Zestawienie znaku B-20 z tabliczką t-6a.

/ /

Zestawienie znaku B-20 z tabliczką t-6a.

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
25 kwietnia 2017, 00:49

Robert ProkopiukPITERRobert ProkopiukCzy przypadkiem coś się nie zmieniło w przepisach ? A może by tak konkretniej i na temat? ***** *Zapoznaj się z obecnie obowiązującymi przepisami na temat stawiania A-7 czy B-20 przy wyjeździe z obiektów przydrożnych.Zmiana nicka nie powoduje wzrostu wiedzy. Jakaś obsesja czy paranoja? Tematem jest stawianie znaku STOP przed skrzyżowaniem na drodze z pierwszeństwem, więc jeżeli już to proszę konkretnie i na temat.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 kwietnia 2017, 16:35

Przepisy są po to by stosować je zgodnie z logiką , a takie zastosowanie nie ma nic wspólnego z logiką

Konto usunięte

Konto usunięte
27 kwietnia 2017, 19:43

Ta obsesja ani paranoja ale stan chorobowy po trepanacji czaszki - któremu został chory poddany w celach ozdrowieńczych. Zabieg się nie powiódł. Teraz pacjent gaworzy i zadaje wyłącznie pytania !!!!!!!!! Żadnej analizy tekstu ustaw ,rozporządzeń czy jakiegokolwiek tekstu .......... - walnięty w czerep nie jest w stanie podjąć. No, walnięty czerep po modernizacji przestrzeni podczaszkowej - potrafi wyłącznie ------ zadawać głupawe pytania.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 00:22

PITERJakaś obsesja czy paranoja? Tematem jest stawianie znaku STOP przed skrzyżowaniem na drodze z pierwszeństwem, więc jeżeli już to proszę konkretnie i na temat.Głupota nie jedno ma imię( tu nicka). Zapoznaj się z nowelizacją rozporzadzeń i zacznij w końcu myśleć. Jak nie jesteś zarejestrowany to jesteś jednym z klonów jednego asa.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 00:23

kopanTa obsesja ani paranoja zacytuję powyższe...konkretnie i na temat. Twoje analyzy są tyle warte co ty...

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 10:37

Panie Prokopiuk. Czytam tą wymianę impertynencji i od razu przychodzi mi do głowy artykuł o szacunku do zawodu instruktora, którym Pan, wnioskując z tego co czytam, jest. Dziwi mnie bierna postawa pańskich kolegów po fachu, którzy pozwalają na tak niski poziom kultury słowa, że o osobistej nie wspomnę. Proszę więc konkretnie, nie ubliżając sobie i innym, odpowiedzieć wreszcie na temat uprawnionego lub nie stawiania znaku B-20 STOP na wlocie skrzyżowania na drodze posiadającej pierwszeństwo przejazdu. Jakie są intencje wiadomo, ale czy pozwalają na to przepisy? Zdania są delikatnie mówiąc podzielone lub wręcz twierdzące, że jest to NIEDOZWOLONE, zaś Pan twierdzi, że znowelizowane przepisy na to pozwalają. Niestety nie wiem o czym Pan pisze, gdyż ja takowych nie znalazłem, więc proszę o zacytowaniem stosownych przepisów w tej sprawie. Proszę pokazać wszystkim, jak na fachowca od zasad ruchu przystało, fachowca który uczy przyszłych polskich kierowców poprawnego zachowania na drodze, że niejaki KOPAN twierdząc, że z pańskim zdrowiem jest coś nie tak, się ośmiesza, bo to, że nie odbiega poziomem narracji od pańskiej, każdy może jednoznacznie stwierdzić. Proszę o konkretną odpowiedź na poruszany w tym wątku temat.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 21:58

Czytaj gościu niesmaczny ze zrozumieniem co napisałem. Nie zamierzam kolejnemu dysfunkcyjnemu tłumaczyć znowelizowanych przepisów dotyczących stawiania A-7 i B-20 w miejscach włączania się do ruchu. B-20 na drodze z pierwszeństwem jest idiotyzmem.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 kwietnia 2017, 23:18

Robert ProkopiukCzytaj gościu niesmaczny ze zrozumieniem co napisałem. Nie zamierzam kolejnemu dysfunkcyjnemu tłumaczyć znowelizowanych przepisów dotyczących stawiania A-7 i B-20 w miejscach włączania się do ruchu. B-20 na drodze z pierwszeństwem jest idiotyzmem. Co ma "znowelizowana 170" czytana ze zrozumieniem do stawiania znaku B-20 na drodze z pierwszeństwem? Ogarnij się człowieku i zastanów jakim prawem posługują się drogowcy i ci co zatwierdzają im projekty organizacji ruchu, że mamy to co mamy i nikt na to nie reaguje?

Konto usunięte

Konto usunięte
30 kwietnia 2017, 07:41

Po pierwsze-odsyłam do źródła. Mam cytować całe rozporządzenia, ponieważ komuś się nie chce poszukać albo nie potrafi ? Po drugie- dość pobłażania głupocie-chamowi trzeba napisać ,że jest chamem, a jak jest głupi to trzeba mu to też uświadomić.Dlatego * KOPAN uświadamiam ci,żebyś sobie tej * gęby instruktorami nie wycierał, ponieważ twoja wiedza i wizje oscyluje w okolicach zera absolutnego.Także znam twoje wyczyny od lat i widac było,że przy braku argumentów zaczynałeś obrażać adwersarza, który zniesmaczony twoim chamstwem odpuszczał. Wyrzucili ciebie*  z forum właśnie za taką formę dyskusji.Jestem odporny na takich * jak ty i nie odpuszczę ci żadnego idiotyzmu. Jesteś skończony.Mit "znawcy" poległ. Jesteś *.

______________

post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
1 maja 2017, 14:12

Robert ProkopiukPo pierwsze-odsyłam do źródła. Mam cytować całe rozporządzenia, ponieważ komuś się nie chce poszukać albo nie potrafi ? Po. drugie- Ty po pierwsze i nie potrafi!!! Trepanowany - co z tych aktów prawnych wynika - pytają ciebie !!! Więc gaworz. No dawaj będzie śmiesznie. Nie baw się w wydawcę przepisów !!!

Konto usunięte

Konto usunięte
1 maja 2017, 17:06

Wystarczy przeczytać. Nawet taki as jak ty ma szansę zrozumieć. Dokładnie i dogłębnie czasami tłumaczę debilom.Ustaw się w kolejce.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 maja 2017, 10:06

Panie Prokopiuk. Co ma "170" do BEZPRAWNEGO stawiania znaku B-20 na drodze z pierwszeństwem? Co do jednego się zgodzę. **** odpowiedz na pytanie: Jakim prawem posługują się drogowcy i ci co zatwierdzają im projekty organizacji ruchu, skoro na polskich drogach mamy takie "kwiatki" jak ten dotyczący znaku B-20?

______________
post moderowany

Konto usunięte

Konto usunięte
8 maja 2017, 22:59

Panie niesmaczny. Nigdzie nie pisałem,że B-20 na drodze z pierwszeństwem jest ok. Po drugie-nie pisałem o 170.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 maja 2017, 09:56

Robert Prokopiuk Nigdzie nie pisałem,że B-20 na drodze z pierwszeństwem jest ok. Po drugie-nie pisałem o 170. Pisał Pan o rozporządzeniach, a tym które definiuje znaczenie znaków jest rozporządzenie o znakach i sygnałach drogowych, czyli "170". "220" dotyczy warunków technicznych dla znaków. Z tego co widzę to nikt tu nie pisał, że wg obowiązujących przepisów postawienie znaku STOP na drodze z pierwszeństwem jest OK? Co najwyżej pisał, że rozumie intencje organizatora ruchu. Czy to jest powód do odsyłania kogokolwiek do czerwonej książeczki z zaleceniem do czytania jej ze zrozumieniem? W obu rozporządzeniach nie ma np. podstaw do stawiania znaku C-12 na wlotach tak kochanych przez Pana rond turbinowych, a są stawiane i Pan uważa, że słusznie. Ma Pan prawo wierzyć w to, że w Polsce przestrzega się prawa, ale jak sam Pan wodzi na przykładzie znaku B-20 stawianego na drodze z pierwszeństwem, wcale tak nie jest. A może drogowcy posługują się bezprawnie jakimś innym prawem, o czym ani Pan, ani ja nic nie wiemy?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 maja 2017, 21:42

Jakie ma znaczenie znak, którego nie powinno być W znowelizowanej w 2015 roku wycięto fragment o stawianiu ww znaków w miejscach ja wyjazd z obiektów itp. Tylko tyle, bo ktoś coś o tym wspominał. Jeśli chodzi o C-12 na turbinach..a to nie jest skrzyzowanie o ruchu okrężnym ? Zadziwiające...jest tylko idiotoodporne. Taka różnica. Żaden debil nie da rady zawracać zewnętrznym i krzyczeć,że z ronda to zawsze w prawo, bo zmienia kierunek jazdy. Tylko nikt nie potrafi zdefiniować jaki to kierunek jazdy jest zmieniany.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 maja 2017, 23:51

Robert ProkopiukJakie ma znaczenie znak, którego nie powinno być? Uważam, że ma znaczenie skoro go postawiono by wymusić zatrzymanie się kierującego. Inna sprawa, że powinien być zmieniony przebieg drogi z pierwszeństwem. Kierujący ma znak STOP ustawiony na drodze z pierwszeństwem która zmienia swój kierunek w prawo, a on zamierza pojechać prosto przecinając pas ruchu dla kierunku przeciwnego. Znak STOP postawiono, bo nie ma widoczności z prawej. Kierujący nie zatrzymuje się i nie ustępuje pierwszeństwa lub je wymusza powodując kolizję lub wypadek. Każdy sąd stwierdzi, że miał obowiązek się zatrzymać, by upewnić że nie wymusi pierwszeństwa. Nie ma mowy, by uznano ten znak za nieistotny dla sprawy, tylko z tego powodu, że postawiono go bez zmiany przebiegu drogi z pierwszeństwem. Takie samo stanowisko może przyjąć Policja w przypadku tak jadącego. Jedynie jadący zgodnie z przebiegiem drogi z pierwszeństwem w prawo, który nikomu nie musi ustąpić pierwszeństwa miał by szansę na obronę.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 maja 2017, 12:41

Pytanie nie dotyczyło tego, czy należy się stosować do tego znaku (bo skoro stoi to należy), nie dotyczyło także intencji stawiania tego znaku. Całe życie żyłem w przekonaniu że znak "Stop" stawiany jest na drodze podporządkowanej i póki co nie zmieniłem tego zdania. A opisywane skrzyżowanie wydaje mi się wyjątkiem od reguły.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 maja 2017, 14:57

Ciekawy jest zapis "Znak B-20 „stop” (rys. 3.2.21.1) stosuje się w celu wprowadzenia w określonych warunkach obowiązku zatrzymania pojazdu przed wjazdem na skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem(..) Niewątpliwie jest to skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu. Może ten zapis daje furtkę dla takiego zastosowania znaku B20 w sytuacji o bardzo ograniczonej widoczności? Cytat pochodzi z załącznika do rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 maja 2017, 01:17

LOQASH. Po co Pan pyta i czego Pan oczekuje od dyskutantów skoro w §21.1 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych z 2002 roku jednoznacznie napisano: Znak B-20 "stop" oznacza: 1) zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem, 2) obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą. Co chce Pan tu interpretować i o czym dyskutować? Problemem jest to, że polscy drogowcy i WORD stosuje w swojej praktyce zawodowej prawo z 1983 roku, a nie to z 1997 i 2002 Wg tego z 1983 roku Znak "stop" (rysunek B-20) oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się ***UWAGA *** w celu udzielenia pierwszeństwa pojazdom jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu. (nie ma nic o zatrzymaniu się przed drogą z pierwszeństwem). W pokazanym przez Pana przykładzie kierujący zatrzymuje się zanim wjedzie na skrzyżowanie i ustępuje pierwszeństwa pojazdom na drodze z pierwszeństwem nadjeżdżającym z prawej strony skrzyżowania.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 czerwca 2017, 16:04

PITER: mam wątpliwości w nazewnictwie. Moim zdaniem kierujący nie zbliża się drogi z pierwszeństwem, tylko się nią porusza. Co do zatrzymania to można by było drążyć temat.. I jest moim zdaniem co interpretować. Proszę podać mi przykład w Polsce gdzie na drodze z pierwszeństwem jest ustawiony znak stopu. Zaraz się okaże że na skrzyżowaniu równorzędnym będzie można ustawić znak stopu bo on nie ustala pierwszeństwa tylko nakazuje zatrzymanie a idąc dalej tą drogą będzie można ustawiać znak D1 z B20.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.