Egzamin będzie bardziej przyjazny?

/ /

Egzamin będzie bardziej przyjazny?

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
28 czerwca 2019, 18:22

Robert ProkopiukOBSERWATOREXOczywistym jest dla każdego kierowcy, że sygnalizuje się zamiar zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy, co poza zawracaniem jest opuszczeniem jezdni drogi po której porusza się kierujący.. A czy przy zawracaniu nie opuszcza Pan jezdni drogi, gdy zawraca Pan na drodze dwujezdniowej ? Czy Pan dalej na tej samej jezdni tylko pod prąd ? Intrygujące...dlatego nie dziwi mnie, że Pan sobie "prostuje" łamane pierwszeństwo tak jak i SoRO ponieważ ma Pan poważne problemy z ogarnięciem sytuacji. Trudno ci ogarnąć, że zmianą kierunku jazdy jest zawracanie czyli zmiana kierunku jazdy na przeciwny oraz każde opuszczanie jezdni drogi z jej lewej lub prawej strony, nie tylko w związku z zawracaniem. Lekceważące posądzanie kogoś o to, że na drodze dwujezdniowej zawraca na jezdni jednokierunkowej i jedzie pod prąd, jest popisem prostactwa i lekceważenia czytających. Jesteś żałosny. Nie wiesz czym jest SoRO, poza tym, że to skrzyżowanie. Ja nie muszę niczego prostować, skoro coś jest krzywe i krzywym pozostanie. Mnie nie trzeba tłumaczyć co znaczy jazda bez zmiany kierunku jazdy oraz co jest zmianą kierunku ruchu, dlatego zawsze sygnalizuję, zgodnie z art. 22 ustawy PoRD, zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2019, 16:39

OBSERWATOREX Trudno .Czekam w takim układzie na Pana odpowiedź jak to jest,że Pan "opuszcza drogę z pierwszeństwem na wprost z lewej bądź z prawej strony" i nie chce Pan sygnalizować, bo "nie zmienia Pan kierunku ruchu". Co do zawracania sam Pan napisał " że sygnalizuje się zamiar zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy, co poza zawracaniem jest opuszczeniem jezdni drogi po której porusza się kierujący" Podałem Panu przykład zawracania,że opuszczam jezdnie drogi i jadę w przeciwnym kierunku drugą jezdnią tej samej drogi. Jest to poza Pana zasięgiem pojmowania. To kolejne wymysły w Pana wykonaniu.Nie pozwalam sobie na lekceważenie czytających. Pozwalam sobie tylko na wytknięcie panu pańskich nonsensów. Boi się Pan odpowiedzieć na konkretne pytania wpadając w mentorski ton. A to jest żałosne. Doczekam się konkretnych odpowiedzi ? Mam jeszcze dla Pana kolejne niespodzianki.Da Pan szansę ?

Konto usunięte

Konto usunięte
1 lipca 2019, 18:06

Dlaczego Prokopiuk zadajesz pytania nie odpowiadając na zadane tobie? Szykujesz sobie grunt do hejtowania, manipulacji i kłamstwa? Jak to powiedział kiedyś klasyk "głupa rżnięcie, też zajęcie". Zamierzając opuścić jezdnię drogi po której porusza się kierujący, zgodnie z art. 22.5 ustawy PoRD jest on zobowiązany do sygnalizowania swego zamiaru zawczasu i wyraźnie. Nie ma to żadnego związku ze zmianą kierunku ruchu, którego zmiany się nie sygnalizuje. Ktoś kto umie czytać ze zrozumieniem i właściwie rozumie obowiązujące prawo, z łatwością zrozumie, że skoro kierujący nie zamierza zmienić pasa ruchu lub kierunku jazdy, zmieniając przy tym kierunek ruchu, niczego nie będę sygnalizował.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2019, 21:41

No to się pytam Pana, jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost na skrzyżowaniu+, gdzie przebieg pierwszęństwa jest w lewo lub w prawo. Proszę pisać o swojej "drodze z pierwszeństwem" a nie o drodze. To Pan teraz manipuluje. Jak na razie nie był w stanie Pan udowodnić mi,że kłamię, manipuluję, ponieważ cały czas stawiam konkretne pytanie, przed którym Pan się skutecznie broni. Nie jestem zaskoczony, ponieważ nawet Pan chyba zaczął zdawać sobie sprawę,że wypisuje Pan bzdury. Co do hejtowania...to Pan ostatnio pozwala sobie na wycieczki osobiste zamiast merytorycznej dyskusji. Ja nie musze hejtować. Moje zdanie o Pana "wiedzy" jest dobrze znane.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2019, 21:43

Prosze Pana..konkretnie. Niech Pan nie wypisuje coś tam o drodze, bo to nie jest tematem naszego sporu. Tu chodzi o przejazd przez skrzyżowaniez "łamanym pierwszeństwem" dlatego prosze nie manipulować.

Konto usunięte

Konto usunięte
2 lipca 2019, 23:47

Robert ProkopiukProsze Pana..konkretnie. Niech Pan nie wypisuje coś tam o drodze, bo to nie jest tematem naszego sporu. Tu chodzi o przejazd przez skrzyżowaniez "łamanym pierwszeństwem" dlatego prosze nie manipulować.Nie wiedziałem, że się z kimś spieram. Nie można się spierać z ignorantem, który nie potrafi wskazać różnicy między skrzyżowaniem na którym nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, od skrzyżowania o ruchu okrężnym, na którym wolno to robić, twierdząc równocześnie, że nie jest to rondo. Twierdzenie, że jedno i drugie jest skrzyżowaniem, jest unikiem i manipulacją, gdyż nie wskazuje niestety tej istotnej dla zasad ruchu różnicy. Kłamstwem jest, że nie opisałem jazdy na i sygnalizowania zamiarów przed wjazdem na skrzyżowanie na którym droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek. Napisałem, że jadąc drogą z pierwszeństwem, bez znaczenia czy zmienia ona swój kierunek czy nie, i czy to jest na czy poza skrzyżowaniem, niczego nie sygnalizuję, gdyż nie zmieniam kierunku jazdy, a co najwyżej kierunek ruchu. Zamierzając opuścić jezdnię tej drogi sygnalizuję zamiar zmiany kierunku jazdy właściwym kierunkowskazem, także bez znaczenia czy wymaga to zmiany kierunku ruchu czy nie. I to wszystko na ten temat.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2019, 15:02

OBSERWATOREX.Nie wiedziałem, że się z kimś spieram. Nie można się spierać z ignorantem, który nie potrafi wskazać różnicy między skrzyżowaniem na którym nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, od skrzyżowania o ruchu okrężnym, na którym wolno to robić, twierdząc równocześnie, że nie jest to rondo. Twierdzenie, że jedno i drugie jest skrzyżowaniem, jest unikiem i manipulacją, gdyż nie wskazuje niestety tej istotnej dla zasad ruchu różnicy. .Prosze Pana. proszę sobie darować te wycieczki. Konkretnie. Podałem Panu odpowiedź, gdzie Pan był łaskaw nie odróżnić przepisu ogólnego od szczególnego. Chyba tylko występował Pan pod nickiem "Aneczka". Po prostu nie umie Pan czytać ze zrozumieniem i teraz szuka tematu zastępczego. Próba jest bezmyślna.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2019, 15:09

OBSERWATOREX Kłamstwem jest, że nie opisałem jazdy na i sygnalizowania zamiarów przed wjazdem na skrzyżowanie na którym droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek.Czły czas Pan snuje swoje brednie.Skoro przy T-6a jadąc "drogą z pierwszeństwem" nie chce Pan nic sygnalizować to jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost w podporządkowaną. Do tej pory pisał Pan,że też nic, bo jedzie na wprost, bo nie zmienia kierunku ruchu. To ciekaw jestem jak to jest,że jedzie Pan w prawo lub w lewo "drogą z pierwszeństwem i nic Pan nie sygnalizuje, a na wprost też nic. Jak to jest,że jedzie Pan w dwóch róznych kierunkach i nic Pan nie sygnalizuje. Jadąc na wprost opuszcza Pan drogę z pierwszeństwem z prawej bądź z lewej strony, co według Pana trzeba sygnalizować, a Pan w innej części swojej wypowiedzi nie chce. No to jak to w końcu jest ?

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2019, 15:11

I po co Pan snuje wizje na temat czy droga z pierwszeństwem zmienia kierunek czy też nie, czy sytuacja jest poza skrzyżowaniem. Jest skrzyżowanie z T-6a i wystarczy. Reszta to Pana wymysły mające zaciemnić Pana dyletanctwo.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2019, 21:02

Robert ProkopiukOBSERWATOREX.Nie wiedziałem, że się z kimś spieram. Nie można się spierać z ignorantem, który nie potrafi wskazać różnicy między skrzyżowaniem na którym nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, od skrzyżowania o ruchu okrężnym, na którym wolno to robić, twierdząc równocześnie, że nie jest to rondo. Twierdzenie, że jedno i drugie jest skrzyżowaniem, jest unikiem i manipulacją, gdyż nie wskazuje niestety tej istotnej dla zasad ruchu różnicy. .Prosze Pana. proszę sobie darować te wycieczki. Konkretnie. Podałem Panu odpowiedź, gdzie Pan był łaskaw nie odróżnić przepisu ogólnego od szczególnego. Chyba tylko występował Pan pod nickiem "Aneczka". Po prostu nie umie Pan czytać ze zrozumieniem i teraz szuka tematu zastępczego. Próba jest bezmyślna.Masz obsesje i urojenia.W każdym widzisz bezmyślnego wroga. Do tego posuwasz się do manipulacji i kłamstw, a gdy nie masz argumentów, piszesz o wycieczkach i braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zauważyłem, że ilekroć nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, gdyż pomimo wyższego wykształcenia, sam masz ogromny problem z właściwym zrozumieniem słowa pisanego, wykpiwasz się takim pustosłowiem. Do tego nie panujesz nad emocjami, więc bywasz arogancki i niegrzeczny. Chcesz w ten sposób zniechęcić tych którzy ci to wytykają? Udajesz eksperta pisząc o przepisie ogólnym i szczególnym, bo nie potrafisz zrozumieć prostych zasad ruchu i jednym zdaniem wprost opisać cech skrzyżowania o ruchu okrężnym. WIEMY od ciebie, że NIE JEST TO RONDO. Wiemy też od ciebie samozwańczy geniuszu, że SoRO to skrzyżowanie. Jakież to odkrywcze, szczególnie gdy przepis mówi, że na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych. By było ci łatwiej przyznaję, że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Napisz więc wprost czym charakteryzuje się skrzyżowanie o ruchu okrężnym, bo chcę się dowiedzieć jak ono wygląda, by móc na nim, pomimo braku sygnalizacji świetlnej, zgodnie z prawem wyprzedzać pojazdy silnikowe. Obawiam się, że znów nie uzyskamy odpowiedzi.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2019, 21:28

Robert ProkopiukOBSERWATOREX Kłamstwem jest, że nie opisałem jazdy na i sygnalizowania zamiarów przed wjazdem na skrzyżowanie na którym droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek.Czły czas Pan snuje swoje brednie.Skoro przy T-6a jadąc "drogą z pierwszeństwem" nie chce Pan nic sygnalizować to jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost w podporządkowaną. Do tej pory pisał Pan,że też nic, bo jedzie na wprost, bo nie zmienia kierunku ruchu. To ciekaw jestem jak to jest,że jedzie Pan w prawo lub w lewo "drogą z pierwszeństwem i nic Pan nie sygnalizuje, a na wprost też nic. Jak to jest,że jedzie Pan w dwóch róznych kierunkach i nic Pan nie sygnalizuje. Jadąc na wprost opuszcza Pan drogę z pierwszeństwem z prawej bądź z lewej strony, co według Pana trzeba sygnalizować, a Pan w innej części swojej wypowiedzi nie chce. No to jak to w końcu jest ?I kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem, a na dodatek manipuluje i kłamie? Skoro jadę na skrzyżowaniu drogą z pierwszeństwem bez zamiaru jej opuszczenia lub zawrócenia na niej, niczego nie sygnalizuję. Nie interesują mnie wtedy drogi podporządkowane. Gdyby w miejscu dróg podporządkowanych były drogi gruntowe, dojazdowe i wewnętrzne, które nie tworzą z droga twardą skrzyżowania, też by mnie one nie interesowały. Dla jadącego droga z pierwszeństwem nie ma znaczenia czy droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek, także na skrzyżowaniu, czy nie. Jeżeli kierujący nie zmienia kierunku jazdy, a ten jest zgodny z przebiegiem jezdni drogi po której się porusza, nie ma obowiązku niczego sygnalizować. Jeżeli kierujący zamierza opuścić tą jezdnię ma obowiązek to zawczasu i wyraźnie sygnalizować swój zamiar. Nie ma znaczenia czy będzie przy tym zmieniał kierunek ruchu czy nie, gdyż tego się nie sygnalizuje. Zacznij czytać ze zrozumieniem i nie kłam, że kiedykolwiek pisałem, że zmieniając kierunek jazdy bez zmiany kierunku ruchu, niczego się nie sygnalizuje. NIE SYGNALIZUJE SIĘ zamiaru zmiany kierunku ruchu, więc i jazdy bez tej zmiany, ale sygnalizuje się zawsze zamiar zmiany kierunku jazdy, bez związku z kierunkiem ruchu i jego zmianą.

Konto usunięte

Konto usunięte
3 lipca 2019, 22:00

Robert ProkopiukI po co Pan snuje wizje na temat czy droga z pierwszeństwem zmienia kierunek czy też nie, czy sytuacja jest poza skrzyżowaniem. Jest skrzyżowanie z T-6a i wystarczy. Reszta to Pana wymysły mające zaciemnić Pana dyletanctwo.To nie ja twierdzę, że dla zasad ruchu ma znaczenie to, czy droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek na skrzyżowaniu lub poza nim. To nie ja wymyślam bzdury o braku zmiany przebiegu drogi, a jedynie o zmianie przebiegu pierwszeństwa. To nie ja uzależniam, pomimo braku jakiejkolwiek podstawy, sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy od stopnia odgięcia przebiegu jezdni drogi z pierwszeństwem od linii prostej. To nie mnie się myli kierunek ruchu z kierunkiem jazdy, a tobie, bo wbrew deklaracjom nie masz o tym pojęcia. O jakich wymysłach mówisz, bo z mojej strony ich nie ma. W art. 22 nie ma mowy ani o skrzyżowaniu, ani o przebiegu jezdni drogi, ani o kacie jej załamania lub promieniu łuku. Nie ma też mowy o tym, czy jest ona drogą z pierwszeństwem czy nie. Nie ma to żadnego znaczenia. Jeżeli kierujący nie zamierza skręcić z jezdni drogi po której się porusza, lecz nadal zamierza poruszać się zgodnie z jej przebiegiem, to nie ma podstaw do włączania kierunkowskazów. Ma obowiązek poruszać się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni tej drogi i to wszystko. Kolejny raz z powodu braku właściwej wiedzy kłamiesz i manipulujesz. Chcesz, to nadal się publicznie kompromituj i demonstruj brak ogłady oraz umiejętności samodzielnego myślenia.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 lipca 2019, 07:37

OBSERWATOREXMasz obsesje i urojenia. Ma Pan rozdwojenie jaźni. Ja tylko postawiłem jedno pytanie. Cała reszta to Pana urażona ambicja, gdy granie roli mentora Panu nie wychodzi.Dalej przepis ogólny-nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu ( pokrótce)-przepis szczególny uchylający ogólny-nie dotyczy SORO i o ruchu kierowanym. Całą filozofia. Zrozumiał Pan tym razem ? Bo piszę to po raz enty.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 lipca 2019, 07:43

OBSERWATOREXI kto tu nie umie czytać ze zrozumieniem, a na dodatek manipuluje i kłamie? . To oczywiste, że Pan. Pisze Pan o drodze z pierwszeństwem, a jakoś Pan nigdzie nie wskazał,że jest obowiązek sygnalizacji zjazdu z drogi z pierwszeństwem. Interesuje nas w tym momencie konkretna sytuacja skrzyżowania z T-6a w kształcie + skoro skreca Pan w prawo i nic nie sygnalizuje to jak Pan sygnalizuje jazdę na wprost w podporzadkowaną? I proszę sobie nie wymyślać,że coś tam napisałem. Zaciera Pan symptomy swojego dyletanctwa.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 lipca 2019, 07:48

OBSERWATOREXTo nie ja twierdzę, że dla zasad ruchu ma znaczenie to, czy droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek na skrzyżowaniu lub poza nim. .Podstawą Pana wizji jest fakt,że nie ma Pan pojęcia o definicji drogi. Pan zrównał drogę z drogą z pierwszeństwem. I nie dociera do Pana,że nie zawsze tak jest. A kierunek ruchu z kierunkiem jazdy myli się szanownemu sądowi, a Pan pieje z zachwytu nad tym wyrokiem. Czyli Panu też się myli. Cały czas czekam na odpowiedź jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost przez skrzyżowanie z T-6a w drogę podporzadkowaną, gdy skręcajac np w prawo w drogę z pierwszeństwem nic Pan nie sygnalizuje, bo uważa Pan,że dalej jedzie tą samą drogą.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 lipca 2019, 08:51

Robert ProkopiukOBSERWATOREXMasz obsesje i urojenia. Ma Pan rozdwojenie jaźni. Ja tylko postawiłem jedno pytanie. Cała reszta to Pana urażona ambicja, gdy granie roli mentora Panu nie wychodzi.Dalej przepis ogólny-nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu ( pokrótce)-przepis szczególny uchylający ogólny-nie dotyczy SORO i o ruchu kierowanym. Całą filozofia. Zrozumiał Pan tym razem ? Bo piszę to po raz enty.Ble, ble, ble i nadal nie wiemy czym się różni skrzyżowanie na którym nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, od skrzyżowania o ruchu okrężnym na którym, pomimo że jest skrzyżowaniem i nie jest kierowane, wolno to robić. Jak wygląda takie coś "szczególne" i z jakiego powodu przepis pozwala na taki niebezpieczny manewr? Wytłumacz, albo napisz, że nie wiesz, bo ja nie wiem. To lepsze i uczciwsze niż udawanie, że się wie.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 lipca 2019, 13:27

Robert ProkopiukOBSERWATOREXTo nie ja twierdzę, że dla zasad ruchu ma znaczenie to, czy droga z pierwszeństwem zmienia swój kierunek na skrzyżowaniu lub poza nim. Podstawą Pana wizji jest fakt,że nie ma Pan pojęcia o definicji drogi. Pan zrównał drogę z drogą z pierwszeństwem. I nie dociera do Pana,że nie zawsze tak jest. A kierunek ruchu z kierunkiem jazdy myli się szanownemu sądowi, a Pan pieje z zachwytu nad tym wyrokiem. Czyli Panu też się myli. Cały czas czekam na odpowiedź jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost przez skrzyżowanie z T-6a w drogę podporzadkowaną, gdy skręcajac np w prawo w drogę z pierwszeństwem nic Pan nie sygnalizuje, bo uważa Pan,że dalej jedzie tą samą drogą. Śmiesznym jest jak dyletant wmawia komuś, że ten ktoś czegoś nie rozumie. Jakim trzeba być ignorantem, aby bez wstydu zadawać tak durne pytania? Jak można zmienić kierunek jazdy i wjechać w drogę z pierwszeństwem jadąc cały czas właśnie tą drogą z pierwszeństwem bez jej opuszczania? Skręcasz na drodze lub z drogi. Skręcasz na drodze, by z tej drogi nie zjechać czyli zmieniasz kierunek ruchu, czego się nie sygnalizuje. Możesz też skręcić z drogi właśnie po to by ją opuścić, a to jest zmiana kierunku jazdy. Co ma znaczyć, że jedziesz drogą z pierwszeństwem na wprost przez skrzyżowanie z T-6a, skoro ta droga zmienia swój kierunek i ty z niej zjeżdżasz, czyli zmieniasz kierunek jazdy, bez znaczenia czy kręcisz przy tym kierownicą? Nie dociera do ciebie, że zjazd z jezdni drogi jest zmianą kierunku jazdy? Jak to zrobić opisuje wprost art. 22 w ustawie, więc odpuść sobie, bo robisz się nudny, żałosny i śmieszny. Droga z pierwszeństwem jest drogą posiadającą jezdnię, tyle tylko, że znakami ustalono na niej pierwszeństwo, i twoje wymysły tego nie zmienią. Tabliczka T-6a pokazuje rzeczywisty przebieg tej DROGI, a nie pierwszeństwa, gdyż pierwszeństwo nie ma przebiegu.

Konto usunięte

Konto usunięte
5 lipca 2019, 20:46

Pana dyletanctwo jest osłabiające. Jak Pan życie przeżył??? Nie może Pan zrozumieć...3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany. ??? Taki Pan jest odporny ? Nie rozumie Pan słowa wyjątek ? Ten wyjątek jest przepisem szczególnym w stosunku do ogólnego, czyli zabrania się wyprzedzać na skrzyżowaniu. Przepis ogólny nie dotyczy SoRO i skrzyżowania o ruchu kierowanym. Nawet niezbyt sprytny kursant to rozumie, a Pan jakoś nie może. Czy w końcu Pan odpowie, jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost na skrzyżowaniu w kształcie +, gdzie droga z pierwszeństwem zmienia kierunek w prawo lub w lewo ? Stać Pana ?

Konto usunięte

Konto usunięte
6 lipca 2019, 18:33

Ble,ble , ble i nadal nic nie powiedziałeś poza cytowaniem przepisu. Geniusz, po prostu geniusz. To jak wygląda Panie Geniu skrzyżowanie o ruchu okrężnym, bo jakoś nie mogę się doczekać odpowiedzi? Gdzie nie wolno i gdzie wolno wyprzedzać to wiadomo, ale chciałbym się dowiedzieć od ciebie wykładowco prawa na poziomie przedszkola, JAK WYGLĄDA SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM i co je różni od skrzyżowania które nie jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym? A może wiesz, jak wygląda kierowane skrzyżowanie o ruchu okrężnym, na którym znaki określające pierwszeństwo nie mają żadnego znaczenia? Gdzieś napisałeś, że na SoRO wolno skręcać w prawo z lewego pasa ruchu, gdyż żaden przepis nie nakazuje, wg ciebie stołeczny geniuszu, zajmować przed skrętem w prawo prawego pasa ruchu? A mówisz o skręcie w prawo na jezdni czy z jezdni? Mówisz o zmianie kierunku jazdy, czy ruchu, bo masz z tym ciągle kłopot, zadając głupie pytania o jazdę na wprost, która zgodnie z art. 22 ustawy PoRD jest zmianą kierunku jazdy i skręcie w lewo lub w prawo podczas pokonywania drogi z pierwszeństwem bez jej opuszczania. Panie Prokopiuk. To naprawdę nie jest trudne do zrozumienia. Wystarczy tylko czytać przepisy ze zrozumieniem. I by być mądrzejszym wcale nie trzeba nikogo obrażać, bo to prymitywny objaw braku wiedzy i argumentów. Ja nie pytam o przepis, tylko o to, czym jest, czym się charakteryzuje, jak wygląda, na czym polega jego fenomen, że wolno na nim wyprzedzać pojazdy silnikowe pomimo, że nie jest kierowane. Głupa rżnięcie, też zajęcie, więc dalej czyń to co najlepiej potrafisz. A tak na marginesie. Czy są tu zarejestrowani prawdziwi fachowcy?

Konto usunięte

Konto usunięte
8 lipca 2019, 13:21

@OSK Havranek. A tu wjazd na plac Powstańców Śląskich wg wymagań WORD, czyli niebezpieczny bałagan i samowola https://www.google.rs/maps/@51.0901308,17.0180814,3a,75y,289.04h,86.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDx_Sf1YxZbO9gujk6jF1Hg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl Oto do czego doprowadza brak przestrzegania obowiązujących zasad ruchu. Z prawego pasa ruch kierujący wjeżdżają od razu na środkowy pas ruchu, zamiast na prawy, a z lewego na lewy zamiast na środkowy, i to na dwa różne sposoby wzajemnie sobie utrudniając ruch. Aby taki wjazd był dozwolony i bezpieczny powinny być tam namalowane linie prowadzące kierujących o jeden pas dalej. Nie ma ich gdyż nie pozwala na to układu pasów ruchu na kolejnym skrzyżowaniu. Zamierzający pojechać dalej lewym pasem ruchu przez torowisko, kierujący powinien zakończyć manewr zmiany kierunku jazdy w prawo na środkowym pasie ruchu i ten zmienić na lewy. Ja tu wjeżdżając na środkowy pas ruchu zmieniam kierunkowskaz na lewy i nigdy nie miałem problemu z wjazdem w lukę na zasadzie zamka, bez wymuszania pierwszeństwa i zaskakiwania jadącego lewym pasem ruchu. Jestem też wpuszczany ze środkowego pasa, gdy czekam z włączonym lewym kierunkowskazem. Czy jadę niebezpiecznie i naruszam jakiś przepis?

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.