Niezgodność naszego prawa z Konwencją Wiedeńską.

/ /

Niezgodność naszego prawa z Konwencją Wiedeńską.

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
29 czerwca 2017, 22:31

Ustalanie przed skrzyżowaniem jest również dynamiczne. Tu chodzi o wycięty przepis zobowiązujący do ustąpienia pierwszeństwa przez zawracającego nawet tym z drogi podporządkowanej.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 czerwca 2017, 23:38

M. -----------------Jak najbardziej słusznie.--------- W KW układ odniesienia jest dynamiczny - obojętnie gdzie jedziesz ustępuje się na skrzyżowaniu pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej naszego pojazdu. U nas decydująca jest pozycja przed wjazdem na skrzyżowanie, co jest oczywistą niezgodnością skutkującą nierozstrzygalnością o pierwszeństwie w kilku przypadkach. Zasada prawej z KW dzięki dynamicznemu układowi odniesienia rozstrzyga wszystkie przypadki kolizyjnych torów jazdy.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 czerwca 2017, 21:40

Nasze przepisy nie rozstrzygają lub rozstrzygają odwrotnie następujące sytuacje: -----1) zawraca a z przeciwka jedzie pojazd na wprost brak rozstrzygnięcia, -------2) zawracam a do skrzyżowania zbliża się pojazd z lewej rozstrzygnięcie pierwszeństwa odwrotne jak w KW, ----3)skręcam w lewo z naprzeciwka też pojazd skręca w lewo nie ma możliwości wyminięcia się bezkolizyjnego sytuacja nierozstrzygnięta,-----4) wjazd na rondo tzw. równorzędne bez znaku ustąp, sytuacja nierozstrzygnięta bo nie wiadomo z której strony ronda (skrzyżowania) podjeżdżał będący w ruchu okrężnym. ________Natomiast zgodnie z przepisami KW wszystkie powyższe sytuacje są jednoznacznie rozstrzygnięte.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 08:29

kopanNasze przepisy nie rozstrzygają lub rozstrzygają odwrotnie następujące sytuacje: -----1) zawraca a z przeciwka jedzie pojazd na wprost brak rozstrzygnięcia, -------2) zawracam a do skrzyżowania zbliża się pojazd z lewej rozstrzygnięcie pierwszeństwa odwrotne jak w KW, ----3)skręcam w lewo z naprzeciwka też pojazd skręca w lewo nie ma możliwości wyminięcia się bezkolizyjnego sytuacja nierozstrzygnięta,-----4) wjazd na rondo tzw. równorzędne bez znaku ustąp, sytuacja nierozstrzygnięta bo nie wiadomo z której strony ronda (skrzyżowania) podjeżdżał będący w ruchu okrężnym. ________Natomiast zgodnie z przepisami KW wszystkie powyższe sytuacje są jednoznacznie rozstrzygnięte.1)Zawracanie KW opisuje razem z cofaniem i tak jak u nas zawracający ma zachować szczególna ostrożność, NIKOMU nie utrudnić jazdy i nie powodować zagrożenia w ruchu, do odstąpienia od zawracania włącznie. Nie ma sygnalizowania zawracania. Kierujący który zawraca sygnalizuje innym kierującym zamiar skrętu w lewo i ma się zachować tak jak regulują to przepisy dotyczące zmiany kierunku jazdy. Ustępuje pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka i skręcającemu w prawo. 2) Wykonuje kolejny skręt w lewo i ustępuje pojazdowi jadącemu z przeciwka i skręcającemu w prawo. W polskim prawie nie ma żadnego innego rozstrzygnięcia. 3) Aby tak skręcać droga poprzeczna musi być dwupasowa , więc przejeżdżają obok siebie jadąc na wprost i skręcają po minięciu się. 4) Rondo nie jest ani w KW, ani w polskim prawie skrzyżowaniem w rozumieniu zasad ruchu. To obiekt złożony z wielu elementów opisanych w art. 2 prd, to jednopoziomowe skanalizowane skrzyżowanie dróg publicznych w rozumieniu przepisów wykonawczych do ustawy Prawo budowlane, a te nie decydują o zasadach ruchu. Rondo może być dowolnie zorganizowane, o czym decyduje jego oznakowanie pionowe i poziome. Resztę opisuje ustawa Prawo o ruchu drogowym i KW. Nie ma ROND RÓWNORZĘDNYCH. Są ronda o równorzędnych wlotach. Są i takie, że część wlotów jest podporządkowana, a część posiada pierwszeństwo. Są i takie które mają wszystkie wloty podporządkowane, a które nie są zorganizowane zgodnie z nakazem znaku C-12.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 19:56

Sorki ale to stek bzdur. W KW jest napisane, iż kierujący ma ustapić pierwszeństwa pojazdom z prawej strony. Słowa nie ma o kierunku jazdy tego ustępującego.Dlaczego zakładasz,że skręca np w lewo lub zawraca ? 1)-co mnie obchodzi, gdy jadąc prosto ktoś zawraca czy skreca w lewo. Nie ma oddzielnego kierunkowskazu do zawracania. Niech się martwi zawracający. 2) co obchodzi zbliżającego się z lewej, jaki manewr wykonuję. Jestem dla niego z prawej. 3)chyba dla ciebie...4) według 220 wszystkie SoRO powinny być oznakowane C-12+A-7. Coś kiepsko z tą niezgodnością. A może to stwierdzony tu wielokrotnie brak czytania ze zrozumieniem ?

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2017, 20:46

Robert Prokopiuk.4) według 220 wszystkie SoRO powinny być oznakowane C-12+A-7. Rozporządzenie 220 ma obowiązek być zgodne z ustawą i rozporządzeniem w sprawie znaków. Nie ma tam słowa o OBOWIĄZKU DODAWANIA do znaku C-12 znaku A-7. Znak C-12 może stać na wlotach obiektu zorganizowanego zgodnie z jego dyspozycją samotnie LUB ze znakiem A-7, którym zgodnie z Porozumieniami europejskimi reguluje się pierwszeństwo na tak zorganizowanych obiektach, nie tylko typu RONDO. Nie ma żadnego prawnego upoważnienia, i być nie może, do dodawania znaku C-12 do znaków A-7 na wszystkich wlotach obiektów zorganizowanych wprost wg ogólnych zasad ruchu z jezdniami biegnącymi wprost do wylotów. Znak C-12 jest dodawany wg wymysłu rozporządzenia 220 gdyż znak A-7 na wszystkich wlotach podważa teorię, także bezpodstawną, że RONDO to pod względem zasad ruchu jedno klasyczne skrzyżowanie. Nawet rowerzysta wie, że na wlotach i wylotach ronda są skrzyżowania na których się jedzie prosto lub skręca.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 12:12

Nasze przepisy nie rozstrzygają ........ następujące sytuacje: -----1) zawraca a z przeciwka jedzie pojazd na wprost brak rozstrzygnięcia, Zawracanie to zmiana kierunku jazdy o 180 st. całkiem inny manewr jak skręcanie w lewo , w prawo. Manewr zawracania można wykonać skręcając w lewo lub w prawo ale zawsze o 180 st. Nasza zasada prawej pomija ten przypadek - brak rozstrzygnięcia pierwszeństwa. Zgodnie z KW dzięki dynamicznemu układowi odniesienia (mój pojazd) zawracając na skrzyżowaniu, na skrzyżowaniu przed miejscem et. kolizji, pojazd z naprzeciwka jest po mojej prawej, pojazd podjeżdżający do skrzyżowania od lewej jest po mojej lewej lub prawej. Gdy jest po lewej to mam pierwszeństwo , gdy jest po prawej to on ma pierwszeństwo.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 12:32

W KW nie istnieje zapis że skręcając w lewo mam ustąpić pojazdowi nadjeżdżającemu z przeciwka i skręcającemu w prawo. Jeśli powyższa sytuacja ma miejsce na skrzyżowaniu to o pierwszeństwie decyduje zasada prawej ( z KW) Jeśli ktoś ma ochotę to proszę w KW znaleźć takie (nasze) uregulowanie.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 20:18

ZNIESMACZONY. Nie ma tam słowa o OBOWIĄZKU DODAWANIA do znaku C-12 znaku A-7.Jestem zniesmaczony twoim płytkim myśleniem. tobie ( i nie tylko) trzeba napisać jak krowie na rowie..przy C-5 też nie ma zakazu skrętu, a nie skręcasz...przepraszam, podejrzewam,że skręcasz, bo nie ma zakazu skrętu, bo nie napisali.Przepis jest jasny, tylko jak zwykle ty nie rozumiesz, ale to mnie nie dziwi. Wyroku też nie zrozumiałeś.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 20:20

kopanW KW nie istnieje zapis że skręcając w lewo mam ustąpić pojazdowi nadjeżdżającemu z przeciwka i skręcającemu w prawo. Jeśli powyższa sytuacja ma miejsce na skrzyżowaniu to o pierwszeństwie decyduje zasada prawej ( z KW) Jeśli ktoś ma ochotę to proszę w KW znaleźć takie (nasze) uregulowanie.Wystarczy,że jest napisane ,że nadjeżdżajacemu z przeciwka. Co ciebie obchodzi jego kierunek jazdy. Masz ustąpić.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 21:03

Robert ProkopiukZNIESMACZONY. Nie ma tam słowa o OBOWIĄZKU DODAWANIA do znaku C-12 znaku A-7.Jestem zniesmaczony twoim płytkim myśleniem. tobie ( i nie tylko) trzeba napisać jak krowie na rowie..przy C-5 też nie ma zakazu skrętu, a nie skręcasz...przepraszam, podejrzewam,że skręcasz, bo nie ma zakazu skrętu, bo nie napisali.Przepis jest jasny, tylko jak zwykle ty nie rozumiesz, ale to mnie nie dziwi. Wyroku też nie zrozumiałeś.Odpowiedź jest nie na temat. Proszę wskazać podstawę prawną do dodawania do znaku A-7 znaku C-12.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 21:05

Robert ProkopiukkopanW KW nie istnieje zapis że skręcając w lewo mam ustąpić pojazdowi nadjeżdżającemu z przeciwka i skręcającemu w prawo. Jeśli powyższa sytuacja ma miejsce na skrzyżowaniu to o pierwszeństwie decyduje zasada prawej ( z KW) Jeśli ktoś ma ochotę to proszę w KW znaleźć takie (nasze) uregulowanie.Wystarczy,że jest napisane ,że nadjeżdżajacemu z przeciwka. Co ciebie obchodzi jego kierunek jazdy. Masz ustąpić. Słuszna uwaga. należy ustąpić jadącemu z naprzeciwka i zamierającemu skręcić w prawo. O czym tu dalej dywagować?

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 22:32

To napisz do naszych ustawodawców - co was obchodzi gdzie ten z naprzeciwka skręca !!! No bo ich obchodzi że ten z naprzeciwka skręca w prawo- po twojemu bezsensu !!!!

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 23:15

W KW ogólny przepis dotyczący zmiany kierunku ruchu: ARTYKUŁ16 Zmiana kierunku ruchu_____ 2. Podczas wykonywania manewru zmiany kierunku ruchu kierujący - ...........- jest obowiązany przepuścić pojazdy jadące z przeciwnego kierunku na jezdni, którą zamierza opuścić. Jak ja w lewo, ten z naprzeciwka w prawo to obydwaj zmieniamy kierunek ruchu, wiec jeden ma przepuścić drugiego a drugi pierwszego- sytuacja nierozstrzygnięta, chyba że jest to na skrzyżowaniu to wtedy zasada prawej.------ Roberciku oczywiście masz rację, zmykaj do pokoju nr 5 obwieść swoje rewelacje kolegom.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2017, 23:27

Robert ProkopiukNa razie jedyne co mogę to ci kibicować, abyś w końcu zrozumiał co czytasz. Sprzeczności nie ma w przepisach. Jest sprzeczność w tym,że wyobrażasz sobie,że masz coś pomiędzy uszami. Ja twierdzę,że masz pustkę. TROOLLL dostał w głowa i wypluwa swoje standardowe jady.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2017, 00:14

Czytaj cały artykuł KW, anie koncentrujesz się na jednym podpunkcie dochodząc do absurdalnych wniosków. Zacznij od Art 18.1...tylko jak wielokrotnie zaznaczam, ze zrozumieniem.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2017, 00:26

Plujesz się gościu o niezgodnościach, a w sumie sprawa wyglada tak,że..1. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem 2.nie umiesz czytać aktu prawnego koncentrując się, nieudolnie na jednym podpunkcie ignorując resztę.3. nie jestem tym zaskoczony-przecież w instytucji w której pracowałeś nie wymagali samodzielnego myślenia.Dlatego te twe śmieszne próby podważenia PoRD wywołują..zniesmaczenie.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2017, 17:49

Znowu - jak zwykle jad i głupawe porady. A weź ty choć raz zacytuj jakiś przepis i udowodnij że nie mam racji !!!! Możesz zacząć od polecanego przez ciebie Art. 18.1 KW. ------ POKAŻ tę ignorowaną przeze mnie resztę !!!!! Do roboty a jak nie to zapraszam do kumpli do pokoiku nr 5. Oczywiście Roberciku masz rację.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2017, 23:34

Przepisy nie docierają z powodu twego bardzo ubogiego kapitału intelektualnego to nie pozostaje nic innego, jak ponaśmiewać się z takiego "eksperta" Jest napisane w KW dokładnie to samo co w naszym PoRD. Tylko użyto innej stylistyki, co spowodowało u ciebie impotencję intelektualną. Też masz napisane o zbliżajacym się do skrzyżowania i słowa nie ma o tym, że w czasie przejazdu przez skrzyżowanie ustępujesz wszystkim napotkanym z prawej. To tylko rojenia spowodowane brakiem wyobraźni.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 lipca 2017, 08:30

Nie ma sensu tobie cytować po raz kolejny przepisów, skoro ich nie łapiesz.Umyśliłeś sobie, że w trakcie jazdy po skrzyżowaniu np podczas zawracania masz ustąpić wszystkim z prawej jacy ci się napatoczą. Taka filozofia jest przedstawiana osobom, które mają duże trudności z zastosowaniem przepisu w realu. Dla świętego spokoju przepuszczaj tych z prawej( tzw prawa ręka). Jak widać jest w stanie to ogarnąć nawet osobnik( tu przytoczą za przykład twoją osobę) wykazujący duży stopień upośledzenia zrozumienia tekstu pisanego.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.