Egzamin będzie bardziej przyjazny?

/ /

Egzamin będzie bardziej przyjazny?

Autor Wiadomość

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
27 maja 2019, 22:51

Ale Panie Rysiu. Wspomniany przez Pana Profesor napisał "rondo to zwykłe skrzyżowanie" Co pan tak wybiórczo czyta ? Prawdą też jest,że nie sygnalizuje się wjazdu na skrzyżowanie. Nie wiem dlaczego w takim układzie chcecie sygnalizować zjazd. Skoro wjeżdżam wlotem "południowym" i zawracam i tym samym wlotem/zjazdem opuszczam skrzyżowanie to skręcam w prawo czy zawracam ? Sygnalizuje się zamiar i zmianę kierunku jazdy aż do zakończenia manewru. Zawracanie sygnalizuje Pan prawym kierunkowskazem ? Przypomnę,że w uzasadnieniu jest napisane "rondo to zwykłe skrzyżowanie".

ANTYKOPIUK

ANTYKOPIUK
28 maja 2019, 10:59

Poza tym, że Robert Prokopiuk usiłuje zmanipulować czytelników, że niby to ma tylko jednego oponenta, a cała reszta świata jest zachwycona kimś takim jak on, to na dodatek ma poważne problemy osobowościowe. Podzielam pogląd, ze takie osobniki jak on czy wspomniany w innym poście Filip Grega, pomimo wyższego wykształcenia, nie powinny być ani instruktorami ani egzaminatorami. Być może, że kierowcami także. Mam nadzieję, że przyszły samorząd, jeżeli powstanie, wyeliminuje ze środowiska takich ludzi jak wymienieni i im podobnych. W dzisiejszych czasach takich zarozumiałych osobników z rozbuchanym ego i niską kulturą osobistą, niestety nie brakuje.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
28 maja 2019, 14:22

A merytorycznie ? Czy brakiem kultury uznaje Pan brak klakierstwa dla Pana poglądów ?

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
28 maja 2019, 14:23

A niech Pan się zarejestruje i tylko pod rejestracją pisze. Oponentów, podejrzewam, ubędzie.

ZNIESMACZONY

ZNIESMACZONY
30 maja 2019, 10:55

CZYTAJNIAK Poza tym nie znam "zwykłego" skrzyżowania wg ustawy p.r.d., na którym pasy ruchu biegną w kółko, a nie od wlotu do wylotu. Nie znam "zwykłego" skrzyżowania, na którym jadąc na jego lewą stronę nie sygnalizuje się zamiaru zmiany kierunku jazdy w lewo. Nie znam "zwykłego" skrzyżowania, na którym jadąc na jego lewą stronę włącza się prawy kierunkowskaz. Nie znam "zwykłego" skrzyżowania, na którym jadąc na jego lewą stronę jedzie się prawym pasem ruchu bez jego opuszczania, albo jadąc lewym przed zjazdem zmienia się ten pas na prawy. Może takie skrzyżowanie jest jednak "niezwykłe"? Może jest "zwykłe" z innego powodu niż ustawa Prawo o ruchu drogowym? Może jest "zwykłe" z tego powodu, że krzyżują się na nim, jak na każdym innym, drogi publiczne w rozumieniu ustawy o drogach publicznych, bez związku z zasadami ruchu? Może jednak prof. prawa Grzegorz Dobrowolski zna i rozumie obowiązujące prawo lepiej od Roberta Prokopiuka? Jakoś nie widzę chętnych do merytorycznego ustosunkowania się do poruszanej kwestii. Panie Cyrylu. We Wrocławiu jest rondo im. rotmistrza Pileckiego. Droga z pierwszeństwem biegnie na nim tylko na części obwiedni. Na nim są oznaczone znakami skrzyżowania z pierwszeństwem łamanym, co zaprzecza twierdzeniu, że rondo to w całości jedno skrzyżowanie. Zawracający na nim, jadąc od strony ul. Strzegomskiej, jedzie do wlotu do wylotu drogą z pierwszeństwem i nie włącza lewego kierunkowskazu. Czy strzałki na wylocie w Strzegomską są prawidłowe? Opuszczający na tym skrzyżowaniu rondo jedzie nadal drogą z pierwszeństwem. Jedni włączają prawy kierunkowskaz inni nie. Podobnie jest z jadącymi od Mińskiej w kierunku lotniska, czyli w Graniczną. Kto popełnia tu błąd wg pańskiej wiedzy i znajomości prawa drogowego, a jakie zdanie ma tu WORD?

Cyryl

Cyryl Instruktor Dołączył:
Kwi 29, 2016 14:44
 • 12
 • 861
 • 4
30 maja 2019, 13:33

ZNIESMACZONY...Panie Cyrylu. We Wrocławiu jest rondo im. rotmistrza Pileckiego... tak jest to rondo takie jak plac Powstańców Śląskich, ale tak samo nie jest oznaczone jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym, bo nie ma tam znaków C-12, więc nie bardzo wiem o czym mowa. jeżeli natomiast chcesz znać zdanie WORD-u, to numer telefonu do działu egzaminowania jest ogólnie dostępny na stronie WORD - 71/ 774-67-76. myślę, że pośrednicy nie są Ci potrzebni, ale jakby brakowało Ci na telefon daj znać, coś tam wygrzebię.

ZNIESMACZONY

ZNIESMACZONY
30 maja 2019, 17:40

CyrylZNIESMACZONY...Panie Cyrylu. We Wrocławiu jest rondo im. rotmistrza Pileckiego... tak jest to rondo takie jak plac Powstańców Śląskich, ale tak samo nie jest oznaczone jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym, bo nie ma tam znaków C-12, więc nie bardzo wiem o czym mowa. jeżeli natomiast chcesz znać zdanie WORD-u, to numer telefonu do działu egzaminowania jest ogólnie dostępny na stronie WORD - 71/ 774-67-76. myślę, że pośrednicy nie są Ci potrzebni, ale jakby brakowało Ci na telefon daj znać, coś tam wygrzebię. Nie musisz być cynikiem, ale skoro wolisz to od merytorycznej polemiki, to poproś kogoś mądrzejszego od siebie, by wytłumaczył ci co oznacza określenie "skrzyżowanie o ruchu okrężnym", bo nie jest to, jak sam przyznajesz rondo. Poza tym rondo Pileckiego nie jest zorganizowane tak jak plac Powstańców Ślaskich. Na rondzie o nazwie plac Powstańców Ślaskich droga z pierwszeństwem biegnie w ciągu ulicy Powstańców Śląskich, a na rondzie Pileckiego prawie okrężnie, bo na rondzie zawraca do wlotu. Pytałem czy strzałki na wylocie w Strzegomską są prawidłowe? Opuszczający na tym skrzyżowaniu rondo jedzie nadal drogą z pierwszeństwem. Jedni włączają prawy kierunkowskaz inni nie. Podobnie jest z jadącymi od Mińskiej w kierunku lotniska, czyli w Graniczną. Kto popełnia tu błąd wg pańskiej wiedzy i znajomości prawa drogowego? Odpowiedz i nie wymiguj się od odpowiedzi. Skoro uczysz ludzi za pieniądze to MASZ WIEDZIEĆ jak tu się zachować zarówno wg wymagań WORD, jak i obowiązujących przepisów prawa.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
30 maja 2019, 21:37

Ten Pan nie odróżnia ronda od skrzyżowania o ruchu okrężnym. Stąd te wątpliwości.

Aneczka

Aneczka
30 maja 2019, 22:54

Robert ProkopiukTen Pan nie odróżnia ronda od skrzyżowania o ruchu okrężnym. Stąd te wątpliwości.Proszę Panie Prokopiuk podać definicję ronda i skrzyżowania o ruchu okrężnym, bo dla wielu, np. dla mnie blondynki, to to samo. Na każdym rondzie wyspa może mieć dowolną wielkość, może być nawet tak duża jak plac i jak nie zabrania tego oznakowanie, można okrążyć wyspę czyli jechać dookoła niej ile razy się chce lub musi, bo np. pomylił się komuś zjazd lub skręt w pierwsze prawo autobusem jest trudny, a po okrążeniu wyspy łatwy. Nareszcie może się Pan wykazać wiedzą i coś pożytecznego wnieść do dyskusji i mojej wiedzy. To co jest rondem, a co skrzyżowaniem o ruchu okrężnym, oczywiście wg obowiązującego prawa?

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
31 maja 2019, 10:44

Proszę Pani/Pana ??? definicja skrzyżowania jest w Art 2 PoRD. A rondo...to tylko nazwa, która nie ma umocowania w PoRD. Rondo to tylko pewien układ dróg. Może być nawet dwukierunkowe. Było takie w jednym z ostatnich odcinków "Jedź Bezpiecznie".

Cyryl

Cyryl Instruktor Dołączył:
Kwi 29, 2016 14:44
 • 12
 • 861
 • 4
31 maja 2019, 11:51

ZNIESMACZONY...Skoro uczysz ludzi za pieniądze to MASZ WIEDZIEĆ jak tu się zachować zarówno wg wymagań WORD, jak i obowiązujących przepisów prawa. bardzo dobrze, że wspomniałeś: "za pieniądze", przyjdź na kurs, zapłać i dokładnie to omówimy. ale jest jeszcze jedna sprawa: nie bardzo wiem o czym mówimy, bo zacząłeś o skrzyżowaniach o ruchu okrężnym, a warunkiem, aby można było jest tak nazwać jest oznaczenia A-8 i C-12, a teraz omawiamy rondo, które nie jest zdefiniowane w PoRD, jest to określenie potoczne i trudno określić czego tak faktycznie się tyczy. co do wymagań WORD - 71/ 774-67-76. do blondynki: SoRO jest zdefiniowane w rozporządzeniu o znakach i sygnałach na drodze przy znaku C-12, którym musi być oznaczone, natomiast rondo jest określeniem potocznym, w PoRD w definicjach nie ma czegoś takiego.

ANECZKA

ANECZKA
31 maja 2019, 15:00

Robert ProkopiukProszę Pani/Pana ??? definicja skrzyżowania jest w Art 2 PoRD. A rondo...to tylko nazwa, która nie ma umocowania w PoRD. Rondo to tylko pewien układ dróg. Może być nawet dwukierunkowe. Było takie w jednym z ostatnich odcinków "Jedź Bezpiecznie". Ja Jedź bezpiecznie nie oglądam, bo mnie Dworak nie przekonuje i zbyt często zmienia zdanie. Niech dalej reklamuje subaru i się wymądrza w Krakowie. Panie Prokopiuk. Ja nie prosiłam o wskazanie mi definicji skrzyżowania, bo ta jest oczywista, lecz o podanie definicji skrzyżowania o ruchu okrężnym, bo w art. 1.pkt 10 nic na ten temat nie piszą. Skoro na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym wolno, to te skrzyżowania jednak się czymś różnią. Jak zatem wg pana wygląda skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skoro je pan odróżnia od ronda? Czym skrzyżowanie o ruchu okrężnym różni się od skrzyżowania i ronda panie Prokopiuk? Wie pan, czy tylko udaje, że wie i wytyka innym, że nie wiedzą? Tu na forum dzieje się coś dziwnego. Wszyscy wszystko wiedzą, ale nie powiedzą, chyba że się im zapłaci. Wstyd panie Cyrylu.Mam wątpliwości, czy warto panom płacić.

ANECZKA

ANECZKA
31 maja 2019, 15:29

Cyryl do blondynki: SoRO jest zdefiniowane w rozporządzeniu o znakach i sygnałach na drodze przy znaku C-12, którym musi być oznaczone, natomiast rondo jest określeniem potocznym, w PoRD w definicjach nie ma czegoś takiego. Nie ściemniaj Cyryl, lecz wytłumacz za darmo. W rozporządzeniu o znakach nie ma definicji skrzyżowania, a tym bardziej skrzyżowania o ruchu okrężnym. Rozporządzenie określa znaki i sygnały, ich znaczenie i zakres obowiązywania. Gdzie masz tam napisane co to jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym i czym się różni od skrzyżowania, skoro na jednym nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na tym drugim wolno? W dyspozycji znaku C-12 jest mowa o skrzyżowaniu, a nie o skrzyżowaniu o ruchu okrężnym. Zapamiętaj sobie, że to tylko ja mam prawo nazywać się blondynką, a dla ciebie jestem ANECZKA, pani Ania albo Anka.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
2 czerwca 2019, 22:37

Cyryl: SoRO jest zdefiniowane w rozporządzeniu o znakach i sygnałach Przepraszam, ale nie jest zdefiniowane. Definicje są tylko w ustawie.

Cyryl

Cyryl Instruktor Dołączył:
Kwi 29, 2016 14:44
 • 12
 • 861
 • 4
3 czerwca 2019, 15:01

No właśnie, jeżeli definicji SoRO nie ma w UoRD i rozporządzeniu o znakach, to skąd wiadomo na którym skrzyżowaniu można wyprzedać?

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
3 czerwca 2019, 18:44

Z przepisów wiadomo.

Robert Prokopiuk

Robert Prokopiuk Dołączył:
Cze 16, 2013 23:09
 • 249
 • 1386
 • 0
3 czerwca 2019, 18:45

Definicja skrzyzowania jest w Art 2 PoRD. A czy to SoRO , czy X, czy Y czy skanalizowane czy nie. Definicja jest jedna.

ZNIESMACZONY

ZNIESMACZONY
3 czerwca 2019, 19:56

Robert ProkopiukDefinicja skrzyzowania jest w Art 2 PoRD. A czy to SoRO , czy X, czy Y czy skanalizowane czy nie. Definicja jest jedna. A toś się chłopie popisał. Skoro skrzyżowanie typu X, T lub Y to jest wg ciebie to samo co SoRO, to co to jest SoRO? To X, T, Y czy jednak kółeczko, trójkącik lub gwiazdka? A może to jednak słoneczko czyli rondo? A może to kwadracik z wąsikami na narożnikach, czyli wynalazek XX wieku, czyli kwadratowe rondo? Co to jest SoRO i jak konkretnie wygląda panie mądraliński? Skoro SoRO to jest to samo co skrzyżowanie X, T lub Y, to dlaczego na nich, jak nie są kierowane nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na SoRO wolno? Gdzie w ustawie PoRD jest zdefiniowane skrzyżowanie skanalizowane? Co to znaczy? A czym jest skanalizowane i w którym miejscu? Gdzie w art. 2 ustawy PoRD jest mowa o kanałach i kanalizacji, panie szambelanie?

Kuba

Kuba
3 czerwca 2019, 22:18

Przejrzałem projekt i. . . jestem zniesmaczony. Niedługo Komisja Europejska upomni się o "zielone listki" i za brak wdrożenia Dyrektywy zapłacimy karę. Fajnie jest nic nie robić.

Cyryl

Cyryl Instruktor Dołączył:
Kwi 29, 2016 14:44
 • 12
 • 861
 • 4
4 czerwca 2019, 16:36

Wyobraźmy sobie taką sytuację: wprzedzam na zwykłym skrzyżowaniu i zostaję zatrzymany, moja obrona jest taka: wydawało mi się, że jadę po SoRO, ale to nie jest SoRO, to proszę podać definicję.

Dodaj wypowiedź

Twój komentarz został wysłany. Będzie widoczny na stronie po zaakceptowaniu przez Administratora.
Wystąpił błąd podczas dodawania komentarza.
Dodajesz komentarz jako Gość. Twój adres IP będzie zapisany do wiadomości administratora serwisu L-instruktor. Kontynuując zgadzasz się na ten warunek. Zaloguj się, aby Twój komentarz był od razu widoczny.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.