Odrzucone unieważnienie

/ /

Odrzucone unieważnienie

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
21 sierpnia 2019, 19:01

Z treści pisma w sprawie prowadzenia egzaminu można wywnioskować, że egzaminatorka nie zastosowała się do zasad przeprowadzenia egzaminu państwowego na prawo jazdy. Ustaliła wynik egzaminu na podstawie własnych zasad i uznania, a nie zgodnie z zasadami zawartymi w rozporządzeniu ministra, które brzmią następująco: § 27. Podczas części praktycznej egzaminu państwowego: 6) egzaminator niezwłocznie informuje osobę egzaminowaną o nieprawidłowym wykonaniu zadania egzaminacyjnego; w przypadku dwukrotnego nieprawidłowego wykonania tego samego zadania egzaminacyjnego lub przerwania egzaminu państwowego, egzaminator informuje osobę egzaminowaną o negatywnym wyniku części praktycznej egzaminu państwowego. Skoro zdająca dwukrotnie nieprawidłowo wykonała to samo zadanie egzaminacyjne (omijanie) to zgodnie z cytowanym wyżej zapisem powinna uzyskać wynik negatywny. Podczas omawiania egzaminu, egzaminatorka stwierdziła: "Tak stricte po egzaminacyjnemu i zgodnie z instrukcją, raz podyktowałam błąd za omijanie (...) jedziemy, na sam koniec egzaminu omija pani bez kierunkowskazu. No i. .. dwa razy omijanie źle, negatywny, ale będziemy tacy? Nie będziemy, bo oceniam Panią za całokształt." Ocena egzaminu za całokształt jest określeniem bardzo nieprecyzyjnym i dla każdego oznacza coś innego. Doszłoby do tego, że u jednego egzaminatora ten sam egzamin będzie oceniony pozytywnie, a u innego negatywnie, a to jest już samowola i brak jakichkolwiek standardów. Jeżeli egzaminatorka prowadząca egzamin nie zastosowała się do obowiązującego prawa to powinna ponieść konsekwencje takiego zachowania. Rozporządzenie ministra jest po to, aby egzaminator stosował się do zasad w nim zawartych, w przeciwnym razie proces egzaminowania będzie pozbawiony jakichkolwiek standardów i będzie niezrozumiały dla zdających. Dziwię się, że WORD tak późno wystąpił o unieważnienie wyniku egzaminu do Marszałka i przekroczył ustawowe 21 dni. Pozostaje mieć nadzieję, że osoba, która otrzymała prawo jazdy poprawiła swoje umiejętności i porusza się w ruchu drogowym w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi zasadami.

Konto usunięte

Konto usunięte
22 sierpnia 2019, 09:41

KubaUnique(...) Brawo dla Egzaminatora Nadzorującego za wykonywanie swojej pracy rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami! Brawo za wymaganie włączania lewego kierunkowskazu przed i na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Nie włączysz 2 x - możesz pomarzyć o uprawnieniach.Brawo dla Kuby za wykazanie samowoli egzaminatorów. Po wyrokach dotyczących egzaminatorów w WORD Częstochowa i chyba Lublin w jednych nadal wymaga się włączania lewego przed wjazdem i prawego przed zjazdem, w części tylko tego przed zjazdem, a w jeszcze innych udają, że nie widzą czy egzaminowany włączył kierunkowskaz przed wjazdem na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. To jest stosowanie prawa wg WORD. Brawo Kuba.

Konto usunięte

Konto usunięte
22 sierpnia 2019, 09:51

UniqueTak jak napisałeś.. to Egzaminator ocenił (!) dwukrotnie nieprawidłowo wykonane zadanie (omijanie), czyli wynik musi być negatywny. I ja tu innego wyjścia nie widzę. Ale wynik jest pozytywny i nie udowodniono, że za jakąś gratyfikację. Egzaminatorka tak uznała i koniec tematu. To tak jak z sędzią na boisku. Egzaminatorka może być ukarana przez dyrektora WORD i nic więcej. A swoją drogą to dziwne, że jej właśnie się tak bacznie przyglądano i na dodatek tak długo to przyglądanie trwało. Może należy wyrywkowo sprawdzać zapisy monitoringu tych z pozytywnym wynikiem i na czas sprawdzania wstrzymać się z wydaniem decyzji o zaliczeniu egzaminu?

Konto usunięte

Konto usunięte
23 sierpnia 2019, 19:07

STARY. Po wyrokach dotyczących egzaminatorów w WORD Częstochowa i chyba Lublin w jednych nadal wymaga się włączania lewego przed wjazdem i prawego przed zjazdem, w części tylko tego przed zjazdem, a w jeszcze innych udają, że nie widzą czy egzaminowany włączył kierunkowskaz przed wjazdem na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. .Nie kompromituj sie klonie powoływaniem na "wyroki" wołajace o pomstę do nieba.

Konto usunięte

Konto usunięte
23 sierpnia 2019, 19:42

Czytałem opinie rzeczoznawcy ruchu drogowego na temat lewego kierunkowskazu na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym , na potrzeby sądu w Gliwicach , cytuję ,, po co włączać lewy kierunkowskaz jak za górka i tak go nie widać " i dziwić się że jest jak jest . Wszystkim, którzy skwapliwie powołują się na wyroki sądowe przypominam, że w Polsce w ciągu roku zapada kilkaset wyroków sądowych sklasyfikowanych jako błędne 😃 A już w dziedzinie ruchu drogowego, która należy do najtrudniejszych sędziowie mają "najlepszy" grunt do fatalnych pomyłek.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 sierpnia 2019, 11:12

Nie rozumiem czym STARY się kompromituje. To jakieś podszyte prywatą nieuprawnione insynuacje. STARY napisał, że po wyrokach dotyczących wymagania przez egzaminatorów włączenia lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo z zamiarem jazdy na jego lewą stronę, w jednych WORD nadal wymaga się jego włączania przed wjazdem, w części tylko tego przed zjazdem, a w jeszcze innych WORD udają, że nie widzą czy egzaminowany włączył kierunkowskaz przed wjazdem na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, czy tego nie zrobił, najwyraźniej nie wiedząc jak opisuje to jednakowe dla wszystkich prawo. To są fakty, o czym każdy z nas doskonale wie. Sąd stwierdził prawomocnym wyrokiem, że takie wymaganie jest nieuzasadnione. W tej sytuacji to nie STARY się kompromituje, gdyż przytacza jedynie fakty, lecz ty swoim prostackim i nieprofesjonalnym zachowaniem. Nie bulwersuje cię to, że co WORD to inne zasady? Dlaczego nie zaskarżono już kilku wyroków w tej sprawie? Dlaczego sądy nie uwzględniają opinii kolegów egzaminatorów i specjalistów? Dlaczego nie zajął stanowiska w tej sprawie resort infrastruktury? Czyżby nie było tam kompetentnych urzędników, skoro im też się myli kierunek jazdy z kierunkiem ruchu?

Konto usunięte

Konto usunięte
30 sierpnia 2019, 23:33

AndrzejNie rozumiem czym STARY się kompromituje.Abyś tylko tego nie rozumiał to pół biedy. To przerażajace,że zajmujesz innym czas swoimi bezmyślnymi tekstami, a nie poświecisz czasu na nauczenie się czytania ze zrozumieniem. Wyrok jest skandaliczny. Jeszcze raz ci wypunktować idiotyzmy w uzasadnieniu, czy w końcu ktoś ci wytłumaczy ?

Konto usunięte

Konto usunięte
30 sierpnia 2019, 23:36

Aby było zabawniej przed wjazdem na SoRO są znaki poziome P-8 do skrętu w lewo. Sąd, a raczej biegły po prostu się "popisał". Coś czuję,że tym biegłym jesteś ty. Ten sam "poziom".

Konto usunięte

Konto usunięte
31 sierpnia 2019, 11:29

Robert ProkopiukAby było zabawniej przed wjazdem na SoRO są znaki poziome P-8 do skrętu w lewo. Sąd, a raczej biegły po prostu się "popisał". Coś czuję,że tym biegłym jesteś ty. Ten sam "poziom". O jakim biegłym mówisz, bo chyba nie o biegłym sądowym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych? Poza tym żaden biegły nie ma uprawnień do interpretowania obowiązującego prawa i ferowania wyroków. Takie uprawnienia ma sąd. Opinia biegłego może być jedynie jedynym z wielu dowodów procesowych, tzw. dowodem z opinii biegłego. A teraz staraj się zrozumieć to co napiszę, bo masz z tym niestety poważny problem. Po pierwsze nie maluje się strzałek kierunkowych przed wjazdem na SoRO, chyba że przed nim jest bajpas. Wtedy przed rozwidleniem jezdni, na prawym pasie ruchu drogi dolotowej, maluje się strzałkę do skręcania w prawo, a na jezdni prowadzącej do SoRO strzałkę lub strzałki na wprost. Oczywistym jest, że przy ruchu okrężnym kierujący nie skręca przed wyspą w lewo pod prąd lecz tą wyspę objeżdża z jej prawej strony. Strzałka kierunkowa P-8 zezwalająca na skręcanie w lewo z biegnącej na wprost jezdni, namalowana na lewym pasie ruchu przed wjazdem na rondo, powiadamia kierującego, że z tego pasa ruchu będzie mógł on pojechać w lewo, ale tak jak poprzednio, nie pod prąd przed wyspą ronda, lecz dopiero po jej minięciu. Nie ma więc i tu podstaw do włączania lewego kierunkowskazu jeszcze przed wjazdem na rondo.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 września 2019, 20:21

A teraz ty przeczytaj ze zrozumieniem co napiszę.. Pierwsze lepsze rondo turbinowe, a jest już ich setki pokazuje,że twoje wywody są warte...no są. Bajpasy to chyba nie ta dziedzina. Następna sprawa.Masz sygnalizować manewr od zamiaru. Rozumiesz wielonickowcu co to znaczy ? Na powierzchni skrzyżowania to juz sobie możesz. Kolejna sprawa-nie pisałem,że biegły feruje wyroki. Wymyśliłeś to sobie Januszu. Sędzia nie musi się na wszystkim znać i dlatego jest instytucja biegłego. A że w tym przypadku trafił się agent prezentujący wiedzę na tym samym poziomie co twoja to i mamy kretynizm.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 września 2019, 12:45

Co ma rondo turbinowe do ruchu okrężnego? Ponoć odróżniasz zmianę kierunku jazdy od kierunku ruchu? Na rondzie z okrężnie wyznaczonymi pasami ruchu zmiana kierunku jazdy następuje tylko w prawo, a na turbinowym także w lewo. Na rondzie z koncentrycznie wyznaczonymi pasami ruchu (okrężnym) do żadnego wylotu nie można pojechać bez zmiany kierunku jazdy w prawo, a na turbinowym są poza wylotami wymagającymi zmiany kierunku jazdy w prawo, także takie do których jedzie się na wprost bez zmiany kierunku jazdy. To jest takie proste, a ty wciąż masz z tym problem.

______________
post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 07:42

AndrzejCo ma rondo turbinowe do ruchu okrężnego?Może to,że ruch odbywa się wokół wyspy w kierunku wskazanym ? A Pan sobie wymyśla zmianę kierunku jazdy w zależności czy pasy są koncentrycznie czy nie. W wyroku była mowa o "rondzie", gdzie pasy nie były koncentrycznie. To po co Pan zmienia temat? A nawet gdyby były to co ? Gdzie coś Panu wymusza ? Jak można mieć problem z odróżnieniem lewej od prawej. Jak Pan zawróci na skrzyżowaniu skoro zawsze Panu w prawo ? Ma Pan pojęcie czym jest zmiana kierunku jazdy ? Odróżnia Pan skrzyżowanie od drogi jednokierunkowej ? Może od tego zaczniemy. Bo Pan notorycznie skrzyżowanie traktuje jako drogę jednokierunkową. To juz upośledzenie.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 12:10

Robert Prokopiuk 1. Na pytanie "Co ma rondo turbinowe do ruchu okrężnego" odpowiadasz pytaniem "Może to, że ruch odbywa się wokół wyspy w kierunku wskazanym na znaku?" ***** Ruch okrężny to nie permanentna zmiana kierunku jazdy w lewo, czyli skręcanie w lewo przy wyspie środkowej ronda z biegnących na wprost do wylotu jezdni, z włączonym jeszcze przed wjazdem na rondo lewym kierunkowskazem. To jada od wlotu okrężnie biegnąca jezdnią dookoła dowolnej co do kształtu i wielkości wyspy lub dowolnego placu, zatem bez zmiany kierunku jazdy. Strzałki na znaku C-12 wskazują kierunek ruchu okrężnego, przy ruchu prawostronnym, przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Aby opuścić tą okrężnie biegnącą jezdnię, kierujący musi zmienić kierunek jazdy w prawo, czyli opuścić ją z jej prawej strony.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 12:11

Robert Prokopiuk 2. Twierdzisz, że wymyślam sobie zmianę kierunku jazdy w zależności od tego czy pasy są koncentrycznie czy nie.********* Zmiana kierunku jazdy, poza klasycznym zawracaniem, to skręt w prawo lub w lewo z jedni drogi w celu jej opuszczenia, zatem jadąc zgodnie z jej przebiegiem zmienia się na zakrętach tej drogi jedynie kierunek ruchu, ale nie kierunek jazdy.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 12:12

Robert Prokopiuk 3. Twierdzisz, że traktuję jednokierunkową drogę jako skrzyżowanie. ****** To insynuacja, gdyż to nie ja traktuję jednokierunkową jezdnię jako skrzyżowanie, lecz ty traktujesz, nie wiadomo na jakiej podstawie, rondo w całości, pod względem zasad ruchu, jako jedno skrzyżowanie. Powielasz bzdury nie mając nawet świadomości tego, że nigdzie na świecie takim nie jest. Nawet to powstałe z klasycznego skrzyżowania przez skanalizowanie (rozdzielenie) na nim ruchu wyłączoną z ruchu wyspą środkową.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 12:14

Robert Prokopiuk 4. W wyroku była mowa o "rondzie", gdzie pasy nie były koncentrycznie. ***** Wyrok WSA w Gliwicach dotyczył ronda z pasami ruchu biegnącymi koncentrycznie, a w Lublinie ronda odśrodkowego. W obu przypadkach wjazd był kontynuacją jazdy na wprost, zatem bez obowiązku sygnalizowania czegokolwiek i tego dotyczył wyrok. Włączenie lewego kierunkowskazu przed wjazdem na małe rondo odśrodkowe nie jest jednak błędem, nie dlatego, że takie rondo jest niby to w całości jednym zwykłym skrzyżowaniem, lecz z obowiązku sygnalizowania zawczasu i wyraźnie zamiaru zmiany kierunku jazdy w lewo (skrętu w lewo z biegnącej do wylotu jezdni) po minięciu niewielkiej wyspy środkowej.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 12:30

Robert Prokopiuk 5. Jak Pan zawróci na skrzyżowaniu skoro zawsze Panu w prawo ? ********* Na skrzyżowaniu zawrócę skręcając na nim w lewo. Na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym zawracać nie wolno gdyż nie wolno zawracać na drogach jednokierunkowych i ich skrzyżowaniach. Zawracając z wykorzystaniem ronda objeżdżam jego wyspę jadąc na nim prawym pasem okrężnie biegnącej na nim jednokierunkowej jezdni i skręcam w prawo. Przy jezdniach biegnących na rondzie odśrodkowo zajmuję lewy pas ruchu i opuszczając przy wyspie kolejno jezdnie dróg biegnących na wprost do wylotu dojeżdżam do drogi którą dojechałem. Są ronda odśrodkowe na których powrót do wlotu jest niemożliwy, oraz takie na których zarówno wjazd jak i zjazd na tą samą drogę dolotową są skrętami w prawo.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 września 2019, 12:47

Robert Prokopiuk 6. Ma Pan pojęcie czym jest zmiana kierunku jazdy ? ****** Mam. Kierunek jazdy jest zgodny z przebiegiem jezdni skoro zmianą kierunku jazdy, poza zawracaniem, jest skręt w lewo lub w prawo z jezdni drogi w celu jej opuszczenia. Kierunek ruchu w polskim prawie pokrywa się z osią poruszającego się pojazdu. Zmiana kierunku ruchu jest zatem wynikiem np. kręcenia kierownicą. Kierunek jazdy w prawie europejskim to kierunek, a kierunek ruchu to ruch lewo lub, tak jak u nas, prawostronny.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 18:23

AndrzejRobert Prokopiuk 1. Na pytanie "Co ma rondo turbinowe do ruchu okrężnego" odpowiadasz pytaniem "Może to, że ruch odbywa się wokół wyspy w kierunku wskazanym na znaku?" *****Aż się Pan napłodził. Miał Pan problem to odpowiedziałem pytaniem retorycznym. Ma Pan pojęcie co to znaczy ? Strzałki pokazują,że ruch się odbywa w kierunku, a nie kierunek ruchu. Po raz kolejny Pan sobie coś wymyśla. Kierunek ruchu, a raczej jego zmianę można zobaczyć na T-18. Kolejna sprawa. Nie jezdni tylko skrzyżowaniu. Zmienia Pan nicki a bzdury dalej te same. Kiedy Pan zacznie odróżniać skrzyżowanie od drogi ? Aż takie problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 18:25

Andrzej 2..Kiedy Pan zacznie odróżniać skrzyżowanie dróg od pojedynczej drogi ? Jazda po łuku obwiedni to nie jazda po zakręcie. Tu jest problem. Pana założenia są beznadziejne jak Pana wpisy. Póki Pan nie zacznie odróżniać zdefiniowanych pojęć to latami będzie Pan usiłował swoimi bredniami raczył różne fora.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.