Znak F-11 a rondo o jednym czy dwóch pasach

/ /

Znak F-11 a rondo o jednym czy dwóch pasach

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 10:04

Do Leszek Drugi : Taka ciekawostka --------– Pojazd lub zespół pojazdów, muszą mieć możliwość poruszania się po pierścieniu o promieniu zewnętrznym nie przekraczającym 12,5 m, przy czym wewnętrzny promień nie jest mniejszy niż 5,30 m. Zasada ta także stosowana jest tylko w odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych po 31 grudnia 1993 roku, kiedy to weszły w życie nowe przepisy.-------- Czyli minimalna średnica wyspy ze względu na możliwości pojazdów to 2x5,3=10,6m Średnica zewnętrznej krawędzi obwiedni to 12,5x2=25m. No i prawie masz minimalną szerokość jednego pasa ruchu która wynosi 7,2 m !!!!!! Piszę prawie minimalną bo będę tego liczył bo po co jak dyskutanci nie rozumieją. Przestań opowiadać o jakichś pasach ruchu dla osobowych . Pas ruchu to zdefiniowany pas ruchu - ma mieć szerokość wystarczającą do ruchu RZĘDU pojazdów wielośladowych ........ przy większej ilości pasów ruchu -plus dzielenie jezdni zgodnie z KW.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 10:05

Do Leszek Drugi c.d. Ps. Jakby na tym rondzie były dwa pasy ruchu to drogowcy mają obowiązek je wyznaczyć !!! Dwóch pasów nie ma a jest jeden niewyznaczony od krawędzi do krawędzi jezdni.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 10:38

Cyrylkopan...Słowo RZĘDU -oznacza wystarczający do ruchu najszerszego pojazdu dopuszczonego do ruchu... przepraszam, sam napisałeś NAJSZERSZY. w polskim języku mamy szeroki, szerszy i najszerszy. więc proszę podać jaki pojazd mógłby być szerszy od wymienionego przeze mnie najszerszego. ja tylko odnoszę się dosłownie do tego co piszesz. Gościu napisałem dopuszczony do ruchu !!!!!!!!!! t.j. jak nadwozie furgon izoterma to szer. 2.60 m a ty wypisujesz głupoty o ładunkach ponadnormatywnych - takie rzeczy rodzi twoja głowa. Oczywiście się rozwijasz!!!!! bo w ostatnim wpisie Twierdzisz że odnosisz się do tego co ja DOSŁOWNIE napisałem - a odnosisz się do swojego opatrzonego rozumienia tekstu!!!!!!! Zacząłeś robić za filozofa i dedektywa - odkryłeś że pewnie nie mam prawa jazdy!!!! Polecam nie pisać a głowę masować, jak pomoże to może .......

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 11:22

kopan, cieszy że sięgasz do źródeł (nominalne promienie skrętów), ale trochę zanadto idealizujesz wyciągając błędne wnioski. Te długości promienia mają zagwarantować utrzymanie się w jezdni, nic więcej. Na "serpentynach" dróg wyższej kategorii pasy ruchu ulegają poszerzeniu, ale na drogach lokalnych już takiego wymogu słusznie nie ma. Autobus czasem skręca wjeżdżając na pas przeznaczony dla kierunku przeciwnego, co nie ma związku z ilością pasów ruchu. Ba, tutaj (patrz: link) nawet przy jeździe na wprost wymijanie 2 autobusów jest na tyle utrudnione, że trudno mówić o bezproblemowym ruchu jednego rzędu autobusów / http://i.imgur.com/QCSy5Fg.png / Szerokość 5,4m czyli pas ruchu 2,2m. Na rondzie w Jankach z pewnością szerokość jezdni wynosi najmniej 7m i powiesz mi, że rząd dwóch osobówek nie zmieści się obok siebie przy pokonywaniu tego ronda?

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 21:13

kopan...Gościu napisałem dopuszczony do ruchu !!!!!!!!!!... przepraszam, ale znowu potraktuję to dosłownie: pojazdy przewożące ładunki ponadnormatywne są dopuszczone do ruchu, mają dowody rejestracyjne, a nawet potwierdzone w stacjach diagnostycznych dopuszczenie do tego ruchu. przewóz takich ładunków również jest dopuszczony do ruchu na podstawie art. 64-64g PoRD. więc gdzie tu fałsz?

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 23:41

Leszek Drugikopan, cieszy że sięgasz do źródeł (nominalne promienie skrętów), ale trochę zanadto idealizujesz wyciągając błędne wnioski. Te długości promienia mają zagwarantować utrzymanie się w jezdni, nic więcej. -----Że jak? zagwarantować utrzymanie się w jezdni? nic więcej !!--- Gościu to są parametry pierścienia w którym ma się zmieścić każdy pojazd, no wisz jak obrys przodu zatacza okrąg o promieniu 12,5 m to zadnia część pojazdy nie może wliźć do koła o promieniu 5,3 m - jakie utrzymanie się na jezdni !!!! Leszek Drugi Na "serpentynach" dróg wyższej kategorii pasy ruchu ulegają poszerzeniu, ale na drogach lokalnych już takiego wymogu słusznie nie ma. To są bzdury - podaj podstawę prawną !!!!!

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2017, 23:58

Leszek Drugi. Autobus czasem skręca wjeżdżając na pas przeznaczony dla kierunku przeciwnego, co nie ma związku z ilością pasów ruchu. No z ilością to nie ma związku, ale z jakością wyznaczonych do d... pasów ruchu to jak najbardziej ma związek.. Leszek DrugiNa rondzie w Jankach z pewnością szerokość jezdni wynosi najmniej 7m i powiesz mi, że rząd dwóch osobówek nie zmieści się obok siebie przy pokonywaniu tego ronda? No osobówka też pojazd wielośladowy, tyle że w definicji pasa ruchu jest mowa o rzędzie pojazdów wielośladowych te grubsze i dłuższe też mogą jechać w rzędzie jezdnią nie wadząc o pobocze ....... . Rozumiem Cię według Ciebie są niewyznaczone pasy dla grubasów i anorektyków tak się zachciało legislatorowi Hmm --zdefiniować pasy - cienkie, grube no ale zawsze wielośladowe.

Konto usunięte

Konto usunięte
14 czerwca 2017, 05:17

kopan...Gościu to są parametry pierścienia w którym ma się zmieścić każdy pojazd, no wisz jak obrys przodu zatacza okrąg o promieniu 12,5 m to zadnia część pojazdy nie może wliźć do koła o promieniu 5,3 m - jakie utrzymanie się na jezdni!!!!! nie wiem skąd jesteś, ale zapraszam do Wrocławia na jazdę autobusem - ja funduję, po zakrętach i po skrzyżowaniach o większym promieniu. oczywiście mówimy tu o małym autobusie 11,9m długości, a nie o największych dopuszczonych do ruchu o trzech osiach 15m. wtedy łatwiej będzie Ci zweryfikować to co napisałeś.

Konto usunięte

Konto usunięte
14 czerwca 2017, 07:12

Panowie ponawiam moje ostatnie pytanie. Jak byście zinterpretowali tą konkretną sytuację ? A.SASIN Opiszę jeszcze jedną sytuację związaną z tym konkretnym rondem. Wjazdem z DW 665 od strony Nadarzyna wjeżdża pojazd osobowy "A", który chce zjechać trzecim zjazdem na parking do CH Janki (Auchan). Na rondzie jest bardzo duży ruch wręcz rondo się korkuje momentami. Pojazd jest na obwiedni ronda między swoim wjazdem a kolejnym (wyjazd z Ikei, Praktikera itd). Przez życzliwość jednego z kierowców przed pojazdem "A" wpuszcza on przed siebie inny pojazd, który wjeżdża na rondo wyjazdem z IKEI blokując w ten sposób na chwilę rondo ( Obwiednia ronda jest przyblokowana ale odblokowany jest wjazd na rondo). Wykorzystują to inne pojazdy z tego wyjazdu i wjeżdżają na rondo tworząc drugi pas ruchu na obwiedni ronda na odcinku od wjazdu "IKEA" do wyjazdu na parking CH Janki (Auchan).Takich pojazdów są 4 sztuki a wśród nich pojazd "B" który jest trzeci w kolejce. Pojazd "A" po minięci tego wjazdu (IKEA) próbuje zbliżyć się do prawej strony ale nie może tego wykonać ze względu na utworzony drugi pas ruchu. Przed zjazdem na parking ( CH Janki) pojazd "A" sygnalizuje próbę zjazdu kierunkowskazem ale po prawej stronie znajduje się inny pojazd (BUS), który nie chce zjechać tym samym zjazdem i jedzie dalej po obwiedni ronda do kolejnego zjazdu na Nadarzyn powodując nagłe zatrzymanie pojazdu "A". Następnie po tym manewrze pojazd "A" zbliża się do swojego zjazdu a z tyłu pojazd "B" również chce zjechać na ten sam zjazd i dochodzi do kolizji. Pojazd "B" swoim lewym przodem uderza w prawy tył pojazdu "A" Czyja w tym konkretnym przypadku będzie wina spowodowania kolizji ? Czy na zasadach ogólnych pojazd "A" powinien przepuścić wszystkie znajdujące się po prawej stronie pojazdy ponieważ zmieniał pas ruchu (bo na rondzie są dwa niewyznaczone pasy) ? Czy pojazdy po prawej stronie w tym pojazd "B" w ogóle nie miały prawa utworzyć "drugiego pasa ruchu" i włączyły się na rondo bez ustąpienia pierwszeństwa pojazdom będącym już na obwiedni ronda na którym jest jeden pas ruchu ?

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 12:46

Cyrylkopan...Gościu napisałem dopuszczony do ruchu !!!!!!!!!!... przepraszam, ale znowu potraktuję to dosłownie: pojazdy przewożące ładunki ponadnormatywne są dopuszczone do ruchu, mają dowody rejestracyjne, a nawet potwierdzone w stacjach diagnostycznych dopuszczenie do tego ruchu. przewóz takich ładunków również jest dopuszczony do ruchu na podstawie art. 64-64g PoRD. więc gdzie tu fałsz?------Ano Ty jesteś fałszywy. Ja mówię o pojazdach dopuszczonych do ruchu a Ty do tego dodajesz pojazdy z ładunkami ponadgabarytowymi czyli wyjątki przy przewozie pojazdem dopuszczonym do ruchu ładunków ponadgabarytowych wymagających odrębnego uzgodnienia trasy i zezwolenia na przejazd. Masuj głowę .....

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 12:49

Cyrylkopan...Gościu to są parametry pierścienia w którym ma się zmieścić każdy pojazd, no wisz jak obrys przodu zatacza okrąg o promieniu 12,5 m to zadnia część pojazdy nie może wliźć do koła o promieniu 5,3 m - jakie utrzymanie się na jezdni!!!!! nie wiem skąd jesteś, ale zapraszam do Wrocławia na jazdę autobusem - ja funduję, po zakrętach i po skrzyżowaniach o większym promieniu. oczywiście mówimy tu o małym autobusie 11,9m długości, a nie o największych dopuszczonych do ruchu o trzech osiach 15m. wtedy łatwiej będzie Ci zweryfikować to co napisałeś. Nie mnie zaproś a aurora tych parametrów - pisz do ministerstwa i zaproś przedstawicieli ministra na uświadamiającą wycieczkę po Wrocławiu. No ale wcześniej głowę pomasuj.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 13:05

A.SASIN Przez życzliwość jednego z kierowców przed pojazdem "A" wpuszcza on przed siebie inny pojazd, który wjeżdża na rondo wyjazdem z IKEI blokując w ten sposób na chwilę rondo ( Obwiednia ronda jest przyblokowana ale odblokowany jest wjazd na rondo). Wykorzystują to inne pojazdy z tego wyjazdu i wjeżdżają na rondo tworząc drugi pas ruchu na obwiedni ronda na odcinku od wjazdu "IKEA" do wyjazdu na parking CH Janki (Auchan).Takich pojazdów są 4 sztuki a wśród nich pojazd "B" który jest trzeci w kolejce. Pojazd "A" po minięci tego wjazdu (IKEA) próbuje zbliżyć się do prawej strony ale nie może tego wykonać ze względu na utworzony drugi pas ruchu. To nie pojazdy wjeżdżające na rondo utworzyły dodatkowy pas ruchu, tylko pojazd A musiał odjechać od krawędzi jezdni i utworzył sobie "drugi pas ruchu" i tym "pasem" wyprzedzał pojazdy - wkurzył się że przed niego wjechały.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 13:29

A.SASIN Przed zjazdem na parking ( CH Janki) pojazd "A" sygnalizuje próbę zjazdu kierunkowskazem ale po prawej stronie znajduje się inny pojazd (BUS), który nie chce zjechać tym samym zjazdem i jedzie dalej po obwiedni ronda do kolejnego zjazdu na Nadarzyn powodując nagłe zatrzymanie pojazdu "A". Jak nagłe zatrzymanie pojazdu A powoduje (BUS) ? - To "A" uważał że ma pierwszeństwo przed busem ? Bus przejechał a "A" w prawo do zjazdu (bo mu się należy bez upewnienia się) i dostaje strzała w zadek.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 14:55

O k..... wyższa szkoła jazdy !!! Nigdy nie pisałem w tym wątku a się okazuje że w Teoretycznym Państwie mającym w d.... prawa obywateli - PISAŁEM - jestem śmieciem którego wytwory można dowolnie przesuwać lub utylizować - to tak a propos Prokopiuka. Ty jakim prawem z wpisów w innym wątku tworzysz wątek na forum ???????. Ty ,ty, robaczku.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 15:05

Robaczek wymyślił dwa w jednym !!!!! Piszesz na forum wpis ukazuje się tu, piszesz tu wpis ukazuje się TEŻ na forum. Robaczek wymyślił TEŻ ograniczenie ilości znaków wpisu. Odpowiadam na wpis, klikam wyślij i dupa za długie, skracam, klikam, dupa za długie, klikam, kombinuje, szlak trafił moją wypowiedź !!!! Robaczku zrób coś z tym.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 15:12

Robaczku. Czy ty na pewno wiesz gdzie masz zadek a gdzie łebek? No bo wiesz kolejność wpisów na forum jest odwrotna niż (Nie wiem gdzie bo nie wiem gdzie piszę, dyć dwa w jednym) Na forum ostatni wpis jest na końcu strony, a na tym drugim na początku, Nie wiem czy piszę do głowy czy do zadku.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 15:22

kopan...Ano Ty jesteś fałszywy. Ja mówię o pojazdach dopuszczonych do ruchu a Ty do tego dodajesz pojazdy z ładunkami ponadgabarytowymi czyli wyjątki przy przewozie pojazdem dopuszczonym do ruchu ładunków ponadgabarytowych wymagających odrębnego uzgodnienia trasy i zezwolenia na przejazd... znowu nie bardzo rozumiem, dlaczego to ja mam być fałszywy, wszystko co pisze jest prawdą.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 15:22

mamy VII kategorii przewozów ponadnormatywnych, tylko kat. VII wymaga ustalenia trasy i pilotowania, co więcej kat. I i II można wydać na 12 miesięcy, a kat. III - VI na okres do 24 miesięcy, musisz wskazać pojazd i przewoźnika. a trasę ustalasz sam. wyjątkiem jest kat. VII, a to są pojazdy które wraz z ładunkiem przekraczają: długość 23m, szerokość 3,2 i wysokość 45m oraz MR ponad 60t. więc to są wyjątki - reszta od kat. I do VI porusza się normalnie w ruchu tylko z dodatkowym oznakowaniem. z tego co Ty twierdzisz nieoznaczony pas ruchu (najszerszy pojazd z ładunkiem dopuszczony do ruchu bez uzgodnienia trasy i na stałym zezwoleniu) możemy ustalić na szerokość 3,2m.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 17:17

Cyrylmamy VII kategorii przewozów ponadnormatywnych, tylko kat. VII wymaga ustalenia trasy i pilotowania, co więcej kat. I i II można wydać na 12 miesięcy, a kat. III - VI na okres do 24 miesięcy, ........ tylko z dodatkowym oznakowaniem. z tego co Ty twierdzisz nieoznaczony pas ruchu (najszerszy pojazd z ładunkiem dopuszczony do ruchu bez uzgodnienia trasy i na stałym zezwoleniu) możemy ustalić na szerokość 3,2m. Chłopie !!!! ja o normie mówię, przepisy, definicje - są konstruowane z uwzględnieniem NORMY a ty z uporem maniaka pierniczysz o przewozach ponad NORMATYWNYCH- wyjątkach od regóły - mało tego wmawiasz mi że to ja stwierdziłem że ma się mieścić najszerszy pojazd z ładunkiem !!!!! a niby gdzie to napisałem hę? -------Chłopie masuj głowę i nie pisz dopóki ktoś z dobrze działającą głową nie stwierdzi że możesz------. Nie będę odpowiadał na twoje rewelacje dopóki masaże twojej głowy nie pomogą i zagości w nich jakiś sensowny sens!!!!

Konto usunięte

Konto usunięte
15 czerwca 2017, 20:15

kopanO k..... wyższa szkoła jazdy !!! Nigdy nie pisałem w tym wątku a się okazuje że w Teoretycznym Państwie mającym w d.... prawa obywateli - PISAŁEM - jestem śmieciem którego wytwory można dowolnie przesuwać lub utylizować - to tak a propos Prokopiuka. Ty jakim prawem z wpisów w innym wątku tworzysz wątek na forum ???????. Ty ,ty, robaczku. Zapomniało sie tabletki łyknąć ?

  • 1
  • 2 (current)
  • 3

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.