Liczy się logika

/ /

Liczy się logika

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
15 grudnia 2016, 18:30

Sz. P. Marku, autorytety takie jak W. Kotowski czy R. A. Stefański nie wyrażają wprost swojego zdania na "temat rond", co w sumie jest godną uwagi postawą - bowiem ronda są różnymi budowlami i jednocześnie nie da się jednoznacznie na gruncie przepisów szczegółowych (których - jak trafnie Pan ujął - nie ma w polskim prawodawstwie) ustawy p.r.d. skodyfikować lub wydedukować zasad na każdym skrzyżowaniu oznaczonym na wlocie znakiem C-12. Aczkolwiek prawny podział tych budowli na "mini, małe, średnie i duże" powinien skutkować odpowiednimi interpretacjami poruszania się po nich dla każdej z tych grup oddzielnie. Nie ma sensu porównywać mini ronda z dużym rondem.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 grudnia 2016, 18:54

Zachowajmy trochę zdrowego rozsądku, szkólmy i egzaminujmy ludzi umiejących zachować się w ruchu drogowym w sposób poprawny i logiczny. Wniosek jak najbardziej słuszny i logiczny. Pozostaje jednak nadal nie rozwiązany problem: kto powinien i może ocenić zarówno logikę i rozsądek jeśli odmawia się do tego prawa dotychczasowym ekspertom ? Kto powinien być wyrocznią jeśli z komentarzy wnika totalny brak zaufania do autorytetów i właściwych instytucji? A może to jakaś komisja europejska powinna wypowiedzieć się w tej materii skoro każdy z naszych ekspertów ma swoje całkiem odmienne zdanie?

Konto usunięte

Konto usunięte
15 grudnia 2016, 19:51

No i jak tu nie zabrać tu głosu. Prawdą jest, że każdy kierujący ma jechać zgodnie z ogólną i podstawową zasadą ruchu zawartą w art. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Prawdą jest też i to, że każdy ma prawo liczyć na to, że inni uczestnicy ruchu drogowego PRZESTRZEGAJĄ opisanych prawem ZASAD RUCHU (art.4 ustawy PoRD). Jeśli tak to każdy z uczestników ruchu drogowego na obowiązek znać te zasady i się do nich stosować zgodnie z ich literą i duchem JEDNAKOWO W CAŁEJ POLSCE, w całej EUROPIE (Porozumienia europejskie) i w krajach sygnatariuszach Konwencji wiedeńskiej. Nie ma tu miejsca na na chłopski rozum i prywatne wymysły naszych EKSPERTÓW jak stwierdzenie, że nie ma jednoznacznych przepisów regulujących zasady ruchu na RONDACH. Niem ma SPECJALNYCH ZASAD RUCHU NA RONDACH bo obowiązują na nich OGÓLNE ZASADY RUCHU zapisane w ustawie Prawo o ruchu drogowym, Porozumieniach europejskich i Konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym. Prawo o ruchu drogowym NIE ZNA określenia RONDO ani NOWOCZESNE RONDO, ba nawet MINI RONDO co wcale nie znaczy, że PRAWO nie określa zasad ruchu na takich obiektach które składają się dróg, jezdni i ich skrzyżowań wyszczególnionych w art. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Do tego potrzeba jeszcze właściwie rozumieć dyspozycję znaku C-12 "ruch okrężny" wg Konwencji wiedeńskiej D,3 "obowiązujący ruch okrężny". Narady (pierwsza poważna w 2005 roku) nic nie dały bo wszyscy uwierzyli NA SŁOWO jednemu człowiekowi wspomaganemu przez stołecznych inżynierów ruchu, który stwierdził BEZ JAKICHKOLWIEK PODSTAW PRAWNYCH, że europejskie RONDO to w całości pod względem zasad ruchu nie zespół a JEDNO SKRZYŻOWANIE zorganizowane wg ogólnych zasad ruchu a jeśli tak to do znaków A-7 na wszystkich wlotach takiego obiektu TRZEBA DODAĆ znaki C-12 symbolizujące RONDO i wskazujące jedynie kierunek objeżdżania wyspy środkowej. Nie ma to żadnego oparcia w prawie co nie znaczy, że ułomne jest prawo, nawet wtedy gdy stwierdzenie, że RONDO to w całości skrzyżowanie w rozumieniu zasad ruchu spotykamy w opracowaniach uznanych autorytetów prawniczych (Stefański, Sobonia i Kotowskiego). W tym jednak jest nadzieja, że prawdziwy autorytet potrafi zweryfikować swój pogląd i przyznać, że się KIEDYŚ mylił. Aby była jasność. Ja niczego nie wymyśliłem. Ja jedynie NIE UWIERZYŁEM TEMU JEDNEMU CZŁOWIEKOWI.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 grudnia 2016, 12:36

Aż dziw bierze, że tylu niedouczonych instrktorów i egzaminatorów nie wie jaki jest kierunek poruszania się (jazdy) po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Informację tę można znaleźć w §36.1 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Jak w końcu się douczą, stanie się jasne, że lewy kierunkowskaz na SoRO nie ma żadnego uzasadnienia prawnego.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 grudnia 2016, 20:57

Cytuj paragraf i wskazuj. Wszędzie wypisujesz,że ty wiesz, a treści jak nie było tak nie ma szanowny.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 10:28

Robert ProkopiukCytuj paragraf i wskazuj. Wszędzie wypisujesz,że ty wiesz, a treści jak nie było tak nie ma szanowny. Nie będę nic cytował, bl taki cymbał jak ty nie może zrozumieć co oznacza - jechać w kierunku wskaznym na znaku C-12.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 14:10

szkolakrakowska...Nie będę nic cytował, bl taki cymbał jak ty nie może zrozumieć co oznacza - jechać w kierunku wskaznym na znaku C-12. czy podobnie traktujesz zdających mających mniejszą wiedzę i umiejętności, jeżeli jesteś rzeczywiście egzaminatorem? szkolakrakowska...Aż dziw bierze, że tylu niedouczonych instrktorów i egzaminatorów. możesz zdefiniować kogo uważasz za niedouczonego, czy tych co nie podzielają Twoich poglądów?

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 16:16

Cyrylszkolakrakowska...Nie będę nic cytował, bl taki cymbał jak ty nie może zrozumieć co oznacza - jechać w kierunku wskaznym na znaku C-12. czy podobnie traktujesz zdających mających mniejszą wiedzę i umiejętności, jeżeli jesteś rzeczywiście egzaminatorem? Ależ skąd. Prokopiuka traktuję wyjątkowo. Cyrylmożesz zdefiniować kogo uważasz za niedouczonego, czy tych co nie podzielają Twoich poglądów? Kogoś kto nie umie na podstawie §36 wyciągnąć wniosku w jakim kierunku jadą pojazdy na SoRo.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 16:47

Przykłąd dla pana przyszywanego egzaminatura. Ruch prawo i lewostronny. W obu przypadkach jedziemy na wprost do przeciwległego wlotu "na wprost" Według naszego ... egzamiantura w ruchu lewo stronnym mamy inny kierunek jazdy niż w ruchu prawostronnym, prawda ? Przecież widać ? To jakim cudem na jednym skrzyżowaniu posiadając przeciwne kierunki jazdy wyjedziemy tym samym zjazdem. To pierwsza sprawa, która dyskredytuje punkt widzenia prostowacza rond. Druga...no to ronda turbinowe osadzone na byłych rondach pierścieniowych. Prawda ,że ronda turbinowe są idioto odporne ? Taki szkołą krakowska zapłacze się na śmierć, bo mu kierunek jazdy się zmienił.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 19:06

Robert ProkopiukPrzykłąd dla pana przyszywanego egzaminatura. Ruch prawo i lewostronny. W obu przypadkach jedziemy na wprost do przeciwległego wlotu "na wprost" Według naszego ... egzamiantura w ruchu lewo stronnym mamy inny kierunek jazdy niż w ruchu prawostronnym, prawda ? Przecież widać ? To jakim cudem na jednym skrzyżowaniu posiadając przeciwne kierunki jazdy wyjedziemy tym samym zjazdem. To pierwsza sprawa, która dyskredytuje punkt widzenia prostowacza rond. Druga...no to ronda turbinowe osadzone na byłych rondach pierścieniowych. Prawda ,że ronda turbinowe są idioto odporne ? Taki szkołą krakowska zapłacze się na śmierć, bo mu kierunek jazdy się zmienił. Trudno zrozumieć niektórym osobnikom, że przy ruchu prawostronnym strzałki wskazują kierunek jazdy okrężnej przeciwny do ruchu wskazówek zegara, a przy lewostronnym (np. wg znaku "mini roundabout" w Wielkiej Brytanii) zgodnie z ruchem wskazówek zegara. No ale jak się nie rozumie dyspozycji znaku C-12 to się bredzi o jeździe na wprost do przeciwległego zjazdu pomimo, że pasy ruchu wcale nie biegną na wprost do wylotu. Jak się nie ma pojęcia kiedy kierujący ma obowiązek stosowania się do art. 22 ustawy PoRD to się robi z siebie mądrego inaczej.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 grudnia 2016, 20:30

szkolakrakowska...Ależ skąd. Prokopiuka traktuję wyjątkowo... wydaje mi się, że osoby bez rozdwojenia jaźni są kompletne, więc jeżeli ktoś ma porządek w głowie, to będzie miał porządek w szafie. więc trudno mi uwierzyć w to co napisałeś. proszę sobie wyobrazić co może sobie pomyśleć osoba postronna czytające to forum, które jest ogólnie dostępne? 1. że instruktorzy nie zasługują na szacunek, bo sami siebie nie potrafią szanować. 2. zawód ten mogą wykonywać osoby, które nie grzeszą kulturą. 3. instruktorzy też nie mają cierpliwości patrząc na ich wypowiedzi. 4. instruktorom obojętny jest wizerunek zawodu, który - negatywny swoimi wypowiedziami i sposobem traktowania kolegów skutecznie kreują.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 grudnia 2016, 02:09

Podstawowa sprawa. szkoła krakowska, obserwatorex czy tam mredek1 nie mają nic wspólnego z tematem szkolenia i egzaminowania. To są osobniki pt mam prawo jazdy to się wypowiem, a że bez sensu ...

Konto usunięte

Konto usunięte
18 grudnia 2016, 09:26

instruktorom obojętny jest wizerunek zawodu, który - negatywny swoimi wypowiedziami i sposobem traktowania kolegów skutecznie kreują. Wielu instruktorów i egzaminatorów samemu zadeptało swój wizerunek patrząc na to co się dzieje w Wordach i szkołach nauki jazdy. Formuła - na egzaminach jeździmy w te sposób, a po egzaminie - tak jak wszyscy - zgodnie z prawem - ma miejsce w wielu województwach. Czy to nie jest kpina?

Konto usunięte

Konto usunięte
18 grudnia 2016, 16:40

szkolakrakowska...Kultura może być sprawą drugorzędną, jeżeli mamy do czynienia z nauczaniem niezgodnym z przepisami... tu się nie zgodzę. to w jaki sposób się zachowujemy lub wypowiadamy wynika z wychowania, zasad i przekonaniu to słuszności tych zasad, a nie z sposobu nauczania innych. instruktor pracuje w takim komforcie, że z jedną osobą spędza więcej lekcji. wraz z upływem czasu poznaje tą osobę i wie czego może się po niej spodziewać. natomiast egzaminator ma co godzinę nową osobę i pracuje: raz w większym stresie, dwa ciągle to samo. więc jeżeli jesteś rzeczywiście egzaminatorem, jak podałeś w profilu i nie potrafisz utrzymać kultury, szacunku i cierpliwości nie podczas dynamicznie się rozwijającej sytuacji podczas egzaminu, ale w dyskusji na forum, gdzie można wypowiadać się po czasie z zastanowieniem, nie mogę sobie wyobrazić egzaminów przeprowadzanych przez Ciebie.

Konto usunięte

Konto usunięte
24 czerwca 2017, 19:47

Ja w sprawie tej logiki wspomnianej w tytule Pana wypowiedzi. Panie Marku Górny przepisy odnośnie sygnalizowania na rondzie są i są jednoznaczne. Przepis brzmi tak: ----- Zmiana kierunku jazdy …..----Art. 22. 5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kie-runku jazdy …….. oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru. -------

Konto usunięte

Konto usunięte
24 czerwca 2017, 19:47

To jest jednoznaczny przepis o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy. Lepszego nie będzie , być nie musi i nie może być, bo ten przepis rozstrzyga wszystkie zmiany kierunków jazdy. Należy wiedzieć co to jest zmiana kierunku jazdy, kiedy mamy zmianę kierunku jazdy a kiedy nie mamy. Z braku rozumienia tego pojęcia wynikają spory pomiędzy szkołami, egzaminatorami, instruktorami. Proszą zauważyć że w przepisie nie ma mowy o skrzyżowaniu powód jest prosty przepis obowiązuje wszędzie gdzie występuje zmiana kierunku jazdy. Nie ma najmniejszego znaczenia że znakiem C-12 rondo uznano za skrzyżowanie jedna sztuka.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 czerwca 2017, 15:05

Robert ProkopiukPodstawowa sprawa. szkoła krakowska, obserwatorex czy tam mredek1 nie mają nic wspólnego z tematem szkolenia i egzaminowania. To są osobniki pt mam prawo jazdy to się wypowiem, a że bez sensu ... Jakie to ma znaczenie Panie Prokopiuk dla Pana, że ktoś przestawia swój punkt widzenia? Dlaczego Pan z taką pogardą traktuje tych, którzy nie podzielają pańskiego punktu widzenia? Środowisko posiadających już prawo jazdy zagląda na takie strony jak ta, by się doszkolić lub rozwiać wątpliwości, z szacunku dla wiedzy i kompetencji instruktorów i egzaminatorów czyniący swą powinność w imieniu Państwa Polskiego. Mają prawo się mylić i przedstawiać swój punkt widzenia, ale także mają prawo wyrażać swoje wątpliwości, szczególnie, że jeżdżą po świecie i porównują. Nie wszyscy z nich są idiotami, a Pan nie posiadł wiedzy absolutnej, gdyż też uwierzył Pan, jak wnioskuję z pańskich wypowiedzi, na słowo swoim nauczycielom. W ten sposób nie buduje się autorytetu i odnoszę wrażenie, że Panu chodzi właśnie o jego podważanie.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 czerwca 2017, 15:54

Marek GórnyGłos w dyskusji na temat kontrowersji wokół rond zabiera Marek Górny. "Poczułem się wywołany do wypowiedzi pomimo, że temat sygnalizowania na rondzie od wielu lat jest dyskutowany i wywołuje u mnie negatywne odruchy".https://www.l-instruktor.pl/punkty-widzenia/liczy-sie-logika.html Nazywanie "chłopskiego rozumu" logiką powinno być dla prawnika czymś uwłaczającym. Pan Marek Górny jest cenionym fachowcem od transportu drogowego i powinien oszczędzić sobie wypowiedzi na temat zasad ruchu, którego wiedza oparta jest na stanowisku KRA i dyrektorów WORD, którzy piastują swoje dobrze płatne stanowiska bez związku z wiedzą prawniczą. Publiczne stwierdzenie prawnika, że właściwe sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy przed wjazdem na „skrzyżowanie” nie ma znaczenia, gdyż liczy się LOGIKA, jest kpiną z obowiązującego prawa.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 czerwca 2017, 21:25

PITER Nie wszyscy z nich są idiotami, Zgadzam się. Nie wszyscy. Można przedstawić swój punkt widzenia, tylko też trzeba umieć go obronić. Czego szanowny user nie potrafi wypisując dyrdymały bez pokrycia.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 czerwca 2017, 01:00

Robert ProkopiukPITER Nie wszyscy z nich są idiotami, Zgadzam się. Nie wszyscy. Można przedstawić swój punkt widzenia, tylko też trzeba umieć go obronić. Czego szanowny user nie potrafi wypisując dyrdymały bez pokrycia.Skoro się Pan zgadza z tym co napisałem, to dlaczego twierdzi Pan, że to co napisałem to dyrdymały? Dyrdymały, to trudne do określenia konkrety, na dodatek trudne do obrony. Konkretniej Panie Robercie i z uzasadnieniem. Mam prawo się mylić, ale proszę mnie przekonać, że w jakiejś kwestii nie mam, wg Pana wiedzy, racji.

  • 1 (current)
  • 2

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.