Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

/ /

Wyprzedzanie na rondzie z prawej strony.

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2015, 17:20

Jacek KaźmierskiPanie GW Pan zakłada błędnie, że jezdnia nie przebiega przez skrzyzowanie, proszę dokładnie przeanalizować ust.7 art.24: "Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po JEZDNI (...) na skrzyżowaniu (...)". Czyli są tam jezdnie czy ich nie ma? Wydaje mi się dziwne, żeby na przecięciu dróg nie było jezdni? To po czym Pan jeździ na skrzyżowaniu? Bo ja jeżdżę po jezdni drogi, która przebiega przez skrzyżowanie. Ciężki przypadek jak ktoś nie rozumie podstawowych pojęć użytych w PORD. Jak Pan nazwie miejsce na drodze między skrzyżowaniami? Jak Pan nazwie miejsce na drodze gdzie przecinają się drogi? Jak Pan nazwie miejsce na drodze gdzie poruszają się pojazdy?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2015, 20:23

Panie GW 1. Pierwszego pytania nie rozumiem. "Jak Pan nazwie miejsce na drodze między skrzyżowaniami?" W samym pytaniu jest zawarta odpowiedź. A droga to już ustaliliśmy ci to jest. 2 "Skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnie (...)".Czyli są tam jezdnie czy ich nie ma? Jak się przecinają to powinny być?. 3. Jezdnia - cześć drogi przeznaczona do ruchu pojazdów. A co do diagnozy medycznej, na Pańskim miejscu bym się powstrzymał.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2015, 20:32

OBSER A gdzie jest zapisane, że na moście nie wolno wyprzedzać? Chyba Pan nie zrozumiał porównania, wiem, że na moście można wyprzedzać. O moje ego proszę się nie martwić. A od Pana Erdka uczyć się nie zamierzam. Nawet nie wiem czy Pan Erdek ma prawojazdy. Wole swoje autorytety. Których "prostowacze rond" nie są w stanie pojąć.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2015, 23:54

Jacek KaźmierskiOBSER A gdzie jest zapisane, że na moście nie wolno wyprzedzać? Chyba Pan nie zrozumiał porównania, wiem, że na moście można wyprzedzać. O moje ego proszę się nie martwić. A od Pana Erdka uczyć się nie zamierzam. Nawet nie wiem czy Pan Erdek ma prawojazdy. Wole swoje autorytety. Których "prostowacze rond" nie są w stanie pojąć. GW ma rację, że jesteś ciężkim przypadkiem. Ty nawet nie wiesz co sam piszesz o jezdni. Ty nawet nie wiesz co to rondo, skoro twierdzisz, że się na nim nie jedzie jak na zwykłej drodze co idzie w kółko. Są na nim skrzyżowania dróg z jezdniami dochodzącymi do drogi z jezdnią, która biegnie dookoła wyspy.Sam o tym pisałeś GW. Co to jest jak nie skrzyżowania? I to nie ważne jakie tam są znaki. Krzyżują się ze sobaa czy nie? Ty masz wszystkich w domu, czy są już na wakacjach? Jak masz rynek i na wlotach żadnych znaków to ten rynek jest cały skrzyżowaniem? A jak droga biegnie w kółko przez pół miasta to też jest jednym skrzyżowaniem? Który autorytet zrobił ci z mózgu galaretę? Jak myślisz o skrzyżowaniu z wyspą i mówisz RONDO, to zrozum, że to nie rondo i tam nie ma niczego w kółko. Tam się nie da niczego wyprostować. Ale jak namalują pasy w kółko to się juz da, bo to bedzie miniatura ronda. A mówisz, że chodziłeś do szkoły.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2015, 01:09

Jacek KaźmierskiPanie Romanie, ja również nie wiem, kiedy Pan zrozumie, że nie udowodni Pan niczego przez permanentne pisanie w kółko tego samego. Więcej piszę to mam większą rację? A gdzie dowody? Udowadnianie przez pisanie. Ja mam rację bo głośniej krzyczę?! Powodzenia. A co do Pańskiego bloga to z całym szacunkiem, dla mnie to są bzdury, różne rzeczy ludzie umieszczają w internecie i trzeba zawsze filtrować informację, coś tam miałem o tym w szkole. Z tym też się Pan nie zgodzi? Rondo to pojęcie pozaustawowe i nieprecyzyjne. RONDO to obiekt złożony w postaci placu. Są RONDA z pasami ruchu biegnącymi na wprost do zjazdów i RONDA z pasami ruchu biegnącymi jedynie okrężnie. Inaczej się jedzie na jednych i inaczej na drugich. Na RONDACH wloty są oddalone od siebie i nie krzyżują się ze sobą lecz z okalającą PLAC jezdnią. Nie wolno nazywać więc RONDEM skrzyżowania z wyspą, bo na nim drogi z jezdniami krzyżują się bezpośrednio i nie ma okalającej wyspę jezdni. Pasy ruchu biegną na wprost do zjazdów, a wyspa leży całkowicie na wspólnej powierzchni krzyżujących się dróg. Ale ze skrzyżowania z wyspą można zrobić takie niby rondo. Jeżeli wyznaczymy na nim pasy ruchu, które biegną jedynie dookoła wyspy. Kiedy możemy je tak namalować by kierujący wiedział, że nie biegną na wprost? Wtedy gdy na wlotach postawimy znaki C-12 i ze skrzyżowania z wyspą, na którym nie wolno wyprzedzać, zrobimy SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM na którym wyprzedzać wolno ( art. 24 ust. 7 ustawy). Na okrągłym placu, czyli placu typu RONDO o obowiązującym na nim ruchu okrężnym wyprzedzać wolno na podstawie art. 24 ust. 9 ustawy, bo to w całości nie jest skrzyżowanie, nawet o ruchu okrężnym, bo skrzyżowanie, to tylko i wyłącznie skrzyżowanie z wyspą lub bez wyspy, a nie plac. Rynek z okalającą go jezdnią i dochodzącymi drogami to takie kwadratowe rondo, (nazwa Rynek pochodzi od niemieckiego Ring - pierścień, koło, krąg), to wg Pana autorytetów to w całości jedno skrzyżowanie opisane w art. 2 ust. 10 ustawy. To może jednym skrzyżowaniem jest też okrężnie biegnąca przez pół miasta droga? Skrzyżowanie z wyspą to nie RONDO, nawet jak na nim napisali "Rondo Cymbała Pierwszego".

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2015, 10:08

OBSERJacek KaźmierskiOBSER Jak myślisz o skrzyżowaniu z wyspą i mówisz RONDO, to zrozum, że to nie rondo i tam nie ma niczego w kółko. Tam się nie da niczego wyprostować. Ale jak namalują pasy w kółko to się juz da, bo to bedzie miniatura ronda. A mówisz, że chodziłeś do szkoły. Nie do końca masz rację, choć przykład ulic czy Rynku w mieście to świetny przykład działający na wyobraźnię, ale jeśli idzie o skrzyżowania z wyspa, to nie masz racji. Nie jest to żadna miniatura RONDA, bo gdyby tak było to by obowiązywał na nim art. 24 ust. 9, a nie ust. 7 ustawy. Jak się namaluje, zgodnie z dyspozycją znaku C-12, pasy w kółko wyspy na skrzyżowaniu z wyspą to ono nadal będzie skrzyżowaniem, tyle tylko, że wtedy O RUCHU OKRĘŻNYM, a nie RONDEM. Tak samo RONDO z obowiązującym na nim RUCHEM OKRĘŻNYM nadal nie będzie w całości jednym skrzyżowaniem o którym mówi art. 2 ust. 10 ustawy. Nie będzie też SKRZYŻOWANIEM o ruchu okrężnym, chyba, że napiszemy tak jak w 1959 roku w definicji znaku RUCH OKRĘŻNY "skrzyżowanie (plac)". SKRZYŻOWANIE w rozumieniu prawa, nie jest RONDEM, a RONDO w całości nie jest takim SKRZYŻOWANIEM. Panu Jackowi trudno, bo mu jego idol napisał w swojej książce, że rondo to opisane prawem skrzyżowanie, a on mu wierzy na słowo, bezmyślnie i jak widać dozgonnie. Szkoda czasu Panie OBER. Nie da się przekonać dewota, chociaż z drugiej strony wiara czyni cuda. Ja z Panem Jackiem oraz z Cymbałem Drugim skończyłem, a Pana zapraszam na mojego bloga, bo widzę, że Pan zauważa, że mamy w Polsce tylko jedno prawo, ustawę o ruchu drogowym.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2015, 20:15

No cóż Panie Obser, "jak się ma taką sztukę przed sobą to ciężko zachować kulturę" jeżeli chodzi o jezdnię zacytowałem fragment Ustawy, mówi Pan, że tam głupoty piszą? Pisząc rondo mam na myśli skrzyżowanie oznaczone znakiem C12, nie ma C12 dla minie nie ma ronda, wiec proszę mi wybaczyć ale mówiąc o rondzie mam na myśli takie skrzyżowanie i doskonale wiem, że nie ma czegoś takiego w PORD i bardzo proszę mi tego nie tłumaczyć. Organizacja na takim skrzyżowani może być różna co widać gołym okiem, proponuje skorzystać ze street view, albo wyjechać poza swoją miejscowość, na przykład do Słupska, zobaczy Pan, że Pańskie urojone teorie gumki recepturki nie sprawdzą się i są tylko życzeniowe. I mówi Pan, że skrzyżowanie składa się ze skrzyżowań, no tak a piasek składa się z piasku.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2015, 20:27

Więc Panie Erdku, skrzyzowanie jakie by nie było jest przecięciem dróg, nie ważne jaką ma organizację, dróg może być więcej niż dwie. Oznaczenie C12 oznacza, że mamy do czynienia z jednym skrzyżowanie co wynika z par.36, Nawet to w Głogowie, którego obwiednia okala cmentarz, jest jednym skrzyżowaniem, może animatorzy ruchu powinni się zastanowić nad innym rozwiązaniem. Co do Pańskiego uporu, że pasy ruchu na rondzie (c12) mają biec zawsze okrężnie, a wszystkich (oprócz Pana i kilku maniaków) zamroczyło, są śmieszne. Wystarczy się rozejrzeć, że tak nie jest. Wszystkich zaćmiło, łącznie z Ministerstwem i KG Policji? Przecież ten upór jest niepoważny. Zaśmieca Pan już 3 wątek swoimi niemądrymi mądrościami. Niech Pan faktycznie uzyska jakieś konkrety i wtedy porozmawiamy.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2015, 20:52

Jacek KaźmierskiNo cóż Panie Obser, "jak się ma taką sztukę przed sobą to ciężko zachować kulturę" jeżeli chodzi o jezdnię zacytowałem fragment Ustawy, mówi Pan, że tam głupoty piszą? Pisząc rondo mam na myśli skrzyżowanie oznaczone znakiem C12, nie ma C12 dla minie nie ma ronda, wiec proszę mi wybaczyć ale mówiąc o rondzie mam na myśli takie skrzyżowanie i doskonale wiem, że nie ma czegoś takiego w PORD i bardzo proszę mi tego nie tłumaczyć. Organizacja na takim skrzyżowani może być różna co widać gołym okiem, proponuje skorzystać ze street view, albo wyjechać poza swoją miejscowość, na przykład do Słupska, zobaczy Pan, że Pańskie urojone teorie gumki recepturki nie sprawdzą się i są tylko życzeniowe. I mówi Pan, że skrzyżowanie składa się ze skrzyżowań, no tak a piasek składa się z piasku. Pan nie odpowiada na konkretne pytania. Czym się różni wg Pana skrzyżowanie z wysepką z pasami ruchu biegnącymi na wprost do zjazdów bez znaku C-12 na wjazdach, od skrzyżowania z wysepką i pasami ruchu biegnącymi na wprost do zjazdów ze znakiem C-12 na wlotach. Jedno nie jest rondo, a drugie jest. rondo . Niczym się nie różnią, są identyczne, a na jednym nie wolno wyprzedzać, a na drugim wolno jak nie mają świateł. To sam znak ma taką moc? Pasy biegną prosto na druga stronę i to Pan pisał, że trza przed zjazdem na prawy pas wjechać. To ktoś z nas jest chyba jakiś głupi, bo po jakiego czorta mam zmieniać pas jak nim dojadę do zjazdu, nieżaleznie czy znak C-12 jest czy go nie ma? Czekam na konkrety, a nie jakieś dyrdymały.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2015, 22:28

Jacek KaźmierskiWięc Panie Erdku, skrzyzowanie jakie by nie było jest przecięciem dróg, nie ważne jaką ma organizację, dróg może być więcej niż dwie. Oznaczenie C12 oznacza, że mamy do czynienia z jednym skrzyżowanie co wynika z par.36, Nawet to w Głogowie, którego obwiednia okala cmentarz, jest jednym skrzyżowaniem, może animatorzy ruchu powinni się zastanowić nad innym rozwiązaniem. KONKRET. Skrzyżowanie jest przecięciem, połączeniem lub rozwidleniem dróg ze sobą w wyniku czego tworzą wspólną powierzchnię. Droga po jednej stronie placu nie przecina się z drogą po drugiej stronie placu, nie łączy się z nią ani nie rozwidla i co najważniejsze, NIE TWORZY WSPÓLNEJ POWIERZCHNI. Czyni to za to każda z nich z drogą z jezdnią okalającą plac. Rondo to plac (okrągły lub owalny), a Rynek lub skwer to plac kwadratowy lub prostokątny. SKRZYŻOWANIE Z WYSPĄ NIE JEST RONDEM , to skrzyżowanie opisane w art. 2 ust . 10 ustawy, SKRZYŻOWANIE (plac) lub obiekt w formie placu, to obiekt złożony z drogi z jezdnią okalającą plac i tworzące z nią skrzyżowania (art. 2 ust. 10 ) drogi dolotowe (ramiona). Skrzyżowanie bezkolizyjne to takie na którym drogi krzyżują się w kilku poziomach i nie tworzą wspólnych powierzchni - to węzły drogowe. Jeśli na wlotach postawimy znaki C-12 to zarówno na skrzyżowaniu z wyspa jak i na złożonym OBIEKCIE w formie placu pasy ruchu będą biegły DOKOŁA WYSPY LUB PLACU i taki obiekt W CAŁOŚCI będzie zorganizowany okrężnie. Skrzyżowanie z wyspą o obowiązującym RUCHU OKRĘŻNYM nazywa się wtedy "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" i pasy ruchu biegną z mocy nakazu znaku (nakaz organizacji ruchu RUCH OKRĘŻNY) na nim jedynie okrężnie. Jeśli nie ma na nim znaków C-12 to pasy ruchu biegną na nim tak jak na tym samym skrzyżowaniu bez wyspy, czyli na wprost do zjazdów. Jeśli tak nie jest to z czego wynika pozwolenie na wyprzedzanie i zmiany pasów ruchu na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, skoro nie wolno tego robić na skrzyżowaniu, jeżeli nie jest kierowane? Z czego w ogóle wynika okrężny przebieg pasów ruchu na skrzyżowaniu z wyspą skoro wg zasad ogólnych na wprost to jazda bez zmiany pasa ruchu (wyznaczonego lub nie) na druga stronę skrzyżowania (bez zmiany kierunku jazdy? Proszę o KONKRETNE ODPOWIEDZI.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 00:08

Ale się porobiło... z tego wynika,że dyskusja nie dotyczy przepisów, tylko kto komu bardziej dokopie. Pisałam..Pan Ryszard nie grzeszy ani kulturą wypowiedzi, ani znajomością przepisów. Nie wiem w czym Panowie mają problem ze zrozumieniem, że obwiednia skrzyżowania o ruchu okrężnym nie jest oddzielną drogą jednokierukową usiłując stosować na tej obwiedni przepisy związane nie ze skrzyżowaniem a właśnie z drogą. Pan Ryszard usiłuje wszystkich przekonać, że pomiędzy wlotami jest droga, a same wloty tworzą oddzielne skrzyżowania. Kuriozum.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 00:08

Jacek KaźmierskiWięc Panie Erdku. Co do Pańskiego uporu, że pasy ruchu na rondzie (c12) mają biec zawsze okrężnie, a wszystkich (oprócz Pana i kilku maniaków) zamroczyło, są śmieszne. Wystarczy się rozejrzeć, że tak nie jest. Wszystkich zaćmiło, łącznie z Ministerstwem i KG Policji? Przecież ten upór jest niepoważny. Zaśmieca Pan już 3 wątek swoimi niemądrymi mądrościami. Niech Pan faktycznie uzyska jakieś konkrety i wtedy porozmawiamy. Co śmiesznego jest w tym, że nakaz znaku C-12 RUCHU OKRĘŻNEGO sprowadza się w istocie do jedynie okrężnego przebiegu pasów ruchu i poruszania się nimi odwrotnie do ruchu wskazówek zegara? Co w tym śmiesznego, że tak okrężnie zorganizowany obiekt jest w całości SKRZYŻOWANIEM Z WYSPĄ lub w FORMIE PLACU na którym jako całości obowiązuje RUCH OKRĘŻNY? NIC bo to cała wiedza o tym czym jest RUCH OKRĘŻNY w rozumieniu PRAWA. Reszta to wprost zapisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. MA PAN RACJĘ, że zaćmiło Ministerstwo, Policję, WORDY, OSK, GDDKiA ..... Zaćmiło za sprawą rodziny Nikodema Dyzmy i takim fachowcom jak Pan. Jeden Zbigniew Dyzma, będąc Głównym ministerialnym specjalistą d/s prawnej regulacji ruchu drogowego WYMYŚLIŁ SOBIE, że każde skrzyżowanie z wyspa to RONDO, a każde RONDO to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, na dodatek o pełnym wyborze kierunków jazdy, bo jak skrzyżowanie to skrzyżowanie. By pasowało do pomysłu wzorowanego na kierunkowych amerykańskich MODERN ROUNDABOUT WYMYŚLIŁ SOBIE, że znak C-12 to znak C-9 stawiany na wlotach. Mamy te i inne brednie po dziś dzień w jego książkach, a, że przez 20 lat podnosił w ONZ jedynie rękę to stał się niekwestionowanym autorytetem z MINISTERSTWA, więc nikt nie podskoczył i mamy do dziś ZNAKOWANE znakami C-12 SKRZYŻOWANIA Z WYSPĄ na których pasy ruchu biegną na wprost do zjazdów. Drugi z rodziny to Władysław D. też dobrze ustosunkowany ignorant, działacz katolicki, wicewojewoda, radny, dyrektor WORD, egzaminator i założyciel koterii nazwanej Krajowa Rada (samozwańczych) Audytorów działająca w cieniu Stowarzyszenia Egzaminatorów (czytaj Dyrektorów WORD), dzięki której mogą sami siebie popierać. To ten drugi Nikoś WYMYŚLIŁ SOBIE, że stworzy jedną uniwersalną zasadę dla wszystkich skrzyżowań z wyspą o pasach ruchu biegnących tylko dookoła wyspy i tych z pasami ruchu biegnącymi na wprost do zjazdów. Nie wie, że się tego nie da zrobić, bo jedno nie może być drugim. Na jednym wolno wyprzedzać a na drugim nie. Mimo wszystko opracował metodykę i bez zgody ministra cichcem wprowadzili ją kolesie dyrektorzy do WORD. No i mamy na drogach źle wyszkolonych kierowców na źle oznakowanych obiektach z wyspą lub w formie placu.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 09:22

KunegundaAle się porobiło... z tego wynika,że dyskusja nie dotyczy przepisów, tylko kto komu bardziej dokopie. Pisałam..Pan Ryszard nie grzeszy ani kulturą wypowiedzi, ani znajomością przepisów. Nie wiem w czym Panowie mają problem ze zrozumieniem, że obwiednia skrzyżowania o ruchu okrężnym nie jest oddzielną drogą jednokierukową usiłując stosować na tej obwiedni przepisy związane nie ze skrzyżowaniem a właśnie z drogą. Pan Ryszard usiłuje wszystkich przekonać, że pomiędzy wlotami jest droga, a same wloty tworzą oddzielne skrzyżowania. Kuriozum. No proszę i KUNDZIA się odezwała, jak zwykle bez sensu. OBWIEDNI NA SKRZYŻOWANIU Z RUCHEM OKRĘŻNYM LUB BEZ niego NIE MA, bo to skrzyżowanie na którym wloty nie są od siebie oddalone. Więc po co piszesz bzdety i kłamiesz, że ktoś tak twierdzi. Dlatego, nawet jak pasy ruchu będą biegły z nakazu znaku C-12 okrężnie, pozwolenie na wyprzedzanie wynika z art. 24 ust. 7 ustawy. OBWIEDNIA (jezdnia biegnąca wokół PLACU) jest na złożonym obiekcie typu PLAC (rondo, plac gwiaździsty, Rynek, skwer lub znany Pani jakiś inny kształt). Tu wyprzedzanie, przy jedynie okrężnie biegnących pasach ruchu wynika z art. 24 ust. 9 ustawy (są tylko skręty w prawo na skrzyżowaniach zjazdowych, tak takich z art. 2 ust. 10 ustawy). I tu gumeczki do tłumaczenia Kundziom czym jest RUCH OKRĘŻNY są jak najbardziej na miejscu. Grzecznie pytam czym jest każdy narożnik Rynku jak nie SKRZYŻOWANIEM opisanym w art. 2 ust. 10 ustawy? A czym są, jak nie odcinkami drogi ulice biegnące wzdłuż pierzei Rynku? A czym się różni poza kształtem RONDO od Rynku? Jak na jednym i drugim nakazany zostanie RUCH OKRĘŻNY to poza organizacją ruchu i przebiegiem pasów ruchu nic się nie zmieni. Jedno i drugie będzie w całości złożonym obiektem o obowiązującej na nim organizacji ruchu RUCH OKRĘŻNY i tyle. Skrzyżowanie z wyspą (które wbrew bredniom Pana Zbigniew Dyzmy, nie jest rondem) o ruchu okrężnym czy nie, też będzie skrzyżowaniem, ale gdy będzie na nim obowiązywał RUCH OKRĘŻNY nakazany znakiem C-12, to będzie SKRZYŻOWANIEM O RUCHU OKRĘŻNYM z pasami ruchu biegnącymi jedynie dookoła wyspy. Rozumie to KUNDZIA czy nadal ma sianko w głowie? A to, że mamy tak znakowane skrzyżowania jak mamy to nie wina prawa a DYZMÓW. Serdecznie pozdrawiam i życzę postępów w nauce. Ryszard

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 17:18

Tak Panie Obser znak c12 ma taką moc, jak skrzyżowanie jest oznaczone znakiem c12 to można na takim skrzyżowaniu wyprzedać, jeżeli pasy ruchu są wyznaczone można wyprzedzać również z prawej, nie ma znaczenia jak te pasy są wyznaczone, czy prowadzą do zjazdu czy klasycznie. Jeżeli chodzi o zajmowanie przed zjazdem prawego pasa ruchu, to tu mamy jakieś nieporozumienie, zawsze twierdziłem, że na rondzie klasycznym (takie gdzie pasy są wyznaczone wkoło wyspy), lepiej jest zmienić pas na zewnętrzny a jeżeli ktoś decyduje się na zjazd z wewnętrznego pasa musi ustąpić tym którzy już wjechali na pas zewnętrzny. Takiego problemu nie ma na rondach(c12) nowoczesnych, gdzie pasy wyprowadzają kierującego na zewnątrz. No i teraz będzie pewnie kilka inwektyw bo argumenty już się dawno skończyły, proszę się nie krępować Pańskie słowa świadczą o Panu..

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 17:37

Jacek KaźmierskiTak Panie Obser znak c12 ma taką moc, jak skrzyżowanie jest oznaczone znakiem c12 to można na takim skrzyżowaniu wyprzedać, jeżeli pasy ruchu są wyznaczone można wyprzedzać również z prawej, nie ma znaczenia jak te pasy są wyznaczone, czy prowadzą do zjazdu czy klasycznie. A na rondzie dwupasowym poza obszarem zabudowanym można wyprzedzać z prawej strony?

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 17:45

Widzi Pan Panie Erdku, wszyscy są w zmowie, ale jakoś się to sprawdza, a ja myślę, że ruch drogowy na tyle się rozwinął, że zasady z lat 80 musiały ulec ewolucji i doczekały się innych interpretacji a Pan pozostał w latach 80. Ma Pan 2 wyjścia, albo pogodzić się z tym faktem, albo dalej walczyć jak Don Kichot z wiatrakami. I bardzo mi przykro w jaki sposób traktuje Pan Panią Kunegundę, aż nie milo się czyta.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 19:20

Panie Jacku, czy mogę? Skąd Pan wie, że skrzyżowanie o ruchu okrężnym to skrzyżowanie, które musi być na wlotach oznaczone C-12? Na samych nazwach znaków drogowych może się czasem przejechać. Co wg. Pana oznacza fraza "o ruchu okrężnym" i czym się ona różni od frazy "o ruchu okrężnym OZNACZONYM ZNAKAMI C-12". Ja uważam, że "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" znaczy tyle samo co "skrzyżowanie z ruchem dookoła wyspy". https://goo.gl/maps/KNzBw na tym skrzyżowaniu wyprzedzam z lewej jak i z prawej strony pojazdy poruszające się na wprost i nie stanowi to czynu zabronionego. Zanim się Pan ze mną nie zgodzi, proszę zwrócic uwagę na takie definicje jak "tunel" czy "obszar zabudowany".

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 20:19

Panie Leszku dla mnie skrzyżowanie, które Pan przedstawił nie jest rondem czyli skrzyżowaniem z ruchem okrężnym, tak samo jak nie jest rondem "Rondo Mogilskie" w Krakowie. Uważam, że jeżeli nie ma c12 to nie ma ronda. I ja osobiście powstrzymał bym się od wyprzedzania, chyba, że pojazd sygnalizuje zamiar skrętu lub nie jest pojazdem silnikowym. Wybaczy Pan ale takie komplikowanie sprawy, prowadziło by do wniosku, że nawet na skrzyżowaniu gdzie ruch odbywał by się dwukierunkowo w koło wyspy możliwe by było wyprzedzanie. Ot na przykład takie skrzyżowanie w Słupsku gdzie mamy wyspę i ruch odbywa się w koło wyspy w obu kierunkach: https://www.google.pl/maps/@54.466596,17.042535,3a,75y,145.47h,75.6t/data=!3m4!1e1!3m2!1sV2Qkk3cBqMUlIc_rXxTN6g!2e0?hl=pl

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 21:31

P. Jacku, skrzyżowanie, które przedstawiłem jest "skrzyżowaniem skanalizowanym typu rondo". Ta fraza w cudzysłowie pojawia się w przepisach prawa. A co oznacza owe "rondo" wynika z treści tychże przepisów(Pan na pewno wie, o jakie przepisy chodzi). "Rondo Mogilskie" to nazwa własna, która równie dobrze mogłaby dotyczyć tytułu jakiejś powieści. Pan uważa, że "jeżeli nie ma c12 to nie ma ronda" - przyjmuje to do wiadomości, ale oczekuje na uzasadnienie.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2015, 21:35

Jacek KaźmierskiWybaczy Pan ale takie komplikowanie sprawy, prowadziło by do wniosku, że nawet na skrzyżowaniu gdzie ruch odbywał by się dwukierunkowo w koło wyspy możliwe by było wyprzedzanie. Ot na przykład takie skrzyżowanie w Słupsku gdzie mamy wyspę i ruch odbywa się w koło wyspy w obu kierunkach: https://www.google.pl/maps/@54.466596,17.042535,3a,75y,145.47h,75.6t/data=!3m4!1e1!3m2!1sV2Qkk3cBqMUlIc_rXxTN6g!2e0?hl=plOwszem prowadziłby, pod warunkiem że wyspa na skrzyżowaniu jest wyspa centralną. nie widzę przeciwwskazań, aby rondo z Pańskiego linka nie stanowiło skrzyżowania o ruchu okrężnym. A dlaczego? Dlatego, ze prawodawca nie ujął w przepisach definicji "skrzyżowania o ruchu okrężnym", o czym świadczą inne przepisy.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.