Zbigniew Drexler wyjaśnia

/ /

Zbigniew Drexler wyjaśnia

Autor Wiadomość

Bonio

Bonio
10 września 2019, 09:44

Szanowny ekspercie od wymądrzania, obrażania i wszelkich negatywnych zachowań, nie uciekaj od pytań dotyczących tego co jest tu istotą dyskusji. Pytania brzmiały czy należy, szanując zastosowane oznakowanie, uznać połączenie drogi gruntowej lub wewnętrznej z twardą drogą z pierwszeństwem za skrzyżowanie? Nie posługuj się w dyskusji manipulacją i kłamstwem. Skoro droga publiczna jest BUDOWLĄ, a droga gruntową nią nie jest, to droga gruntowa nie może być drogą publiczną w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Mylisz samozwańczy ekspercie drogę dopuszczoną do ruchu publicznego z drogą publiczną w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Ba, ty nawet mylisz drogę wg ustawy PoRD z drogą publiczną. Art. 4.2 ustawy o drogach publicznych: droga – budowla wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi, urządzeniami oraz instalacjami, stanowiącą całość techniczno-użytkową, przeznaczoną do prowadzenia ruchu drogowego, zlokalizowaną w pasie drogowym;

BONIO

BONIO
10 września 2019, 10:10

Robert ProkopiukBonioPanie Prokopiuk. Proponuje ostudzić emocje i nie wypisywać bzdur. Ustawa PoRD i ustawa o drogach publicznych to dwa różne akty prawneZgadza się. To po co się Pan na nie powołuje ? Proszę jeszcze z 10 razy przeczytać UoDP i dopiero się wypowiadać. Ok 30 procent dróg gruntowych zaliczanych jest do dróg publicznych..i co ? Ps. Mam alergię na głupotę, której jest Pan wybitnym przedstawicielem.Szanowny ekspercie od wymądrzania, obrażania i wszelkich negatywnych zachowań, nie uciekaj od pytań dotyczących tego co jest tu istotą dyskusji. Czy kierujący ma obowiązek, szanując zastosowane oznakowanie, uznać połączenie drogi gruntowej lub wewnętrznej z twardą drogą z pierwszeństwem za skrzyżowanie? Odpowiedz i nie popisuj się bełkotem bez merytorycznej treści. Poza osobistymi atakami na dyskutantów nie odpowiadasz na żadne z postawionych pytań. Poza tym nie posługuj się w dyskusji manipulacją i kłamstwem. Skoro droga publiczna jest BUDOWLĄ, a droga gruntową nią nie jest, to droga gruntowa, wbrew twoim wywodom, nie może być drogą publiczną w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Mylisz samozwańczy ekspercie od pustosłowia drogę dopuszczoną do ruchu publicznego z drogą publiczną w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Ba, ty nawet nie odróżniasz drogi wg ustawy PoRD od drogi publicznej. Art. 4.2 ustawy o drogach publicznych: droga – budowla wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi, urządzeniami oraz instalacjami, stanowiącą całość techniczno-użytkową, przeznaczoną do prowadzenia ruchu drogowego, zlokalizowaną w pasie drogowym; Art. 2.1 ustawy PoRD: droga – wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt; Dla mnie jako kierowcy skrzyżowanie dróg dopuszczonych do użytku publicznego oznaczone znakami A-7 i D-1 jest wg zasad ruchu skrzyżowaniem i nie interesuje mnie nic więcej. Takie oznakowanie nie może budzić u kierującego żadnych obaw, co do niewłaściwego oznakowania. Wywody, czy oznakowanie jest zgodne z innymi przepisami nie dotyczą kompetencji i obowiązków kierujących.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
10 września 2019, 20:38

BONIO[/author.Szanowny ekspercie od wymądrzania, obrażania i wszelkich negatywnych zachowań, nie uciekaj od pytań dotyczących tego co jest tu istotą dyskusji.Jaki Pan się znowu wrażliwy zrobił.Nic nie uciekłem. Po prostu po raz kolejny stwierdziłem,że nie ma Pan bladego pojęcia o czym Pan sie usiłuje wypowiadać. Oczywiście,że są odpowiedzi, tylko trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Po raz kolejny napiszę, bo nie dociera. Kierujący nie ma wyjścia. Problemem jest znajomość prawa przez zarzadcę. A ten belkot o odróżnianiu nie ma sensu w wykonaniu agenta, który tylko zmienia nicki, a madrzejszy przez to nie jest.

BONIO

BONIO
10 września 2019, 23:38

Robert ProkopiukBONIO[/author.Szanowny ekspercie od wymądrzania, obrażania i wszelkich negatywnych zachowań, nie uciekaj od pytań dotyczących tego co jest tu istotą dyskusji.Jaki Pan się znowu wrażliwy zrobił.Nic nie uciekłem. Po prostu po raz kolejny stwierdziłem,że nie ma Pan bladego pojęcia o czym Pan sie usiłuje wypowiadać. Oczywiście,że są odpowiedzi, tylko trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Po raz kolejny napiszę, bo nie dociera. Kierujący nie ma wyjścia. Problemem jest znajomość prawa przez zarzadcę. A ten belkot o odróżnianiu nie ma sensu w wykonaniu agenta, który tylko zmienia nicki, a madrzejszy przez to nie jest.Kierujący nie ma wyjścia, zatem uważa tak oznaczone połączenie dróg za skrzyżowanie w rozumieniu ustawy PoRD. Brawo. Nareszcie szanowny pan ekspert zrozumiał o czym jest mowa w tym wątku. Trwało to trochę, ale wreszcie dotarło. Miałem nadzieję, że jest to łatwiejsze do zrozumienia dla kogoś, kto innym zwraca uwagę na konieczność czytania ze zrozumieniem. Ważne, że zrozumiał i przestanie bredzić o tym, że tak oznaczone połączenie nie jest dla kierującego skrzyżowaniem, bo w ustawie napisali, że nie jest. Mnie to wystarczy.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
11 września 2019, 22:32

BONIO.Kierujący nie ma wyjścia, zatem uważa tak oznaczone połączenie dróg za skrzyżowanie w rozumieniu ustawy PoRDDla kierujacego jadącego te 50 km/h nie ma to znaczenia, ponieważ nie da rady tego stwierdzić w ułamku sekundy. Nie ma na to czasu i musi zaufać zarzący, że oznakował wszystko zgodnie z przepisami. A że zarzadca dysponował wiedzą na Pana poziomie to mamy bzdurę.

BONIO

BONIO
12 września 2019, 15:18

Robert ProkopiukBONIO.Kierujący nie ma wyjścia, zatem uważa tak oznaczone połączenie dróg za skrzyżowanie w rozumieniu ustawy PoRDDla kierujacego jadącego te 50 km/h nie ma to znaczenia, ponieważ nie da rady tego stwierdzić w ułamku sekundy. Nie ma na to czasu i musi zaufać zarzący, że oznakował wszystko zgodnie z przepisami. A że zarzadca dysponował wiedzą na Pana poziomie to mamy bzdurę.Niczego innego, poza obrażaniem wszystkich i wszystkiego nie potrafisz ? Co moja wiedza ma do wiedzy zarządcy drogi? Dla mnie kierowcy, tak oznaczone połączenie dróg jest skrzyżowanie i tyle. chyba to jasno napisałem. Jakie znaczenie ma w tej sprawie prędkość jadącego domorosły filozofie? A gdy kierujący będzie jechał np. za progiem zwalniającym 20 km/godz, to widząc, że droga dolotowa nie jest droga twardą, ma nadal tak jechać przez kilka kilometrów, czy uznać, że było tam jednak skrzyżowanie odwołujące ograniczenie prędkości? Swoimi głupimi i niemerytorycznymi wpisami sam sobie ubliżasz. Jeśli plucie sobie w twarz sprawia ci przyjemność, to rób sobie nadal dobrze. Mnie to nie interesuje.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
13 września 2019, 19:49

BONIO Co moja wiedza ma do wiedzy zarządcy drogi? .Pańska jest żenująca. Jeszcze raz-tu nie chodzi co widzi kierujacy. Postawią mu znak to powinien się zastosować. Problemem jest użycie oznakowania przypisanego do skrzyżowań, gdzie pierwszeństwo jest ustalane znakami w miejscu, gdzie nie ma skrzyżowania.

  • 1
  • 2
  • 3 (current)

Dodaj wypowiedź

Twój komentarz został wysłany. Będzie widoczny na stronie po zaakceptowaniu przez Administratora.
Wystąpił błąd podczas dodawania komentarza.
Dodajesz komentarz jako Gość. Twój adres IP będzie zapisany do wiadomości administratora serwisu L-instruktor. Kontynuując zgadzasz się na ten warunek. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.