Odrzucone unieważnienie

/ /

Odrzucone unieważnienie

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
11 września 2019, 22:40

Andrzej Rondo można dowolnie zorganizować i to nareszcie do ciebie dotarło. Ależ dyskusja jest o SoRO i sposobie sygnalizacji przy zmianie kierunku jazdy. Pan tu bredzi coś o rondach. Dlatego nie dyskutuję z Panem o rondach, ponieważ nie ma tego w PoRD. Nie interesują mnie. Pan sobie majaczy o rondach w kontekscie przepisów PoRD> Po co ?

Konto usunięte

Konto usunięte
11 września 2019, 22:44

Andrzej. Panie mądraliński" zawracanie to jazda w przeciwnym kierunku od dotychczasowego. Napisałem o KLASYCZNYM zawracaniu na jezdni drogi dwukierunkowej, BEZ JEJ OPUSZCZANIA.Śmieszny Pan jest. Wymyśla Pan jakieś pojecia "klasyczne zawracanie" Obudź się człowieku albo łyknij tabletki. Teraz wypisujesz jakieś bzdury. Nie jest zmianą kierunku jazdy jazda drugą jezdnią drogi w przeciwnym kierunku ??? Panie klasyczny ??? Gościu..kompromitujesz się i pogrążasz z każdym swoim bzdetnym postem.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 września 2019, 22:46

Andrzej Dla każdego samodzielnie myślącego o przeciętnej inteligencji .Szczerze Panu życze osiągnięcia chociaż takiego poziomu. Bez ironii.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 września 2019, 22:51

Czy już Pan odróżnia drogę od skrzyżowania ? Czy dalej bezie pan wciskał coemnotę,że zjeżdżajac ze skrzyżowania zmienia Pan kierunek jazdy, ponieważ ta zmiana to skręt z jezdni drogi w jezdnię drogi poprzecznej ?

Konto usunięte

Konto usunięte
12 września 2019, 08:25

Robert ProkopiukAndrzejKolejny raz kłamiesz i manipulujesz. Już ten temat ktoś z tobą przerabiał "mądralo" i nie potrafiłeś napisać, czym wg ciebie jest SoRO, poza tym, że to skrzyżowanie. Nie potrafiłeś wyjaśnić dlaczego zatem na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na SoRO, które jest skrzyżowaniem, a nie skrzyżowaniami, wolno. Nie prosze Pana. Napisałem Panu,że to skrzyżowanie a pytałem się Pana czy Pan jest w stanie odróżnić (kolejna rzecz, która Pana przerasta) przepis ogólny od szczególnego. Napisałem dlaczego można wyprzedzać na SoRO i na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym( o tym Pan zapomniał). Wystarczy czytać ze zrozumieniem, a nie po raz kolejny domagać się odpowiedzi, która padła. Nic nie poradzę, że do pana to nie dociera. A rondzie Pan bez przerwy pisuje usiłując uprawomocnić swoje bzdety.Robert Prokopiuk. Geniusz się nam tu trafił. Napisał, że skrzyżowanie to skrzyżowanie. Odkrywca. Ble, ble, ble i nic więcej. Nie rób z siebie, albo i rób .... Nikt nie kwestionuje tego, że skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest skrzyżowaniem. Problem w tym, że ty nie potrafisz opisać ani jak wygląda, ani czym się różni od skrzyżowania na którym nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych. Nie pisz, ze to wyjaśniłeś, bo to kłamstwo. Nie rozumiesz nawet dlaczego to wyprzedzanie jest dozwolone, bo nie masz zielonego pojęcia czym tak naprawdę jest SoRO. Dobrze, że już wiesz, że nie jest nim rondo. Jak się już nauczysz, to wtedy się odezwij, bo teraz posługując się kłamstwami zabierasz czytelnikom jedynie czas.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 września 2019, 08:34

Robert ProkopiukAndrzej Rondo można dowolnie zorganizować i to nareszcie do ciebie dotarło. Ależ dyskusja jest o SoRO i sposobie sygnalizacji przy zmianie kierunku jazdy. Pan tu bredzi coś o rondach. Dlatego nie dyskutuję z Panem o rondach, ponieważ nie ma tego w PoRD. Nie interesują mnie. Pan sobie majaczy o rondach w kontekscie przepisów PoRD> Po co ?Świadomie nie cytujesz swojego wpisu, bo mój był odpowiedzią na twoje MAJACZENIE i WYWODY o dwukierunkowych rondach pokazanych na "Jedź bezpiecznie" Marka Dworaka i TVP Kraków. Czy ty uważasz czytelników L-Instruktor za ciemna masę, którą da się manipulować? Skoro dyskusja jest o SoRO to podaj wreszcie czym jest i dlaczego wolno na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe. Jesteśmy ciekawi, czy oprócz niewyparzonej, masz cokolwiek więcej. Wiesz już, że rondo nie jest SoRO oraz, że rondo można dowolnie zorganizować. Jak chcesz, to potrafisz zrozumieć słowo pisane.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 września 2019, 08:40

Robert ProkopiukAndrzej. Panie mądraliński" zawracanie to jazda w przeciwnym kierunku od dotychczasowego. Napisałem o KLASYCZNYM zawracaniu na jezdni drogi dwukierunkowej, BEZ JEJ OPUSZCZANIA.Śmieszny Pan jest. Wymyśla Pan jakieś pojecia "klasyczne zawracanie" Obudź się człowieku albo łyknij tabletki. Teraz wypisujesz jakieś bzdury. Nie jest zmianą kierunku jazdy jazda drugą jezdnią drogi w przeciwnym kierunku ??? Panie klasyczny ??? Gościu..kompromitujesz się i pogrążasz z każdym swoim bzdetnym postem. Kto się na tym forum kompromituje, to każdy widzi - ciebie oczywiście. Napisałem, że zmiana kierunku jazdy, poza zawracaniem na jezdni BEZ JEJ OPUSZCZANIA jest opuszczenie jezdni z jej lewej lub prawej strony. Nie zrozumiałeś tego prostego zapisu i zapytałeś czy zawracanie na drodze dwujezdniowej nie jest zawracaniem, więc ci wyjaśniłem łopatologicznie, że zawracać można bez lub z opuszczeniem jezdni. Skąd mogłem przypuszczać, ze i tego nie rozumiesz?

Konto usunięte

Konto usunięte
12 września 2019, 09:41

Robert ProkopiukCzy już Pan odróżnia drogę od skrzyżowania ? Czy dalej bezie pan wciskał coemnotę,że zjeżdżajac ze skrzyżowania zmienia Pan kierunek jazdy, ponieważ ta zmiana to skręt z jezdni drogi w jezdnię drogi poprzecznej ?Od zawsze odróżniam drogę wg art. 2.1 ustawy PoRD od skrzyżowania takich dróg wg art. 2.10 tej ustawy. Od zawsze też wiem, że w art. 22 nie ma ani jednego słowa o zakrętach, zjazdach do lasu, skrzyżowaniach, a jedynie o zmianie kierunku jazdy i zmianie pasa ruchu. przepis art. 22 ustawy PoRD dotyczy każdego miejsca na drodze posiadającej jezdnię w którym dany manewr ma być wykonany. Skrzyżowanie dróg w rozumieniu zasad ruchu to miejsce na drodze w którym drogi się przecinają, łączą lub rozwidlają, zatem są to miejsca w których kierujący może poruszać się nadal drogą bez zmiany kierunku jazdy, lub opuścić jezdnie drogi po której się porusza i wjechać na jezdnię drogi poprzecznej. Jeżeli droga poprzeczna będzie np. drogą dojazdowa do posesji, to jej połączenie z drogą twardą nie będzie skrzyżowaniem wg ustawy PoRD, ale zamierzając na nią wjechać i tak kierujący będzie musiał opuścić jezdnię drogi po której się porusza i zastosować się do tych samych wymagań art. 22 ustawy PoRD, jak przy zmianie kierunku jazdy na skrzyżowaniu. Jeżeli kierujący nie zawraca na jezdni drogi, nie opuszcza jezdni drogi w dowolnym celu, nie zmienia pasa ruchu na jezdni drogi po której się porusza - nie ma podstaw do włączania kierunkowskazu. Cóż ja mogę poradzić na to, że tobie na skrzyżowaniu znika droga i jej jezdnia oraz jej podłużne pasy?

Konto usunięte

Konto usunięte
13 września 2019, 19:55

Andrzej Nikt nie kwestionuje tego, że skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest skrzyżowaniem..Pan kwestionuje. Wymysla Pan sobie jakieś specjalne zasady. A co najlepsze, nie ma Pan pojęcia o relacji przepis ogólny vs przepis szczególny. Napisane jest- zabrania się wyprzedzania na skrzyżowaniu z WYJĄTKIEM SoRO i o ruchu kierowanym. To logika na poziomie podstawówki, niestety poza Pana zasięgiem. Definicja skrzyżowania jest ogólnie dostępna. Walory wizualne i artystyczne nie mają wiekszego znaczenia.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 września 2019, 19:59

Andrzej Czy ty uważasz czytelników L-Instruktor za ciemna masę, którą da się manipulować? Skoro dyskusja jest o SoRO to podaj wreszcie czym jest i dlaczego wolno na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe. .Czytelników akurat nie, w przeciwieństwie do... SoRO jest skrzyzowaniem a wolno na nim wyprzedzać, ponieważ jest to dozwolone w Art 24.7.3) Ps. Rozdwojenie jaźni ? Jesteśmy ????

Konto usunięte

Konto usunięte
13 września 2019, 20:03

Andrzej6. Zmianą kierunku jazdy jest skręt w lewo lub w prawo z jezdni drogi w celu jej opuszczenia oraz klasyczne zawracanie na jezdni drogi dwukierunkowej bez jej opuszczania.To Pan napisał. Po co kłamać, skoro można wrócić stronę wstecz ? Nie uwzględnił Pan zawracania na drodze dwujezdniowej. Czyli to dla Pana nie zawracanie.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 września 2019, 20:12

AndrzejOd zawsze odróżniam drogę wg art. 2.1 ustawy PoRD od skrzyżowania takich dróg wg art. 2.10 tej ustawy.Oj..kłamczuszek z Pana. Przecież Pan cały czas pokazuje,że jednak nie. A według której drogi na skrzyżowaniu zmienia Pan kierunek jazdy ? Tej pionowej czy poprzecznej względem tej pionowej ? Mi proszę Pana nic nie znika. Do zaistnienia skrzyzowania są potrzebne minimum dwie drogi. Ostatecznie coś z czymś musi się przeciąć. Natomiast to Panu nagle znika jedna z dróg, skoro uważa Pan,że zmiana kierunku jazdy to skręt w drogę poprzeczną z dotychczasowej drogi pisząc o SoRO z którego zawsze w prawo. Czyli dla Pana obwiednia to pojedyncza droga. A przecież według definicji skrzyżowania jest to przeciecie dróg.To gdzie ta druga droga ? Zdaję sobie sprawę,że abstrakcyjne myślenie jest Panu całkowicie obce i poza zasięgiem. Pana szczytem możliwości jest komentowanie tego "bo widać".

Konto usunięte

Konto usunięte
13 września 2019, 22:24

Robert ProkopiukAndrzej Nikt nie kwestionuje tego, że skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest skrzyżowaniem..Pan kwestionuje. Wymysla Pan sobie jakieś specjalne zasady. A co najlepsze, nie ma Pan pojęcia o relacji przepis ogólny vs przepis szczególny. Napisane jest- zabrania się wyprzedzania na skrzyżowaniu z WYJĄTKIEM SoRO i o ruchu kierowanym. To logika na poziomie podstawówki, niestety poza Pana zasięgiem. Definicja skrzyżowania jest ogólnie dostępna. Walory wizualne i artystyczne nie mają wiekszego znaczenia.Muszę zabrać głos, bo ten bełkot Prokopiuka przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Skoro Andrzej pisze, że SoRO jest jednym skrzyżowaniem, to oczywistym jest, że nie twierdzi, że to wiele skrzyżowań. Skrzyżowanie o ruchu kierowanym to skrzyżowanie minimum dwóch dróg wyposażone w sygnalizację świetlną lub kierowane przez osobę uprawnioną do kierowania ruchem. Wolno na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe, gdyż ruch na drodze poprzecznej jest w tym czasie zamknięty. A czym różni się SoRO od klasycznego skrzyżowania, czym jest, jak wygląda i dlaczego przepis pozwala na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe? Przestań robić z siebie durnia i udowodnij, że masz wiedzę. Walory wizualne? O czym ty bredzisz Prokopiuk?

Konto usunięte

Konto usunięte
17 września 2019, 21:44

Antykopiuk.Muszę zabrać głosA może poczekasz do czasu, aż się nauczysz przepisów ? Wszyscy by skorzystali. Ironii też nie łapiesz. Nie jest to dziwne, ponieważ to cecha ludzi inteligentnych. Co do ruchu kierowanego. Nie rozpedzaj się tak-nie zapominaj o S-2. Po drugie- w definicji skrzyżowania nie ma nic o "klasycznym" skrzyżowaniu. W ogóle jesteś "klasyczny". Skrzyżowanie klasyczne, rondo klasyczne, zawracanie klasyczne. No i klasycznie wymyślasz sobie jakieś własne przepisy. Norma.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 września 2019, 10:30

szerszonAntykopiuk.Muszę zabrać głosA może poczekasz do czasu, aż się nauczysz przepisów ? Wszyscy by skorzystali. Ironii też nie łapiesz. Nie jest to dziwne, ponieważ to cecha ludzi inteligentnych. Co do ruchu kierowanego. Nie rozpedzaj się tak-nie zapominaj o S-2. Po drugie- w definicji skrzyżowania nie ma nic o "klasycznym" skrzyżowaniu. W ogóle jesteś "klasyczny". Skrzyżowanie klasyczne, rondo klasyczne, zawracanie klasyczne. No i klasycznie wymyślasz sobie jakieś własne przepisy. Norma. Ha,ha ,ha!!! Prokopiuk stał się Szerszonem, bo nie potrafi opisać czym jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Ach ty ironizujący inteligencie bez inteligencji i ogłady. Pisząc o S-2 wystawiłeś sobie świadectwo nieuka, a tym razem, bo wcześniej miałeś z tym problem, chciałeś popisać się wiedzą i umiejętnością samodzielnego myślenia. Przy S-2 ruch jest zamknięty panie Przemądrzalski, bo na sygnalizatorze wyświetlany jest czerwony sygnał geniuszu. Mający sygnał zielony może wyprzedzać pojazdy silnikowe niezależnie od tego jaki sygnalizator jest zamontowany na drodze poprzecznej. Opisałem "skrzyżowanie o ruchu kierowanym", więc teraz opisz Prokopiuk "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" i napisz dlaczego wolno na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe, nawet wtedy, gdy nie jest kierowane. Popisz się wiedzą, a nie powielanymi wymysłami i pozbawionym sensu bełkotem. Napisałem ci, byś przestał robić z siebie durnia i byś wreszcie udowodnił, że pomimo tego, że jesteś prostakiem, masz jednak wiedzę. A może ktoś inny wyręczy kolegę po fachu, gdyż on uciekając od popisów arogancji i niewiedzy pod własnym nazwiskiem, już skapitulował.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 września 2019, 21:32

ANTYKOPIUK bo nie potrafi opisać czym jest skrzyżowanie o ruchu okrężnymPo co ? Jest definicja skrzyżowania w ustawie. I wystarczy. Co do S-2-jednak polecam poczytać co oznacza. Ruch na drodze z sygnałem czerwonym nie jest jednak tak do końca zamknięty. Dlatego to ty się kompromitujesz co chwila. Ponawiam pytanie ..czy dalej przerasta zrozumienie przepisu szczególnego pt "3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.". Dlatego można wyprzedzać na SoRO ponieważ dopuszcza się to w przepisach. Za trudne wilonickowcu ???

Konto usunięte

Konto usunięte
18 września 2019, 21:36

ANTYKOPIUK że jesteś prostakiem, masz jednak wiedzę. A może ktoś inny wyręczy kolegę po fachu, gdyż on uciekając od popisów arogancji i niewiedzy pod własnym nazwiskiem, już skapitulował.Naprawdę bardzo dużo mi brakuje do ciebie na tym polu. A ten "ktoś" to pewnie znowu jakieś twoje majaczenia pod kolejnym nickiem. Myślisz, że ktoś się jeszcze na to łapie ? Nie odróżniasz drogi od skrzyżowania, kierunku ruchu od kierunku jazdy, zawracania jakieś "klasyczne". Definicji drogi od drogi z pierwszęństwem.Brak zrozumienia najprostszych przepisów. Cały ty. Obraz nędzy i rozpaczy.

Konto usunięte

Konto usunięte
19 września 2019, 01:07

szerszonANTYKOPIUK bo nie potrafi opisać czym jest skrzyżowanie o ruchu okrężnymPo co ? Jest definicja skrzyżowania w ustawie. I wystarczy. Co do S-2-jednak polecam poczytać co oznacza. Ruch na drodze z sygnałem czerwonym nie jest jednak tak do końca zamknięty. Dlatego to ty się kompromitujesz co chwila. Ponawiam pytanie ..czy dalej przerasta zrozumienie przepisu szczególnego pt "3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.". Dlatego można wyprzedzać na SoRO ponieważ dopuszcza się to w przepisach. Za trudne wilonickowcu ???Jaki geniusz! Wolno wyprzedzać, bo pozwala na tom przepis. Odkrywca. Prokopiuk jesteś jednak i prostakiem i ignorantem. Jeszcze raz ci napiszę, że jadącego od strony sygnału zielonego nie interesuje to jaki sygnalizator zastosowano na drodze poprzecznej, gdyż tam jest wtedy zawsze wyświetlany dla kierunku poprzecznego sygnał czerwony. Zatem sygnał czerwony na sygnalizatorze S-2 oznacza, że ruch poprzeczny na skrzyżowaniu jest niedozwolony, a to pozwala na wyprzedzanie na kierunku na którym na wjazd za sygnalizator pozwala sygnał koloru zielonego. Przepis pozwala, a ja ci tłumaczę dlaczego, czego ty nie potrafisz wytłumaczyć w przypadku skrzyżowania o ruchu okrężnym. To, że pozwala na wyprzedzanie przepis jest czymś oczywistym dla każdego, ale dlaczego przepis na to pozwala nie rozumiesz ignorancie, bo nie wiesz jakimi szczególnymi cechami charakteryzuje się skrzyżowanie o ruchu okrężnym, że wyprzedzanie pojazdów silnikowych jest na nim bezpieczne.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 września 2019, 19:59

ANTYKOPIUK! Wolno wyprzedzać, bo pozwala na tom przepis. .A nie pozwala ? Dalej nie rozumiesz co oznacza S-2 ? Bardzo mi przykro. Pluj się dalej. W przypadku SoRO...tobie raczej nie pozwoliłbym wyprzedzać. Po tym co tu prezentujesz...dno. Szczególne cechy SpRO to tylko pierwszeństwo pojazdu jadącego po skrzyżowaniu ( nie drodze jednokierunkowej jak ty to wypisujesz). Spowolnienie ruchu ? Nie na każdym.

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2019, 10:45

szerszonANTYKOPIUK! W przypadku SoRO...tobie raczej nie pozwoliłbym wyprzedzać. Po tym co tu prezentujesz...dno. Szczególne cechy SoRO to tylko pierwszeństwo pojazdu jadącego po skrzyżowaniu ( nie drodze jednokierunkowej jak ty to wypisujesz) i spowolnienie ruchu, ale nie na każdym.Przepraszam, ale jak na tym forum może ktoś twierdzić, że jadący przez skrzyżowanie droga posiadająca jezdnię nie porusza się na powierzchni skrzyżowania po jezdni drogi, która się krzyżuje z inną drogą posiadającą jezdnię? Od kiedy na skrzyżowaniu nie ma jezdni,skoro to podstawowa i niezbędna część krzyżujących się dróg? Poza tym od kiedy droga jednokierunkowa nie może połączyć się lub przeciąć na skrzyżowaniu z inną drogą jedno lub dwukierunkową? No i jak to jest z tym wyprzedzaniem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym? W art. 24.7.3 ustawy PoRD jest mowa tylko o tym, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym wolno wyprzedzać pojazdy silnikowe, nawet wtedy, gdy nie jest ono kierowane. Nie ma tam mowy o podporządkowaniu i drodze z pierwszeństwem, ani o tym czy na takim skrzyżowaniu ruch jest jedno czy dwukierunkowy. Nie ma też mowy o tym czy wolno wyprzedzać na tym skrzyżowaniu na jednym z kierunków, tak jak przy ruchu kierowanym, czy na wszystkich kierunkach. Skoro nie ma o tym mowy, to znaczy, że pojazdy silnikowe wolno wyprzedzać nawet wtedy, gdy skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie ma pierwszeństwa ustalonego znakami i pierwszeństwo ma wjeżdżający na nie z prawej strony. Może wreszcie jakiś prawdziwy ekspert jednoznacznie i zgodnie z obowiązującym prawem opisze nam czym, poza tym, że to skrzyżowanie na którym wolno wyprzedzać pojazdy silnikowe, jest SoRO?

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.