Odrzucone unieważnienie

/ /

Odrzucone unieważnienie

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 18:30

AndrzejRobert Prokopiuk 3. Twierdzisz, że traktuję jednokierunkową drogę jako skrzyżowanie. ****** To insynuacjaBo tak jest. Jakbyś nie pisał pod piętnastoma nickami to byś wiedział co wypisujesz. Cały czas wciskasz,że "z ronda to zawsze w prawo" Sam w pkt 2 napisałeś,że zmiana kierunku jazdy to m.in skręt z jednej drogi w drugą. CZYLI SAM NIE WIESZ CO WYPISUJESZ. Czyli obwiednia jest drogą według ciebie.A ja traktuję na podstawie paragrafu 36 i definicji skrzyżowania z Art 2. Tym się różnimy. Ja podaję przepisy, a Pan bredzi swoimi wizjami.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 18:34

AndrzejRobert Prokopiuk 4. W wyroku była mowa o "rondzie", gdzie pasy nie były koncentrycznie. *****j.Bredzisz. W lewo to w lewo. A masz sygnalizować zamiar. Sąd zakwestionował włąśnie przy strzałce kierunkowej P-8x w lewo. Dlatego biegły jest...( moderuję sam siebie, ponieważ w słowniku ludzi cywilizowanych nie ma odpowiedniego określenia charakteryzującego "wiedzę" biegłego jak i pańską). Przepisy się zmieniły.:Polecam wyleźć ze swego zaścianka i poczytać aktualnie obowiązujące. Pana demencja jest porażająca.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 18:44

Andrzej Mam..Bezpodstawnie Pan się przechwala. Na razie cały czas Pan pokazuje,że jest to panu całkowicie obce. Nie dość,że Pana kapitał intelektualny nie pozwala odróżnić kierunku ruchu od kierunku jazdy to dalej Pan tkwi w błogiej nieświadomości różnicy pomiedzy skrzyżowaniem, a drogą. Nawet Pan nie ma Pan pojecie co jest napisane w Konwencji Wiedeńskiej. PANA "WIEDZA" JEST ŻENUJĄCA.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 18:47

Czy każdy wątek musi być przez Pana z..... przez Pana wypociny na temat rond ?

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 21:31

Robert ProkopiukAndrzejRobert Prokopiuk 1. Strzałki na znaku C-12, tak jak na znaku D,3 "obowiązujący ruch okrężny" wg Konwencji, wskazują kierunek "ruchu okrężnego". Na rondzie zorganizowanym zgodnie z nakazem znaku C-12 "ruch okrężny" czyli tym z okrężnie biegnącą na nim jezdnią, ruch odbywa się jednokierunkowo dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku, natomiast na rondach odśrodkowych, w tym turbinowych, ruch odbywa się w prawo, w lewo lub na wprost z prawej strony wyspy środkowej ronda. na rondach odśrodkowych jazda dookoła wyspy środkowej jest zmiana kierunku jazdy w lewo przy wyspie, co nie ma nic wspólnego z "ruchem okrężnym", czyli jazdą okrężnie biegnąca jezdnią. Znak C-12 nie jest ani znakiem nakazu kierunku jazdy, ani odpowiednikiem znaku C-9.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 21:50

2. Skrzyżowanie dróg to każde przecięcie, połączenie lub rozwidlenie dróg posiadających jezdnię, a nie dowolny zbiór przecięć, połączeń i rozwidleń o nieokreślonej żadnym przepisem długościach odcinków je łączących oraz wielości placu lub wyspy. Żaden przepis dotyczący zasad ruchu nie wspomina także o kształcie wyspy lub placu, a tym bardziej o rondzie. Nigdzie na świecie żaden plac lub skanalizowane wyspą skrzyżowanie nie jest w całości, pod względem zasad ruchu jednym skrzyżowaniem. To, że ty uważasz rondo, cokolwiek to znaczy, a dla zasad ruchu nie ma to żadnego znaczenia, w całości za jedno skrzyżowanie, nie ma żadnego znaczenia.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 21:59

3. Brakuje ci wiedzy i argumentów, więc zaczynasz posługiwać się kłamstwem i insynuacjami. Kiepsko zarozumialcze. Na rondach zorganizowanych wg nakazu znaku C-12 "ruch okrężny" czyli tych z okrężnie biegnącą wokół wyspy lub placu jezdnią, zmiana kierunku jazdy następuje zawsze i tylko w prawo, natomiast na rondach odśrodkowych można jechać na wprost do wylotu lub w ten wylot skręcać w prawo, a jeżeli nie zabrania tego oznakowanie, można na nich także zmieniać kierunek jazdy w lewo, oczywiście nie na wlocie, lecz po minięciu wyspy środkowej.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 22:15

4. Masz rację, że przepisy dotyczące znaku C-12, znaków nakazu kierunku jazdy do których ten znak był zaliczany oraz strzałek kierunkowych zmieniły się 20 lat temu,wiec czas najwyższy, by zacząć właściwie zrozumieć ich dyspozycje. Strzałki kierunkowe na wlotach rond z jedynie okrężnie biegnącą jezdnią są nieuprawnione, gdyż pasy ruchu wcale nie biegną na nich tradycyjnie zgodnie z ich wskazaniem. Tak jak to wskazują strzałki na wlotach, zwykle prosto i w prawo na prawym pasie jezdni drogi dolotowej, oraz prostu i w lewo na lewym pasie, biegną na rondach odśrodkowych, dla strzałki na wprost, od wlotu do wylotu. Domalowywanie strzałek na wlotach rond z okrężnie biegnąca jezdnią wynika z błędnego przekonania, że rondo jest w całości jednym klasycznym skrzyżowaniem, a znak C-12 jedynie odpowiednikiem znaku C-9. Wyłączona z ruchu wyspa lub plac czynią z takiej budowli drogowej obiekt złożony z wielu zwykłych skrzyżowań które kolejno pokonuje każdy kierujacy

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 22:32

5. Oczywistym jest, że rondo to okrągła budowla złożona przynajmniej z jednego skrzyżowania zwykłego i biegnącej okrężnie dookoła wyspy lub placu, zwykle jednokierunkowej, jezdni. Maksymalna ilość wlotów zależy jedynie od potrzeb i wielkości obiektu. Obecnie najwięcej to 12 dróg dolotowych tworzących z jednokierunkową obwiednią 12 skrzyżowań typu T.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2019, 22:48

6. Zmianą kierunku jazdy jest skręt w lewo lub w prawo z jezdni drogi w celu jej opuszczenia oraz klasyczne zawracanie na jezdni drogi dwukierunkowej bez jej opuszczania. Miejsce wykonania tych manewrów nie ma znaczenia. Można zmienić kierunek jazdy z równoczesną zmianą kierunku ruchu (z potrzebą kręcenia kierownicą) lub bez tej zmiany. Zamiaru zmiany kierunku ruchu się nie sygnalizuje, natomiast sygnalizuje się zamiar zmiany pasa ruchu.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 08:14

Andrzej3. Brakuje ci wiedzy i argumentów, więc zaczynasz posługiwać się kłamstwem i insynuacjami..Bredzisz człowieku. Pokazałem ci tylko co sam wypisujesz. Jak może mi zarzucać manipulację i brak wiedzy osoba, która sama najpierw pisze, że zmiana kierunku jazdy to skret z jednej drogi w drugą, a potem sie oburza,że nie traktuje obwiedni jako drogi jednokierunkowej.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 08:17

Andrzej To, że ty uważasz rondo, cokolwiek to znaczy, a dla zasad ruchu nie ma to żadnego znaczenia, w całości za jedno skrzyżowanie, nie ma żadnego znaczenia. Pańskie brednie nie mają żadnego znaczenia. Ja piszę o SoRO. To Pan bez przerwy z uporem maniaka usiłuje wprowadzić do dyskusji pojęcie ronda. Swego czasu pokazałem Panu rondo dwukierunkowe w filmie Jedź bezpiecznie mr dvoraca. Czyli dalej oleju w głowie Panu nie przybyło i liczba pojedyncza czy mnoga to dla Pana to samo. Cytując klasyka "skrzyżowanie, głupcze, a nie skrzyżowania"

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 08:20

Andrzej Strzałki kierunkowe na wlotach rond z jedynie okrężnie biegnącą jezdnią są nieuprawnione, gdyż pasy ruchu wcale nie biegną na nich tradycyjnie zgodnie z ich wskazaniemyBo nie pasują do Pana idiotycznych wizji ? A może dotrze do Pana ,że linie biegnące okrężnie wcale nie muszą wyznaczać pasów ruchu ? Jakiego rodzaju są zastosowane linie ? Ma Pan chociaż blade pojęcie o tym ? Czy tylko dalej będzie Pan bredził,że to niezgodne z prawem ? Proszę podać przepisy, które potwierdzają pańskie wizje.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 08:21

Andrzej5. Oczywistym jest, że rondo to okrągła budowla złożona przynajmniej z jednego skrzyżowania zwykłego i biegnącej okrężnie dookoła wyspy lub placu, zwykle jednokierunkowej, jezdni. Maksymalna ilość wlotów zależy jedynie od potrzeb i wielkości obiektu. Obecnie najwięcej to 12 dróg dolotowych tworzących z jednokierunkową obwiednią 12 skrzyżowań typu T.O rondach pogadaj sobie na jakimś forum budowlanym. Tu się dyskutuje o SoRO. Pana obecność i wpisy na forum dotyczącym PoRD to pomyłka.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 08:24

Andrzej6. Zmianą kierunku jazdy jest skręt w lewo lub w prawo z jezdni drogi w celu jej opuszczenia oraz klasyczne zawracanie na jezdni drogi dwukierunkowej bez jej opuszczania..A na drodze dwujezdniowej nie można zawrócić ? Mocny jesteś gościu. I ty chcesz dyskutować o przepisach. Nie odróżniasz drogi od skrzyzowania, kierunku ruchu od kierunku jazdy a teraz jeszcze ten kwiatek.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 15:54

Robert ProkopiukAndrzej To, że ty uważasz rondo, cokolwiek to znaczy, a dla zasad ruchu nie ma to żadnego znaczenia, w całości za jedno skrzyżowanie, nie ma żadnego znaczenia. Pańskie brednie nie mają żadnego znaczenia. Ja piszę o SoRO. To Pan bez przerwy z uporem maniaka usiłuje wprowadzić do dyskusji pojęcie ronda. Swego czasu pokazałem Panu rondo dwukierunkowe w filmie Jedź bezpiecznie mr dvoraca. Czyli dalej oleju w głowie Panu nie przybyło i liczba pojedyncza czy mnoga to dla Pana to samo. Cytując klasyka "skrzyżowanie, głupcze, a nie skrzyżowania"Kolejny raz kłamiesz i manipulujesz. Już ten temat ktoś z tobą przerabiał "mądralo" i nie potrafiłeś napisać, czym wg ciebie jest SoRO, poza tym, że to skrzyżowanie. Nie potrafiłeś wyjaśnić dlaczego zatem na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na SoRO, które jest skrzyżowaniem, a nie skrzyżowaniami, wolno. Nigdy nie pisałem, że rondo jest SoRO, bo nie jest i to niezależnie od tego jak zostanie zorganizowane, czyli oznakowane pionowo i poziomo, czy będzie duże, czy małe, jedno czy dwukierunkowe, czy będzie miało jeden czy 12 wlotów. To ty sobie ubzdurałeś, opierając sie na potocznym rozumieniu tego ustawowego określenia, że rondo jest SoRO, albo, że SoRO jest rondem. Zamiast obrażać napisz wreszcie czym wg ciebie jest SoRO, poza tym, że to skrzyżowanie, bo jest to z całą pewnością jedno skrzyżowanie, ale nie jest nim rondo. Napisz wreszcie, że nie wiesz, a jedynie powtarzasz bezmyślnie to czego cię nauczono.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 20:46

Robert ProkopiukAndrzej5. Oczywistym jest, że rondo to okrągła budowla złożona przynajmniej z jednego skrzyżowania zwykłego i biegnącej okrężnie dookoła wyspy lub placu, zwykle jednokierunkowej, jezdni. Maksymalna ilość wlotów zależy jedynie od potrzeb i wielkości obiektu. Obecnie najwięcej to 12 dróg dolotowych tworzących z jednokierunkową obwiednią 12 skrzyżowań typu T.O rondach pogadaj sobie na jakimś forum budowlanym. Tu się dyskutuje o SoRO. Pana obecność i wpisy na forum dotyczącym PoRD to pomyłka.Twierdzisz, że tu się dyskutuje o SoRO, ale ty nie masz pojęcia czym ono jest, poza tym, ze jest skrzyżowaniem na którym wolno wyprzedzać pojazdy silnikowe. Nie masz pojęcia jak wygląda i czym się różni od skrzyżowania na którym wyprzedzanie pojazdów silnikowych jest zabronione. Dobrze, że już się nauczyłeś, że określenie rondo dotyczy tylko i wyłącznie prawa budowlanego, a nie prawa o ruchu drogowym. Jak widzisz twoje wcześniejsze zarzuty, że nie mam pojęcia czym jest rondo i, że może być dwukierunkowe, były kolejnym kłamstwem i manipulacją. Rondo można dowolnie zorganizować i to nareszcie do ciebie dotarło.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2019, 20:57

Robert ProkopiukAndrzej6. Zmianą kierunku jazdy jest skręt w lewo lub w prawo z jezdni drogi w celu jej opuszczenia oraz klasyczne zawracanie na jezdni drogi dwukierunkowej bez jej opuszczania..A na drodze dwujezdniowej nie można zawrócić ? Mocny jesteś gościu. I ty chcesz dyskutować o przepisach. Nie odróżniasz drogi od skrzyzowania, kierunku ruchu od kierunku jazdy a teraz jeszcze ten kwiatek. Panie mądraliński" zawracanie to jazda w przeciwnym kierunku od dotychczasowego. Napisałem o KLASYCZNYM zawracaniu na jezdni drogi dwukierunkowej, BEZ JEJ OPUSZCZANIA. Dla każdego samodzielnie myślącego o przeciętnej inteligencji jest oczywistym, że zawracać można także opuszczając jedną jezdnię drogi dwujezdniowej po to, by wjechać na jezdnię tej drogi prowadzącą w kierunku przeciwnym. Można zawracać z opuszczeniem jezdni i wykorzystaniem infrastruktury drogowej. Można wjechać do bramy lub na zjazd z drogi i z tego miejsca wjechać na właściwą do zamiaru jezdnię. Można zwrócić na autostradzie wykorzystując wiadukt (węzeł drogowy) a na drodze ekspresowej skrzyżowanie. Na drodze dwujezdniowej można wykorzystać do zawracania także specjalne miejsce do ZAWRACANIA. To wszystko to ZAWRACANIE, a ja pisałem o KLASYCZNYM zawracaniu bez opuszczania jezdni, czyli o jednym z wielu możliwych manewrów pyskaczu, także o tych połączonych z cofaniem.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 września 2019, 11:09

Proszę o więcej Panie Andrzeju. Może wreszcie ten zacietrzewiony awanturnik, który innym poleca czytać ze zrozumieniem, zacznie samodzielnie myśleć zanim coś napisze. A teraz w kwestii formalnej. W Konwencji zawracanie jako nietypowe i niebezpieczne jest opisane wraz z cofaniem. Ani cofający, ani zawracający, tak jak włączający się do ruchu, nie mają przed nikim pierwszeństwa niezależnie od tego gdzie i jak ten manewr wykonują. Wbrew przyjętemu zwyczajowi w Polsce dotyczącemu zawracanie na drodze z pierwszeństwem, zawracający nie ma też przed nikim pierwszeństwa. Wyjątkiem jest zawracanie przy sygnalizatorze kierunkowym S-3 ze strzałką do zawracania. Pozdrawiam.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 września 2019, 22:37

AndrzejKolejny raz kłamiesz i manipulujesz. Już ten temat ktoś z tobą przerabiał "mądralo" i nie potrafiłeś napisać, czym wg ciebie jest SoRO, poza tym, że to skrzyżowanie. Nie potrafiłeś wyjaśnić dlaczego zatem na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na SoRO, które jest skrzyżowaniem, a nie skrzyżowaniami, wolno. Nie prosze Pana. Napisałem Panu,że to skrzyżowanie a pytałem się Pana czy Pan jest w stanie odróżnić (kolejna rzecz, która Pana przerasta) przepis ogólny od szczególnego. Napisałem dlaczego można wyprzedzać na SoRO i na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym( o tym Pan zapomniał). Wystarczy czytać ze zrozumieniem, a nie po raz kolejny domagać się odpowiedzi, która padła. Nic nie poradzę, że do pana to nie dociera. A rondzie Pan bez przerwy pisuje usiłując uprawomocnić swoje bzdety.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.