Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

/ /

Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
25 maja 2015, 20:48

GW Nie. Art.24.7 ust.3 Proszę uzasadnić. Moje uzasadnienie już Pan zna. Odcinek drogi przebiega przez skrzyżowanie są wyznaczone pasy ruchu. Jest sygnalizacja, są spełnione warunki od 1 do 7 do dlaczego nie? czyżby znowu były problemy z występowaniem "odcinka drogi" na skrzyżowaniu? "skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię," hmy? czyli są i jezdnie i drogi. Nie sądzi Pan?

Konto usunięte

Konto usunięte
25 maja 2015, 21:02

Jacek KaźmierskiMrErdek1 mówiłem o wyprzedzaniu jadącego tym samym pasem ruchu, więc ze zmianą pasa ruchu, która jest niemożliwa przy wyniesionych separatorach rozgraniczających pasy ruchu. O przepraszam Peanie Ryszardzie ale nikt nie mówił o zmianie pasa ruch, rozmawiamy o wyprzedzaniu.Panie Jacku. Nie myślałem, że to będzie dla Pana aż tak trudne do zrozumienia. Z art. 24 ust. 1 pkt. 3 też będzie Pan dyskutował? "Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy kierujący jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu....". A odpowiedzi na zadane pytanie jak nie było tak nie ma. To jak to jest z tym SKRZYŻOWANIEM z art. 2 ust. 10 ustawy na którym nie wolno wyprzedzać, skoro dla Pana każde RONDO to zwykłe skrzyżowanie i "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" na którym wolno wyprzedzać?

Konto usunięte

Konto usunięte
25 maja 2015, 21:58

Jacek KaźmierskiGW Nie. Art.24.7 ust.3 Proszę uzasadnić. Moje uzasadnienie już Pan zna. Odcinek drogi przebiega przez skrzyżowanie są wyznaczone pasy ruchu. Jest sygnalizacja, są spełnione warunki od 1 do 7 do dlaczego nie? czyżby znowu były problemy z występowaniem "odcinka drogi" na skrzyżowaniu? "skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię," hmy? czyli są i jezdnie i drogi. Nie sądzi Pan? Art.24.10 odnosi się do : 1) na jezdni jednokierunkowej 2) na jezdni dwukierunkowej Odróżnia Pan te miejsca na drogach. Skrzyżowanie jest miejscem gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność a wyprzedzanie jest manewrem niebezpiecznym dla innych uczestników drogi np. pieszych którzy przechodzą na skrzyżowaniach.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 maja 2015, 11:53

GWJacek KaźmierskiGW Nie. Art.24.7 ust.3 Proszę uzasadnić. Moje uzasadnienie już Pan zna. Odcinek drogi przebiega przez skrzyżowanie są wyznaczone pasy ruchu. Jest sygnalizacja, są spełnione warunki od 1 do 7 do dlaczego nie? czyżby znowu były problemy z występowaniem "odcinka drogi" na skrzyżowaniu? "skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię," hmy? czyli są i jezdnie i drogi. Nie sądzi Pan? Art.24.10 odnosi się do : 1) na jezdni jednokierunkowej 2) na jezdni dwukierunkowej Odróżnia Pan te miejsca na drogach. Skrzyżowanie jest miejscem gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność a wyprzedzanie jest manewrem niebezpiecznym dla innych uczestników drogi np. pieszych którzy przechodzą na skrzyżowaniach. Szanowny Panie GW. Wolno wyprzedzać z lewej i prawej strony na POJEDYNCZYCH KIEROWANYCH SKRZYŻOWANIACH o których mówi art. 2 ust. 10 ustawy, niezależnie czy pasy ruchu są na nich wyznaczone czy nie. Na takich obiektach niekierowanych tylko wtedy gdy pojazd wyprzedzany sygnalizuje zamiar skrętu, z tym, że gdy skręca w prawo z zachowaniem warunku art. 24 ust. 9 ustawy. Ma Pan rację, że art. 24 ust. 10 ustawy dotyczy odcinków dróg między pojedynczymi SKRZYŻOWANIAMI o których jest mowa w art. 2 ust. 10 ustawy, bo te wyszczególniono osobno w art. 24 ust. 7 ustawy (niekierowane - nie wolno wyprzedzać niezależnie od tego czy pasy ruchu są wyznaczone czy nie, lub wolno wyprzedzać gdy są kierowane, też niezależnie czy pasy ruchu są wyznaczone czy nie). SKRZYŻOWANIA O RUCHU OKRĘŻNYM wyszczególniono osobno bo nie są SKRZYŻOWANIAMI w rozumieniu art. 2 ust. 10 ustawy. Na SKRZYŻOWANIU O RUCHU OKRĘŻNYM wolno wyprzedzać niezależnie od tego czy jest kierowane czy nie i to na całym obwodzie jego jednokierunkowej jezdni, łącznie z odcinkami krzyżowania się tej jezdni ze zjazdami. Zgodnie z art. 24 ust. 10 pkt. 1 wolno na tej okrężnie biegnącej jednokierunkowej jezdni wyprzedzać z prawej strony tylko wtedy gdy WYZNACZONO pasy ruchu. Pasów ruchu nie wyznacza się świadomie na małych obiektach o OBOWIĄZUJĄCYM RUCHU OKRĘŻNYM (rys. w zał do rozporządzenia w/s znaków), na tzw. rondach semidwupasowych , by nikt nie utrudniał zjazdu pojazdom skręcającym w prawo na wylotach zgodnie z art. 22 ust. 3 zdanie pierwsze ustawy.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 maja 2015, 23:48

MrErdek1 przed wyprzedzaniem Panie Ryszardzie wyprzedzanie to jest przejeżdżanie obok pojazdu, który porusza się w tym samym kierunku, proszę zwrócić uwagę "przed" najpierw Pan się upewnia, zmienia pas i wyprzedza, nie ma innej opcji, proszę wyobrazić sobie taką opcję jedzie pan za pojazdem na autostradzie, zmienia Pan pas z zamiarem wyprzedzenia i trafia pan na inny pojazd na tym pasie ruchu, który ten zamiar uniemożliwił, wyprzedził pan czy nie. No nie! Nie było przejeżdżania obok, sam zamiar albo zmiana pasa nie oznacza wyprzedzania, fizycznie wyprzedzenie standardowego pojazdu jadącego po tym samym pasie ruchu jest niemożliwe i nie należny utożsamiać zmiany pasa ruchu z wyprzedzaniem.

Konto usunięte

Konto usunięte
26 maja 2015, 23:54

Panie Ryszardzie o jakich pojedynczych skrzyżowaniach Pan mówi? A są podwójne? albo potrójne? Skrzyżowanie to skrzyżowanie, a rondo to skrzyżowanie dróg nawet kilku lub kilkunastu i niezależnie jakie będzie wielkie to jest to jedno skrzyżowanie znaczone z każdej strony znakiem C12. Wyprzedzanie na skrzyżowaniach z ruchem okrężnym i kierowanym jest możliwe i posiada umocowanie prawne.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 00:13

GW zachować szczególną ostrożność a wyprzedzanie jest manewrem niebezpiecznym dla innych uczestników drogi np. pieszych którzy przechodzą na skrzyżowaniach. Nie sądzę, żeby wyprzedzanie było jakimś "manewrem niebezpiecznym" po prostu trzeba zachować "szczególną ostrożność" na tym forum nie trzeba tego tłumaczyć. Wyprzedzamy się codziennie dziesiątki albo setki razy. Pan czyta ust 10 tak jak Pan chce go widzieć, akurat w tych sytuacjach ruch pieszych nie występuje, dostaje Pan sygnał zielony to piesi mają czerwony a na obwiedni ronda przejścia raczej nie powinny występować a jeżeli występują to trzeba by zastosować art 26 ust 3. Ust. 10 odnosi się do odcinka drogi z wyznaczonymi pasami i nic więcej, jeżeli Pan to widzi inaczej to proszę nie wyprzedzać, gdyż nie jest to obowiązkowe, ja będę wyprzedzał z prawej, a jeżeli będzie pan zmienił pas to zostanie pan sprawcą kolizji.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 00:21

Jacek KaźmierskiMrErdek1 przed wyprzedzaniem Panie Ryszardzie wyprzedzanie to jest przejeżdżanie obok pojazdu, który porusza się w tym samym kierunku, proszę zwrócić uwagę "przed" najpierw Pan się upewnia, zmienia pas i wyprzedza, nie ma innej opcji, proszę wyobrazić sobie taką opcję jedzie pan za pojazdem na autostradzie, zmienia Pan pas z zamiarem wyprzedzenia i trafia pan na inny pojazd na tym pasie ruchu, który ten zamiar uniemożliwił, wyprzedził pan czy nie. No nie! Nie było przejeżdżania obok, sam zamiar albo zmiana pasa nie oznacza wyprzedzania, fizycznie wyprzedzenie standardowego pojazdu jadącego po tym samym pasie ruchu jest niemożliwe i nie należny utożsamiać zmiany pasa ruchu z wyprzedzaniem. Panie Jacku może skończmy z tym co oczywiste i dla Pana i dla mnie, a skupmy się na tym co jest dla Pana jeszcze tematem niezgłębionym.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 01:39

Jacek KaźmierskiPanie Ryszardzie o jakich pojedynczych skrzyżowaniach Pan mówi? A są podwójne? albo potrójne? Skrzyżowanie to skrzyżowanie, a rondo to skrzyżowanie dróg nawet kilku lub kilkunastu i niezależnie jakie będzie wielkie to jest to jedno skrzyżowanie znaczone z każdej strony znakiem C12. Wyprzedzanie na skrzyżowaniach z ruchem okrężnym i kierowanym jest możliwe i posiada umocowanie prawne. Są SKRZYŻOWANIA opisane w art. 2 ust. 10 i ZESPOŁY SKRZYŻOWAŃ np. w formie placu . Definicja SKRZYŻOWANIA nie mówi nic o jego organizacji gdyż opisuje jedynie miejsce. RONDO jet okrągłym lub owalnym placem na którym zbiegają się drogi tworząc z jezdnią okalającą plac SKRZYŻOWANIA. Nie ma w polskim prawie zapisu, że SKRZYŻOWANIE DRÓG W FORMIE PLACU, skrzyżowanie typu RONDO czy zespół SKRZYŻOWAŃ należy traktować w całości jak SKRZYŻOWANIE opisane w art. 2 ust. 10 ustawy, co jest oczywiste, gdyż SKRZYŻOWANIE jest tylko jednym z elementów takiego złożonego obiektu.. Jeżeli na SKRZYŻOWANIU z wyspą lub na SKRZYŻOWANIU W FORMIE PLACU zostanie znakiem C-12 nakazana specjalna organizacja ruchu o nazwie RUCH OKRĘŻNY, to wtedy będzie to w całości SKRZYŻOWANIE O OBOWIĄZUJĄCYM NA NIM RUCHU OKRĘŻNYM, które też nie jest jako całość SKRZYŻOWANIEM w rozumieniu art. 2 ust. 10 ustawy. Prawo bowiem zabrania wyprzedzania na niekierowanych SKRZYŻOWANIACH a zezwala na SKRZYŻOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM i to niezależnie od tego czy są kierowane czy nie. Wg Pana SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM to SKRZYŻOWANIE opisane w art. 2 ust. 10 ustawy, bo skrzyżowanie to skrzyżowanie (sic!), więc gdyby tak było, to przepis musiałby sam sobie przeczyć. Jeżeli Pan nadal tego nie rozumie, to wszelka dalsza dyskusja z Panem staje się bezprzedmiotowa. Panie Jacku, czy zamek błyskawiczny to taki sam zamek jak zamek drzwiowy, bo zamek to zamek?

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 09:06

Jacek Kaźmierski Pan czyta ust 10 tak jak Pan chce go widzieć, . Nie ja chce go widzieć tylko Pan nie rozumie co czyta. Pisałem że ustawa nie jest pisana dla zwykłego zjadacza chleba.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 15:06

Jacek KaźmierskiPanie Ryszardzie. Skrzyżowanie to skrzyżowanie, a rondo to skrzyżowanie dróg nawet kilku lub kilkunastu i niezależnie jakie będzie wielkie to jest to jedno skrzyżowanie znaczone z każdej strony znakiem C12. Wyprzedzanie na skrzyżowaniach z ruchem okrężnym i kierowanym jest możliwe i posiada umocowanie prawne. Po pierwsze art. 24 ust. 7 pozwala na wyprzedzanie na SKRZYŻOWANIACH OOOOOOO RUCHU OKRĘŻNYM a nie ZZZZZ RUCHEM OKRĘŻNYM. Po drugie to, że skrzyżowanie jest SKRZYŻOWANIEM O RUCHU OKRĘŻNYM decyduje jego organizacja ruchu zgodna z dyspozycją znaku C-12, a nie to, że jest rondem lub, że na jego wlotach postawiono, bez zgody z oznaczeniem poziomym, znaki C-12. Jeżeli nie obowiązuje na takim obiekcie organizacja ruchu RUCH OKRĘŻNY to nie ma podstaw prawnych do znakowania go znakami C-12 i twierdzenia, że jest to "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" na którym wolno wyprzedzać, gdy nie jest kierowane. To namawianie do łamania prawa. Na takim obiekcie nie wolno wyprzedzać bezpośrednio przed zjazdami i na nich, bo zjazdy na skrzyżowaniach w formie placu są ZWYKŁYMI NIEKIEROWANYMI SKRZYŻOWANIAMI na których nie wolno wyprzedzać, Czym się różni NIEKIEROWANE SKRZYŻOWANIE na wylocie z RONDA o pasach ruchu prowadzących kierującego wprost do zjazdów od ZWYKŁEGO NIEKIEROWANEGO SKRZYŻOWANIA DRÓG na których ustawodawca zabrania wyprzedzania? Jeżeli na takim obiekcie obowiązuje RUCH OKRĘŻNY to wtedy wszystkie zjazdy są SKRZYŻOWANIAMI na których można skręcić tylko w prawo i to tylko z zewnętrznego pasa ruchu, dlatego ustawodawca pozwolił na wyprzedzanie na całym jego obwodzie, także w okolicach zjazdów. Zapraszam na stronę http://www.polsl.pl/Wydzialy/RT/ZN_T/pelne_teksty/z82/125_ZN82_KADZIOLKA_KOWALSKI.pdf gdzie w punkcie 3.2.1. opisano wypadek motorowerzysty zabitego przez wyprzedzające autobus BMW na zjeździe z niekierowanego Ronda Solidarności w Nowym Sączu. Kierowcę BMW nauczono, że wolno tu wyprzedzać, bo to SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM, co w świetle obowiązującego prawa nie jest prawdą.

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 15:47

GWJacek Kaźmierski Pan czyta ust 10 tak jak Pan chce go widzieć, . Nie ja chce go widzieć tylko Pan nie rozumie co czyta. Pisałem że ustawa nie jest pisana dla zwykłego zjadacza chleba. O to przepraszam, ja jem chleb i uważam Ustawa jest jak najbardziej pisana dla zwykłego zjadacza chleba. Co prawda interpretacje mogą być rożne, inaczej co by robili prawnicy? Panie GW czyli na skrzyżowaniu są drogi i jezdnie czy ich nie ma? możne tak punkt po punkcie ustalimy i może dojdziemy do sedna?

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 18:18

Jacek KaźmierskiPanie GW czyli na skrzyżowaniu są drogi i jezdnie czy ich nie ma? możne tak punkt po punkcie ustalimy i może dojdziemy do sedna? Art. 24.7 PRD zabrania wyprzedzania pojazdu silnikowego na niekierowanych skrzyżowaniach, poza wyprzedzaniem skręcających. Gdy jest kierowane wolno wyprzedzać z lewej i prawej i to niezależnie od tego czy pasy ruchu są wyznaczone czy nie. O czym tu gadać? Na odcinkach dróg między skrzyżowaniami lub miejscami gdzie można skręcić , to czy wolno wyprzedzać z prawej strony pojazdu wyprzedzanego zależy od tego czy są wyznaczone pasy ruchu. Jeśli nie wyznaczono pasów ruchu, nie wolno wyprzedzać z prawej strony i tyle. Te zasady tyczą wszystkich takich miejsc na drogach. I to jest wszystko na ten temat, poza jednym wyjątkiem jakim jest pozwolenie na wyprzedzanie na "Skrzyżowaniu o ruchu okrężnym", niezależnie czy jest kierowane czy niekierowane. Wystarczy tylko wiedzieć co to jest "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym", by nie wyprzedać tam gdzie wyprzedzać NIE WOLNO. Nie wiesz - nie wyprzedzaj i nie będziesz musiał się martwić art. 24.7 PRD. KONIEC

Konto usunięte

Konto usunięte
27 maja 2015, 21:18

Panie Ryszardzie te teorie od początku nie trzymają się kupy. Teraz dowiaduję się że skrzyżowania zzz ruchem okrężnym nie są skrzyżowaniami ooo ruchu okrężnym, czy odwrotnie sam już nie wiem, skrzyżowania ooo ruchu okrężnym nie są skrzyżowaniami zzz ruchem okrężnym. I do tego nie wszystkie skrzyżowania są skrzyżowaniami? Akurat przy skrzyżowaniach oznaczonych c12 nie mam żadnych wątpliwości, że bez względu na wielkość i kształt mamy do czynienia z jednym skrzyżowaniem, dla mnie Pańskie teorie są niedorzeczne!

Konto usunięte

Konto usunięte
28 maja 2015, 00:52

Jacek KaźmierskiPanie Ryszardzie te teorie od początku nie trzymają się kupy. Teraz dowiaduję się że skrzyżowania zzz ruchem okrężnym nie są skrzyżowaniami ooo ruchu okrężnym, czy odwrotnie sam już nie wiem, skrzyżowania ooo ruchu okrężnym nie są skrzyżowaniami zzz ruchem okrężnym. I do tego nie wszystkie skrzyżowania są skrzyżowaniami? Akurat przy skrzyżowaniach oznaczonych c12 nie mam żadnych wątpliwości, że bez względu na wielkość i kształt mamy do czynienia z jednym skrzyżowaniem, dla mnie Pańskie teorie są niedorzeczne! Kupy trzyma się Pan, bezmyślnie i kurczowo. Nie wiem kiedy Pan zrozumie, chyba nigdy, że moją teorią jest USTAWA PRAWO O RUCHU DROGOWYM, a w niej jest mowa o SKRZYŻOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM, a nie o skrzyżowaniach Z ruchem okrężnym. Szkoda czasu na dyskusje, skoro nie chce Pan zobaczyć tego co oczywiste i nie wymyślone. Skoro ustawodawca zabrania wyprzedzania na niekierowanych SKRZYŻOWANIACH, a pozwala na wyprzedzanie na niekierowanych SKRZYŻOWANIACH O RUCHU OKRĘŻNYM, to oczywistym powinno być dla Pana, ba, nawet dla najdurniejszego instruktora, że jedno nie może być drugim. Skrzyżowanie z wyspą lub w formie placu, bo tylko takie może być, choć wcale być nie musi, oznaczone znakami C-12 jest w całości jednym skrzyżowaniem ale O RUCHU OKRĘŻNYM, i to pod warunkiem, że rzeczywiście obowiązuje na nim organizacja ruchu RUCH OKRĘŻNY. Sam fakt oznakowania znakami C-12 lub bycia skrzyżowaniem typu rondo nie czyni z niego SKRZYŻOWANIA O RUCHU OKRĘŻNYM. W sumie dobrze Pan zrobił, że przemalował słupskie SKRZYŻOWANIA O RUCHU OKRĘŻNYM na KIERUNKOWE, bo do dziś dnia Pan nie wie co znaczy nakazany znakami C-12 RUCH OKRĘŻNY. Niech Pan tylko zapamięta, że teraz na ich wylotach i bezpośrednio przed nimi, jeśli nie są kierowane, nie wolno wyprzedzać, a na tych OKRĘŻNYCH, sprzed przemalowania, było wolno. Cóż z tego skoro wtedy Pana uczniowie skręcali w prawo wprost z wewnętrznego pasa ruchu, naruszając art. 22 ust. 2 pkt 1 ustawy.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 maja 2015, 12:08

Jacek Kaźmierski Panie GW czyli na skrzyżowaniu są drogi i jezdnie czy ich nie ma? możne tak punkt po punkcie ustalimy i może dojdziemy do sedna? At.2.10) skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię Dlaczego ustawodawca zezwala w Art.24.7 na wyprzedzanie z lewej strony na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 maja 2015, 16:52

Nie wiem, czy wypowiadanie się pod wieloma pseudonimami jest komuś do szczęścia potrzebne, ale z pewnością ma na celu sianie zamieszania na forum. To tytułem kwestii technicznej :-) Odnośnie meritum, zwracam uwagę autorom kontrowersyjnych interpretacji PoRD na treść przepisu "Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: (...) 10) skrzyżowanie - (...)". Jeżeli napotykam w ustawie zwrot "skrzyżowanie o ruchu okrężnym", to znaczy że oznacza on tyle: przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną O RUCHU OKRĘŻNYM.

Konto usunięte

Konto usunięte
28 maja 2015, 16:59

Natomiast pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą panie Jacku Kaźmierski, jakoby ustawienie znaku C-12 z góry pociągało za sobą skutki, że obiekt tak oznakowany jest skrzyżowaniem. Odwrotnie - to skrzyżowanie należy oznaczać na wlotach tym znakiem. W dodatku, jeżeli w def. skrzyżowania ujęto def. drogi, która jest drogą publiczną, to nie sposób nie uwzględnić Ustawy o Drogach Publicznych wraz z rozporządzeniami od niej delegowanymi, w miejsca dotyczących drogi publicznej. Piszę to dlatego, bo od czasu do czasu przerabia się kilka dróg i skrzyżowań tak, żeby sprawiały wrażenie jednego skrzyżowania o ruchu okrężnym. Moim zdaniem to naginanie rzeczywistości. Formalnie na takim skrzyżowaniu droga publiczna nie przestaje być drogą i nie zamienia się w budowlę skrzyżowanie w sensie UoDP.

Konto usunięte

Konto usunięte
29 maja 2015, 02:02

Leszek Drugi Odnośnie meritum, zwracam uwagę autorom kontrowersyjnych interpretacji PoRD na treść przepisu "Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: (...) 10) skrzyżowanie - (...)". Jeżeli napotykam w ustawie zwrot "skrzyżowanie o ruchu okrężnym", to znaczy że oznacza on tyle: przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną O RUCHU OKRĘŻNYM. To co Pan napisał jest CAŁKOWITĄ prawdą, gdyż zapis art. 24 ust. 7 pkt. 3 dotyczy SKRZYŻOWAŃ opisanych w art. 2 ust. 10. Przepis tego artykułu ZABRANIA, co do zasady, WYPRZEDZANIA na SKRZYŻOWANIACH. Są jednak wyjątki, więc przepis je podaje i pozwala na wyprzedzanie, gdy skrzyżowanie jest kierowane lub gdy jest SKRZYŻOWANIEM O RUCHU OKRĘŻNYM, czyli SKRZYŻOWANIEM na którym obowiązuje nakazana znakiem C-12 specjalna organizacja ruchu RUCH OKRĘŻNY, Przy tej organizacji ruchu pozwolenie na wyprzedzanie wynika wprost z zapisów ustawy, więc ustawodawca musiał ten wyjątek wskazać w przepisie zabraniającym wyprzedzania na skrzyżowaniu jako zasady generalnej. Problem w tym, że aby ten przepis rozumieć i nie tworzyć pozaustawowych teorii oraz do nich naginać prawa, trzeba wiedzieć co znaczy RUCH OKRĘŻNY w rozumieniu znaku C-12..

Konto usunięte

Konto usunięte
29 maja 2015, 08:31

Leszek DrugiNie wiem, czy wypowiadanie się pod wieloma pseudonimami jest komuś do szczęścia potrzebne, ale z pewnością ma na celu sianie zamieszania na forum. To tytułem kwestii technicznej :-) . Jest to objaw niedojrzałości emocjonalnej i braku wiedzy. Ten osobnik usiłuje stworzyć wrażenie, że jego teorię wyznaje szersze grono.Spotkałam się z nieuzasadnioną agresją ze strony tego Pana, pomimo że starałam się napisać neutralnie.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.