Egzamin będzie bardziej przyjazny?

/ /

Egzamin będzie bardziej przyjazny?

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
4 czerwca 2019, 19:59

ZNIESMACZONY A toś się chłopie popisał.Panie Klonie. Pana głupota jest już legendarna. Nawet sąd, którego wyrokiem tak się Pan zachwyca napisał,że "rondo to zwykłe skrzyżowanie" Definicja skrzyżowania jest jedna i nie jest istotne czy ma kształt X, Y, O ,T. Przykro mi,że Pana iloraz inteligencji nie pozwala Panu dopasować definicji skrzyzowania do kształtu jakiegoś konkretnego, jakie spotka Pan na drodze. A co do wyprzedzania to prosze w końcu zapoznać się z przepisami.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 czerwca 2019, 20:00

CyrylWyobraźmy sobie taką sytuację: wprzedzam na zwykłym skrzyżowaniu i zostaję zatrzymany, moja obrona jest taka: wydawało mi się, że jadę po SoRO, ale to nie jest SoRO, to proszę podać definicję.Skoro się Panu wydawało to niech Panu za mandat zwróci okulista. Głupszego argumentu dawno nie widziałem, a pisuje tutaj Pan Ryszard.A cięzko go przebić.

Konto usunięte

Konto usunięte
4 czerwca 2019, 22:51

Panie Prokopiuk. Może zamiast pajacowania i obrażania innych odpowie Pan na zadane pytania. Poda wreszcie definicję skrzyżowania o ruchu okrężnym, skoro podziela Pan pogląd, ze rondo to zwykłe skrzyżowanie i równocześnie temu zaprzecza, skoro twierdzi, że rondo...to tylko nazwa, która nie ma umocowania w PoRD, że rondo to tylko pewien układ dróg, które nie jest SoRO. Liczyłam, że wykaże się Pan wiedzą i coś pożytecznego wniesie do dyskusji, ale Pan niestety nie ma o tym bladego pojęcia, dlatego dla odwrócenia uwagi robi z siebie błazna. Może ktoś inny z kadry instruktorskiej okaże się prawdziwym fachowcem i powie nam wszystkim, co jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym i czym różni się od zwykłego skrzyżowania, oczywiście wg obowiązującego prawa?

Konto usunięte

Konto usunięte
5 czerwca 2019, 09:24

Robert Prokopiuk Twój brak ogłady JANUSZ, SZERSZON, SZYMON i R. Prokopiuk i niestety poza brakiem kultury brak wiedzy jest wszystkim znany. Skoro "rondo to zwykłe skrzyżowanie", to co to jest dla zasad ruchu rondo i co to jest zwykłe skrzyżowanie, bo w PoRD nie ma mowy ani o rondzie, ani o "zwykłym skrzyżowaniu". Nie ma też mowy o "skrzyżowaniu skanalizowanym" panie kanalarzu. To, że definicja skrzyżowania w ustawie PoRD jest jedna, to chyba oczywiste, ale to wcale nie znaczy, że rynek w mieście, kwadratowy, owalny lub okrągły plac z parkiem lub kościołem na środku lub jakąś wyspą, cokolwiek to znaczy, z okalającą je jezdnią spełnia wymagania tej definicji. Skoro definicja skrzyżowania jest jedna, a w niej nie ma słowa o placach i wyspach, ich kształcie i wielkości, to może to jest "zwykłe" skrzyżowanie , ale nie skrzyżowanie zdefiniowane w ustawie PoRD, bo tam nie ma mowy ani o rondach, ani o zwykłych skrzyżowaniach? A co inni eksperci od przepisów ruchu drogowego i nauczania zasad ruchu powiedzą na ten temat?

Konto usunięte

Konto usunięte
5 czerwca 2019, 18:48

ANECZKA Może zamiast pajacowania i obrażania innych odpowie Pan na zadane pytania.Może w końcu Pan/Pani zacznie czytać ze zrozumieniem ? Kogo i w jaki sposób obraziłem ? Raczej widze to w drugą stronę. Nie dociera,że jest definicja skrzyżowania w Art 2 PoRD i wystarczy ? Co za znaczenie ma czy to jest SoRO , X, Y itd ? Po drugie "rondo to zwykłe skrzyżowanie" to cytat z uzasadnienia wyroku sądu. Też nie dotarło ? Może zamiast przywoływać innych samemu wypadałoby się brać za czytanie przepisów?

Konto usunięte

Konto usunięte
5 czerwca 2019, 18:53

ZNIESMACZONYR Twój brak ogłady JANUSZ, SZERSZON, SZYMON i R. Prokopiuk i niestety poza brakiem kultury brak wiedzy jest wszystkim znany.Mój ? Dobre, klonie. Co jeszcze wymyślisz poza kolejnymi nickami ? Dalej nie stać na rejestrację. Pytam się- czy za brak kultury Pan uważa,że nie zgadzam się z Pana bredniami ? No Panie klonie...Czy Pan w końcu zrozumie, że podaję cytaty takich orłów intelektu jak Pan ? "rondo to zwykłe skrzyżowanie" to cytat z orzeczenia sądu o takim samym nazwisku jak pańskie. To tam proszę kierować pretensję na idiotyzmy.Definicja skrzyżowania jest na tyle uniwersalna, że pasuje do wszystkich typów skrzyżowań. A że Pana IQ nie pozwala Panu ogarnąć,że pasuje także do SoRO to nie do mnie pretensja.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 czerwca 2019, 20:59

Pani Aniu. Sama Pani widzi jakich mamy instruktorów nauki jazdy i wykładowców zasad ruchu drogowego. Ocenia takie indywiduum intelekt innych, nawołuje do czytania ze zrozumieniem, a sam nie potrafi, poza powtarzaniem tego co przeczytał BEZ ZROZUMIENIA w ustawie, sklecić jednego zdania na poruszany temat i wyjaśnić czym jest SoRO, skoro wolno na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe nawet gdy nie jest kierowane, a na skrzyżowaniu, które nie jest kierowane, wyprzedzać tych pojazdów nie wolno. Skoro wg Prokopiuka skrzyżowanie to to samo co SoRO, to należy pogratulować jego uczniom trafnego wyboru. Nie widać też żadnego innego eksperta, który by jednoznacznie wskazał czym jest jedno i drugie skrzyżowanie, i dlaczego na jednym wolno robić to, czego na drugim zabrania prawo. Pozdrawiam

Konto usunięte

Konto usunięte
6 czerwca 2019, 17:49

Panie Klonie. Wszystko jest w PoRD . Definicja skrzyżowania jest. Nie moja wina,że Pan nie potrafi dopasować definicji skrzyżowania do SoRO.A jeśli chodzi o prawienie sobie uszczypliwości pt gratulacje dla moich kursantów to Pan wybaczy. Nie będę prezentował Pana "poziomu". Podobno to ja obrażam itp...po co moderacja ma się męczyć ?

Konto usunięte

Konto usunięte
6 czerwca 2019, 17:50

Ps. Proszę napisać do sądu w Gliwicach,że się nie zna i "rondo nie jest zwykłym skrzyżowaniem" bo tak twierdzi RD.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 czerwca 2019, 22:30

Robert ProkopiukPanie Klonie. Wszystko jest w PoRD . Definicja skrzyżowania jest. Nie moja wina,że Pan nie potrafi dopasować definicji skrzyżowania do SoRO.A jeśli chodzi o prawienie sobie uszczypliwości pt gratulacje dla moich kursantów to Pan wybaczy. Nie będę prezentował Pana "poziomu". Podobno to ja obrażam itp...po co moderacja ma się męczyć ?Dopasować definicję do SoRO? Od kiedy to dopasowuje się definicje do czegoś tam? Co to za bełkot panie znawco prawa o ruchu drogowym? Jak pan uczy nie mając o nim pojęcia? Pan powtarza bezmyślnie to co panu każą i nic więcej. Wytłumacz nauczycielu z wyższym wykształceniem Pani Ani, dlaczego na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, a na SoRO wolno, skoro wg ciebie SoRO to skrzyżowanie. Napisz, że nie masz pojęcia, przeproś za swoje niegrzeczności i, by nie robić z siebie i z zawodu instruktora pośmiewiska, zamilknij.

Konto usunięte

Konto usunięte
6 czerwca 2019, 22:51

Robert ProkopiukPs. Proszę napisać do sądu w Gliwicach,że się nie zna i "rondo nie jest zwykłym skrzyżowaniem" bo tak twierdzi RD.Ja mam pisać do sądu? Po co? Masz jakiś problem z sądem i traumę z powodu niekorzystnego dla ciebie wyroku? Co ma sąd do tego co jest SoRO, skoro wyrok dotyczył kierunkowskazów, a nie wyprzedzania pojazdów silnikowych. Ogarnij się, bo zaczynasz odlatywać, i to bez kontroli. To podzielasz pogląd sądu czy nie uważasz ronda za zwykłe skrzyżowanie? Dopasowałeś do niego definicję skrzyżowania i co ci wyszło? Masz jakieś własne przemyślenia, czy nie potrafisz się zmusić do tego wysiłku? Merytorycznie Prokopiuk. Merytorycznie i na temat. Czekamy.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 czerwca 2019, 15:04

ZNIESMACZONYDopasować definicję do SoRO?j.Odróżnia Pan przepis ogólny od przepisu szczególnego ? Przepisem ogólnym jest zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu. Przepisem szczególnym jest zezwolenie na wyprzedzanie na skrzyżowaniu, gdzie ruch jest kierowany i na SoRO .Definicja skrzyzowania jest jedna. Nie ma oddzielnej definicji dla SoRO. Po raz kolejny pozwolę sobie nie skomentować Pana "wiedzy".

Konto usunięte

Konto usunięte
7 czerwca 2019, 15:10

ZNIESMACZONYJa mam pisać do sądu? Po co? Masz jakiś problem z sądem i traumę z powodu niekorzystnego dla ciebie wyroku? Co ma sąd do tego co jest SoRO, skoro wyrok dotyczył kierunkowskazów, a nie wyprzedzania pojazdów silnikowych.. Aby wyjaśnić szanownemu sędziemu,że myli się twierdząc, że "rondo to zwykłe skrzyżowanie". Poza tym czy Pan dalej nie ma pojęcia, że chodziło o SoRO ze strzałkami kierunkowymi do skrętu w lewo, gdzie osoba zdająca nie zasygnalizowała manewru ? A co Pan ma merytorycznego do zaproponowania ? W kilku ostatnich Pana postach usiłowałem się doszukać czegoś merytorycznego, ale mimo dużych wysiłków nic nie znalazłem poza wycieczkami osobistymi. Skoro SoRO nie jest skrzyżowaniem z Art 2 to czym jest ? Nie zmienia Pan np kierunku jazdy w lewo ? Właśnie na tym skrzyżowaniu, gdzie sąd zaszalał jak najbardziej można skręcić w lewo.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 czerwca 2019, 15:42

Robert ProkopiukZNIESMACZONYDopasować definicję do SoRO?j.Odróżnia Pan przepis ogólny od przepisu szczególnego ? Przepisem ogólnym jest zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu. Przepisem szczególnym jest zezwolenie na wyprzedzanie na skrzyżowaniu, gdzie ruch jest kierowany i na SoRO .Definicja skrzyzowania jest jedna. Nie ma oddzielnej definicji dla SoRO. Po raz kolejny pozwolę sobie nie skomentować Pana "wiedzy".Po raz ostatni pytam jak odróżniasz rondo od SoRO, in co rondo ma do SoRO, bo to ty napisałeś 30 maja 2019, 21:37 "Ten Pan nie odróżnia ronda od skrzyżowania o ruchu okrężnym. Stąd te wątpliwości". Napisz wreszcie czym się różni skrzyżowanie o ruchu okrężnym od skrzyżowania które nie jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym, skoro oba są skrzyżowaniami? Nie ma co komentować mojej wiedzy, ale twoją nauczycielu należy z całą stanowczością, chociażby z szacunku do zawodu i czystej przyzwoitości. Chciałbym wiedzieć, czy rozumiesz to czego uczysz.

Konto usunięte

Konto usunięte
7 czerwca 2019, 16:16

Robert ProkopiukZNIESMACZONYJa mam pisać do sądu? Po co? Masz jakiś problem z sądem i traumę z powodu niekorzystnego dla ciebie wyroku? Co ma sąd do tego co jest SoRO, skoro wyrok dotyczył kierunkowskazów, a nie wyprzedzania pojazdów silnikowych.. Aby wyjaśnić szanownemu sędziemu,że myli się twierdząc, że "rondo to zwykłe skrzyżowanie". Poza tym czy Pan dalej nie ma pojęcia, że chodziło o SoRO ze strzałkami kierunkowymi do skrętu w lewo, gdzie osoba zdająca nie zasygnalizowała manewru ? A co Pan ma merytorycznego do zaproponowania ? W kilku ostatnich Pana postach usiłowałem się doszukać czegoś merytorycznego, ale mimo dużych wysiłków nic nie znalazłem poza wycieczkami osobistymi. Skoro SoRO nie jest skrzyżowaniem z Art 2 to czym jest ? Nie zmienia Pan np kierunku jazdy w lewo ? Właśnie na tym skrzyżowaniu, gdzie sąd zaszalał jak najbardziej można skręcić w lewo. Sąd w Gliwicach rozpatrywał skargę egzaminatora na decyzję związaną z wymaganiem przez niego włączenia lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo bez strzałek na wlotach, który otrzymał polecenie jazdy na rondzie w lewo. Sąd potwierdził brak podstaw prawnych do takiego wymagania i uznał egzamin za nieważny. To sąd w Lublinie rozpatrywał skargę na identyczne orzeczenie, ale tym razem dotyczyło ono wjazdu na rondo ze strzałkami na wlotach i też uznał, że wymaganie było bezpodstawne. Gdzie tu jest mowa o skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, na dodatek ze strzałkami na jezdni? Tu jest mowa o rondach. Wg ciebie (31 maja 2019) "Rondo to tylko nazwa, która nie ma umocowania w PoRD. Rondo to tylko pewien układ dróg. Może być nawet dwukierunkowe". Zdecyduj się wreszcie, czym jest dla ciebie nauczycielu rondo, czym skrzyżowanie i czym SoRO. Uczysz ludzi zasad ruchu drogowego, więc zrozum wreszcie czego uczysz.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 czerwca 2019, 11:44

Traktowanie ronda w całości jako jednego "zwykłego" skrzyżowania ma swój formalny początek w 1983 roku i koniec w 1997. Przy takim rozumieniu ronda, każdy kierujący zamierzając pojechać na jego lewą stronę ma obowiązek zajęcia lewego pasa ruchu i włączenia lewego kierunkowskazu, oczywiście jeszcze przed wjazdem na rondo. Zamierzając pojechać na wprost, może to uczynić z każdego pasa ruchu, chyba że zabrania tego oznakowanie. Zamierzając jechać w prawo na rondzie, ma obowiązek zająć prawy pas ruchu i włączyć prawy kierunkowskaz. Przy takim założeniu pasy ruchu muszą biec klasycznie na wprost od wlotu do wylotu. Nie ma żadnego uzasadnienia włączenie prawego kierunkowskazu już po wjeździe na rondo, zarówno podczas jazdy na wprost do wylotu, a tym bardziej podczas wykonywania manewru zmiany kierunku jazdy w lewo. Na początku 80-tych lat ubiegłego wieku nie było w Polsce wielopasowych rond z okrężnym przebiegiem pasów ruchu, co zaprzeczałoby wprost założeniu, że na rondzie pasy ruchu biegną tylko klasycznie od wlotu do wylotu jak na "zwykłym" skrzyżowaniu. Jeżeli przyjmie się, że rondo to jednak zespół osobnych skrzyżowań, jak na placu, to wtedy lewy kierunkowskaz i lewy pas ruchu jeszcze przed wjazdem byłby właściwy przy zamiarze jazdy na wlotowym skrzyżowaniu ronda w lewo "pod prąd". Natomiast jadąc dalej to skrzyżowanie byłoby pokonywane jadąc na nim na wprost, czyli bez zmiany kierunku jazdy i potrzeby włączania lewego kierunkowskazu Przy okrężnym przebiegu jezdni, a zatem i jej pasów ruchu, zmiana kierunku jazdy następowałaby tylko w prawo na każdym wylocie (skręt w prawo z tej jezdni na dowolnym skrzyżowaniu wylotowym). Ponieważ kierujący jadąc zgodnie z przebiegiem jezdni ma obowiązek jazdy możliwie blisko jej prawej krawędzi, to powinien poruszać się jej prawym pasem ruchu i tylko z niego zmieniać kierunek jazdy. Gdyby pasy ruchu biegłyby klasycznie od wlotu do wylotu, to wtedy kierujący mając zamiar jazdy w lewo zgodnie ze strzałkami na wlocie, powinien zająć lewy pas ruchu. Mając świadomość, że na wjeździe pojedzie tak jak poprzednio na wprost, a nie w lewo "pod prąd", nie włączy lewego kierunkowskazu. Dopiero po minięciu wyspy skręci z lewego pasa jezdni w lewo przy wyspie, sygnalizując ten zamiar zawczasu i wyraźnie lewym kierunkowskazem. Dalsza jazda to albo jazda na wprost do wylotu bez włączania kierunkowskazu, albo kolejny skręt w lewo przy wyspie z włączonym lewym kierunkowskazem. Nie ma żadnego uzasadnienia włączenie prawego kierunkowskazu już po wjeździe na rondo, zarówno podczas jazdy na wprost do wylotu, a tym bardziej podczas wykonywania manewru zmiany kierunku jazdy w lewo. Nie ma też uzasadnienie włączenie prawego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo, jeżeli jest kilaka zjazdów w prawo z biegnącego do wylotu pasa ruchu, a kierujący nie chce skręcić w pierwsze prawo. Ja uważam, że rondo to zespół skrzyżowań. Na szczęście mam już uprawnienia.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2019, 15:15

ZNIESMACZONY.Po raz ostatni pytam j. Może szanowny w końcu zacznie czytać przepisy. Rondo to potoczne określenie i jako tako mnie nie interesuje. Interesuje mnie SoRO, skrzyzowanie oznaczone C-12. Sąd się popisał tym,że nie odróznił kierunku ruchu od kierunku jazdy. Też użył pojęcia "rondo" którego nie ma w PoRD. To o czym tu dyskutować ?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2019, 15:19

OBSERWATOREX Gdyby pasy ruchu biegłyby klasycznie od wlotu do wylotu, to wtedy kierujący mając zamiar jazdy w lewo zgodnie ze strzałkami na wlocie, powinien zająć lewy pas ruchu.A może właśnie tak przebiegają ? TYlko o których wlotach szanowny wspomina ?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2019, 15:21

OBSERWATOREX Ja uważam, że rondo to zespół skrzyżowań. Na szczęście mam już uprawnienia. Rondo być może. Ale nie SoRO. A jakie uprawnienia ?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 czerwca 2019, 18:35

Robert ProkopiukZNIESMACZONY.Po raz ostatni pytam j. Może szanowny w końcu zacznie czytać przepisy. Rondo to potoczne określenie i jako tako mnie nie interesuje. Interesuje mnie SoRO, skrzyzowanie oznaczone C-12. Sąd się popisał tym,że nie odróznił kierunku ruchu od kierunku jazdy. Też użył pojęcia "rondo" którego nie ma w PoRD. To o czym tu dyskutować ? Zostaw sąd w spokoju, bo nie masz żadnych merytorycznych podstaw, a tym bardziej uprawnień, do oceny jego orzeczeń. Dla sądu możesz być jedynie pokrzywdzonym, oskarżonym lub świadkiem. Rondo to potoczne określenie czego Robercie Prokopiuk? Pytam, bo chyba nawet nie rozumiesz tego co piszesz. W książkach i Wikipedii piszą, że rondo to potoczna nazwa skrzyżowania o ruchu okrężnym, co ty kwestionujesz. Ronda są wg prawa mini, małe, średnie i duże, bez określania sposobu ich oznakowania. Wykaż się wreszcie wiedzą i miej odwagę napisać jednoznacznie czym jest "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" skoro nie jet rondem, a jest jak rondo skrzyżowaniem. Piszesz, że SoRO, to skrzyżowanie oznaczone C-12. Oznaczone jednym, czy wieloma znakami C-12? Czy to skrzyżowanie typu T, Y czy X z kółkiem na środku, czyli jednak rondo, czy bez kółka? A czy ma znaczenie dla SoRO to, czy na jezdniach są strzałki kierunkowe?

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.