Liczy się logika

/ /

Liczy się logika

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
28 czerwca 2017, 22:48

Zgodziłem sie tylko z tym,że nie wszyscy są idiotami.Mam nadzieję,że w końcu czytanie ze zrozumieniem aktualnych przepisów pozwoli mi również szanownego nie zaliczać do wspomnianej grupy. PoRD wyraźnie wskazuje,że szanowny wypisuje dyrdymały. Mam sie powtarzać ?

Konto usunięte

Konto usunięte
29 czerwca 2017, 03:11

Robert ProkopiukZgodziłem sie tylko z tym,że nie wszyscy są idiotami.Mam nadzieję,że w końcu czytanie ze zrozumieniem aktualnych przepisów pozwoli mi również szanownego nie zaliczać do wspomnianej grupy. PoRD wyraźnie wskazuje,że szanowny wypisuje dyrdymały. Mam sie powtarzać ? Wypisuję dyrdymały wg pańskiej oceny. Ma Pan prawo tak sądzić, co wcale nie znaczy, że ma Pan rację. Pozdrawiaim.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 czerwca 2017, 22:28

Oczywiście,że dyrdymały z takim dyrdymałem na czele,że szanowny traktuje obwiednię jako drogę jednokierunkową. Polecam w dalszym ciągu zapoznać się z aktualnym PoRD a nie bazować na tym sprzed 40 lat.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 czerwca 2017, 23:21

Znowu rozmywanie tematu, dyskusja o zachowaniu mistrza trepanowanego. Mistrz trepanowany zachowuje się jak potrafi - trepanowani inaczej nie potrafią. Goście do tego się odnieście!!!!! To jest jednoznaczny przepis o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy. Lepszego nie będzie , być nie musi i nie może być, bo ten przepis rozstrzyga wszystkie zmiany kierunków jazdy. !

Konto usunięte

Konto usunięte
30 czerwca 2017, 07:36

kopan To jest jednoznaczny przepis o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy. Lepszego nie będzie , być nie musi i nie może być, bo ten przepis rozstrzyga wszystkie zmiany kierunków jazdy. !W tym problem,że nie zawsze łapiesz, czy konkretny manewr jest zmianą kierunku jazdy. Dla ciebie kryterium zmiany kierunku jazdy jest "bo widać"

Konto usunięte

Konto usunięte
30 czerwca 2017, 09:52

Robert Prokopiukkopan To jest jednoznaczny przepis o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy. Lepszego nie będzie , być nie musi i nie może być, bo ten przepis rozstrzyga wszystkie zmiany kierunków jazdy. !W tym problem,że nie zawsze łapiesz, czy konkretny manewr jest zmianą kierunku jazdy. Dla ciebie kryterium zmiany kierunku jazdy jest "bo widać" To jest naprawdę żałosne. Jedyne argumenty w dyskusji to "czytaj ze zrozumieniem, bo widać, i ja wiem najlepiej". Poza tym pozbawiony sensu bełkot. Dyskusja co jest , a co nie jest zmianą kierunku jazdy jest pozbawione sensu, jeżeli nie odnosi się do stanu przed zmianą. Może kierunek jazdy zmieniać się w stosunku do stron świata lub stałych punktów topograficznych albo w stosunku do drogi po której jedzie kierujący. W stosunku do stron świata zmienia swój kierunek DROGA i tego jadący nią nie sygnalizuje. To drogowcy znakując drogę ostrzegają i informują kierującego o jej przebiegu. Kierujący jadąc nią na wprost ma jechać możliwie blisko jej prawej krawędzi, także jak będzie biegła w kółko, czyli okrężnie. Kierujący zgodnie z art. 22 prd jest obowiązany informować o zmianach kierunku jazdy w stosunku do drogi po której się porusza. Ma zająć właściwe miejsce na drodze i sygnalizować swój zamiar tylko w związku z zamiarem opuszczenia tej drogi, czyli wtedy gdy zamierza skręcić z niej w lewo lub w prawo na inną drogę lub przydrożną nieruchomość, oraz w przypadku gdy zamierza na tej drodze zawrócić bez jej opuszczania. I tyle szanowni dyskutanci.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 czerwca 2017, 23:49

Robert Prokopiukkopan To jest jednoznaczny przepis o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy. Lepszego nie będzie , być nie musi i nie może być, bo ten przepis rozstrzyga wszystkie zmiany kierunków jazdy. !W tym problem,że nie zawsze łapiesz, czy konkretny manewr jest zmianą kierunku jazdy. Dla ciebie kryterium zmiany kierunku jazdy jest "bo widać" Bezsens !!!!!!! Bzdury prawisz. Skonsultowałem twój przypadek z doktorem - nakazał przytakiwać. Tak Roberciku.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 12:15

Robert Prokopiukkopan To jest jednoznaczny przepis o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy. Lepszego nie będzie , być nie musi i nie może być, bo ten przepis rozstrzyga wszystkie zmiany kierunków jazdy. !W tym problem,że nie zawsze łapiesz, czy konkretny manewr jest zmianą kierunku jazdy. Dla ciebie kryterium zmiany kierunku jazdy jest "bo widać" A dla ciebie jest - bo "nie widać".... Tu nawet lekarz nie pomoże.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 19:59

kopan Bezsens !!!!!!!Ależ nie. To prawda. Dla ciebie zmianą kierunku jazdy jest sam fakt,że skręcasz , bo widać. Takie chłopskie bezmyślne rozumowanie.Bo z SoRO widać ,że skręcam opuszczając skrzyżowanie..to musi być zmiana kierunku jazdy, bo przecież WIDAĆ. Totalny bezsens, tu się zgodzę.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 20:01

szkolakrakowska A dla ciebie jest - bo "nie widać".... Tu nawet lekarz nie pomoże.Dla mnie , co ty nie ogarniasz, jazda na wprost nie zawsze musi być w linii prostej. To abstrakcyjne myślenie, które ciebie przerasta i tylko bisurmanisz nic nie wnosząc do tematu.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 20:30

O co chodzi w tej dyskusji, bo na pewno nie o prawdę.Nawet dla rowerzysty jest logicznym, że jak droga biegnie po jednym lub wielu kolejnych łukach to jazda tą drogą jest jazdą na wprost, a zjazd z tej drogi obojętnie gdzie, skrętem z niej w lewo lub w prawo, czyli zmiana kierunku jazdy. Na rondzie na którym nie można wjechać na wyspę, jezdnia biegnie okrężnie, wyloty są tylko po jednej stronie jezdni, po prawej, jak na autostradzie. Aby z niej zjechać trzeba zbliżyć się do prawej krawędzi tej jezdni i skręcić z niej w prawo. Jeżeli na rondzie jezdnia biegnie na wprost do wylotów, np. na kierowanym ze strzałkami, jadę tą droga do wylotu bez opuszczania tej jezdni i niczego nie sygnalizuję. Jeżeli zamierzam z niej skręcić w lewo lub w prawo to zmieniam kierunek jazdy i tyle. Jedna i druga sytuacja to dwie różne, a prawo jedno i oczywiste.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 07:56

Robert Prokopiuk Dla ciebie zmianą kierunku jazdy jest sam fakt,że skręcasz , bo widać. Takie chłopskie bezmyślne rozumowanie.Bo z SoRO widać ,że skręcam opuszczając skrzyżowanie..to musi być zmiana kierunku jazdy, bo przecież WIDAĆ. Totalny bezsens, tu się zgodzę. Ależ oczywiście Roberciku słusznie prawisz, a teraz się udaj do pokoiku trepanowanych łgarzy tam se pogadasz z kolegami TROLLAMI bezczelnymi łgarzami . Pa.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 20:26

OBSERWATOREX To jest naprawdę żałosne. Jedyne argumenty w dyskusji to "czytaj ze zrozumieniem, bo widać,.Gorąco zachęcam jednak do czytania ze zrozumieniem. Przepisy były już podawane i dalej są do wglądu. Nie dociera do ciebie prawo przy obecnym stopniu zaawansowania znajomości języka polskiego to nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić do zgłebienia meandrów naszego jeżyka. Nie pisałem nigdzie o kierunku jazdy ze względu na strony swiata. Dalej polecam zrozumieć co oznacza słowo skrzyżowanie i dalej nie widzę pojedynczej drogi pomiędzy wlotami.Dlatego ponawiam, czytaj ze zrozumieniem, a nie pisz pod kilkoma nickami.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 20:27

kopan Ależ oczywiście Roberciku słusznie prawisz,.Nie zapominaj sygnalizować na zakrętach. Przecież widać ,że kręcisz kierownicą.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 20:32

ZNIESMACZONYO co chodzi w tej dyskusji,.O to chodzi,że nie możecie przeboleć,iż obwiednia nie jest drogą jednokierunkową biegnącą okrężnie, a zjazd do skrzyzowania to zawsze w prawo. Odróżnij skrzyżowanie od autostrady.Jak wjeżdżam na SoRO to zjazdy mam..po prawej, na wprost , po lewej. ty zas masz zawsze po prawej..przy takiej "logice" w trakcie zawracania nawet na skrzyżowaniu X wyloty też masz zawsze po prawej w trakcie przemieszczania się po powierzchni skrzyżowania. Ale porażka, jestem zniesmaczony,że tu na branżowym forum pojawiają się takie brednie.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 21:00

Robert ProkopiukZNIESMACZONYO co chodzi w tej dyskusji,.O to chodzi,że nie możecie przeboleć,iż obwiednia nie jest drogą jednokierunkową biegnącą okrężnie, a zjazd do skrzyzowania to zawsze w prawo. Odróżnij skrzyżowanie od autostrady.Jak wjeżdżam na SoRO to zjazdy mam..po prawej, na wprost , po lewej. ty zas masz zawsze po prawej..przy takiej "logice" w trakcie zawracania nawet na skrzyżowaniu X wyloty też masz zawsze po prawej w trakcie przemieszczania się po powierzchni skrzyżowania. Ale porażka, jestem zniesmaczony,że tu na branżowym forum pojawiają się takie brednie. Kolega nie odróżnia dwóch różnych od siebie organizacji ruchu na rondzie, co wprost zakrawa na kpinę lub świadoma prowokację. Nie ważne jak nazywa się ta czy inna organizacja ruchu, czym jest rondo lub plac i co to jest ruch okrężny. O tym jak należy poruszać się na polskich drogach mówi wprost Kodeks drogowy. 1. Jadę drogą której jezdnia biegnie dookoła czegoś tam leżącego po jej lewej stronie, na co nie mogę wjechać, a po prawej mam wyloty, to na każdy z nich mogę wjechać skręcając z tej drogi w prawo na drogę wylotową. 2. No i teraz drugi przypadek. Jadę drogą obok czegoś tam po jej lewej stronie, ale ona nie zakręca w lewo, lecz biegnie prosto, a ja chcę dalej jechać przy tym czymś na co nie mogę wjechać, to muszę skręcić w lewo z tej drogi na kolejną drogę biegnąca prosto i tak dalej. Jeśli wcześniej po prawej była jedna lub dwie drogi to z tej którą jadę też muszę skręcić w prawo, co mam zasygnalizować, ale nie trzy przecznice wcześniej. Dalej nie rozumiem tego bełkotu "profesjonalistów" i "autorytetów". Co w tym takiego trudnego?

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 22:36

ZNIESMACZONY Kolega nie odróżnia dwóch różnych od siebie organizacji ruchu na rondzie, co wprost zakrawa na kpinę lub świadoma prowokację.We wszystkich przypadkach jest ten sam C-12 i znaczy dokładnie to samo. Nie dorabiaj sobie ideologi w zależności, od rodzaju. Prowokuję twój umysł do myślenia. Na razie bezskutecznie.Dalej widzisz jednokierunkową drogę po minięciu C-12 ? Gratuluję i życzę dalszych, tym razem owocnych,prób zrozumienia tekstu pisanego.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2017, 08:59

Pan Robert jak zwykle nie odnosi się do treści wypowiedzi (dwa konkretne przykłady), a ucieka od konkretów i mówi o znaku C-12 pomimo, że o nim ani słowa. Przykłady dotyczą tego, że na rondzie są jednokierunkowe jezdnie, nawet wtedy gdy Pan Prokopiuk z niewiadomych przyczyn nie raczy ich zauważyć. Na większych obiektach te jednokierunkowe wielopasowe jezdnie mogą mieć nawet odcinki przeplatania strumieni ruchu, co oczywiste między skrzyżowaniami wlotowymi i wylotowymi ronda. Ja wiem, że na skrzyżowaniach nie wolno zmieniać pasów ruchu, a na wielopasowych rondach, jeżeli pozwala na to oznakowanie, wolno. Należy to zrobić przed skrzyżowaniem lub za nim, którym żadne rondo nie jest. Każde rondo to zawsze zespół skrzyżowań, nawet jak ma Pan Robert w tej sprawie inne, NIC NIE ZNACZĄCE ZDANIE.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2017, 23:26

Jakie rondo ? Piszę o skrzyżowaniu oznaczonym C-12. Twoje rondo naprawdę mnie nie interesuje.

  • 1
  • 2 (current)

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.