Tomaszewski: Idea ustawy prawo o ruchu drogowym

/ /

Tomaszewski: Idea ustawy prawo o ruchu drogowym

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
29 kwietnia 2013, 22:52

Do kopana ,, podejrzewam ze masz 18 lat i chcesz zaczac chodzic na kurs,,,no coż poczytaj PRD rozdzial o zatrzymaniu , bo u mnie godzina kosztuje 45 zl wiec moze nie stac Cię?

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2013, 00:29

Jaki fachowiec takie i podejrzenia !!!! Gościu temat finanse, to inne forum. Tu mówimy o PoRD A że w związku z PoRD wychodzi głupota Twojego rozumowania – to dlatego że takie posiadasz rozumowanie. Tani szkoleniowcu, zatrzymanie przed przejściem dla pieszych może wynikać z warunków ruchu lub przepisów ruchu. Ale z tej prawdy wysnuć wniosek że zatrzymanie przed przejściem dla pieszych wynika z warunków lub przepisów ruchu to możesz wyłącznie Ty lub podobni Tobie tani szkoleniowcy. Jak tego nie rozumiesz to poproś kogoś kto będzie władny Ci to wytłumaczyć.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2013, 07:44

Trudno mi Panie czy Pani kopan dyskutowac tym bardzie ze chowasz sie za jakim nickiem!sądza po słownictwie (Gosciu)jestes pryszczatym bezczelnym smarkaczem ,ale jestem cierpliwy i jeszcze raz wyjasnie Jezeli na drodze jest znak zakaz zatrzymywania taki okragly z czerwonym krzyzem to mozesz sie zatrzymac ,przed przejsciem . przed znakiem stop , prze znakiem ustap pierwszenstwa . przed czerwonym swiatlem , i nawet jezeli stoisz 10 min to nadal jest to zatrzymanie ,po ktorym nie nastepuje wlaczanie sie do ruchu . a jezeli zatrzymasz sie na tej drodze zeby zabrac pasazera ,to po zaplaceniu mandatu wlaczasz sie do ruchu.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2013, 09:49

Panie Warszawski ja piszę o chlebie Pan natomiast o niebie. Kompletnie Pan nie pojmujesz co Panu zarzucono !!!! Z braku zrozumienia o co chodzi piszesz Pan różne rzeczy, tyle że nie na temat. Poczytaj Pan czego to się czepiłem - co za bzdurę Pan napisał. Panie powiedz mi Pan co zakwestionowałem w Pana wypowiedzi ?? Panie konkretnie i na temat. Co zakwestionowałem? , jakie stwierdzenie? i dlaczego zakwestionowałem ??

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2013, 11:17

Stary, napisz wprost o co chodzi bo obydwaj wzajemnie się oskarżacie i nieprzyjemnie się to czyta. Jeśli chodzi o sformułowanie "można" "trzeba" to zatrzymanie przed przejściem dla pieszych: 1. może wynikać z pord i warunków (nie jest włączaniem się do ruchu) 2. może nie wynikać z powyższych (będzie mandat i następnie jest włączaniem się do ruchu) o to chodzi?

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2013, 13:24

Kopanowi chodzi o to, że może być i tak - i tak. Wszystko zależy od sytuacji. Może "nie wynikać" bo jak nazwać sytuację gdy pieszy stoi przed pasami na chodniku a ktoś zatrzymuje pojazd przed przejściem? Wynika czy nie? Moim zdaniem nie. Więc logicznie potem następuje włączenie się do ruchu.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2013, 21:51

Szanowna Moniko nie moze byc tak i tak , bo przepisy reguluja to dokladnie to samo dotyczy mojego adwersarza Kopan,a jezeli moje argumenty nie przekonuja to prosze poczytac co napisal misiek 66 krotko in na temat , w pelni sie zgadzam

Konto usunięte

Konto usunięte
1 maja 2013, 00:08

Wreszcie normalne wypowiedzi misiek66 i monika. Twierdzą to samo, prawidłowo odczytali o co mi chodziło. I na tym się skończyła normalność, bo Pam Warszawski uważa że zgadza się z misiek66 ale nie zgadza się z monika. A misiek i monika twierdzą to samo. Rozdwojenie jaźni ?? Ps. Warszawski tak dopytam,czy chodzi ci o zgodność z miśkiem z pierwszego wpisu czy z drugiego??

Konto usunięte

Konto usunięte
14 maja 2013, 08:32

Chciałbym nawiązać do artykułu pana Roberta i pozostałych komentarzy.Pan Robert pisze dużo prawdziwych rzeczy na temat brd i ja się z nimi zgadzam , dużo komentarzy porusza istotne sprawy. A w OSK zaczynamy uczyć pod zdawalność i pod nazwiska egzaminatorów - w przenośni. To jest złe , ale tak jest masz zdawalność masz kursantów. Jak powiedzieć ojcu kursanta że jeden egzaminator rozumie "kulturę jazdy" a drugi nie.To dla niego liczy się, czy jego dziecko zdało a jak nie to zwrot pieniędzy za egzamin bo z winy instruktora( wyrabia ci złą opinie o OSK). Mogę tutaj mnożyć przykłady przepisy RD a egzamin dwie inne rzeczy.Bardzo często się na tym zastanawia nieraz wydaje się że to walka z wiatrakami , chcemy bezpiecznie jeżdzić a dużo kierowcow nie zna podstawowych przepisów np kiedy używamy kierunkowskazu(ich interpretacje w głowie się nie mieszczą)a co robią na drodze jak widzą elkę to nie zważają na przepisy a stwarzają duże niebezpieczeństwo, tak jest w praktyce.Jak będą wspólne szkolenia instruktorów i egzaminatorów odnośnie przepisów RD i będą siedzieli w jednej ławie to może skupią się nad bezpieczeństwem RD.A kierowcy też powinni odświeżać znajomość przepisów Rd. Oczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego worka bo było by to niesprawiedliwe. Pytanie dalej jest jedno jak uczyć?Bo trudno jest pogodzić teorię z praktyką aby wszyscy byli zadowoleni.

Konto usunięte

Konto usunięte
14 maja 2013, 11:25

Konkretna sytuacja drogowa: http://www.youtube.com/watch?v=Ao3UyxI6R9w Proszę się wcielić w rolę egzaminatora i ocenić zachowanie kierującego pojazdem „filmującym” pod kątem zadania w ruchu drogowym nr 10 - Przejazd przez przejścia dla pieszych. Prawidłowe zachowanie, czy nieprawidłowe i dlaczego ??

Konto usunięte

Konto usunięte
14 maja 2013, 11:41

>kopan Nie zaszła żadna z przesłanek wynikających z definicji ustąpienia pierwszeństwa, do tego aby zatrzymywać pojazd przed przejściem. Nie jest to więc zatrzymanie wynikające z prd. Czyli potem włączamy się do ruchu. Zachowanie moim zdaniem nieprawidłowe w tej konkretnej sytuacji. ...ale na egzaminie przejdzie.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 maja 2013, 19:37

Moim zdaniem na egzaminie takie zachowania nie przejdzie i nie przechodzi. Znam kilka takich przypadków , identyczne zachowanie nie przeszło ku zaskoczeniu osoby egzaminowanej. A myślała że tak dobrze robi. No bo gdyby to było prawidłowe zachowanie to te dwa pojazdy które ominęły pojazd zatrzymany przed przejściem popełniły by wykroczenia. Egzaminator nie może przymykać oka a ma działać zgodnie z przepisami. Może ktoś wyjaśni jak kierujący tym pojazdem powinien się zachować ?

Konto usunięte

Konto usunięte
15 maja 2013, 22:34

Przejdzie, nie przejdzie - to tylko gdybanie. Ja znam przypadki, ze egzaminator tylko zwrócił uwagę, że jest to nadinterpretacja. Prędzej obleją za omijanie takiego delikwenta, tak jak zrobiły to na filmie te dwa pojazdy. Jest w tabeli 12 punkt 2, który ochoczo zastosują i nie ma tłumaczenia, że sąsiad zatrzymał się bez powodu...

Konto usunięte

Konto usunięte
15 maja 2013, 22:46

Moim zdaniem kierujący popełnił błąd zatrzymując się przed przejściem , osoba która stała około 1 m przed przejściem nie wykazywała woli przejścia dopiero po zatrzymaniu pojazdu doszła do wniosku że przejdzie po przejściu. Ale nie zgadzam się odnośnie włąnczenia się do ruchu ,bo dla kierującego zatrzymanie wynikło z warunków ruchu( przepuszczenia pieszego),Na egzaminie kierujący powinien jechać a nie zatrzymywać się, bo w ten sposób musielibyśmy zatrzymywać się przed każdym przejściem. Z praktyki wiem że negatywnie reagują egzaminatorzy na takie sytuacje.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 maja 2013, 23:14

Monika Monika! O której Ty tabeli mówisz? Widać, że jesteś z przepisami do tyłu! tabela 12 już nie istnieje od 19.01.2013r. Teraz obowiązuje tabela nr 1 załącznika nr 2!

Konto usunięte

Konto usunięte
15 maja 2013, 23:40

Kos - mój błąd. Tabela zmieniła numer. Punkt 2 pozostał bez zmian. "Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym".

Konto usunięte

Konto usunięte
16 maja 2013, 20:46

Sytuacja jest dynamiczna, a decyzje należy podjąć niezwłocznie. Błąd lub cicho siedzieć, bo błędu nie ma. Proszę decydować. Tak czy siak. Nie ma czasu na zatrzymanie i przeglądanie nagrania i na podjecie decyzji. Błąd lub nie ma błędu. Nie ma w zasadzie to tak ale.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2013, 09:21

Błąd jest. Spowodowanie zagrożenia - art 3.1.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2013, 10:40

W Karlshrue za podobną sytuacje dostałem mandat 800 euro za to, że się nie zatrzymałem ,w Polsce dostałbym mandat że się zatrzymałem i rozumiem spowodowałem zagrożenie brd, to chyba wynika z naszej mentalności. Uważam że błędu nie ma oznakowane przejście dla pieszych znakami poziomymi i pionowymi należy zachować szczególną ostrożność i przepuścić pieszą. Jeżeli jakiś egzaminator oblewa za takie postępowanie to odwołanie do Urzędu Marszałkowskiego.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2013, 11:41

Prawo w Niemczech jest tak podobne do naszego jak nasze płace do ich płac – po porównaniu wychodzi że to dwa różne światy. Proszę o taki przepis z Konwencji Wiedeńskiej (KW). (((( ARTYKUŁ21 Zachowanie się kierujących wobec pieszych b)……… kierujący powinni zbliżać się do tego przejścia tylko z odpowiednio zmniejszoną szybkością, aby nie narażać na niebezpieczeństwo pieszych, którzy znajdują się na przejściu lub wchodzą na nie; w razie potrzeby powinni zatrzymać się w celu przepuszczenia pieszych. ))) Jak tu była potrzeba zatrzymania się ?? Piesza stała na chodniku, dzieliła ją od pasa ruchu szerokość zatoki autobusowej, weszła na przejście po 6-ciu sekundach od momentu zatrzymania. Odwołać się od wyniku egzaminu zawsze można, ale nawet stosując przepisy KW zachowanie było nie takie. Tylko ciekawe na jakie przepisy się powołać. To że w Niemczech dostałeś mandat to z pewnością nie za taką sytuację jak na filmie. Ps. W KW nie istnieje pojęcie ustępowania pierwszeństwa pieszym, ustępuje się pierwszeństwa przejazdu pojazdom.

  • 1
  • 2 (current)
  • 3

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.