto usunięte

Konto usunięte
5 sierpnia 2017, 20:07

Wybacz że Cię zaniedbałem S_PAWLICA. Wbij sobie do głowy że art 17. nie odpowiada na pytanie kto ma pierwszeństwo, bo oba pojazdy włączają się do ruchu. Po drugie w relacjach włączających się do ruchu mają zastosowanie zasady ogólne pierwszeństwa. Jakiś tu Łyser podnosił że to nie skrzyżowanie to nie można stosować zasad ogólnych.To oczywista nieprawda , bo te zasady stosuje się w innych miejscach gdy dochodzi do przecinania się kierunków ruchu. Po trzecie PAWLICA zacytuję Ciebie w stosunku do Ciebie- zmieniam adresata którym byłem Ja. bo taka jest PRAWDA :całkiem poważnie uderza we mnie pytanie czy aby tego typu osoby, które szkolą przyszłych kierowców (o zgrozo!) nie powinny zaczynać szkolenia na INJ od elementarza i kartkówki z czytania ze zrozumieniem. Kurde PAWLICA Przez Matkę Wiedzę faktycznie byłaś i....a w dupę... Niestety tego typu towarzystwo fel PAWLICA zlatuje się na to forum.

  • 1 (current)
  • 2

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.