Włączam się czy ustępuję?

/ /

Włączam się czy ustępuję?

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
18 marca 2014, 21:11 Włączam się czy ustępuję?

Zbigniew Drexler odpowiada na pytanie pana Romana z Torunia, związane z opuszczaniem strefy zamieszkania. Czy wyjeżdżając z tej strefy i dojeżdżając do skrzyżowania kierujący włącza się do ruchu? Czy też ustępuje pierwszeństwa zgodnie ze znakiem A-7? Pytanie wydaje się proste, ale pozory mylą...

http://www.l-instruktor.pl/wokol-prawa/wlaczam-sie-czy-ustepuje.html

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 20:23

Tak zagmatwane i nie jasne przepisy ,których rozwiązanie wykracza ponad przeciętne możliwości zwykłego instruktora nauki jazdy należało by jak najszybciej - po zakończeniu nie zbędnych prac legislcyjnych wymienić na opracowany od podstaw nowy kodeks drogowy! Wojciech Szemetyłło

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 21:21

Witam Przepisy są jasne, to że drogowcy ustawiają dodatkowy zbędny i zaciemniający sytuację znak wynika z nieznajomości przepisów przez "doświadczonych" kierowców, nie wiedzą oni o tym, że wyjeżdżając ze strefy zamieszkania włączają się do ruchu bo w czasach gdy robili prawo jazdy takie pojęcie nie istniało. Błędów drogowców na naszych drogach jest znacznie więcej, a najpopularniejszym jest zakaz skrętu ustawiany przed wyjazdami z parkingów, oczywistym jest że ten znak obowiązuje dopiero na najbliższym skrzyżowaniu. Pozdrawiam

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 21:25

Widocznie nie jestem przeciętny. Po kiego dokładać znaki dotyczące pierwszeństwa przejazdu A-7 skoro i tak jest wiadome,ze klient wyjeżdża ze strefy.Znak wjazdu do strefy , jak podejrzewam, jest widoczny. Chyba że kierowcy znaków nie znają, ale to pokłosie starych testów, gdzie ryli bez zrozumienia i swiadomości co zawiera pytanie..aby obrazek zapamietać.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 22:06

Pan Drexler bardzo przystępnie opisał problem. Oczywiście można wziąć 'byka za rogi' i skupić się na ostatnich zdaniach wpisu Szanownego Autora. Wtedy można dojść do jeszcze bardziej zawiłych, ale racjonalnych wniosków.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 22:13

3 tygodnie temu tłumaczyłem kierowcy posiadającemu prawo jazdy od 78 roku co to jest strefa zamieszkania, jaki znak ją wyznacza i jakie przepisy na takiej strefie obowiązują, nie pamiętam kiedy wprowadzono przepisy o strefie zamieszkania ale gdy ja robiłem prawko w 89 roku to jeszcze tego nie było i większość kierowców zdających egzaminy przed wprowadzeniem tego pojęcia nie wie na czym to polega zwłaszcza, że do niedawna spotykało się takie strefy sporadycznie a dopiero od kilku lat obserwujemy ich wysyp w wielu miastach a nawet wioskach.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 22:29

...może warto by wysyłać kierowcy po ukończeniu egzaminu na prawo jazdy z pozytywnym wynikiem INFORMACJI o wszystkich zmianach w przepisach, tak na bieżąco? Przychodzi pan listonosz, dostarcza list, pan kierowca go czyta i juz wie, co się zmieniło. Rozwiązanie banalnie proste: to robią komputery a nie urzędnicy. Czyste sumienie obydwu 'stron'.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 22:48

Co Panowie sądzicie o drogach niepublicznych które wyglądają i są oznaczone, co w takiej sytuacji? Dla przykładu pewien wyjazd z zespołu posesji: https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF8&ll=54.468991,17.018853&spn=0.007295,0.021136&t=m&z=16&vpsrc=6&layer=c&cbll=54.468991,17.018853&panoid=izHpOxEKQF4tc4xr-mclpw&cbp=12,274.66,,0,12.34 to co Państwo widzicie nie jest drogą publiczną, wszyscy kierujący włączający się do ruchu zachowują się tak jak by wjeżdżali z drogi publicznej.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 22:54

jacekkaz1, za to fatalne oznakowanie(mowa o Twoim linku) odpowiada zarządca drogi publicznej...tylko kto mi wskaże przepis, na podstawie którego należy się mu kara?

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 22:56

aa przepraszam... podany link nosi w sobie znamiona manipulacji: widoczny jest znak B-20.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 lutego 2014, 23:24

Nie wiem o jakiej manipulacji mowa? Droga z której jest robione to zdjęcie jest drogą publiczną oznaczona znakiem B20, na wprost jest wyjazd z biedronki i poczty, pozornie wygląda to na drogę publiczną, jednak nią nie jest, takich miejsc jest wiele w całej Polsce.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 marca 2014, 23:28

co za sztuczny problem - przecież włączanie się do ruchu jest szerszym pojęciem co do zachowania kierowcy niż ustąpienie pierwszeństwa i każdy kto cokolwiek wie o przepisach w tej sytuacji tak powinien postąpic

Konto usunięte

Konto usunięte
18 marca 2014, 21:11

witam na bank tu wracac nie będę ale problem istnieje na 100% zaobserwowałem go powtornie jadac ulica i niemajac zadnych zankow traktujemy te krzyżówki lub drogi boczne jako rownorzedne i tu jest problem mamy tak na skarbowców ew wroicku gdzie pierwsze skrzyżowanie od strony krzykow jest rownorzedne i to jest bezwsprne brak zankow oznacza jedno to akurat dotyczy ul Wawrzyniaka następne to wyjazd z osiedla zdieli znaki ustap pierwszensta pozosawiajac koniec drogi osiedlowej tylko kjak ja jechałem ulica racławicka to zadnych oznakowan na mojej nie ma wiec teoretycznie woinienem uwazac ze to skrzyzownie drog równorzędnych no ale się dopatrzalem zanku ustap pierszenstwa na poprzecznej wiec olewam bo wiem wilu wychamywowywalo i mnie szlak trafial jak puszcali pojazd który powinienen jechać jako ostatni obecnie zdieli znak ustap pierwszenbstwa poozostawiajac jedynie koniec strefy zamieszkania który od tylca może rozne rzeczy oznaczac bo to tablica prostokatna:) nomen omen przedwczoraj jegomość chciał na mnie wymusić pierwszensdtwo nie wiem jak dalej ale kolejny zjazd w osiedle tak samo ale ja odpijam w lewo na 2 krzyżówce prawda taka ze nie wiem jak mampatrzec na znaki w drodze poprezecznej może jestem jakiś ułomek ale wiem jedno koledzy drogowcy zróbcie cos z tym albo zwyczajnie wprowadzamy pierwszeństwo przejazdu ale to ze znakiem informującym o drodze lub zwyczajnie może wprowadzić ze wyjazd z osiedla jest traktowany jak normalne sklrzyzowanie bo nie mam zeza i nie umiem czytac z za tablicy

Konto usunięte

Konto usunięte
23 sierpnia 2015, 01:48

Ten znak ustąp pierwszeństwa (widoczny na zdjęciu) nie jest dla tych co wyjezdzaja ze strefy tylko dla tych na głównej aby widzieli trójkąt i nie puszczali tych z prawej strony. Ja mam inne pytanie (sytuacja na Zakrzowie) jadę drogą a z prawej mam kilka dróg gdzie widzę, ze zaczyna się droga ze znakiem "strefa zamieszkania" tylko na końcu mojej drogi mam znak "koniec parkingu" okazało się, ze ja cały czas jechałem parkingiem to kto wtedy ma pierwszeństwo? ps droga parkingowa ciągnie się przez kilometr (parkują tam tiry) i jest cały czas prosta a do niej dochodzą z prawej strony drogi osiedlowe

Konto usunięte

Konto usunięte
31 sierpnia 2015, 10:28

w.szTak zagmatwane i nie jasne przepisy ,których rozwiązanie wykracza ponad przeciętne możliwości zwykłego instruktora nauki jazdy należało by jak najszybciej - po zakończeniu nie zbędnych prac legislcyjnych wymienić na opracowany od podstaw nowy kodeks drogowy! Wojciech Szemetyłło Szanowny Panie. To nie przepisy są zagmatwane a ich nieuprawnieni interpretatorzy, uchodzący za ekspertów o niepodważalnym autorytecie, powodują, że staja się wypaczone i niezrozumiałe.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 stycznia 2016, 15:10

MAM rozumieć iż 1 strefa jest odsunięta od skrzyżowania 20 metrów to nie jest strefą jeżeli jest blisko to jest strefą 2 jeżeli strefa występuje przy skrzyżowaniu ze znakiem A-5 to jest skrzyżowaniem dróg i nie jest się włączającym 3 a jeżeli strefa również jest przy skrzyżowaniu ale z sygnalizacją świetlną to nadal jest się włączającym do ruchu

Konto usunięte

Konto usunięte
17 lutego 2017, 20:41

a jeżeli nie mamy znaku ustąp pierwszeństwa, a jedynie znak mówiący nam o końcu strefy zamieszkania, a pozostałe dojazdy do skrzyżowania nie mają żadnych znaków ustąp pierwszeństwa bądź znaków droga z pierwszeństwem to traktujemy takie skrzyżowanie jako skrzyżowanie równoległe??

Konto usunięte

Konto usunięte
21 lutego 2017, 19:09

A jakie to sa skrzyżowania równoległe ?

Konto usunięte

Konto usunięte
1 marca 2017, 19:08

Witam. Najczęściej w strefie zamieszkania występują skrzyżowania równorzędne nieoznakowane. Jest to według mnie logiczne, takie skrzyżowanie powoduje w każdym przypadku spowolnienie ruchu mimo że w strefie obowiązuje ograniczenie do 20 km/h. Mam pytanie? Czy jakiś przepis prawny zabrania oznakowania wewnętrznych skrzyżowań w inny? (mam tu na myśli skrzyżowania drogi z pierwszeństwem i drogi podporządkowanej? Będę wdzięczny?

Konto usunięte

Konto usunięte
6 czerwca 2017, 20:25

https://www.youtube.com/watch?v=m8oWGgxCEZo&t=2m37s Proszę o wyjaśnienie kto z tych kierujących, którzy mieli kolizję miał pierwszeństwo? Szczególnie, że ci jadący z lewej strony przecież mogą nie wiedzieć, czy ten co nagrywa ujęcie wyjeżdża z drogi wewnętrznej czy nie, a przecież przebieg drogi głównej jest łamany.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 czerwca 2017, 20:23

wwwooohttps://www.youtube.com/watch?v=m8oWGgxCEZo&t=2m37s . Proszę o wyjaśnienie kto z tych kierujących, którzy mieli kolizję miał pierwszeństwo? Ten z lewej wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem. Filmująca(y) wjeżdżał z nieprawidłowo oznakowanej niepublicznej "drogi wewnętrznej" na drogę publiczną. Zgodnie z art. 17 ustawy prd włączał się do ruchu. Jeden i drugi kierowca nie zachował szczególnej ostrożności, a zarządca drogi publicznej należytej staranności. Wylot ze strefy jest oznaczony niezgodne z przepisami. Wskazuje filmującemu sprzeczne ze sobą postępowanie, czym wprowadził go w błąd i przyczynił się do zdarzenia drogowego. Wg znaku A-7 z tabliczką T-6 kierujący zbliżał się do drogi z pierwszeństwem, która na skrzyżowaniu dróg publicznych zmieniała swój kierunek. Wg tego oznakowania pierwszeństwo miał filmujący, natomiast wg znaku "koniec strefy ruchu" który był za znakiem A-7 pierwszeństwo miał jadący z drogi podporządkowanej.

  • 1 (current)
  • 2

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.