Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

/ /

Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
16 maja 2015, 21:27

GwOdcinek drogi to miejsce na drodze miedzy skrzyżowaniami. Rondo to skrzyżowanie i Art. 24.10 tego miejsca nie dotyczy. Skąd taki wniosek, że droga jest od skrzyżowania do skrzyżowania? Moim zdaniem drogi się krzyżują i nie przerywają się na skrzyżowaniach, Moim zdaniem jak najbardziej można wyprzedać na skrzyżowaniu C12 i kierowanym, jeżeli są wyznaczone pasy ruchu. Droga biegnie od miejsca do miejsca a przecięcie dróg nie oznacza ich końca. Jednak zapisy Oddziału 6 mogą być różnie zinterpretowane przez orzeczników. A co do wpisów Pana Dobrowolskiego ta chciałbym zauważyć, że w którymś wpisie zarzucał specjalistom uprawianie propagandy gebelsowskiej, a sam taką prowadzi i w kółko powtarza te same brednie. Interpretacja art 2 pkt 10 przebiła wszystko, dlaczego wcześniej nikt na to nie wpadł? Pewnie dlatego, że to niedorzeczne.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 maja 2015, 22:21

Leszek DrugiMRERDEK1: "skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie jest skrzyżowaniem opisanym w art. 2 ust. 10 ustawy." oraz "Ustęp 5 nie dotyczy SKRZYŻOWAŃ O RUCHU OKRĘŻNYM" Takich bzdetów to dawno nie czytałem na forach. Weź panie zrewiduj swoje śmieszne poglądy, bo przypadkiem możesz komuś zrobić krzywdę rozsiewając spam po Internecie - ktoś może wziąć na serio te wpisy, że tak stanowi prawo. Nie ma poważnego prawnika lub osoby co liznęła prawo, która się z Panem zgodzi, dlatego aż dziw bierze, że pańskie posty nie są kasowane na... tym skądinąd forum dla zawodowców. Zawód instruktor to nie certyfikat na mądrość, podobnie jak w każdym innym zawodzie pracują mądrzy i głupi, posłuszni i krnąbrni, bezmyślni i myślący, zarozumiali i skromni, butni i pokorni, .... Instruktor ma przygotować kursanta do egzaminu i nie jego wina, że egzaminator, często bezrobotny socjolog albo inny AMATOR, wymaga tego od instruktora, tez różnej maści specjalisty, co narzucili mu jego mocodawcy. Tak Panie Mądraliński - Skrzyżowanie o ruchu okrężnym, tak jak i każde skrzyżowanie w formie placu jest obiektem złożonym z elementów opisanych w art. 2 ustawy. Art. 22 ust. 5 nie dotyczy wjazdu i jazdy okrężnej na Skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, gdyż jadąc tak nie zmienia się kierunku jazdy. Art. 22 ust. 5 dotyczy tu sygnalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu a ze skrętów TYLKO zamiar skrętu w prawo na zjeździe. Nie wiesz o czym piszę to stań koło jednopasowego skrzyżowania typu rondo z nakazanym RUCHEM OKRĘŻNYM i zobacz, bo większość wie jak na takim obiekcie należy jechać. A teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy jak na drodze są dwa, zamiast jednego, równolegle biegnące pasy ruchu to zmieniają się zasady ruchu, czy ten dodatkowy pas służy tylko do poprawy przepustowości? Drugi pas pozwala nagle na skręt w prawo wprost z niego. I ty masz czelność mi mówić o potrzebie weryfikacji poglądów.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 maja 2015, 22:46

Jacek Kaźmierski[ Moim zdaniem jak najbardziej można wyprzedać na skrzyżowaniu C12 i kierowanym, jeżeli są wyznaczone pasy ruchu. Droga biegnie od miejsca do miejsca a przecięcie dróg nie oznacza ich końca. Jednak zapisy Oddziału 6 mogą być różnie zinterpretowane przez orzeczników. Art.24.7 ust.3 zezwala na wyprzedzanie z lewej strony na skrzyżowaniu o ruchu okręznym. Wyznaczone pasy nie są warunkiem takiego manewru na skrzyżowaniu.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 maja 2015, 23:10

Leszek DrugiMrErdek1Art. 24 ust. 9 dotyczy SKRZYŻOWAŃ, a nie SKRZYŻOWAŃ O RUCHU OKRĘŻNYM.Ten przepis dotyczy skrzyżowań, o których mowa w Art. 24.7.3). Czytaj pan ten przepis sto razy w oślej ławce lub w kącie na stojąco, ze szczególnym uwzględnieniem frazy "z wyjątkiem". Każesz myśleć innym a sam z myśleniem jesteś na bakier. Nie uczyli logiki? Art. 24 ust. 9 jest przepisem dopuszczającym warunkowo pozwolenie na wyprzedzanie w miejscach na których zabraniał przepis art. 24.7.3, a takim miejscem jest w tym art. tylko SKRZYŻOWANIE, gdyż Skrzyżowania o ruchu okrężnym i kierowane wyłączono z zakazu. Marsz do oślej ławy matołku.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 maja 2015, 23:36

Robert ProkopiukKRA oparła swoje stanowisko o obowiązujące przepisy w Polsce, a nie hameryńsko-angielsko-australyjskie.. Tak jak ci pisałem-od definicji jest Art 2, a nie paragraf 36 w którym widzisz coś czego nie ma. Metodykę stworzyła nie KRA a jeden nawiedzony guru, założyciel tej koterii. Sam się nazwał specjalistą Audytorem i stworzył coś co z prawem ustawowym nie ma nic wspólnego. Chciał połączyć wodę z ogniem. Usiłował stworzyć uniwersalne zasady dotyczące ROND. Nie widzi śleponderek, że w Polsce są skrzyżowania typu rondo o dwóch różnych organizacjach ruchu i nie da się pogodzić ich ze soba. Na jednych pasy ruchu biegną na wprost do zjazdów a na drugich jedynie okrężnie. Art. 2 definiuje określenia użyte w ustawie niezbędne do opisu prawa, a §36 definiuje nakaz znaku C-12. Robercik. Daj sobie spokój i poczytaj Zarozumialca Leszka D. On jest nawet lepszy od ciebie. Pozdrówki.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2015, 01:26

Jacek Kaźmierski A co do wpisów Pana Dobrowolskiego ta chciałbym zauważyć, że w którymś wpisie zarzucał specjalistom uprawianie propagandy gebelsowskiej, a sam taką prowadzi i w kółko powtarza te same brednie. Interpretacja art 2 pkt 10 przebiła wszystko, dlaczego wcześniej nikt na to nie wpadł? Pewnie dlatego, że to niedorzeczne. Witam Panie Jacku. Już myślałem, że ta przerwa dobrze Panu zrobiła, ale widzę, że stan nie ulega poprawie. To Pan jest żywym przykładem, że kłamstwo powtarzane bez końca stało się dla Pana prawdą. Ja powtarzam obiektywną prawdę, a to nie to samo. To może tym razem spytam Pana jak rozumieć stwierdzenie art. 24 ust. 7 ustawy, że na niekierowanym skrzyżowaniu C-12 wolno wyprzedzać jak pasy ruchu są wyznaczone? A gdzie tam jest słowo o C-12 i taki warunek? A jak nie są wyznaczone to nie wolno? A na którym niekierowanym skrzyżowaniu C-12 wolno wyprzedzać, na tym z pasami ruchu biegnącymi okrężnie, czy na tym z pasami ruchu biegnącymi wprost do zjazdów? A wolno wyprzedzać na ich całym obwodzie, czy tylko na pewnych odcinkach? A jak tak to na których i gdzie? Druga sprawa to już nie Pana poglądy lecz szczyt hipokryzji, bo czym jest stwierdzenie, że to ja interpretuję art. 2 ust. 10.? To pańscy specjaliści twierdzą, że SKRZYŻOWANIEM O RUCH ORĘŻNYM jest każde rondo, niezależnie od przebiegu na nim pasów ruchu, oraz, że każde rondo to zwykłe krzyżowanie o pełnym wyborze kierunków jazdy opisane w art. 2 ust. 10 ustawy. Ja wiem, że w polskim prawie nie ma pojęcia RONDO i, że każde skrzyżowanie dróg w formie placu oraz skrzyżowanie dróg o nakazanym RUCHU OKRĘŻNY jest obiektem złożonym z elementów opisanych w art. 2 ustawy bez uzupełnień i przeinaczeń. Kto interpretuje art. 2 ust. 10 i samowolnie rozszerza definicją skrzyżowania na pozaustawowe RONDA? Ja?

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2015, 11:19

Jacek Kaźmierski Jednak zapisy Oddziału 6 mogą być różnie zinterpretowane przez orzeczników. O jakich orzecznikach Pan mówi, i na jakiej podstawie mają prawo interpretowania przepisów w sprzeczności z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym? Skoro przepis mówi, że wg generalnej zasady nie wolno wyprzedzać na niekierowanych SKRZYŻOWANIACH a wolno, bez zastrzeżeń, na SKRZYŻOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM, to: po pierwsze od razu widać, że jedno nie może być drugim, gdyż przepis nie może zaprzeczać sam sobie i, po drugie, nie ma tu miejsca na interpretowanie prawa i tworzenie własnego instruktorsko-egzaminacyjnego. Definicja skrzyżowania jest zawarta w art. 2 ust. 10 i nie ma tam ani słowa o rondach, ba nawet o skrzyżowaniach o ruchu okrężnym i słusznie bo zdefiniowane tam skrzyżowanie jest opisem miejsca w których krzyżują się ze sobą w jednym poziomie drogi posiadające jezdnie. Art. opisuje też inne elementy na których odbywa się ruch, jak droga, jezdnia czy pas ruchu, także na jezdni skrzyżowania. Definicję art. 2 ust. 10 spełnia tylko jeden rodzaj obiektu z wyspą. Jest nim zwykłe skrzyżowanie dróg tyle tylko, że z wysepką kanalizującą ruch leżącą w całości na powierzchni będącej ich wspólną częścią którą utworzyły w wyniku przecięcia, połączenia lub rozwidlenia. Jeżeli nie jest kierowane nie wolno na nim wyprzedzać pojazdów silnikowych jadących na wprost. I tu uwaga. Jeżeli na tym skrzyżowaniu nakażemy znakiem C-12 organizację ruchu RUCH OKRĘŻNY, toż wtedy to skrzyżowanie staje się SKRZYŻOWANIEM O RUCHU OKRĘŻNYM, na którym, jako całości, ustawodawca pozwala, bez zastrzeżeń i dodatkowych warunków na wyprzedzanie pojazdów silnikowych, nawet wtedy gdy nie jest ono kierowane. Do tego służy, jeśli jest, dodatkowy wewnętrzny pas ruchu, co poprawia przepustowość takiego obiektu. Nie ma w polskim prawie przyzwolenia na skręcanie w prawo z tego wewnętrznego pasa ruchu wprost na drogę wylotową. Kierujący jadąc okrężnie pasem wewnętrznym nie ma też możliwości skręcenia w lewo, bo po lewej stronie wewnętrznego pasa ruchu nie ma drogi (jest wyspa). Jedyne co może zrobić jadący wewnętrznym okrężnie biegnącym pasem ruchu to zmienić go na zewnętrzny. No i gdzie Panie Przemalowywaczu jest tu sprzeczność z polskim prawem? Marzyły się Panu RONDKA ze skrętami w lewo, to je Pan przemalował i teraz nie tylko można skręcać w lewo ale także trzeba ustępować pierwszeństwa jadącym po jezdni skrzyżowania , którzy wjechali na nie z prawej strony. Jak się nie umie skręcać w lewo, to można przecież trzy razy skręcić w prawo. Zamiast nauczyć się co znaczy RUCH OKRĘŻNY można przemalować Skrzyżowania o ruchu okrężnym na takie z pasami ruchu biegnącymi wprost do zjazdów.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2015, 14:02

After mindMrErdek1GWMRERDEK1 pisze: , a jezdnia skrzyżowania o ruchu okrężnym jest jednokierunkowa. Z tych wywodów wynika, że aby być w zgodzie z art. 16.4 PoRD, zawracając na rondzie należy zająć prawy pas na wlotach dwupasowych oczywiście. Zapamiętaj, że RONDO to określenie skrzyżowania dróg w formie okrągłego lub owalnego placu które może być SKRZYŻOWANIEM o RUCHU OKRĘŻNYM, ale wcale nim być nie musi, tak jak nie każde SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM musi być rondem. Mówimy o SKRZYŻOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM w rozumieniu znaku C-12 czyli o takich na których pasy ruchu BIEGNĄ JEDYNIE OKRĘŻNIE. Jedzie się na nich, tak jak wszędzie, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, bo takie obowiązuje w Polsce. Cała sprawa sprowadza się do okrężnego przebiegu pasów ruchu, czego nie raczą zauważyć zapatrzeni w siebie zarozumiali ignoranci, nawiedzeni twórcy uniwersalnych reguł wierzący w ich istnienie. A wystarczy wziąć Kodeks Drogowy i pojechać pasem ruchu - na wprost biegnącym do zjazdu lub dojechać do niego okrężnie biegnącym pasem ruchu, skoro nie ma tego biegnącego na wprost. Jeden cel, dwie różne drogi.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2015, 21:32

A takiego kwiatka znalazłem na Blogu Pana Dobrowolskiego: "Najnowszym rozwiązaniem są RONDA TURBINOWE o kierunkowej organizacji ruchu, wg holenderskiego oryginału z pasami ruchu wyznaczonymi wystającymi ponad jezdnię separatorami i wyniesionymi wysepkami kanalizującymi ruch. Na nich nie da się wyprzedzać, bo tak je wymyślono, by nie można było na nich zmieniać pasów ruchu." Nawet najmarniejszy Instruktor wie, że zmiana pasa ruch nie ma nic wspólnego z wyprzedzaniem, a na rondach turbinowych jak najbardziej jest możliwe i dopuszczalne.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 maja 2015, 23:36

Jacek KaźmierskiA takiego kwiatka znalazłem na Blogu Pana Dobrowolskiego: "Najnowszym rozwiązaniem są RONDA TURBINOWE o kierunkowej organizacji ruchu, wg holenderskiego oryginału z pasami ruchu wyznaczonymi wystającymi ponad jezdnię separatorami i wyniesionymi wysepkami kanalizującymi ruch. Na nich nie da się wyprzedzać, bo tak je wymyślono, by nie można było na nich zmieniać pasów ruchu." Nawet najmarniejszy Instruktor wie, że zmiana pasa ruch nie ma nic wspólnego z wyprzedzaniem, a na rondach turbinowych jak najbardziej jest możliwe i dopuszczalne. Dziękuję za reklamę mojego bloga (http://mrerdek1.blogspot.com/). Nawet najmarniejszy instruktor powinien też myśleć i, jak to mówi Roberto czytać ze zrozumieniem. Zmiana pasa ruchu nie musi mieć nic wspólnego z wyprzedzaniem, ale może, jeśli jadący tym samym pasem ruchu zechce wyprzedzić poprzedzające go pojazdy. Separatory uniemożliwiają wtedy fizycznie nie tylko zmiany pasów ruchu ale i manewr wyprzedzania. Szkoda, że nie poświęca Pan czasu na naukę, a traci Pan czas na szukanie dziury w całym. To teraz ja mam pytanie do najmądrzejszego z instruktorów w Słupsku. Skoro wg Pana RONDO TURBINOWE to RONDO, a RONDO to skrzyżowanie, a przepisy zabraniają wyprzedzania na niekierowanych skrzyżowaniach to na jakiej podstawie Pan twierdzi, że "na RONDACH TURBINOWYCH wyprzedzanie jest możliwe i dopuszczalne"?

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 10:41

MrErdek1Art. 24 ust. 9 jest przepisem dopuszczającym warunkowo pozwolenie na wyprzedzanie w miejscach na których zabraniał przepis art. 24.7.3, a takim miejscem jest w tym art. tylko SKRZYŻOWANIE, gdyż Skrzyżowania o ruchu okrężnym i kierowane wyłączono z zakazu.No i po co mieszasz bezrozumnie ust. 7. z 9.? To tak, jakbyś mieszał ust. 10. z 9.. "Użyte w ustawie określenia oznaczają: (...)skrzyżowanie(...)"... a Ty śmiesz pisać, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym(który wprost nazywasz obiektem z wyspą) znajduje się kilka skrzyżowań. Pan zastanowi się, czy obwiednia wyspy jest "wydzielonym pasem terenu(...)" - czyli czy jest jedną drogą publiczną. Pan zaparkuje sobie na tej obwiedni a ja zadzwonię po holownik. Jeszcze Pan napisz, że w Polsce mamy więcej dróg niż w rzeczywistości.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 11:30

Leszek DrugiMrErdek1Art. 24 ust. 9 jest przepisem dopuszczającym warunkowo pozwolenie na wyprzedzanie w miejscach na których zabraniał przepis art. 24.7.3, a takim miejscem jest w tym art. tylko SKRZYŻOWANIE, gdyż Skrzyżowania o ruchu okrężnym i kierowane wyłączono z zakazu.No i po co mieszasz bezrozumnie ust. 7. z 9.? To tak, jakbyś mieszał ust. 10. z 9.. "Użyte w ustawie określenia oznaczają: (...)skrzyżowanie(...)"... a Ty śmiesz pisać, że na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym(który wprost nazywasz obiektem z wyspą) znajduje się kilka skrzyżowań. Pan zastanowi się, czy obwiednia wyspy jest "wydzielonym pasem terenu(...)" - czyli czy jest jedną drogą publiczną. Pan zaparkuje sobie na tej obwiedni a ja zadzwonię po holownik. Jeszcze Pan napisz, że w Polsce mamy więcej dróg niż w rzeczywistości. Jednak z wiedzą u Pana Mądralińskiego nie jest najlepiej. To oznakowanie, wielkość obiektu i odległości od skrzyżowań wlotowych i wylotowych decydują o tym czy można parkować, bo SKRZYŻOWANIE W FORMIE PLACU oraz O RUCHU OKRĘŻNYM nie jest w całości jednym skrzyżowaniem w rozumieniu art. 2 ust. 10 ustawy. Nie ma tez zapisu w ustawie, że zabrania się tego na SKRZYZOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM matołku z oślej ławy wg twoich uwag o mnie. Wołaj holownik bo parkują na SKRZYŻOWANIU O RUCHU OKRĘŻNYM jakim jest Plac Tysiąclecia w Siedlcach (RONDO o nakazanym znakami C-12 RUCHU OKRĘŻNYM) https://www.google.pl/maps/@52.165093,22.27648,3a,75y,39.8h,73.11t/data=!3m4!1e1!3m2!1sSsMM6g4K9dz__pdrt2l7tw!2e0!6m1!1e1 na Placu Lotników w Szczecinie https://www.google.pl/maps/@53.430259,14.551621,3a,75y,325.98h,87.83t/data=!3m4!1e1!3m2!1s8-IzaQi8rRqrEXmA2hxu4g!2e0!6m1!1e1 i na placu Grunwaldzkim w Szczecinie https://www.google.pl/maps/@53.432609,14.547167,3a,75y,191.39h,73.64t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMDxiAEeLSL0GIGRIkaJsmA!2e0!6m1!1e1 na Placu Pułaskiego w Olsztynie na którym L-ka skręca w prawo z wewnętrznego pas ruchu, bo ma tumana instruktora, a ten tumana egzaminatora. https://www.google.pl/maps/@53.781132,20.489801,3a,75y,130.03h,61.85t/data=!3m4!1e1!3m2!1seWVcrcu2iaPEcKQFpyZ56Q!2e0!6m1!1e1. Nie dość, że parkują to i miejsce na przystanki się znalazły. Ucz się i zacznij myśleć Panie Zarozumialski.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 15:06

Ale Rysiu naspamowałeś..szkoda tylko, że same głupoty. Oczywiście nie masz potwierdzenia, że na rondzie są 'elementy" z Art 2.10).To tylko twój idiotyczny wymysł. Gdyby tak było to nie stosowałoby się C-12 tylko określało pierwszeństwo na każdym wlocie.Ale to za wysokie progi dla ciebie Oczywiście jedyne co ci pozostało to oczerniać innych za prezentowane stanowisko odmienne od twojego. Oczywiście nie masz pojęcia co oznacza C-12. Nie wiem jaki trzeba mieć IQ, aby pisać o nakazanym ruchu okrężnym ( 36 pkt ?)...nie możesz zrozumieć co jest napisane w paragrafie 36 ? Generalnie nie masz już nic do powiedzenia..nigdy nie miałeś. Jesteś niedouczonym trollem powołującym sie na przepisy z innych krajów. No to spadaj niedouczony trollu do tych krajów.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 16:02

Panie GW ale gdzie w tym art jest mowa o prawej lub lewej stronie? Droga przebiega powiedzmy ze Słupska do Szczecina w Koszalinie jest rondo Jeża ust 10 mówi, że mogę wyprzedzać z prawej strony, bez wątpienia odcinek drogi przebiegający przez skrzyżowanie wchodzi w skład drogi krajowej nr 6, mogę wyprzedzać z prawej jeżeli spełnię warunki z ust od 1 do 7. A gdzie tam jest w tym ust 7 pkt 3, że tylko z lewej strony?

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 16:13

Panie Dobrowolski jeżeli wjadę na rondo prawym pasem a pojazd jadący obok mnie na lewym pasem będzie jechał wolniej i przejadę obok niego to go wyprzedzam, analogicznie czy linia ciągła zabrania wyprzedzania? Nie ona zabrania zmiany pasa ruchu, jednak większość amatorów łapie się na to, tak samo jak Pan. A jeżeli chodzi o Pana dziwne pytanie to odpowiem po raz kolejny dla mnie rondo to jest skrzyżowanie oznaczone znakiem C12 każde, niezależnie jak są wyznaczone pasy ruchu, a mogą być wyznaczone różnie. Nie ma znaku C12 nie ma ronda. http://supernowosci24.pl/wp-content/uploads/2014/07/Rondo-turbinowe-na-Pobitnem.jpg Nie mogę tu wyprzedzić a to niby dlaczego? wjechał konno prawym pasem ja zajmuję lewy pas motocyklem to nie mogę qnia wyprzedzić?

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 16:23

MrErdek1Jacek Kaźmierski Jednak zapisy Oddziału 6 mogą być różnie zinterpretowane przez orzeczników. O jakich orzecznikach Pan mówi, i na jakiej podstawie mają prawo interpretowania przepisów w sprzeczności z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym? Jeżeli Pan nie wie, że orzeczenia w takich samych sprawach mogą być różne w prawie kontynentalnym to o czym my mówimy nie ogląda pan TV i nie czyta prasy? Na początek, czy można prowadzić (obok) rower po pijanemu? Zależy kto orzeka, mieliśmy taką sprawę, że sąd orzekł winę ku zaskoczeniu policji która o to nie wnioskowała. i tego typu przykładów jest mnóstwa ale nie będę pisasał tu takich obszernych postów.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 18:54

Jacek KaźmierskiPanie GW ale gdzie w tym art jest mowa o prawej lub lewej stronie? Droga przebiega powiedzmy ze Słupska do Szczecina w Koszalinie jest rondo Jeża ust 10 mówi, że mogę wyprzedzać z prawej strony, bez wątpienia odcinek drogi przebiegający przez skrzyżowanie wchodzi w skład drogi krajowej nr 6, mogę wyprzedzać z prawej jeżeli spełnię warunki z ust od 1 do 7. A gdzie tam jest w tym ust 7 pkt 3, że tylko z lewej strony? Panie instruktorze jak Pan szkoli używając słów cyt. " Moim zdaniem jak najbardziej można wyprzedać na skrzyżowaniu C12 i kierowanym, jeżeli są wyznaczone pasy ruchu." A gdzie jest zawarte w ustawie że tak można. Błądzi Pan czytając ustawę od końca. Art.24.3 proszę przeczytać i sie zastanowić. Odróżnia Pan skrzyżowanie od odcinka drogi.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 maja 2015, 21:13

MrErdek1[To oznakowanie, wielkość obiektu i odległości od skrzyżowań wlotowych i wylotowych decydują o tym czy można parkować. Panie Ryszardzie te organizacje ruchu są oparte na art 5 ustawy, nie można parkować na skrzyżowaniach! Te teorie są niedorzeczne. Co jeszcze Pan wymyśli? Mogę zaparkować na rondzie Solidarności w Koszalinie albo na Pl Konstytucji w Głogowie?

Konto usunięte

Konto usunięte
19 maja 2015, 12:52

Zastanowiłem się i: art 27 ust 3 mówi, że trzeba wyprzedzać z lewej z pewnymi wyjątkami w tym ust 10, który mówi że mogę wyprzedzać na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami i jeżeli spełnię warunki od ust 1 do 7, w ustępie 7 pkt 3 czytam że mogę wyprzedzać na skrzyżowaniu z sygnalizacją i okrężnym, gdzie tam jest, że z lewej? A droga naprawdę nie przebiega przez skrzyżowanie? No przecież przebiega. Nie ma tu żadnej przerwy po prostu jest to przecięcie dróg, czyli muszą tam być jakieś drogi nie sądzi Pan? Wjeżdżam na skrzyżowanie to już nie jestem na odcinku drogi, dziwne?

Konto usunięte

Konto usunięte
19 maja 2015, 15:05

Jacek KaźmierskiZastanowiłem się i: art 27 ust 3 mówi, że trzeba wyprzedzać z lewej z pewnymi wyjątkami w tym ust 10, który mówi że mogę wyprzedzać na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami i jeżeli spełnię warunki od ust 1 do 7, w ustępie 7 pkt 3 czytam że mogę wyprzedzać na skrzyżowaniu z sygnalizacją i okrężnym, gdzie tam jest, że z lewej? . Ustawa nie jest literaturą piękną, czytanie i zrozumienie nie łatwe dla przeciętnego człowieka. Elementy drogi w ustawie nazwano a nie wyjaśniono gdzie się znajdują na drodze. Rów, pobocze też należy do drogi. Odcinek drogi nie jest skrzyżowaniem. W Art.24.3 pisze z lewej wyprzedzamy to w Art.24.7 ustawodawca się nie powtarza że lewej można. Czytamy z góry na dół tekst

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.