Egzamin będzie bardziej przyjazny?

/ /

Egzamin będzie bardziej przyjazny?

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
8 lipca 2019, 14:15

Wrocławiakowski@OSK Havranek. A tu wjazd na plac Powstańców Śląskich wg wymagań WORD, czyli niebezpieczny bałagan i samowola https://www.google.rs/maps/@51.0901308,17.0180814,3a,75y,289.04h,86.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDx_Sf1YxZbO9gujk6jF1Hg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl Oto do czego doprowadza brak przestrzegania obowiązujących zasad ruchu. Z prawego pasa ruch kierujący wjeżdżają od razu na środkowy pas ruchu, zamiast na prawy, a z lewego na lewy zamiast na środkowy, i to na dwa różne sposoby wzajemnie sobie utrudniając ruch. Aby taki wjazd był dozwolony i bezpieczny powinny być tam namalowane linie prowadzące kierujących o jeden pas dalej. Nie ma ich gdyż nie pozwala na to układu pasów ruchu na kolejnym skrzyżowaniu. Zamierzający pojechać dalej lewym pasem ruchu przez torowisko, kierujący powinien zakończyć manewr zmiany kierunku jazdy w prawo na środkowym pasie ruchu i ten zmienić na lewy. Ja tu wjeżdżając na środkowy pas ruchu zmieniam kierunkowskaz na lewy i nigdy nie miałem problemu z wjazdem w lukę na zasadzie zamka, bez wymuszania pierwszeństwa i zaskakiwania jadącego lewym pasem ruchu. Jestem też wpuszczany ze środkowego pasa, gdy czekam z włączonym lewym kierunkowskazem. Czy jadę niebezpiecznie i naruszam jakiś przepis? PROSZĘ TEN WPIS SKASOWAĆ, GDYŻ NIE TU JEGO MIEJSCE. Już jest tam gdzie powinien być, czyli w wątku o zajmowaniu pasów ruchu.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 lipca 2019, 21:04

OBSERWATOREXBle,ble , ble Pan się kompromituje na każdym kroku. Definicja skrzyżowania jest w Art 2. Definicja dotycząca wszystkich skrzyżowań, także SoRO. Cały czas to powtarzam, tylko Pan tego nie jest w stanie pojąć. I cieszę się, że po tak wielu trudach pojął Pan, dlaczego wolno wyprzedzać na SoRO i na skrzyżowaniu z ruchem kierowanym. Naprawdę gratuluję.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 lipca 2019, 21:07

OBSERWATOREXGdzieś napisałeś, że na SoRO wolno skręcać w prawo z lewego pasa ruchu, gdyż żaden przepis nie nakazuje, wg ciebie stołeczny geniuszu, zajmować przed skrętem w prawo prawego pasa ruchu? Nigdzie tak nie napisałem. Pan sobie uroił,że zjazd z SoRO to zmiana kierunku jazdy w prawo i teraz pod swoje brednie podciąga Pan moja wypowiedź.

Konto usunięte

Konto usunięte
8 lipca 2019, 21:12

OBSERWATOREXWystarczy tylko czytać przepisy ze zrozumieniem.?Zgadza się, trzeba czytać ze zrozumieniem tak jak i temat wątku. Czy już nie udzieli mi Pan odpowiedzi jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost na skrzyżowaniu +, gdzie pierwszeństwo przebiega w prawo ? Jeśli chodzi o obrażanie to pańskiemu wychowaniu nic nie dorówna. Ja tylko postawiłem pytanie, a Pan się popisuje tekstami o stolicy itp..rżnięciu , i pytaniach o prawdziwych fachowcach.Jest Pan po prostu chorym z nienawiści i głupoty zwykłym chamem, którego "wiedza" nie pozwala błysnąć w dyskusji.

Konto usunięte

Konto usunięte
9 lipca 2019, 22:27

Robert ProkopiukOBSERWATOREXWystarczy tylko czytać przepisy ze zrozumieniem.?Zgadza się, trzeba czytać ze zrozumieniem tak jak i temat wątku. Czy już nie udzieli mi Pan odpowiedzi jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost na skrzyżowaniu +, gdzie pierwszeństwo przebiega w prawo ? Jeśli chodzi o obrażanie to pańskiemu wychowaniu nic nie dorówna. Ja tylko postawiłem pytanie, a Pan się popisuje tekstami o stolicy itp..rżnięciu , i pytaniach o prawdziwych fachowcach.Jest Pan po prostu chorym z nienawiści i głupoty zwykłym chamem, którego "wiedza" nie pozwala błysnąć w dyskusji.Każdemu, kto ma inne zdanie niż ty, zalecasz czytanie ze zrozumieniem. Okazuje się, że ten kto tobie to zaleci, jest chamem. Mierzone tą miarą twoje zachowanie, jest oceanem chamstwa, a pytanie o sygnalizowanie jazdy na wprost sięga jego dna drogowy ignorancie. Ciekawe kiedy dotrze do ciebie to, że sygnalizuje się zamiar zmiany kierunku jazdy, czyli m.in. opuszczenia jezdni drogi po której porusza się kierujący. Nie zasługuje na poważne traktowanie osobnik, który nie sygnalizuje zamiaru zmiany kierunku jazdy tylko z tego powodu, że nie będzie kręcił kierownicą. Na dodatek, z powodu braku wiedzy, umiejętności samodzielnego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem, wciąż nie potrafisz wskazać czym się różni skrzyżowanie o ruchu okrężnym od skrzyżowania, które nim nie jest. Wiąż wymigujesz się od odpowiedzi i wciąż rżniesz głupa. To staje się nudne, a twoje odpowiedzi prostackie i niesmaczne. Kto z nas jest bardziej chory i nienawistny, że o innych cechach charakteru nie wspomnę, ocenią czytający. Niestety brak odpowiedzi na interesujący nas wszystkich temat, co jest "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" skoro wg ciebie nie jet to rondo, nie wystawia ci zbyt dobrego świadectwa jako nauczycielowi zasad ruchu. Ja jestem zwykłym kierowcą, a ty wyszkolonym przez WORD nauczycielem zawodu o spaczonym charakterze i kiepskim morale. Jak w świetle tego można mówić o misji i powołaniu, o zawodzie zaufania publicznego? Wstyd Prokopiuk, WSTYD.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 lipca 2019, 20:23

OBSERWATOREXKażdemu, kto ma inne zdanie niż ty, zalecasz czytanie ze zrozumieniem..Pan się nie popisuje. Naprawdę nie ma czym. Czy do Pana dociera pytanie jak Pan zasygnalizuje jazdę na wprost na skrzyżowaniu w kształcie +, gdzie droga z pierwszeństwem zmienia kierunek w prawo. Pan mi tu pisze zupełnie o czymś innym. Pisał Pan p opuszczaniu drogi z pierwszęństwem. Teraz Pan manipuluje i pisze o opuszczeniu jezdni drogi. Bardzo ogólnie, aby Pana nie przyłapać na głupocie. Już Pana przyłapałem i czekam na odpowiedź. Jak do tej pory od tygodni boi się Pan zadeklarować.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 lipca 2019, 20:26

OBSERWATOREXNiestety brak odpowiedzi na interesujący nas wszystkich temat, co jest "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" skoro wg ciebie nie jet to rondo, nie wystawia ci zbyt dobrego świadectwa jako nauczycielowi zasad ruchu..Art 2 PoRD definicja skrzyżowania. Słowa "rondo" nie ma w przepisach. Dotarło ? Czy dalej problem ?

Konto usunięte

Konto usunięte
10 lipca 2019, 21:19

Bardzo przepraszam czytelników, że kolejny raz muszę to napisać, ale jak jak sami widzicie, ten trudny i nieobyty osobnik ma problemy ze zrozumieniem słowa pisanego. Na dodatek zarzuca mi coś co nie jest prawdą. Kolejny raz stwierdzam, że pytanie jest na poziomie pytającego, gdyż nie sygnalizuje się jazdy na wprost, a zamiar zmiany pasa ruchu lub zmiany kierunku jazdy, czyli m.in. zamiar opuszczenia drogi posiadającej jezdnię. Dla osoby myślącej będzie zatem oczywistym, to co nie jest do pojęcia przez pytającego, że aby opuścić drogę, trzeba opuścić jej jezdnię z jej lewej lub prawej strony. Sygnalizuje się zatem zamiar opuszczenia jezdni drogi także wtedy, gdy na skrzyżowaniu zmienia ona swój kierunek, a jej rzeczywisty przebieg pokazują i wyznaczają znaki drogowe Jak należy to wykonać opisuje art. 22 ustawy PoRD, w którym nie ma słowa o jeździe na wprost. i jej sygnalizowaniu.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 lipca 2019, 21:34

Robert ProkopiukOBSERWATOREXNiestety brak odpowiedzi na interesujący nas wszystkich temat, co jest "skrzyżowaniem o ruchu okrężnym" skoro wg ciebie nie jet to rondo, nie wystawia ci zbyt dobrego świadectwa jako nauczycielowi zasad ruchu..Art 2 PoRD definicja skrzyżowania. Słowa "rondo" nie ma w przepisach. Dotarło ? Czy dalej problem ?A kto pisze, że rondo jest określeniem ustawy PoRD? Nie ma też zapisu, że "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" jest rondem. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest bez wątpienia skrzyżowaniem, ale czymś się musi odróżniać od skrzyżowania, skoro na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać pojazdów silnikowych, a na skrzyżowaniu O RUCHU OKRĘŻNYM, wolno. O to chodzi, byś nas olśnił, byś wskazał te cechy szczególne, bo jesteś przecież nauczycielem prawa. Ty zamiast odpowiedzieć rżniesz nadal głupa i zadajesz głupie pytania zwykłemu kierowcy, który już ci kilkakrotnie udzielił odpowiedzi. To nie moja wina, że masz kłopot ze zrozumieniem słowa pisanego. Odpuść sobie i się nie ośmieszaj.

Konto usunięte

Konto usunięte
10 lipca 2019, 23:19

OBSERWATOREX. Nie zasługuje na poważne traktowanie osobnik, który nie sygnalizuje zamiaru zmiany kierunku jazdy tylko z tego powodu, że nie będzie kręcił kierownicą. . Droga zmienia kierunek w prawo i nie chce Pan nic sygnalizować, ponieważ rzekomo jedzie Pan cały czas tą samą drogą. Ok. Czyli na wprost opuszcza Pan drogę z pierwszeństwem z jej lewej strony i sygnalizuje Pan lewym kierunkowskazem jak mniemam. To jak Pan zasygnalizuje skręt w lewo ? Też Pan opuszcza drogę z pierwszeństwem. Czyli jedzie Pan na wprost z lewym kierunkowskazem i zapewne w lewo też z lewym ? A może inaczej ? Przypominam,że cały czas chodzi o konkretną sytuację skrzyżowania z T-6a.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 lipca 2019, 12:40

Robert ProkopiukOBSERWATOREX. Nie zasługuje na poważne traktowanie osobnik, który nie sygnalizuje zamiaru zmiany kierunku jazdy tylko z tego powodu, że nie będzie kręcił kierownicą. . Droga zmienia kierunek w prawo i nie chce Pan nic sygnalizować, ponieważ rzekomo jedzie Pan cały czas tą samą drogą. Ok. Czyli na wprost opuszcza Pan drogę z pierwszeństwem z jej lewej strony i sygnalizuje Pan lewym kierunkowskazem jak mniemam. To jak Pan zasygnalizuje skręt w lewo ? Też Pan opuszcza drogę z pierwszeństwem. Czyli jedzie Pan na wprost z lewym kierunkowskazem i zapewne w lewo też z lewym ? A może inaczej ? Przypominam,że cały czas chodzi o konkretną sytuację skrzyżowania z T-6a. Wygląda na to, że nareszcie zrozumiałeś co znaczy sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy w związku z zamiarem opuszczenia jezdni drogi po której porusza się kierujący. Dodam jeszcze, że przed zmianą kierunku jazdy w lewo zbliżam się do osi jezdni, jeżeli droga z pierwszeństwem jest dwukierunkowa, lub do jej lewej krawędzi, jeżeli jest to droga jednokierunkowa. Nie rozumiem tylko, jeżeli rzeczywiście rwiesz co jest zmianą kierunku jazdy, dlaczego znów zadajesz głupie pytanie, "Jak się sygnalizuje jazdę zgodną z przebiegiem drogi z pierwszeństwem bez zamiaru opuszczenia jej jezdni lub zawrócenia na niej?".

Konto usunięte

Konto usunięte
11 lipca 2019, 20:13

OBSERWATOREX Wygląda na to, że nareszcie zrozumiałeś Nie , prosze Pana. Napisałem to co pan się boi napisać. Pokazuję Pana dyletanctwo. Cały czas chodzi o skrzyżowanie oznaczone T-6a w kształcie +. Pan zaś wypisuje sobie to co Panu się w główce uroiło. Pan jest aż takim ignorantem,że Pan nie wie czym jest skrzyżowanie i nie ma Pan pojecia o definicji drogi.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 lipca 2019, 20:15

OBSERWATOREXBardzo przepraszam czytelników,.Ma Pan rację i że Pan przeprasza. Te Pana wywody faktycznie tego wymagają. Pisze Pan,że nie sygnalizuje się jzdy na wprost, a jadać na wprost opuszcza się "drogę z pierwszęństwem z któreś strony, a dalej pisze Pan,że to zmiana kierunku jazdy. Nie jest tak ? Skłamałem ? Kompletny brak logiki w Pana wywodach.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 lipca 2019, 20:22

OBSERWATOREXA kto pisze. Prosze Pana, po pierwsze , prosze się powstrzymać przed używaniem jezyka niskich lotów. Rynsztok z buzi, a pretensje,że ktoś Pana obraża. Schiza level master. Odpowiedzi z Pana strony nie ma żadnej. Są tylko Pana monologi, z których jest Pan słynny. Pan się tylko pyta czasami cały czas o to samo. Niczym się nie różni. Definicja skrzyżowania jest jedna i tu ma Pan problem. Pan sobie wymyśla własny PoRD. Pana już nie da się olśnić. Metryka Panu w tym przeszkadza. Pan nie jest w stanie pojąć podstawowych definicji.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 lipca 2019, 22:16

Robert ProkopiukOBSERWATOREX Wygląda na to, że nareszcie zrozumiałeś Nie , prosze Pana. Napisałem to co pan się boi napisać. Pokazuję Pana dyletanctwo. Cały czas chodzi o skrzyżowanie oznaczone T-6a w kształcie +. Pan zaś wypisuje sobie to co Panu się w główce uroiło. Pan jest aż takim ignorantem,że Pan nie wie czym jest skrzyżowanie i nie ma Pan pojecia o definicji drogi.Jednak nie zrozumiał. Przeceniłem możliwości intelektualne tego osobnika. Nadal nie wie, że sygnalizuje się zamiar zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy, bez związku z kierunkiem ruchu i potrzebą kręcenia kierownicą. Piszesz też o skrzyżowaniu i drodze w związku z art. 22 ustawy PoRD, a tam nie ma mowy ani o skrzyżowaniu ani o drodze. Wymyślasz jakieś swoje zasady, gadasz od rzeczy, czy stosujesz bezmyślnie cudze wymysły, bo nie ogarniasz tematu? Nie ośmieszaj się, bo już jesteś żałosny. W art. 22 jest mowa jedynie o jezdni (art. 2.6 ustawy PoRD) będącej częścią drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów. Poza tym nie przepraszałem za swoje wywody, co nieudolnie sugerujesz, a za to, że muszę je powtarzać, bo masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego, o czym jest mowa także w tym wpisie. Język niskich lotów i rynsztok w buzi? Pisząc te słowa patrzyłeś w lustro tetryku?

Konto usunięte

Konto usunięte
12 lipca 2019, 21:44

OBSERWATOREX Poza tym nie przepraszałem za swoje wywody,A powinien Pan za to przepraszać w każdym poście, którym Pan tu śmieci. I dalej powtórzę. Jest Pan nie dość że kiepsko wyedukowany to jeszcze gorzej wychowany. Wskazuję tylko absurdalność Pana wywodów. Przejeżdżając przez skrzyżowanie z T-6a, bo o tym mowa, a nie ucieka Pan w jakieś bliżej nieokreślone miejsca. jadąc na wprost w podporzakowaną powinien Pan sygnalizować "opuszczanie drogi z pierwszeństwem" , jak to Pan tu bezmyślnie lansuje. W innym wpisie nie chce Pan sygnalizować , "bo jedzie się na wprost". Rozdwojenie jaźni. Pan w ogóle nie ma pojęcia o czym Pan pisze. Pan sobie prostuje kolejne skrzyżowanie, ponieważ nie jest w stanie Pan ogarnąć prawidłowej sygnalizacji. A wynika to z prostego faktu. Nie ma Pan pojęcia o podstawowych definicjach.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 lipca 2019, 22:41

a ja widzę że tutaj dla niektórych droga to jezdnia a jezdnia to droga, i to jest dopiero obciach (forum dla instruktorów)

Konto usunięte

Konto usunięte
15 lipca 2019, 17:33

ABCDEa ja widzę że tutaj dla niektórych droga to jezdnia a jezdnia to droga, i to jest dopiero obciach (forum dla instruktorów) To prawda.

Konto usunięte

Konto usunięte
16 lipca 2019, 15:19

Zgodnie z art. 2.1 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 1997 roku, droga to wydzielony pas terenu przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. Droga składa się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów. Sama jezdnia, jeżeli nie będzie po jej obu stronach pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, jest wydzielonym pasem terenu spełniającym te wymagania, zatem także sama jezdnia jest wtedy, w rozumieniu zasad ruchu, drogą.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.