Właczanie sie do ruchu a strefa ruchu

/ /

Właczanie sie do ruchu a strefa ruchu

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
10 maja 2015, 13:52 Właczanie sie do ruchu a strefa ruchu

Witam, Czy wjeżdżanie ze strefy ruchu jest właczaniem sie do ruchu ? Art 17 Właczanie sie do ruchu nastepuje ...........przy wjeżdżaniu: 1) na drogę ......... z drogi nie będącej droga publiczną oraz ze strefy zamieszkania , Ustawodawca nie wymienil tu "strefy ruchu" choc wymienil "strefe zamieszkania". Z koleji wymienil także "nie będąca drogą publiczną" a jak mi sie wydaje ani strefa ruchu ani strefa zamieszkania nie sa drogami publicznymi. To po co wymienił tylko strefe zamieszkania? Czy to by oznaczalo ze strefu ruchu nie włacza sie do ruchu? Nie trzyma sie to kupy. Wg mnie ze strefu ruchu tez wlaczamy sie do ruchu czy dobrze myślę.?

Konto usunięte

Konto usunięte
13 maja 2015, 13:16

Strefa ruchu to droga niepubliczna, więc wyjeżdżający z niej włącza się do ruchu. Strefa zamieszkania to, zgodnie z definicją, "obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi", może więc, lecz nie musi, być jednocześnie drogą wewnętrzną lub strefą ruchu. Z tego powodu zasłużyła na "wyróżnienie" w wyżej cytowanym artykule.

Konto usunięte

Konto usunięte
21 maja 2015, 05:58

KtośStrefa ruchu to droga niepubliczna, więc wyjeżdżający z niej włącza się do ruchu. Strefa zamieszkania to, zgodnie z definicją, "obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi", może więc, lecz nie musi, być jednocześnie drogą wewnętrzną lub strefą ruchu. Z tego powodu zasłużyła na "wyróżnienie" w wyżej cytowanym artykule. Prostując merytorycznie wypowiedź poprzednika STREFA RUCHU zgodnie z definicją to : Art.2 Pkt. 16a) strefa ruchu – obszar obejmujący co najmniej jedną drogę wewnętrzną, na który wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi; Czyli inaczej mówiąc STREFA RUCHU to też DROGA WEWNĘTRZNA. W strefie ruchu ponad to obowiązują przepisy takie jak na drogach publicznych, zgodnie z zapisami w Ustawie PRD. Przytaczając definicję skrzyżowania zgodnie z Ustawą PRD SKRZYŻOWANIE – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z dro- gą wewnętrzną; Skoro przecięcie drogi drogi mającej jezdnię z drogą wewnętrzną nie tworzy skrzyżowanie, zatem wyjazd ze STREFY RUCHU jest włączaniem się do ruchu. Bo STREFA RUCHU nie jest STREFĄ ZAMIESZKANIA Droga wewnętrzna może być w strefie zamieszkania, stąd w definicji strefy zamieszkania zapis "inne drogi" STREFA ZAMIESZKANIA to 16) strefa zamieszkania – obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjaz- dy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi;

Konto usunięte

Konto usunięte
19 grudnia 2015, 19:38

Proszę opierać się na przepisach prawa a nie własnych przemyśleniach lub BŁĘDNEGO INTERPRETOWANIA PRAWA!! 1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r - Prawo o ruchu drogowym Art. 17 ust. 1 Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu: 1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy ruchu; .... A więc dla nie wtajemniczonych przypomnę jeszcze że droga niebędąca drogą publiczną to np. DROGA WEWNĘTRZNA. Mówi o tym ustawa z dnia 21 marca 1985r o drogach publicznych. Dalej... każdy szuka gdzieś daleko, a odpowiedź jest bardzo blisko. Art. 1 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym mówi jasno, że: Ustawa określa zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz W STREFACH RUCHU. Krótko mówiąc, przepisy Prawo o Ruchu Drogowym obowiązują w STREFIE RUCHU a więc na obszarze oznaczonym tym znakiem obowiązują normalne zakazy,nakazy, wszelkie przepisy z prawa o ruchu drogowym, to chyba jasne do tej pory?... Dalej....bo problemem jest wyjazd ze strefy ruchu jak w temacie. Art. 2 pkt. 16 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym 16) strefa ruchu obszar obejmujący co najmniej jedną drogę wewnętrzną a który wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. są to znaki D-52(wjazd) oraz D-53(wyjazd) To za mało aby stwierdzić, że wyjazd ze strefy ruchu jest włączeniem się do ruchu. Art. 17 ust. 1 pkt. 1 (Włączanie się do ruchu) jak już wyżej napisałem nie wymienia strefy ruchu jako włączania się do ruchu więc zgodnie z tym przepisem NIE WŁĄCZASZ się do ruchu jak wyjeżdżasz ze strefy ruchu.......Dalej to za mało bo przeszkadza nam w definicji strefy ruchu zapis "obszar obejmujący co najmniej jedną drogę wewnętrzną..." Trzeba więc szukać dalej.... Kolejny przepis i w końcu ostatni nam to precyzuje... Rozporządzenie Ministrów infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji z dnia 31 lipca 2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych paragraf 60c. Znak D-52 "strefa ruchu" oznacza WJAZD NA DROGĘ WEWNĘTRZNĄ położoną w strefie ruchu to, że jest to w strefie ruchu stanowi tylko okoliczność modalną MIEJSCA, zgodnie z interpretacją przepisów prawa. Główny zapis stanowi, że jest to wjazd na drogę wewnętrzną. Koniec kropka. Wyjeżdzając ze strefy ruchu - WŁĄCZASZ SIĘ DO RUCHU

Konto usunięte

Konto usunięte
18 marca 2016, 18:24

A koledzy powiedzcie mi co w takiej sytuacji: Wjeżdżam na obszar oznaczony droga wewnętrzna, dojeżdżam do skrzyżowania dróg w tym obszarze i naraz widzę że z prawej strony droga jest oznaczona znakiem strefa ruchu. Kto tu ma pierwszeństwo i dlaczego?

Konto usunięte

Konto usunięte
31 marca 2016, 21:51

kierowcaA koledzy powiedzcie mi co w takiej sytuacji: Wjeżdżam na obszar oznaczony droga wewnętrzna, dojeżdżam do skrzyżowania dróg w tym obszarze i naraz widzę że z prawej strony droga jest oznaczona znakiem strefa ruchu. Kto tu ma pierwszeństwo i dlaczego? On, bo masz go po prawej. I on i ty jesteście na drogach wewnętrznych...jego obowiązuje cały PoRD ...ciebie w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób. W tym przypadku jak najbardziej ciebie dotyczy - stad masz puścić tego z prawej.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2016, 15:30

"On, bo masz go po prawej. I on i ty jesteście na drogach wewnętrznych...jego obowiązuje cały PoRD ...ciebie w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób. W tym przypadku jak najbardziej ciebie dotyczy - stad masz puścić tego z prawej. Nie "on" i nie ma znaczenia, że jest po prawej! On przecież WŁĄCZA SIĘ DO RUCHU WYJEŻDŻAJĄC ZE STREFY RUCHU!

Konto usunięte

Konto usunięte
3 maja 2016, 23:39

Zanim zaczniecie dyskutować o bzdetach polecam z 220 pkt 5.2.53 z załacznika 1

Konto usunięte

Konto usunięte
30 sierpnia 2016, 21:58

Znak koniec strefy ruchu 20 metrów przed skrzyżowaniem. Kto ma pierwszeństwo?

Konto usunięte

Konto usunięte
31 sierpnia 2016, 08:03

Ciekawy temat z innego punktu widzenia. Mamy jakiś plac dowolnej wielkości i kształcie i poza wylotami na ulice z okalającej ten plac jezdni jest ZJAZD na parking przy biurowcu. Taki zjazd w odróżnieniu od wylotów na ulice nie jest skrzyżowaniem w rozumieniu art. 210 ustawy PRD i to chyba nie budzi zastrzeżeń. To jak to się ma w przypadku skrzyżowań typu RONDO o dowolnej organizacji ruchu, które wg wielu polskich ekspertów uznanych za niepodważalne autorytety nie jest placem lecz w całości jednym "skrzyżowaniem" zdefiniowanym w art. 2.10 ustawy PRD. a na ich obwiedni są ZJAZDY na parkingi przy marketach oznaczone znakiem STREFA RUCHU, DROGA WEWNĘTRZNA lub bez tego oznaczenia (droga stanowiąca dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze)? Takie ronda często powstają właśnie z powodu i za pieniądze marketów. Pozdrawiam.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2016, 08:04

Zmiana nicka nie wpływa na jakość zamieszczonych treści. Dalej szoruje po dnie. Tak wpływa jak na skrzyżowaniu T, gdzie jest dodatkowa wyjazd np z drogi wewnętrznej. Co do tego bełkotu o rondach. Zjazd ze skrzyżowania nie jest skrzyżowaniem. I nie według ekspertów tylko wynika to z paragrafu 36. Tylko trzeba UMIĆ czytać ze zrozumieniem, a nie "wykształcuny" za pochodzenie( wiejskie)

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2016, 15:32

OBSERWATOREXTo jak to się ma w przypadku skrzyżowań typu RONDO o dowolnej organizacji ruchu, które wg wielu polskich ekspertów uznanych za niepodważalne autorytety nie jest placem lecz w całości jednym "skrzyżowaniem" zdefiniowanym w art. 2.10 ustawy PRD a na ich obwiedni są ZJAZDY na parkingi przy marketach oznaczone znakiem STREFA RUCHU, DROGA WEWNĘTRZNA lub bez tego oznaczenia (droga stanowiąca dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze)? Panie Prokopiuk to z pańskim wykształceniem są jakieś problemy i to Pan udowadnia, że nie umie czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem cokolwiek o ruchu okrężnym i znaku C-12? Co ma do tego pytania §36? Napisałem O DOWOLNEJ ORGANIZACJI RUCHU czyli nawet o takim rondzie na wlotach którego nie ma żadnych znaków i jest wjazd z parkingu. Jedynymi znakami są znaki C-9 na wyspie. W ustawie nie ma ani słowa rondo ani zjazd a pomimo tego WIELU EKSPERTÓW TWIERDZI, że RONDO to w całości pod względem zasad ruchu jedno skrzyżowanie wg art. 2.10 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Stąd moje pytanie.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 września 2016, 18:58

Robert Prokopiuk Tak wpływa jak na skrzyżowaniu T, gdzie jest dodatkowa wyjazd np z drogi wewnętrznej. Szanowny Panie Miejski. To, że skrzyżowanie dróg w kształcie litery T jest "skrzyżowaniem" nie budzi żadnych wątpliwości. "Skrzyżowaniem" jest też takie w kształcie dwóch połączonych ze sobą liter T czyli TT. A jak od góry dojdzie trzecia droga to też w całości będzie to jedno skrzyżowanie dróg. I wie Pan Panie Mądraliński jak należy się na takim "skrzyżowaniu" poruszać zgodnie z Kodeksem drogowym? Pod względem zasad ruchu będzie to też w całości jedno skrzyżowanie? A może będą dwa osobne a może nawet trzy? Od czego to będzie zależało? Od oznakowania Panie Mądraliński. Jak skrzyżowanie dróg w kształcie litery T będzie miało jeden z wlotów w postaci drogi gruntowej to nawet bez znaków pod względem zasad ruchu nie będzie SKRZYŻOWANIEM wg ustawy PRD. Podobnie będzie gdy to skrzyżowanie dróg będzie miało jeden z wlotów oznaczony znakiem "droga wewnętrzna". Jest skrzyżowanie dróg ale pod względem zasad ruchu skrzyżowania nie ma. Nie jednemu psu Burek.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 września 2016, 00:29

Merduś...ni ma znaczenia pod jakim nickiem się ukrywasz. Można ciebie poznać po treści...a raczej "treści" Panie wsiowy...czytanie ze zrozumieniem. Pisałem o skrzyzowaniu T gdzie dodatkowo dochodzi droga wewnętrzna , gruntowa itd.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 września 2016, 11:03

Znów ożywił się nam dyżurny hejter tego "forum" któremu wolno tu BEZKARNIE obrażać każdego z dyskutantów nie wnosząc niczego do toczonej dyskusji. Panie WIELKOMIEJSKI Skrzyżowanie dróg typu T z dodatkową drogą to już nie typ T. Wybudowane skrzyżowanie dróg publicznych typu " T " z których jedna z dróg jest drogą gruntową to pod względem zasad ruchu jest to skrzyżowanie o którym mówi art. 2.10 ustawy? A skrzyżowanie dróg publicznych z przesuniętymi wlotami (2xT) to pod względem zasad ruchu jedno czy dwoma osobne skrzyżowaniami? A jeżeli jedna z dróg bocznych będzie drogą gruntową to pod względem zasad ruchu coś się zmieni pomimo, że nadal w całości to będzie jednopoziomowe skrzyżowanie dróg publicznych o przesuniętych wlotach?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 września 2016, 07:59

Dyżurny hejter siedział sobie cicho póki wsiowy pod różnymi nickami nie zaczął prowokować. Co to za kretynizmy wypisujesz ? Może wyobraź sobie układ dróg w kształcie X, gdzie jedna z dróg jest drogą wewnętrzną, gruntową itp...Tu się pisze o przepisach PoRD a nie o wytycznych budowy...jeszcze nie zrozumiałeś ? To jak chcesz dyskutować ?

Konto usunięte

Konto usunięte
13 września 2016, 16:35

Robert ProkopiukCo to za kretynizmy wypisujesz ? Może wyobraź sobie układ dróg w kształcie X, gdzie jedna z dróg jest drogą wewnętrzną, gruntową itp...Tu się pisze o przepisach PoRD a nie o wytycznych budowy...jeszcze nie zrozumiałeś ? To jak chcesz dyskutować ? Panie Miejski - etatowy strażniku przegranej sprawy. Wyobrażam sobie obiekt budowlany w postaci skrzyżowania drogi twardej układu podstawowego zmieniającej swój kierunek w lewo. Na wprost mam drogę gruntową prowadzącą na przydrożny plac a po prawej drogę wewnętrzna prowadząca na osiedle. Mamy SKRZYŻOWANIE dróg typu X jak się patrzy które pod względem zasad ruchu, czyli art. 2 ust. 10 ustawy PoRD wcale nie jest SKRZYŻOWANIEM.

Konto usunięte

Konto usunięte
14 września 2016, 17:21

wsiowy... wewnętrzną z prawej możesz sobie darować... i tak nie za wiele zrozumiesz. Odbiegasz od tematu.

Konto usunięte

Konto usunięte
14 września 2016, 17:32

Wydaje się że Pan Wielkomiejski ma rację podając przykład drogi skręcającej w lewo, na wprost droga gruntowa z placem, a po prawej droga wewnętrzna. W końcu skrzyżowanie jest zdefiniowane jako przecięcie się dróg. A droga jest zdefiniowana tak, że ani droga gruntowa, ani droga wewnętrzna nie jest drogą w rozumieniu PoRD. Panie Robercie Prokopiuk. Nie rozumiem co ma Pan na myśli pisząc "wewnętrzną z prawej możesz sobie darować". Czy mógłby to Pan jakoś rozwinąć?

Manifestum non eget probatione.

Konto usunięte

Konto usunięte
14 września 2016, 22:13

Ale o czymś innym była mowa. Polecam czytanie ze zrozumieniem. Dla pana wsiowego nie jest skrzyżowaniem skrzyżowanie X, gdzie tylko jedna część jest drogą gruntową czy wewnętrzną. Dalszy przykład oczywiście nie jest skrzyżowaniem, ale nie o to chodziło.

Konto usunięte

Konto usunięte
15 września 2016, 01:17

Pan Wiejskomiejski usiłował uświadomić Panu Prokopiukowi , że nie każde skrzyżowanie dróg jest skrzyżowaniem wg art. 2 ustęp 10 ustawy PoRD..

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.