Zdanie Sądu w sprawie rond

/ /

Zdanie Sądu w sprawie rond

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
29 marca 2017, 23:59

Bezsensem, a wręcz głupotą jest pisane, że kierunek ruchu i jazdy jest używany naprzemiennie przez ustawodawcę. To sprzeczne z zasadami prawa. Ale trepa nie nauczyli.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 marca 2017, 10:19

kopanKierunek ruchu to pojęcie szersze. By zmienić kierunek jazdy to należy jechać. Możesz, idąc zmienić kierunek ruchu, ale kierunku jazdy nie zmienisz. Przy zmianie kierunku jazdy w przepisach zamiennie jest używane pojęcie zmiana kierunku ruchu. Masz rację poza tym, że w art. 22 ustawy Prawo o ruchu drogowym ustawodawca NIE używa zamiennie określeń "zmiana kierunku jazdy" i "zmiana kierunku ruchu". Tak jak pisałem wcześniej przepis art. 22 prd dotyczy JADĄCYCH, gdyż nie obejmuje on kolumn pieszych i poganiaczy. W Konwencji wiedeńskiej art. 16 (nasz art. 22) nazwano ogólnie "Change of direction" czyli "Zmiana kierunku", a w oficjalnym tłumaczeniu Konwencji na język polski dodano słowo RUCHU, tłumacząc tytuł art. 16 jako "Zmiana kierunku ruchu". Zarówno art. 16 Konwencji jak i art. 22 ustawy Prawo o ruchu drogowym mówią o zmianie kierunku w związku ze skrętem w prawo lub lewo z zamiarem opuszczenia drogi którą porusza się kierujący w celu wjazdu na inną drogę lub przydrożną nieruchomość. W Polsce art. 22 dotyczy także zawracania na drodze bez jej opuszczenia, czyli zmiany kierunku jazdy w lewo zakończonej na jezdni lub jej części tej samej drogi przeznaczonej dla ruchu w kierunku przeciwnym. W Konwencji zawracanie jest opisane osobno wraz z cofaniem.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 marca 2017, 21:10

ANONIM gdyż nie obejmuje on kolumn pieszych i poganiaczy.. Na pewno ? Może jednak zapoznasz się DOKŁADNIE z PoRD ? Polecam Art 35.

Konto usunięte

Konto usunięte
30 marca 2017, 23:57

Art. 22 prd literalnie dotyczy jadących, gdyż jest w nim mowa tylko o zmianie kierunku JAZDY. W art. 22 prd nie ma mowy o tym, że dotyczy wszystkich kierujących. Nie zmienia tego faktu jakiś inny przepis który odwołuje się do art. 22 prd.

Konto usunięte

Konto usunięte
31 marca 2017, 15:31

Anonim. Ja to wiem że w art. 22 jest mowa wyłącznie o zmianie kierunku jazdy. Również wiem że w Konwencji Wiedeńskiej art 16 (nasze tłumaczenie) jest mowa wyłącznie o zmianie kierunku ruchu. W oryginale Konwencji jest mowa o zmianie kierunku. Wnioski są oczywiste -nasi knocą na potęgę . Prokopiuk odkrył że w art. 35 napisali że ma się stosować do art 22. bo w art 35 pisze: ("stosuj" przepisy o ruchu pojazdów.) Natomiast art 22 traktuje o jeździe pojazdów. Zgodnie z wcześniejszymi stwierdzeniami tego osobnika że kierunek jazdy to co innego niż kierunek ruchu wychodzi i to nie po raz pierwszy że jest po trepanacji czaszki i o trepach bredzi !! Cytat chorego na głowę: ____(Robert Prokopiuk 29 marca 2017, 23:59 Bezsensem, a wręcz głupotą jest pisane, że kierunek ruchu i jazdy jest używany naprzemiennie przez ustawodawcę. To sprzeczne z zasadami prawa. Ale trepa nie nauczyli.)

Konto usunięte

Konto usunięte
31 marca 2017, 16:13

6) „Różnym zwrotom w ramach jednego aktu prawnego nie należy nadawać tego samego znaczenia” (dyrektywa zakładająca, że w języku prawnym nie ma synonimów). Tak to kopan po raz kolejny okazałeś się dyletantem. Poza tym jesteś tak bystry,że nawet nie wiesz co napisałem. Nie zawsze kierunek ruchu musi być zgodny z kierunkiem jazdy, chociaż tego nie wyklucza. Jeszcze raz T-18 i F-10 do jazdy na wprost. Powołuję się na ten przykład bez większej nadziei...ale może inni zrozumieją.

Konto usunięte

Konto usunięte
31 marca 2017, 23:00

Robert Prokopiuk6) „Różnym zwrotom w ramach jednego aktu prawnego nie należy nadawać tego samego znaczenia” (dyrektywa zakładająca, że w języku prawnym nie ma synonimów). Tak to kopan po raz kolejny okazałeś się dyletantem. Poza tym jesteś tak bystry,że nawet nie wiesz co napisałem. Nie zawsze kierunek ruchu musi być zgodny z kierunkiem jazdy, chociaż tego nie wyklucza. Jeszcze raz T-18 i F-10 do jazdy na wprost. Powołuję się na ten przykład bez większej nadziei...ale może inni zrozumieją. Panie Prokopiuk. Nie podzielam zdania Pana Kopana, że ktoś grzebał w pańskim mózgu, ale faktem jest, że każdego kto śmie mieć inne zdania niż Pan, uważa Pan za idiotę. Ale do rzeczy. Nie ma znaczenia co Pan uważa za zmianę kierunku, kierunku jazdy czy kierunku ruchu, a nawet to czy ta zmiana odnosi się do stron świata , punktów topograficznych czy przebiegu jezdni. Istotą jest to, że art. 22 ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczy tylko zamierzających skręcić w lewo lub w prawo z drogi po której się poruszają, po to by wjechać na inną drogę lub przydrożną nieruchomość. Wszelkie inne zmiany kierunku, w tym kierunku jazdy nie wymagają zastosowania się do tego przepisu. Myślę, że na tym zakończymy bezsensowne bicie piany.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 kwietnia 2017, 15:23

ANONIM Panie Prokopiuk. Nie podzielam zdania Pana Kopana, że ktoś grzebał w pańskim mózgu, ale faktem jest, że każdego kto śmie mieć inne zdania niż Pan, uważa Pan za idiotę.. W pierwszej kolejności czytam, co petent ma do zaoferowania. Jeśli widzę,że nie docierają oczywiste sprawy to mam poważne podejrzenia. Akurat wspomniany user nie jest przeze mnie uważany za idiotę...ma potężne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jesli to objaw idiotyzmu...trudno...

Konto usunięte

Konto usunięte
1 kwietnia 2017, 15:24

ANONIM Wszelkie inne zmiany kierunku, w tym kierunku jazdy nie wymagają zastosowania się do tego przepisu. Myślę, że na tym zakończymy bezsensowne bicie piany.Nie zauważyłem w Art 22 zwolnienia z sygnalizacji zmiany kierunku jazdy. Mogę prosić o cytat ?

Konto usunięte

Konto usunięte
1 kwietnia 2017, 16:42

Prokopiuk ani jazda nie jest synonimem ruchu ani ruch synonimem jazdy - więc o czym pleciesz! MODERATOR !!!!!!

Konto usunięte

Konto usunięte
1 kwietnia 2017, 16:51

kopan MODERATOR !!!!!! Polonisty wołaj, a nie moderatora. I czytanie ze zrozumieniem. Tu jest mowa o kierunku ruchu vs kierunek jazdy a nie o jakieś tam jeździe czy ruchu. Zacznij myśleć. Sam napisałeś,że rzekomo ustawodawca naprzemiennie używa tych zwrotów. Nie może ponieważ...6) „Różnym zwrotom w ramach jednego aktu prawnego nie należy nadawać tego samego znaczenia” (dyrektywa zakładająca, że w języku prawnym nie ma synonimów). a ty sugerujesz,że jednak nadaje. Twoja obecność na tym forum to policzek dla logiki i czyatnia ze zrozumieniem

Konto usunięte

Konto usunięte
1 kwietnia 2017, 16:53

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiqjrCkwYPTAhUDXiwKHer5CUEQFggaMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.synonimy.pl%2Fsynonim%2Fruch%2F&usg=AFQjCNEQ3er3g6J4xBuRqD1iogKj8lgsOQ Pkt 2 miszczu

Konto usunięte

Konto usunięte
1 kwietnia 2017, 19:15

ANONIM słusznie napisał, że art. 22 ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczy, poza zawracającymi i zmieniającymi pas ruchu, tylko zamierzających skręcić w lewo lub w prawo z drogi po której się poruszają, po to by ją opuścić. W związku z tym jadący mają obowiązek zachować szczególną ostrożność (art.22.1), zająć właściwe miejsce na drodze (art.22.2 lub 22.3 ) i sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy (art.22.5). W Polsce jazda na wprost to jazda przy prawej krawędzi jezdni (art.16.4). Co tu jest niezrozumiałe?

Konto usunięte

Konto usunięte
2 kwietnia 2017, 12:35

Synonimem ruchu jest jazda – tak mnie krętacz zakręcił że na moment uwierzyłem w jego (dyrektywa zakładająca, że w języku prawnym nie ma synonimów) więc wyszło że jazda nie może być synonimem ruchu.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 kwietnia 2017, 12:36

Zakaz wykładni synonimicznej - różnym zwrotom nie należy nadawać tego samego znaczenie np. funkcjonariusz publiczny i osoba pełniąca funkcję publiczną. ____ Funkcjonariusz publiczny i osoba pełniąca funkcję publiczną to zwroty dokładnie mające to samo znaczenie i w akcie prawnym nie wolno stosować zamiennie. Zmiana kierunku jazdy zawiera się w pojęciu szerszym zmiana kierunku ruchu. Różne znaczenia zwrotów i nic do tego zakazowi wykładni synonimicznej. !!!________ Cytat z Prokopiuka:___(__ 6) „Różnym zwrotom w ramach jednego aktu prawnego nie należy nadawać tego samego znaczenia” (dyrektywa zakładająca, że w języku prawnym nie ma synonimów). a ty sugerujesz,że jednak nadaje.__) Prokopiuk po onanizie zasady wali takie głupoty (dyrektywa zakładająca, że w języku prawnym nie ma synonimów). To co prokopiuk jak napisali ruch to już jazda nie wolno zastosować ani innych synonimów ruchu._

Konto usunięte

Konto usunięte
2 kwietnia 2017, 16:49

kopan Przy zmianie kierunku jazdy w przepisach zamiennie jest używane pojęcie zmiana kierunku ruchu. .Widzisz userze kopan...to twoje słowa. Sa jeszcze w pozostałych postach inne oryginalne stwierdzenia twego autorstwa. Tobą nie trzeba kręcić. Sam się motasz...a dlaczego ? Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. I pytanie do usera ANONIM...czyż nie mam racji,że user kopan jest....przecież to widać. Totalny gamoń.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 kwietnia 2017, 16:52

Twierdze również,że kierunek ruchu nie zawsze pokrywa się z kierunkiem jazdy ( jazda po zakręcie, T-18...tego się nie sygnalizuje jako zmiany kierunku jazdy)

Konto usunięte

Konto usunięte
2 kwietnia 2017, 22:05

kopan zmiana kierunku jazdy jest tożsama ze zmianą kierunku ruchu. Dobitnie to widać w: ___( § 35. 1. Znaki: 1) C-1 "nakaz jazdy w prawo przed znakiem", ..--..-- zobowiązują kierującego do ruchu w kierunku zgodnym ze strzałkami. )___ !!!! ___ Niestety prokopiuk się powołuje na ten paragraf ale zmiany kierunku ruchu nie widzi. Jest uczulony na kierunek ruchu !!!!!! Chłopie prawie wszystkie znaki nakazu jazdy zobowiązują ruchu w kierunku !!!! Wbij sobie do łepetny że nie napisali że zobowiązują do jazdy, bo prokopiuk im kazał?

Konto usunięte

Konto usunięte
2 kwietnia 2017, 22:14

Robert ProkopiukTwierdze również,że kierunek ruchu nie zawsze pokrywa się z kierunkiem jazdy ( jazda po zakręcie, T-18...tego się nie sygnalizuje jako zmiany kierunku jazdy) Ależ oczywiście że znaki nakazu prokopiuk ustawia przed zakrętami. Bo tak jest w prokopanych - takie genialne prawo w Polsce przed zakrętami stawiamy lub nie stawiamy znaki ostrzegawcze.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.