"Ronda" da się lubić…

/ /

"Ronda" da się lubić…

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
16 września 2016, 09:57

Prokopiuk. To jest dopiero bełkot. Gumik pisze "Póki co żadna osoba będąca przeciwnikiem tzw. "prostowania ronda" nie udzieliła tutaj merytorycznej odpowiedzi popartej odpowiednimi cytatami z prawa, bądź innych wiarygodnych źródeł".I gdzie te cytaty z prawa? O jakim osobniku jest mowa którego "argumenty" to wytyczne budowy i jakieś tam opracowania zagraniczne? Ja tu niczego takiego nie znajduję. Co wiemy na 100%? To, że: 1. RONDO - nie ma takiego określenia w ustawie PoRD i rozporządzeniu o znakach. 2. SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM to nazwa znaku A-8 który ostrzega o SKRZYŻOWANIU, na którym ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku, bez podania definicji placu i wyspy oraz określenia DOOKOŁA i art. 24 ust.7 ustawy PoRD mówiący o zakazie wyprzedanie pojazdów silnikowych na SKRZYŻOWANIACH i pozwoleniem na SKRZYŻOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM. 3. Znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na SKRZYŻOWANIU ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku czyli na SKRZYŻOWANIU O RUCHU OKRĘŻNYM skoro przed nim ostrzega znak A-8. A zatem znaku C-12 "ruch okrężny" oznacza, że się na SKRZYŻOWANIU (O RUCHU OKRĘŻNYM) ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu a nie na OKRĄGŁYM PLACU LUB WYSPIE. Ba, nie ma tu nawet mowy o wielkości i kształcie wyspy lub placu dookoła którego odbywa się ruch. NICZEGO WIĘCEJ W KODEKSIE DROGOWYM NIE MA.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 września 2016, 00:13

Rysiu..nie męcz się. Masz rozdwojenie, a raczej rozwielokrotnienie osobowości. Czy jesteś kibicem, obserwatoreksem czy inną gadzina zawsze pozostaniesz niedouczonym głupkiem. Po co po raz kolejny podawać przepisy, które były podawane naście razy ? Przepisy masz w artykule rozpoczynajacym ten wątek. Co jeszcze chcesz ? Podaj swoje.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 września 2016, 03:23

Robert ProkopiukRysiu..nie męcz się. Przepisy masz w artykule rozpoczynającym ten wątek. Co jeszcze chcesz ? Podaj swoje.Cytat z artykułu: "Na początek odwołam się do definicji skrzyżowania, jako przecięcia się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenia lub rozwidlenia, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia. Z tego wynika, że skrzyżowanie z ruchem okrężnym, pomimo że jego geometria odbiega nieco od klasycznej formy skrzyżowania, jest również wpisane w przytoczoną definicję." WYMYSŁ NIE POPARTY ŻADNYM PRZEPISEM. PODPORZĄDKOWANE Wloty nie tworzą ze sobą wspólnych powierzchni lecz z UPRZYWILEJOWANĄ jezdnią lub jezdniami . Niejednokrotnie jest to jednak kwestia sporna, podlegająca często polemice, z mojego punktu widzenia, zupełnie zbędnej. Z oznakowania wynika, że mamy do czynienia z jednym skrzyżowaniem." WYMYSŁ NIE OPARTY ŻADNYM PRZEPISEM. Nie ma wg zasad ruchu pojedynczego skrzyżowania z podporządkowanymi wszystkimi wlotami. Nie ma też zapisu, że PLAC i to akurat tylko okrągły jest w całości jednym skrzyżowaniem wg zasad ruchu. "Stanowisko zakładające występowanie na rondzie wielu skrzyżowań, a konkretnie tylu, ile jest wlotów i wylotów, nie znajduje uzasadnienia merytorycznego ani potwierdzenia w istniejącym oznakowaniu". WYMYSŁ NIE POPARTY ŻADNYM PRZEPISEM. Każdy WLOT jest osobno oznakowany znakami A-7 co znaczy, że WLOT łączy się z jedną uprzywilejowaną jezdnią biegnąca dookoła wyspy lub placu lub każdy wlot z uprzywilejowaną jezdnią która biegnie do wylotu. Cały artykuł to pozbawione podstaw prawnych wymysły stołecznego EGZAMINATORA ignoranta

Konto usunięte

Konto usunięte
17 września 2016, 08:31

Wszystkie przepisy podał KIBIC w poście z 16-go. Jest jeszcze jeden. §95 pkt. 4 rozporządzenia "170" wg którego na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym sygnałami świetlnymi które jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym oznaczonym znakami C-12 bez znaczenia czy ze znakiem A-7 czy bez niego bo przy sygnalizacji świetlnej i tak nie ma to znaczenia skręcający tramwaj MOŻE JE OPUŚCIĆ ignorując jadące na wprost pojazdy nieszynowe (ma pierwszeństwo przed pojazdem nieszynowym tak jak gdyby nie było na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. W żadnym z tych przepisów nie ma słowa o RONDZIE a tym bardziej, że RONDO jest "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym". Nigdzie nie ma też żadnego przepisu który mówi, że "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" może być tylko plac typu RONDO. W takim razie jak to się ma do twierdzenia Pana Sztala, że RONDO to skrzyżowanie na dodatek o ruchu okrężnym? Gdzie jest taki przepis?

Konto usunięte

Konto usunięte
17 września 2016, 23:28

Kibic ..naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie wymyślaj własne przepisy. Jest napisane o skrzyżowaniu. Skrzyżowania mogą mieć różne kształty...T K X Y jak i O z C-12 jak i bez. Uprzywilejowana "jezdnia" to powierzchnia skrzyzowania a nie jednokierunkowa. Wystarczy mieć pojęcie, że droga czy jezdnia jednokierunkowa powinna być oznaczona D-3. Masz D-3 ? To co bredzisz o jezdni ? Każdy wolt jest oznaczony C-12+A-7 a to zupełnie co innego niż samo A-7. Tylko idiota tego nie rozumie...czyli ty.Napisane jest w paragrafie 36 o SKRZYŻOWANIU..kiedy się nauczysz czytać ze zrozumieniem ???? Kiedy przestaniesz się powoływać na wytyczne budowy dróg ??? Aha... a po tym egzaminatorze nawet nie jesteś godny posprzątać przygłupie.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 września 2016, 23:31

ANTYKOPIUK Nigdzie nie ma też żadnego przepisu który mówi, że "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" może być tylko plac typu RONDO. W takim razie jak to się ma do twierdzenia Pana Sztala, że RONDO to skrzyżowanie na dodatek o ruchu okrężnym? Gdzie jest taki przepis?Tekst był napisany dla ludzi posiadających IQ w pobliżu normy. Ty ze swoim nigdy go nie pojmiesz.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 września 2016, 09:10

Przepraszam za offtopic. Pozostaje mi się tylko pożegnać. Mialem nadzieje na ciekawą dyskusję na poziomie. Niestety nie jest to możliwe przez pewnego pana o niezmiennym nicku. Mam wrażenie, że ma manię przesladowczą. A może ja też jestem klonem? :) Do widzenia!

Manifestum non eget probatione.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 września 2016, 09:31

Robert ProkopiukANTYKOPIUK Nigdzie nie ma też żadnego przepisu który mówi, że "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" może być tylko plac typu RONDO. W takim razie jak to się ma do twierdzenia Pana Sztala, że RONDO to skrzyżowanie na dodatek o ruchu okrężnym? Gdzie jest taki przepis?Tekst był napisany dla ludzi posiadających IQ w pobliżu normy. Ty ze swoim nigdy go nie pojmiesz. Brak merytorycznej odpowiedzi i zamiast tego czystej wody HEJT który powinien być usunięty przez moderatora. Dlaczego moderator pozwala obrażać bezkarnie forumowiczów? Mniej odporni odchodzą a Prokopiuk uważa, że ma rację. A może rozmyślnie działa w interesie kogoś wpływowego któremu zależy na zakrzyczeniu PRAWDY w obawie o utratę autorytetu? Pozdrawiam Redakcję.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 września 2016, 09:48

gumikPrzepraszam za offtopic. Pozostaje mi się tylko pożegnać. Mialem nadzieje na ciekawą dyskusję na poziomie. Niestety nie jest to możliwe przez pewnego pana o niezmiennym nicku. Mam wrażenie, że ma manię prześladowczą. A może ja też jestem klonem? :) Do widzenia! Tym razem Prokopiuk udzielił odpowiedzi KIBICOWI niestety nie na poziomie przepisów a wymysłów. W definicji SKRZYŻOWANIA nie ma mowy o jego kształtach, szczególnie "O" i to na dodatek ze znakiem C-12? O RONDACH też nie ma nigdzie ani jednego słowa. Wymysłem jest wiec, że skrzyżowaniem w rozumieniu zasad ruchu jest też KÓŁECZKO. A dlaczego nie KWADRACIK, ROMBIK, PROSTOKĄCIK, GWIAZDECZKA lub TRÓJKĄCIK? Także nie jest tak rozumianym skrzyżowaniem SŁONECZKO. A dlaczego ze znakiem C-12 a nie z samymi trójkącikami znaku A-7? Gdzie jest mowa w art. 2.10 ustawy PoRD o oznakowaniu skrzyżowania czyli jego organizacji ruchu? Tak jest jak twierdzi Pan GUMIK. SKRZYŻOWANIE wg tej definicji to nazwa miejsca na drodze w którym krzyżują się ze sobą zwykle dwie drogi posiadające jezdnie tworząc ze sobą wspólne powierzchnie co jest niezbędne do opisu zasad ruchu obowiązujących w tym MIEJSCU DROGI. A co do znaku D-3. Gdyby nasz oponent rozumiał dyspozycję znaku C-12 albo wiedział czym jest w rozumieniu prawa RUCH OKRĘŻNY to by nie zadawał głupich pytań. Ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym przez strzałki na znaku a te biegną JEDNOKIERUNKOWO okrężnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Także żegnam to forum.

Konto usunięte

Konto usunięte
19 września 2016, 07:13

ANTYKOPIUK zależy na zakrzyczeniu PRAWDY w obawie o utratę autorytetu?Jakiej prawdy ? Że robisz z obwiedni jednokierunkową ? To ja dziękuję za taką "prawdę"

Konto usunięte

Konto usunięte
19 września 2016, 07:22

OBSERWATOREX[/ Tym razem Prokopiuk udzielił odpowiedzi KIBICOWI niestety nie na poziomie przepisów a wymysłów. W definicji SKRZYŻOWANIA nie ma mowy o jego kształtach, szczególnie "O" i to na dodatek ze znakiem C-12?Wymysłem jest wiec, że skrzyżowaniem w rozumieniu zasad ruchu jest też KÓŁECZKO. Gdzie jest mowa w art. 2.10 ustawy PoRD o oznakowaniu skrzyżowania czyli jego organizacji ruchu? Ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym przez strzałki na znaku a te biegną JEDNOKIERUNKOWO okrężnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.Ależ ty nigdy nie wypowiedziałeś się na poziomie przepisów. Wytyczne i artykuliki zagraniczne. Jest gdzieś napisane,że przecięcie nie może być w kształcie O, a w kwadracie to może być ? To takie mniej okrągłe O. A w definicji skrzyżowania jest napisane o jakimkolwiek oznakowaniu ?Dlaczego wybierasz sobie tylko C-12 ? A gdzie jest napisane ,że C-12 iż C-12 ma coś wspólnego z ruchem jednokierunkowym ?

Konto usunięte

Konto usunięte
19 września 2016, 09:15

Robert ProkopiukOBSERWATOREX[/ Tym razem Prokopiuk udzielił odpowiedzi KIBICOWI niestety nie na poziomie przepisów a wymysłów. W definicji SKRZYŻOWANIA nie ma mowy o jego kształtach, szczególnie "O" i to na dodatek ze znakiem C-12?Wymysłem jest wiec, że skrzyżowaniem w rozumieniu zasad ruchu jest też KÓŁECZKO. Gdzie jest mowa w art. 2.10 ustawy PoRD o oznakowaniu skrzyżowania czyli jego organizacji ruchu? Ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym przez strzałki na znaku a te biegną JEDNOKIERUNKOWO okrężnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. ----- Ależ ty nigdy nie wypowiedziałeś się na poziomie przepisów. Wytyczne i artykuliki zagraniczne. Jest gdzieś napisane,że przecięcie nie może być w kształcie O, a w kwadracie to może być ? To takie mniej okrągłe O. A w definicji skrzyżowania jest napisane o jakimkolwiek oznakowaniu ?Dlaczego wybierasz sobie tylko C-12 ? A gdzie jest napisane ,że C-12 iż C-12 ma coś wspólnego z ruchem jednokierunkowym ? Kompromituj się BEŁKOCIK nadal. Każdy czytający oceni twój poziom SZERSZON.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 września 2016, 06:33

Jak na razie to nie ja muszę zakładać kolejne konta, aby udowadniać że obwiednia to droga jednokierunkowa.Mam dla ciebie propozycje zmiany nicka na kibol...odpowiedni poziom dresa z móżdżkiem gołębia.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 września 2016, 10:17

Robert ProkopiukJak na razie to nie ja muszę zakładać kolejne konta, aby udowadniać że obwiednia to droga jednokierunkowa. NIE MUSISZ BO JESTEŚ TU NA ETACIE I NIKT NIE SKASUJE TWEGO KONTA. Mam dla ciebie propozycje zmiany nicka na kibol...odpowiedni poziom dresa z móżdżkiem gołębia. PŁOCHLIWY JAK GOŁAB NIE JESTEM ALE TO I TAK LEPSZE OD ORŁA Z MÓŻDŻKIEM KIBOLA Nie ma czego udowadniać, szczególnie takiemu głąbkowi jak ty orle, skoro nie zrozumiesz opisanego prawem FAKTU. Ruch odbywa się zgodnie ze wskazaniem strzałek na znaku. Nie znając nawet genezy powstania tego rozwiązania oczywistym jest, że ruch dookoła wyspy lub placu jest tym samym co jednokierunkowy ruch dookoła stadionu. To istota i sens RUCHU OKRĘŻNEGO najpierw stosowanego tylko na dużych placach typu RONDO. Za sprawą Franka Blackmore Porozumieniami europejskimi wprowadzono to rozwiązanie na europejskie skanalizowane wyspą środkową jednopoziomowe skrzyżowania dróg publicznych nazywając je MINI RONDEM. Dla każdego kto wie, że pasy ruchu to podłużne pasy jezdni jest oczywistym, że skoro pasy ruchu biegną jedynie okrężnie to i jezdnia tak zorganizowanego obiektu biegnie tak samo. Na wprost do wylotów biegną JEDNOKIERUNKOWE JEZDNIE na rondach odśrodkowych, spiralnych, turbinowych i z wyspą centralną z rozsuniętymi wlotami które nie maja nic wspólnego z RUCHEM OKRĘŻNYM.

Konto usunięte

Konto usunięte
22 września 2016, 15:02

***

______________

post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
22 września 2016, 15:16

szkolakrakowskaJezuuuuu!!! Jaki tępy ryj!!! Jeśli mowa o Prokopiuku to się całkowicie zgadzam.

Konto usunięte

Konto usunięte
22 września 2016, 22:21

. Ruch odbywa się zgodnie ze wskazaniem strzałek na znaku. Nie znając nawet genezy powstania tego rozwiązania oczywistym jest, że ruch dookoła wyspy lub placu jest tym samym co jednokierunkowy ruch dookoła stadionu. . Nie kwestionuję ,że ruch odbywa się w kierunku wskazanym na znaku. A ta twoja oczywistość to tylko twój wymysł. Tak samo jak kierunek ruchu jest tym samym co kierunek jazdy. Podstawy prawa się kłaniają.

Konto usunięte

Konto usunięte
22 września 2016, 22:22

A ruch= kierunek ruchu=kierunek jazdy...życzę dalszej owocnej tfurczości...

Konto usunięte

Konto usunięte
22 września 2016, 22:23

szkolakrakowskaJezuuuuu!!! Jaki tępy ryj!!! Mam radę-nie patrz w lustro.Ortografię poprawiłeś ?

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.