Jak to się robi w Rumunii?

/ /

Jak to się robi w Rumunii?

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 11:54

Egzamin jest bezpłatny ? Dobrze przeczytałem ? No nie wierzę..u nas wręcz poszlo to w drugą stronę. Wordy to taka.maszynka do produkcji kasy :)

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 12:44

Dobry wzór... tylko śmiertelność na drogach większa, ale co tam...

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 13:02

Bardzo proszę!!! Brawo Rumunia! Aż mną zatrzęsło jak czytałem artykuł i porównując to z Polską gdzie człowieka doi się na każdym kroku. Oto system egzaminacyjny dla człowieka a nie przeciwko człowiekowi. Egzaminy bezpłatne... można? Można! I to w kraju biedniejszym od Polski. Braku placu manewrowego dla kat. B. Brak takiego tworu jak WORD jak najbardziej na plus. A aucie dodatkowo instruktor albo jakiś świadek. Na cześć cywilizowanej Rumunii... Hura Hura Hura!! @Uśmiechnięty- śmiertelność na drogach wynika nie z egzaminów tylko ze stanu dróg i mentalności ludzi.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 14:12

koledzy widzą zalety, ale są też minusy, których jakoś nikt nie zauważył: 1. do szkolenia nie może podejść osoba bez zaświadczania o niekaralności. 2. godzina jazdy to 50 minut, czyli na 30 lekcjach to strata 5h jazdy. 3. rejonizacja egzaminów i tylko w miastach wojewódzkich, więc Elbląg nie wchodzi w grę. 4. jeżeli osoba kończąca kurs nie podeszła lub nie zdała egzaminu w ciągu roku, to musi powtórzyć cały kurs - (teoria + praktyka). 5. można przystępować do egzaminu praktycznego tylko 4 razy w roku, więc jak ktoś nie zda dwa razy w styczniu i dwa razy w lutym musi czekać do następnego roku. 6. koszt 400 euro jest wyższy niż w Polsce, a przy niższych dochodach Rumunów, staje się jeszcze droższy. 7. zdawalność 30%, więc mniej niż w dobrych OSK w Polsce. 8. urząd narzuca OSK ile może przeszkolić kandydatów na kierowców w ciągu roku.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 17:54

Wiedziałem, że kolega będzie pierwszy do szukania dziur w całym. Ale pozwól, że te dziury Ci załatam. 1. Co w tym złego? Przynajmniej mają pewność, że legalnie na drogi nie wyjadą bandziory. U nas też to powinni wprowadzić. 2. Nie podane jest ile kosztuje godzina jazdy, więc nie będę wyrokował czy dokupienie godziny by zabolało portfel przeciętnego Rumuna. Ale moim zdaniem to dosyć mały minus. 3. Nie wiedziałem, że Elbląg leży w Rumunii. A tak na poważnie to przecież ogrom ludzi w Polsce dojeżdża do innej miejscowości na jazdy i egzamin, czasami nawet dosyć daleko. Nie w każdej miejscowości jest WORD. Elbląg był kiedyś miastem Wojewódzkim, i dlatego jest w Elblągu WORD.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 17:55

4. Przecież to duży plus bo wtedy takiej osobie powinno zależeć aby się przykładać, niestety tak nie jest (patrz pkt. 7). 5. tak samo jak w punkcie nr.4. 6. Moim zdaniem (i podkreślałem to wielokrotnie) kursy w Polsce są zbyt tanie. Rodzi to patologie. 7. Zastanawiając się jak to możliwe, że 30% kiedy egzamin jest u nich taki pro-ludzki skontaktowałem się ze znajomym Rumunem i powiedział, że młodzi w Rumunii się nie przykładają do PJ. No cóż, na taką "dolegliwość" nawet najbardziej ludzki egzamin nie pomoże. 8. A czy to przypadkiem nie jest plusem? lepiej iść na ilość czy na jakość? No właśnie.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 20:52

Ciekawy system egzamniowania i to bez placu manewrowego ! Woow niebywałe i niepojęte dla naszego systemu. Ale może kiedyś..

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 22:00

1. domniemanie, że dla bandyty z prawdziwego zdarzenia uzyskanie zaświadczenia o niekaralności będzie utrudnieniem jest daleko idącą naiwnością. wyobraź sobie przeciętnego kandydata na kierowcę, który pół roku wcześniej został ukarany mandatem za palenie na przystanku autobusowym, nie przyjął mandatu, a sprawa trafiła do sądu grodzkiego, gdzie został ukarany prawomocnym wyrokiem i z tego powodu nie może zapisać się na kurs prawa jazdy. 2. jeżeli kurs kosztuje 400euro, składa się z wykładów i 30h jazdy, to godzina jazdy (50min) kosztuje około 12 euro (50zł), ale za to masz nie 30 ale 25h, więc realnie 60 min jazdy kosztuje Cię 14 euro czyli 60zł. 3. w kilku miejscowościach w Polsce są ośrodki, ale możesz studiując np. w Rzeszowie zdawać tam lub w Kaliszu. natomiast w Rumunii ta możliwość jest tylko w miastach wojewódzki i tam gdzie jesteś zameldowany.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 października 2018, 22:09

4. kończysz kurs, ale uległeś wypadkowi np. złamałeś jaką kość w stawie barkowym z uszkodzeniem więzadeł (miałem takiego kursanta) i okres leczenia z rehabilitacją pozwalającą na swobodną jazdę trwało rok (a miałem kursantkę, która wyjechała na stypendium do Anglii na 1,5 roku). i dlatego musisz jeszcze raz chodzić na wykłady i nawet jak wykorzystałeś powiedzmy 20 jazd, zapisać się na kurs od nowa płacąc następne 400 euro. nie zawsze nieobecność, brak kontynuacji kursu wynika z niechęci, braku przykładani się, ale przepisy tego nie uwzględniają. 5 jw. 6. Twoje zdanie nie ma specjalnego wpływu na rynek. ceny urzędowe, regulowane próbowali wprowadzić komuniści, z jakim skutkiem - wiadomo. 7. a może niska zdawalność w Polsce ma podobne przyczyny jak tam? dlaczego taka prawdę w stosunku do Rumunów potrafisz zaakceptować, a w stosunku do Polaków nie? innymi słowy mimo doskonałości tamtego systemu nie przekłada się to na zdawalność.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 października 2018, 09:54

Balthieri skontaktowałem się ze znajomym Rumunem i powiedział,. Na którym skrzyżowaniu stał z kubkiem i karteczką ?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 października 2018, 11:17

szerszonNa którym skrzyżowaniu stał z kubkiem i karteczką ? Teraz mówi, że stoi w Warszawie z kijem bejsbolowym pod Betą żeby bęcki pewnemu ksenofobowi spuścić.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 października 2018, 15:44

Prawdziwy z ciebie obieżyświat. Niemcy, Rumunia...wszędzie znajomości i jak ci wszyscy się zwierzają.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 października 2018, 20:37

no to jak: w Rumunii tak doskonały system, w Polsce tragedia, ale zdawalność jest lepsza w tym niedoskonałym systemie? więc może nim zaczniesz zmieniać może lepiej się zastanowić, bo po udoskonaleniu w kierunku rumuńskim zdawalność może spaść (do poziomu rumuńskiego) i staniesz się, jako "ojciec zmian", najbardziej poszukiwaną osobą przez ludzi, którzy oblali będąc autorem ich porażki. a może aby podnieść zdawalność w Rumunii wprowadzić polski system?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 października 2018, 21:59

Sprawa wymaga dogłębniejszego zapoznania się. Nie podano czy te Rumuńskie 30% to egzamin teoretyczny czy praktyczny. W Polsce zdawalność teorii też nie jest najwyższych lotów, ale akurat do Polskiego egzaminu teoretycznego nic nie mam. Tutaj moim zdaniem po prostu kandydaci do tej teorii się nie przykładają. Ja miałem 74/74 za pierwszym razem, no ale nie każdy jest mną i do postawionych przed sobą zadań przykłada się należycie coby być dumnym ze swoich osiągnięć i nazwiska rodowego dyletanctwem nie zhańbić. P.S- Ciekawe jak jest w pozostałych krajach bałkańskich.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 października 2018, 23:06

szerszonPrawdziwy z ciebie obieżyświat. Niemcy, Rumunia...wszędzie znajomości i jak ci wszyscy się zwierzają. Aj tam 2 kraje i od razu obieżyświat. To tak jak ty byś pojechał z Warszawy do Sochaczewa i nazwałbym cię "Szerszon podróżnik", albo jakby Cyryl przeszedł się piechotą z Wrocławia śródmieście do Wrocławia południe i nazwałbym go "Cyryl wędrowiec". A znajomości pełno z czatów międzynarodowych gdzie swego czasu dużo pisałem z ludźmi aby podszkolić się językowo. A kraje w jakich własnymi stopami byłem to tylko Niemcy, Holandia i Belgia. Lekki wstyd.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 października 2018, 06:02

Balthier...jakby Cyryl przeszedł się piechotą z Wrocławia śródmieście do Wrocławia południe i nazwałbym go "Cyryl wędrowiec"... no tak, ale jak w co drugiej wypowiedzi nie opowiadam o swoich eskapadach. nie muszę się też wspierać opinią mieszkańców czy to południa czy też Śródmieścia Wrocławia. przede wszystkim obrazu rzeczywistości nie opieram na anonimowych wypowiedziach z czatów. na takim czacie możesz rozmawiać ze znajomym Rumunem, który w rzeczywistości może być anglo- lub niemieckojęzycznym mieszkańcem Sochaczewa lub Sri Lanki w wieku 5 lat.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 października 2018, 20:24

Balthier jeśli teraz popisujesz się swoją znajomością świata i szerokimi horyzontami to tylko dowodzi braku kontaktu z problemami o których piszesz i przerostowi Twojego ego. Głupoty które piszesz o wspaniałych metodach szkolenia w ... w Rumunii, propozycji nagradzania kierowców za bezpieczną jazdę, Twoich wymyślonych definicjach autostrady, rewolucyjnym sposobie zapisywania na egzaminy i wreszcie o powszechnym publikowaniu nagrań z egzminów czy też nagrania z wypadku na egzaminie oraz wielu, wielu innych fantazmatòw wskazują, że ciągle pròbujesz jedynie nadążać za sprawami tutaj poruszanymi. Wszystkich próbujesz ustawiać w ten sposòb, że jeśli ktoś nie zgadza się z Tobą w jakiejkolwiek sprawie to ponosi odpowiedzialność za domniemaną krzywdę, ktòrą doznałeś od Wordu. Wszyscy dają Ci do zrozumienia, że to branżowy portal dla dla dorosłych i na dodatek specjalistòw, a po Tobie jak po kaczce. Nie znajduję tłumaczenia słowa Balthier, to chyba po polsku oznacza pieniacz. Zwolnij Nas już wszytkich z Twoich wpisòw, nie odpisuj. Chyba niepotrzebnie to piszę, niepotrzebnie daję nadzieję :-)

Konto usunięte

Konto usunięte
21 października 2018, 19:03

Akurat tak się składa, że Pan Balthier ma dużo racji. Co prawda nie we wszystkim się z nim zgadzam ale w większości. A Pana z komentarza niżej proszę o większą powagę i bardziej skupić się na sobie. Bo takie czepianie się ciągle kogoś na forum też jest mało dorosłe i profesjonalne. Pozdrawiam.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.