SKRĘCANIE W LEWO A ZAWRACANIE- PIERSZEŃSTWO

/ /

SKRĘCANIE W LEWO A ZAWRACANIE- PIERSZEŃSTWO

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 00:08

Merduś przygłupie w lewo to w drogę poprzeczną, a zawracanie to w tą samą tylko w przeciwnym kierunku. Poszukaj sobie w slowniku.Podałem przykłady tych znaków abyś w końcu odróżnił skręt w lewo od zawracania i nie pytałem , gdzie obowiązują. Odpowiadasz nie na temat usiłując przykryć swoją głupotę.Poza tym dalej ci przygłupie polecam paragraf 1 ze zrozumieniem. Swoje artykuły możesz sobie w tym momencie w buty wsadzić zamiast słomy.

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 00:40

Robert ProkopiukMerduś w lewo to w drogę poprzeczną, a zawracanie to w tą samą tylko w przeciwnym kierunku. A co w LEWO w drogę poprzeczną albo w tą samą tylko w przeciwnym kierunku? Nie było odwagi napisać, że skręt? A skręt w lewo to nie zmiana kierunku jazdy w lewo? A gdzie opisano zmianę kierunku jazdy jak nie w art. 22? A jest tam zapis, że zawracanie to jakiś inny manewr niż skręt w lewo? Brakuje ci argumentów więc znów zaczynasz obrażać?

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 07:10

A jest tam zapis, że zawracanie to skręt w lewo ? Podałem ci przykłady B-21 i B-23 ? Nie dotarło..to teraz poczytaj paragrafy o F-10 i P-8x...i powtarzam. Nie obrażam ciebie..stwierdzam tylko fakt, że jesteś bezmyślny i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Prosty i przejrzysty paragraf 1 ciebie przerasta..powiedz jak przeżyłeś życie będąc takim cymbałem ? I czy w końcu pochwalisz się swoimi kwalifikacjami pozwalającymi twierdzić,że ktoś jest "ignorantem" ? O przepisach nie masz bladego pojęcia..ignorujesz te, które pokazują ,że bredzisz, nie masz pojęcia o czytaniu ze zrozumieniem co wielokrotnie udowodniłeś..i ty śmiesz komuś coś zarzucać ? Żałosny jesteś...jeszcze się na logikę powołujesz...hahahahahaha..ty ....

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 07:11

Jak masz problem z odróżnieniem kierunków jazdy to na początek weź sobie zwykłe skrzyżowanie X i pozaznaczaj, gdzie w prawo, prosto, w lewo lub zawracać..musisz zacząć od podstaw.

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 08:59

Pytanie było proste i jednoznaczne, więc nie wysilaj się na odwracanie kota ogonem. A co w LEWO w drogę poprzeczną albo w tą samą tylko w przeciwnym kierunku, jak nie skręt w lewo? Skręt w lewo to zmiana kierunku jazdy w lewo. A gdzie opisano zmianę kierunku jazdy jak nie w art. 22? W tym artykule, poza opisem manewru zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy - czyli skrętu - nie ma i być nie może, bo zawracanie to skręcanie w lewo, nawet jak temu zaprzeczysz.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 09:34

Robert ProkopiukJak masz problem z odróżnieniem kierunków jazdy to na początek weź sobie zwykłe skrzyżowanie X i pozaznaczaj, gdzie w prawo, prosto, w lewo lub zawracać..musisz zacząć od podstaw. Ja nie mam problemu z rozróżnianiem kierunków jazdy, a ty masz i to bardzo poważny, patologiczny. Nie odróżniasz kierunku jazdy od położenia zjazdu w stosunku do wjazdu. Takie proste jest to tylko na skrzyżowaniu X,Y i T z wysepką lub bez niej. Na "Skrzyżowaniu o ruchu okrężnym" czyli takim z jezdnią biegnącą DOOKOŁA wyspy lub placu jedzie się na lewą stronę skrzyżowania bez zmiany kierunku jazdy i zmienia kierunek jazdy na zjazdach, skręca w prawo z tej okrężnej jezdni na jezdnię drogo wylotowej. Na złożonych obiektach w formie placu o kilku zjazdach w prawo wcale nie sygnalizuje się zamiaru skrętu w prawo przed wjazdem, a dopiero po minięciu zjazdu poprzedzającego zamierzony, tak jak to jest na całym obwodzie skrzyżowania o ruchu okrężnym.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 09:37

Na zwykłym lub skanalizowanym skrzyżowaniu dwóch dróg, które nie jest skrzyżowaniem z pierwszeństwem łamanym, skręca się w lewo, w prawo. Jeżeli jest to skrzyżowanie z pierwszeństwem łamanym np. takim jak pokazuje to tabliczka T-6a jazda na wprost to jazda droga z pierwszeństwem i skręty w prawo. Jak nie widzisz różnicy między tym pierwszy i tym drugim, to znaczy, że nie znasz przepisów prawa, a zmanipulowane wymysły by pasowały do teorii, że PLAC to w całości jedno opisane prawem skrzyżowanie. Cztery tabliczki T-6a i jeden kierunek ruchu na drodze z pierwszeństwem i mamy SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM, na którym jadąc droga z pierwszeństwem nie zmieniamy kierunku jazdy aż do momentu skrętu z niej na drogę podporządkowaną. Większość polskich kierujących nie ma z tym problemu przy jednym pasie ruchu i nie będą mieć przy dwóch jak uświadomią sobie, że ten drugi okrężnie biegnący pas ruchu nie zmienia zasad ruchu a jedynie umożliwia omijanie i wyprzedzanie.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 15:17

Nie odwracam kota ogonem tylko znowu wziąłem ciebie za tę głupiutką buziunię. Nie odróżniasz drogi poprzecznej gdzie możesz skręcić w lewo od zawrócenia i jazdy tą samą drogą tylko w przeciwnym kierunku ? Narysuj sobie skrzyżowanie X i kombinuj. To że zawracanie jest powiązane ze skretem w lewo( zaczyna się z tego samego miejsca) nie znaczy ,że jest tym samym. Nie skręciłbyś w lewo na zakazie zawracania.

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 15:22

Nie ma innej definicji skrzyżowania w ustawie i jest ona obowiązująca dla WSZYSTKICH typów skrzyżowań. To ty , przygłupie sobie podzieliłeś bez żadnych podstaw. Ba..z jednego skrzyzowania robisz kilka, a WYRAŹNIE jest napisane o skrzyżowaniu i nie umiesz sobie z tym poradzić. Rondo turbinowe dotkliwie trzepie ciebie w łepetynę. Wskaż mi , gdzie jest napisane w paragrafie 36 o JEZDNI ? Na jakiej podstawieze skrzyżowania zrobiłeś sobie jezdnię ? Na podstawie wytycznych ? Śmieszny jesteś..naucz się czytać ze zrozumieniem przepisy i nie mieszaj swoich bzdetów do nich. Piszę o kierunkach jazdy na skrzyżowaniu..twego placu nie negowałem..takj więc nie powołuj się na ten plac bez sensu. Podobno myślisz logicznie...nie zauważyłem.

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 15:27

MrErdek1 Jeżeli jest to skrzyżowanie z pierwszeństwem łamanym np. takim jak pokazuje to tabliczka T-6a jazda na wprost to jazda droga z pierwszeństwem i skręty w prawo.Ale głupoty przygłupie wypisujesz.No to masz pierwszeństwo przebiegające przez skrzyżowanie prosto i w prawo zjazd na wprost lub w lewo to dla ciebie skręty w prawo ???? Mocny jesteś....hahahahahaha.Dobra niech będzie ,że przebieg pierwszeństwa jest prosto i w lewo, aby pasowało do twojego kretynizmu skręt w prawo w podporządkowaną rozumiem z prawym kierunkowskazem..a na wprost w podporządkowaną ? Też prawy kierunkowskaz ? hahahahaha..zmieniasz kierunek jazdy bądź nie i tak samo sygnalizujesz ? Ale ty głupi jesteś...

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 15:34

Merdek na skrzyzowaniu rownorzednymw ukladzie x sygnalizowc nalezy skret w lewo albo w prawo a prosto nie. Jesli pewnego dnia na tym skrzyzowaniu zostanie przyznane pierwszenstwo kierunkowi np wg t6a to nic jesli chodzi o sygnalizowanie sie nie zmienia. Pewien kierunek jazdy zyskuje pierwszenstwo przejazdu ale nic poza tym. Co Pan wypisuje. Nagle skręt staje się jazdą na wprost?!? Chyba ze zle Pana zrozumialem?

pawmaj

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 16:01

Robert ProkopiukNie ma innej definicji skrzyżowania w ustawie i jest ona obowiązująca dla WSZYSTKICH typów skrzyżowań. Gdzie w art. 2.10 jest napisane, że dotyczy wszystkich typów skrzyżowań, w tym skrzyżowań o ruchu okrężnym oraz w formie placu , w tym typu RONDO? Skrzyżowaniem w rozumieniu przepisów ustawy jest także każde z wysepką leżąca na wspólnej powierzchni krzyżujących się dróg, ale to nie jest rondo a nadal SKRZYŻOWANIE. Jak się na nim nakaże RUCH OKRĘŻNY to stanie się, pod względem zasad ruchu, tożsame z KLASYCZNYM RONDEM z jezdnią okalającą PLAC i zjazdami w prawo na jego opisanych prawem skrzyżowaniach typu T. To nie RONDO jest w całości jednym zwykłym skrzyżowaniem, a SKRZYŻOWANIE O OBOWIĄZUJĄCYM RUCHU OKRĘŻNYM jest w całości, pod względem zasad ruchu, KLASYCZNYM RONDEM ( na wprost dookoła wyspy i w prawo na zjazdach).

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 16:05

Robert ProkopiukMrErdek1 Jeżeli jest to skrzyżowanie z pierwszeństwem łamanym np. takim jak pokazuje to tabliczka T-6a ..... Nie zaśmiecaj wątku o zawracaniu tematem pierwszeństwa łamanego którego, co do zmiany kierunku jazdy, nie pojmujesz.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 16:29

pawmajMerdek na skrzyzowaniu rownorzednymw ukladzie x sygnalizowc nalezy skret w lewo albo w prawo a prosto nie. Jesli pewnego dnia ..... Jazda na wprost w rozumieniu prawa to nie jazda bez kręcenia kierownicą, a jazda bez zmiany kierunku jazdy. Jadąc po łuku drogi nie zmienia się kierunku jazdy. Zjazd z tej drogi na inną, tu podporządkowaną, niezależnie pod jakim kątem krzyżuje się z droga z pierwszeństwem TO ZAWSZE ZMIANA KIERUNKU JAZDY. Na równorzędnym typu X dwie drogi się przecinają pod kątem i każda biegnie prosto. Jak tej pionowej nadam pierwszeństwo przejazdu i ją zakrzywię w łuk to się nic nie zmieni, dalej będę nią jechał na wprost i skręcał z niej w lewo i w prawo. JAZDA PO ŁUKU DROGI nie jest zmianą kierunku jazdy, a przy pierwszeństwie łamanym zawsze droga z pierwszeństwem biegnie po mniejszym lub większym łuku. Proszę najpierw przeczytać http://mrerdek1.blogspot.com/2015/08/41-kierunek-jazdy-i-jego-zmiana.html

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
24 września 2015, 23:22

Merdus , przygłupie..wystarczy ,że w z definicji skrzyzowania nie wyłączono skrzyzowania o ruchu okrężnym. Nie ma innej definicji..jeszcze tego nie zrozumiałeś ? Od definicji jest Art 2, a nie ty...KLASYCZNIE PIEPRZYSZ BZDURY. Przygłupie..jadąc przez skrzyzowanie z T-6a nie jadę po łuku drogi tylko skręcam w poprzeczną..podejrzewam ,ze jestes tak głupi,że nie odróżniłeś T-6a od T-6b i sytuacji opisanej w 220 w załaczniku 1 pkt 2.2.6...ale to nie dziwi...

Konto usunięte

Konto usunięte
25 września 2015, 00:56

Robert ProkopiukMerdus , ....... .wystarczy ,że w z definicji skrzyzowania nie wyłączono skrzyzowania o ruchu okrężnym. . Oto przykład zaślepienia naukami mistrza! Definicja w art. 2.10 ustawy NAZYWA tylko MIEJSCE w którym krzyżują się drogi posiadające jezdnie bez określania jego organizacji ruchu. SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM to MIEJSCE w którym obowiązuje organizacja ruchu RUCH OKRĘŻNY. Tym miejscem poza pojedynczym skrzyżowaniem z wyspą może być wiele skrzyżowań tworzących PLAC np. typu RONDO. Nikt o zdrowym umyśle nie powie, że kwartał ulic, Rynek lub rozległy skwer jest jednym skrzyżowaniem, bo co narożnik to opisane prawem skrzyżowanie. A gdy na takim placu nakazany zostanie RUCH OKRĘŻNY z pasami ruchu biegnącymi jedynie okrężnie to taki PLAC stanie się w całości "Skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" dalej z wieloma skrzyżowaniami bo ich nikt nie zaorał. teraz jednak pasy ruchu biegną tak, że wszystkie zjazdy to skręty w prawo.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
25 września 2015, 07:22

O to przykład twojej niewyobrażalnej głupoty, gdzie sobie przygłupie sam wymyśliłęś przepisy, których nigdzie nie ma. Definicja skrzyżowania jest jedna i jest skodyfikowana w Art 2..a ty za głupi jesteś aby ją zrozumieć i wymyśliłeś sobie ,że C-12 pokazuje jakieś inne skrzyżowanie..a dlaczego jesteś głupi ? pokazałeś to i przy T-6a jak i przy zawracaniu jako skręcie w lewo.Jesteś tylko przygłupawym tetrykowatym trollem z g... we łbie i tylko macisz.

Konto usunięte

Konto usunięte
25 września 2015, 07:24

Przygłupie ..w paragrafie 36 napisali o skrzyżowaniu a nie o skrzyżowaniach..a orać to możesz u siebie na wsi...

Konto usunięte

Konto usunięte
25 września 2015, 09:49

Robert ProkopiukProkopiuk ..w paragrafie 36 napisali o skrzyżowaniu a nie o skrzyżowaniach..a orać to możesz u siebie na wsi... Pisałeś, ze jesteś po SGGW, a prezentujesz poziom po przysposobieniu rolniczym, ale to twój problem. W § 36 napisali o SKRZYŻOWANIU O RUCHU OKRĘŻNYM skoro na nim obowiązuje z mocy nakazu znaku C-12 ORGANIZACJA RUCHU RUCH OKRĘŻNY . Trzeba wreszcie nauczyć się czytania ze zrozumieniem. A jak masz z tym problem to zaglądnij do Konwencji wiedeńskiej (tekst z 2006 roku) gdzie napisali to w trzech językach wprost dla takich GENIUSZY jak ty. ROUNDABOUT ma aż trzy znaczenia czego nie wie twój GURU (rondo, ruch okrężny i skrzyżowanie o ruchu okrężnym) ale po rosyjsku i francusku, tak jak w Polsce, SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM to skrzyżowanie o ruchu okrężnym a nie rondo.

RICARDO

Konto usunięte

Konto usunięte
25 września 2015, 14:23

Merdek sygnalizuje sie zmiane kierunku jazdy a nie zjazd z drogi z pierwszenstwem. Nie ma takiego prawa. To Panskie nadinterpretacje. Ma Pan sygnalizowac zmiane kierunku. Gdzie Pan wyczytał ze łamane pierwszenstwo to jazda na wprost? Panskie rozwazania są interesujące ale nadają siè jak najbardziej na akademicką dyskusję ( co by bylo gdyby....) ale nie do zastosowania na drodze. Co do skrzyzowan c12 zgoda ale reszta.......

pawmaj

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.