Właczanie sie do ruchu a strefa ruchu

/ /

Właczanie sie do ruchu a strefa ruchu

Autor Wiadomość

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
15 września 2016, 13:20

Pan wsiowy w ogóle napisał nie na temat. Pisał o skrzyżowaniu typu rondo, gdzie jeden z wlotów jest drogą wewnętrzną czy gruntową.I zdziwiony. Jeśli pisał o skrzyżowaniu a nie o skrzyżowaniach to oczywistym jest ,że pisał o skrzyżowaniu oznaczonym C-12. Czym innym jest droga biegnąca w kółko, gdzie drogi poprzeczne mogą być publiczne jak i wewnętrzne. Pan wsiowy niech usiłuje zrozumieć słowo pisane i niech zrozumie, że zakładanie niezliczonej ilości kont nie spowoduje iż będzie miał rację.

KIBIC

KIBIC
15 września 2016, 14:52

Robert ProkopiukPan wsiowy w ogóle napisał nie na temat. Pisał o skrzyżowaniu typu rondo, gdzie jeden z wlotów jest drogą wewnętrzną czy gruntową.I zdziwiony. Jeśli pisał o skrzyżowaniu a nie o skrzyżowaniach to oczywistym jest ,że pisał o skrzyżowaniu oznaczonym C-12. Czym innym jest droga biegnąca w kółko, gdzie drogi poprzeczne mogą być publiczne jak i wewnętrzne. Pan wsiowy niech usiłuje zrozumieć słowo pisane i niech zrozumie, że zakładanie niezliczonej ilości kont nie spowoduje iż będzie miał rację. Dlaczego mnie Pan obraża? Ja umiem czytać ze zrozumieniem ale co mam czytać skoro nigdzie nie ma zapisu, że znak A-7 można postawić na wszystkich wlotach jednego skrzyżowania. W §5 ust. 5 rozporządzenia w sprawie znaków nie ma o tym mowy i słusznie skoro stawia się go przed drogą lub jezdnią drogi z pierwszeństwem. To gdzie ta droga z pierwszeństwem jest skoro znak A-7 jest na wszystkich wlotach?

gumik

gumik Inny Dołączył:
Wrz 10, 2016 21:57
  • 0
  • 21
  • 0
15 września 2016, 16:37

Racja. Myślę, że można to było wyjaśnić od razu zamiast pisać kryptyczne posty. Nie mniej jednak trzeba przyznać, że ten offtopic to ciekawa kwestia.

Manifestum non eget probatione.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
16 września 2016, 07:32

Ależ o tym pisałem. Tylko pan wsiowy zaczął mącić, gdy po raz kolejny okazało się ,że jest xxxxxx.

ANTYKOPIUK

ANTYKOPIUK
16 września 2016, 11:19

Odnośnie włączania się do ruchu. U mnie jest znak "Koniec strefy zamieszkania" po lewej a po prawej znak STOP. Mam ustąpić pierwszeństwa jadącym z lewej strony wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem na skrzyżowaniu, czy włączyć się do ruchu na zjeździe ustępując pierwszeństwa wszystkim, nawet tym jadącym pod prąd?

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
17 września 2016, 00:09

Faktycznie jesteś anty -to bełkot.

ANTYKOPIUK

ANTYKOPIUK
17 września 2016, 01:23

Robert ProkopiukFaktycznie jesteś anty -to bełkot. Taki Pan elokwentny co to pozjadał wszystkie rozumy ale zapomniał o swoim i nie rozumie istoty pytania? Czy to jest SKRZYŻOWANIE odwołujące ograniczenie prędkości czy zjazd w strefę zamieszkania który nie ma takiej mocy sprawczej? Wcześniej droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek w prawo więc jest znak D-1 z tabliczką T-6 i znak ograniczenia prędkości do 30 km/h. Na wprost biegnie droga GRUNTOWA oznaczona jako podporządkowana znakiem A-7 z tabliczką T-6. Nie ma znaku odwołania ograniczenia prędkości. Za 500 m jest to skrzyżowanie ze znakiem STOP o którym pisałem wcześniej. Następne zwykłe skrzyżowanie dwóch dróg publicznych twardych jest za pól kilometra. Na jakim odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h? I nie chodzi mi o niemerytoryczne wypowiedzi jakiegoś zarozumiałego cymbała a odpowiedź popartą cytatami z prawa.

ANTYKOPIUK

ANTYKOPIUK
17 września 2016, 07:18

KIBIC Ja umiem czytać ze zrozumieniem ale co mam czytać skoro nigdzie nie ma zapisu, że znak A-7 można postawić na wszystkich wlotach jednego skrzyżowania. W §5 ust. 5 rozporządzenia w sprawie znaków nie ma o tym mowy i słusznie skoro stawia się go przed drogą lub jezdnią drogi z pierwszeństwem. To gdzie ta droga z pierwszeństwem jest skoro znak A-7 jest na wszystkich wlotach SKRZYŻOWANIA?KONKRET i BRAK merytorycznej odpowiedzi na zadane pytanie.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
17 września 2016, 23:35

Ale po co zmieniasz temat ? Miałeś problem, że jeden z wlotów jest czymś innym niż drogą publiczną. Bredzisz dalej o miejscu gdzie nie ma skrzyżowania całkowicie pomijając istotę problemu. Okazałeś się po raz kolejny idiotą i mącisz tetryku.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
17 września 2016, 23:37

Zaznaczając na T-6 drogę gruntową zarządca popisał się IQ na twoim poziomie.Wystarczy wiedzieć co przedstawia T-6a plus definicja skrzyżowania. Idź się doucz przygłupie.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
17 września 2016, 23:40

KIBIC Dlaczego mnie Pan obraża? Ja umiem czytać ze zrozumieniem ale co mam czytać skoro nigdzie nie ma zapisu, że znak A-7 można postawić na wszystkich wlotach jednego skrzyżowania. W §5 ust. 5 rozporządzenia w sprawie znaków nie ma o tym mowy i słusznie skoro stawia się go przed drogą lub jezdnią drogi z pierwszeństwem. To gdzie ta droga z pierwszeństwem jest skoro znak A-7 jest na wszystkich wlotach?Nie obrażam tylko idiocie mówię ,że jest idiotą.Na wlotach nie stoi A-7 tylko C-12+A-7 Czyli nie paragraf 5.5 tylko 36 jako przepis szczególny w stosunku do paragrafu 5 Poza tym jest napisane w przepisach, kiedy nie stawia się D-1..czytaj w końcu te przepisy.

OBSERWATOREX

OBSERWATOREX
18 września 2016, 08:12

Robert ProkopiukNapisał KIBICOWI, że bredzi o miejscu gdzie nie ma skrzyżowania. No i oto właśnie chodziło nieokrzesany prostaku. Nareszcie przeczytałeś definicję skrzyżowania ze zrozumieniem i stwierdziłeś publicznie, że SKRZYŻOWANIE w rozumieniu zasad ruchu czyli wg art. 2 ust. 10 ustawy PoRD to MIEJSCE NA DRODZE w którym krzyżują się ZE SOBĄ DROGI POSIADAJĄCE JEZDNIE a nie PLAC lub inny złożony obiekt z WIELOMA TAKIMI MIEJSCAMI. Wreszcie GUMIK otrzymał od etatowego hejtera tego forum odpowiedź zgodną z obowiązującym prawem a nie wymysłami egzaminatorów WORD.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
19 września 2016, 07:26

O to chodziło przygłupie, aby ci pokazać,że może być skrzyżowanie nawet wtedy , gdy jeden z wlotów jest drogą wewnętrzną gruntową, a pozostałe drogami publicznymi. O to chodziło, aby ci pokazać po raz kolejny,że jesteś tak nieogarnięty,że nie rozumiesz slowa pisanego. SkrzyżowaniE, a nie skrzyżowaniA.Usiłujesz , przyłapany po raz kolejny na pisaniu głupot , wykręcić się OTem bełkotem.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
19 września 2016, 07:27

Po raz kolejny ci napiszę- jesteś zerem i za głupi aby sobie wycierać tę przygłupawą mordę egzaminatorami rysiu.

ANTYKOPIUK

ANTYKOPIUK
19 września 2016, 12:59

Niemożliwym jest by ktoś o zdrowym umyśle tak się zachowywał a mając wyższe wykształcenie nie rozumiał, że każde przecięcie lub połączenie dróg w jednym poziomie o pełnym lub ograniczonym wyborze kierunków jazdy jest obiektem infrastruktury drogowej o nazwie SKRZYŻOWANIE wg § 3.9 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie co wcale nie znaczy, że każde z nich jest SKRZYŻOWANIEM pod względem zasad ruchu wg art. 2.10 ustawy PoRD. Oczywistym jest dla każdego myślącego człowieka że SKRZYŻOWANIE drogi z pierwszeństwem z inną drogą np. z podporządkowaną, wewnętrzną lub gruntową jest SKRZYŻOWANIEM DRÓG ale pod względem zasad ruchu SKRZYŻOWANIEM jest tylko to z drogą podporządkowaną w danym miejscu na drodze i nie zmieni tego żaden etatowy nawet najbardziej ordynarny hejter.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
20 września 2016, 06:30

Czy ktoś tu dyskutuje o obiektach infrastruktury czy o PoRD ? Jak można będąc o zdrowych zmysłąch mieszać te dwa pojęcia ? Wniosek-nie jesteś o zdrowych zmysłach.

ANTYKOPIUK

ANTYKOPIUK
20 września 2016, 10:41

Robert ProkopiukCzy ktoś tu dyskutuje o obiektach infrastruktury czy o PoRD ? Jak można będąc o zdrowych zmysłąch mieszać te dwa pojęcia ? Wniosek-nie jesteś o zdrowych zmysłach. W tym sęk, że to nie ja mieszam oba określenia i zaliczam SKRZYŻOWANIE będące obiektem infrastruktury drogowej (obiektem budownictwa drogowego) typu RONDO o którym jest mowa JEDYNIE w akcie wykonawczym do ustawy PRAWO BUDOWLANE (rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie z 1999 roku) do SKRZYŻOWAŃ o których jest mowa w ustawie Prawo o ruchu drogowym która opisuje zasady ruchu na drogach publicznych a nie ich budowlane warunki techniczne. Nareszcie publicznie przyznałeś, że twierdzący iż RONDO pod względem zasad ruchu jest w całości jednym SKRZYŻOWANIEM nie są tak jak i ty osobnikami o zdrowych zmysłach. Skrzyżowanie wg ustawy PoRD to nazwa miejsca na drodze a nie nazwa obiektu budowlanego.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
22 września 2016, 22:13

Totalny brak czytania ze zrozumieniem. Pisałem ci ,że używam określenia rondo jako potocznego określenia skrzyżowania o ruchu okrężnym Krócej się pisze. Ty natomiast chwyciłeś się tego jak tonący brzytwy. Dalej dostarczasz dowody ,że jednak jesteś przygłupem.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
  • 249
  • 1386
  • 0
22 września 2016, 22:15

Kolejny wątek w którym nas...o rondach. Nie możesz przeżyć,że okazujesz sie głąbem.

OBSERWATOREX

OBSERWATOREX
23 września 2016, 01:07

Wątek jest o włączaniu się do ruchu wyjeżdżających ze strefy ruchu (obszar) drogą wewnętrzną oznakowaną znakiem D-52 i D-53 (tak oznaczony obszar ma obowiązek mieć przynajmniej jedną drogę wewnętrzną) co ma często miejsce przy wyjeździe z parkingów przed wieloma supermarketami. Wyjazd jest często prowadzony właśnie na rondo. Skoro to tak drażni etatowego hejtera tego forum możemy rozważyć przypadek wjazdu na jednokierunkową jezdnię drogi biegnącej w obrębie wlotu na wprost lub po łuku co w gruncie rzeczy nie ma żadnego znaczenia. Wiadomo, że oznakowany znakiem STREFA RUCHU wlot to tak oznakowana droga wewnętrzna która wg ustawy PoRD nie tworzy z tą jednokierunkową drogą publiczną skrzyżowania. Wtedy gdy droga wewnętrzna stanie się drogą publiczną np. dojazdową, wówczas to samo połączenie dróg stanie się pod względem zasad ruchu SKRZYŻOWANIEM. Jeżeli ma to miejsce na rondzie to skrzyżowanie w rozumieniu zasad ruchu pojawi się na skrzyżowaniu w rozumieniu zasad ruchu czy na jezdni biegnącej dookoła wyspy lub placu (ruch okrężny) albo biegnącej na wprost do wylotu (ogólne zasady ruchu) czyli zależnie od obowiązującej na tym obiekcie organizacji ruchu?

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.