Egzamin będzie bardziej przyjazny?

/ /

Egzamin będzie bardziej przyjazny?

W związku z przybierającą na sile falą nieparlamentarnych komentarzy pojawiających się w rozmowach pod artykułami, redakcja podjęła decyzję o zamknięciu forum dyskusyjnego L-instruktora.
Istniejące posty zostaną zarchiwizowane, treść będzie możliwa do przeglądania, nie będzie jednak możliwości kontynuowania dyskusji.
Autor Wiadomość

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2019, 21:08

Panie Zniesmaczony. Dlaczego mam przejść obojętnie obok oczywistych bredni ? Nawet Pan sobie dobiera z tych bredni tylko to, co Panu pasuje ignorując inne treści w orzeczeniu. Merytoryczne podstawy ? PoRD. Sąd nie odróżnia kierunku ruchu od kierunku jazdy, ponieważ według sądu należy sygnalizować zmianę kierunku ruchu, a w PoRD jest napisane o zmianie kierunku jazdy. Ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem. Druga sprawa..terminologię podwórkową Pan sobie daruje. Rondo to może Pan mieć w kapeluszu. Nie ma czegoś takiego w przepisach, a pogratuluję źródła wiedzy w postaci wiki. No klękajcie narody. Pan się nie kompromituje tekstami,że "ronda według prawa..." jest Pan śmieszny. SoRO to skrzyżowanie, gdzie ruch odbywa się wokół wyspy w kierunku wskazanym na C-12. Rondo, potocznie to może być droga wokół wyspy, nawet dwukierunkowe. I faktycznie według przepisów droga w kółko może tworzyć kilka skrzyżowań z drogami poprzecznymi.

Konto usunięte

Konto usunięte
11 czerwca 2019, 21:11

SoRo jest oznaczone przed wjazdem na nie C-12 , jednym na wlocie. Z paragrafu 36 wynika,że to jedno skrzyzowanie, ponieważ jest napisane,że pojazdy jadący po skrzyżowaniu mają pierwszeństwo nad pojazdami wjeżdżajacymi na nie. Nie jest napisane,że tylko na jednym wlocie. Strzałki kierunkowe P-8x i znaki pionowe F-10 czy F-11 są dla takich nieogarniętych jak Pan, który nie ma pojęcia jak przejechać przez skrzyzowanie np w lewo.

Konto usunięte

Konto usunięte
12 czerwca 2019, 16:24

By pisać, że ktoś inny pisze brednie trzeba to wykazać, wiec zamiast wytykania innym niewiedzy, proszę wyjaśnić czym jest kierunek jazdy, a czym kierunek ruchu, bo odnoszę wrażenie, że ty też tych kierunków nie odróżniasz. Kiedyś sam pisałeś, że to to samo, bo kierunek ruchu to określenie ogólne, a kierunek jazdy to kierunek ruchu jadącego. Pisałeś, że takiego rozumienia tych kierunków wymagają w warszawskim WORD. Zmieniłeś zdanie czy im się coś zmieniło? A może ty zamiast wiedzy posługujesz się chłopskim rozumem, bo na chłopski rozum logicznym jest, że pieszy idąc lub pędząc drogą bydło, nie jest ani jadącym, ani zmieniającym kierunek jazdy. Jeżeli kierunek jazdy jest kierunkiem ruchu jadącego, czyli tym samym, to co się czepiasz sądu? Jeżeli uważasz, że sąd jest głupszy od ciebie, to napisz czym jest kierunek jazdy, a czym kierunek ruchu, a my te mądrości ocenimy. Jak na razie niczego mądrego jeszcze nie napisałeś.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2019, 21:21

Pnie zniesmaczony/aneczko/ Mredek1 i inne...Po pierwsze proszę mi wskazać, gdzie pisałem,że kierunek ruchu jest tym samym co kierunek jazdy...to już jest żenujące,że Pan?Pani sobie wymyśla, co ktoś napisał/powiedział. Tak samo Pan/Pani "rozumie" przepisy i stąd te niekończące się dyskusje z taki dyletantem jak Pan/Pani. Napisałem kiedyś,że kierunek ruchu nie jest zawsze zbieżny z kierunkiem jazdy.Czyli jadąc po zakręcie nie zmienia Pan kierunku jazdy, który dalej jest "na wprost", zaś niewątpliwie zmienia Pan kierunek ruchu, "bo widać". Przykład, który niezmiennie podaję, a mimo że jest banalny jakoś do Pana nie może się przebić-F-10 do jazdy na wprost i T-18. Jedzie Pan na wprost, ale nie w linii prostej, ponieważ według T-18 zalicza Pan nieoczekiwaną zmianę kierunku ruchu. Tego zgodnie z Art 22 się nie sygnalizuje...szkoda, że sąd o tym nie wiedział.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2019, 21:24

Po trzecie zmiana kierunku jazdy to opuszczenie dotychczasowej jezdni drogi w lewo, bądź w prawo, a zawracanie to jazda tą samą drogą w kierunku przeciwnym do dotychczasowego. Po czwarte...wielokrotnie i od lat pisze to samo. Przerażajacym jest fakt,że to do Pana nie dociera. I jak Pan chce oceniać ( proszę darować sobie liczbę mnogą, bo aż tylu dyletantów to nie ma), skoro Pan nie rozumie podstawowych przepisów i określeń. Nie odróżnia Pan ronda od SoRO i bez przerwy w temacie SoRO snuje rozważania o rondzie.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2019, 21:29

ZNIESMACZONYA może ty zamiast wiedzy posługujesz się chłopskim rozumem, bo na chłopski rozum logicznym jest, że pieszy idąc lub pędząc drogą bydło, nie jest ani jadącym, ani zmieniającym kierunek jazdy. . Po raz kolejny pokazał Pan, ,że Pana wiedza jest cienka jak portfel emeryta. Co do bydła Art 35.2 PoRD i proszę się przestać kompromitować. A z pieszym możemy pogadać, czy idzie w kolumnie. I pieszy nie ma "kierunku chodu"

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2019, 21:30

ZNIESMACZONY Jak na razie niczego mądrego jeszcze nie napisałeś.Nie jest Pan tego w stanie ocenić ze swoją "wiedzą" i czytaniem ze zrozumieniem.

Konto usunięte

Konto usunięte
13 czerwca 2019, 23:32

Panie Prokopiuk, proszę się nie kompromitować. Ma pan jakąś obsesję? We wszystkich widzi pan swoje odbicie? Na tym forum jest jeden wszystkowiedzący Prokopiuk, a cała reszta, poza jednym, bije mu brawo? Tu może przedstawiać swoje zdanie i stawiać pytania każdy kto chce. Nie musi mieć pańskiej akceptacji, bo jest tu pan nikim. Skoro nie ma pan wiedzy, a z wypowiedzi widać, że nie ma, to nikt nie zmusza pana do udzielania odpowiedzi. Nikt i nic nie upoważnia pana do oceny IQ piszących i oceny tego, czy czytają ze zrozumieniem. Pan lekceważy wszystko i wszystkich. To pan kiedyś napisał, że są ludzie których wyprzedziła ewolucja. Podzielam to zdanie i też pozwolę sobie na ocenę. Jest pan tego żywym przykładem i to pod wieloma względami. Panu wydaje się tylko, że myśli i umie czytać ze zrozumieniem. Co ma tabliczka T-18 lub znak F-10 ze strzałkami na wprost do sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy w lewo przed wjazdem na rondo? To pan wypisuje, że jazda po łuku drogi poza skrzyżowaniem nie wymaga włączania kierunkowskazów, ale jazda po łuku tej samej drogi, też bez jej opuszczania, na skrzyżowaniu, wymaga. Kiedy to pan sobie wymyślił, bo w ustawie takich bredni nie piszą?

Konto usunięte

Konto usunięte
14 czerwca 2019, 22:32

sorry ale czy jest tu jakiś moderator? jeśli to ktoś spoza branży czyta to może mieć mieszane uczucia...

Konto usunięte

Konto usunięte
17 czerwca 2019, 12:36

ABCDEsorry ale czy jest tu jakiś moderator? jeśli to ktoś spoza branży czyta to może mieć mieszane uczucia...Nic dziwnego, że tak jest. W gronie instruktorów są przecież czarne owce. Pisze i wprost mówi o tym Tomasz Kulik. Nie dość, że nie czytają to nie rozumieją przepisów. Na dodatek zachowują się poniżej krytyki. Dobrze, że piszą, bo łatwiej będzie samorządowi oddzielić plewy od ziarna. A swoją drogą, poziom narracji który prezentuje Robert Prokopiuk już dawno powinien zaowocować zbanowaniem tego delikwenta.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 czerwca 2019, 23:29

ANTYKOPIUK Co ma tabliczka T-18 lub znak F-10 ze strzałkami na wprost do sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy w lewo przed wjazdem na rondo? To pan wypisuje, że jazda po łuku drogi poza skrzyżowaniem nie wymaga włączania kierunkowskazów, ale jazda po łuku tej samej drogi, też bez jej opuszczania, na skrzyżowaniu, wymaga. Kiedy to pan sobie wymyślił, bo w ustawie takich bredni nie piszą?To ma,że sad pisał o obowiązku zmiany kierunku ruchu.A po drugie "łamane pierwszeństwo" to nie jazda "po łuku drogi". Pan sobie wymyśla nową definicję drogi. Droga z pierwszeństwem to nie zawsze droga z definicji ustawowej. Jakoś Pan we właściwym temacie dotyczącym "łamanego" nie znalazł odpowiedzi na moje pytanie.Poza tym prosze przestać histeryzować na temat poziomu moich wypowiedzi. Brak Panu argumentów to Pan wymyśla sobie,że Pana obrażam...nie muszę..sam Pan to robi najlepiej.

Konto usunięte

Konto usunięte
17 czerwca 2019, 23:31

ABCDEsorry ale czy jest tu jakiś moderator? jeśli to ktoś spoza branży czyta to może mieć mieszane uczucia...Też się nad tym zastanawiam. Po raz kolejny apeluję o zablokowanie snucia bajek przez osoby niezarejestrowane. Łatwiej będzie zweryfikować kto jest z "branży"

Konto usunięte

Konto usunięte
17 czerwca 2019, 23:32

ANTYKOPIUK. Na dodatek zachowują się poniżej krytyki. Dobrze, że piszą, bo łatwiej będzie samorządowi oddzielić plewy od ziarna. A swoją drogą, poziom narracji który prezentuje Robert Prokopiuk już dawno powinien zaowocować zbanowaniem tego delikwenta.Na jakiej podstawie powinienem dostać bana ? Że szanowny Pan nie może snuć swych bajek z mchu i paproci ? Bardzo mi przykro.Przynajmniej nie piszę z 15 kont.

Konto usunięte

Konto usunięte
18 czerwca 2019, 00:21

Robert ProkopiukANTYKOPIUK. Na dodatek zachowują się poniżej krytyki. Dobrze, że piszą, bo łatwiej będzie samorządowi oddzielić plewy od ziarna. A swoją drogą, poziom narracji który prezentuje Robert Prokopiuk już dawno powinien zaowocować zbanowaniem tego delikwenta.Na jakiej podstawie powinienem dostać bana ? Że szanowny Pan nie może snuć swych bajek z mchu i paproci ? Bardzo mi przykro.Przynajmniej nie piszę z 15 kont.Pisz z dwudziestu, ale mądrze i na temat. Jaki trzeba mieć iloraz inteligencji, by pisać, że droga z pierwszeństwem to nie zawsze droga z definicji ustawowej? Droga to wydzielony pas terenu składający się przede wszystkim z jezdni, zatem droga to droga i nie wymyślaj bajek. To czy ma pierwszeństwo i jak biegnie decyduje jej oznakowanie. Tabliczka T-6 wskazuje rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie i rzeczywisty układ dróg podporządkowanych. Pokazuje jak droga z pierwszeństwem zmienia na skrzyżowaniu swój kierunek. Czyni to dokładnie tak samo jak na łuku drogi. Sam pisałeś Prokopiuk, że zmiana kierunku jazdy to opuszczenie jezdni drogi. Zapewniasz, że odróżniasz kierunek jazdy od kierunku ruchu, więc przestań sam sobie zaprzeczać. Jadąc drogą z pierwszeństwem nawet nie opuszczasz pasa ruchu tej jezdni, więc co chcesz sygnalizować mądralo?

Konto usunięte

Konto usunięte
19 czerwca 2019, 17:09

ANTYKOPIUKPisz z dwudziestu, ale mądrze i na temat. ?Zacznij Pan od siebie. Pisze Pan z 15 i za każdym razem brednie.Jaki trzeba miec iloraz inteligencji, aby widzieć drogę na "łamanym" Pasuje Panu do definicji drogi ? Podłużny pas terenu...itd ? A jak zarządca zmieni przebieg pierwszeństwa, to nagle Panu droga inaczej będzie przebiegać przez skrzyżowanie ? Raz w prawo, a po zmianie w lewo ? Myśli Pan w ogóle ?

Konto usunięte

Konto usunięte
19 czerwca 2019, 17:16

ANTYKOPIUK[/author Droga to wydzielony pas terenu składający się przede wszystkim z jezdni, zatem droga to droga i nie wymyślaj bajek. Poważnie ? A to droga nie może istnieć bez jezdni ? A co z drogą dla rowerów lub drogą dla pieszych ? Co najwyżej taka droga nie będzie czynnikiem do zaistnienia skrzyżowania. Aleś Pan pojechał...nie dziwię się,że te dyskusje z Panem trwają miesiącami, skoro Pan wykazuje się takim "zrozumieniem" przepisów. I prosze się nauczyć..nie ma tabliczki T-6.Jest T-6x. Tu też mamy przyczyne Pana niegramotności. Pan po prostu nie umie czytać ze zrozumieniem. I po raz kolejny Pan nie odróznia skrzyżowania od łuku drogi. Bo to,że coś przypomina coś, nie znaczy ,że jest tym samym. Jakoś do tej pory nie stać Pana na odpowiedź w sprawie sygnalizacji w trakcie przejazdu przez skrzyzowanie oznakowane T-6a i T-6c. Powody są podane powyżej.

Konto usunięte

Konto usunięte
19 czerwca 2019, 17:20

ANTYKOPIUK[/author. Sam pisałeś Prokopiuk, że zmiana kierunku jazdy to opuszczenie jezdni drogi. Zapewniasz, że odróżniasz kierunek jazdy od kierunku ruchu, więc przestań sam sobie zaprzeczać. Jadąc drogą z pierwszeństwem nawet nie opuszczasz pasa ruchu tej jezdni, więc co chcesz sygnalizować mądralo?Jadąc przez skrzyżowanie oznaczone T-6a po pierwszeństwie i skręcając w drogę poprzeczną zmieniam jezdnię drogi. Problemem jest to,że Pan jest tak ograniczony,że dla Pana "droga z pierwszeństwem" w takim przypadku jest ustawową droga. Zdejmą znaki określajace pierwszeństwo i przebieg drogi Panu się zmieni. Jest Pan śmieszny.Nawet nie ma Pan pojęcia jak się wyznacza pasy ruchu. Nie odróżnia Pan linii P-1a/b/c od P-1d/e. I Pan śmie coś pisać o "branży "??? Kury pasać Pan się nadaje.

Konto usunięte

Konto usunięte
19 czerwca 2019, 17:22

Skoro Pana nie było stać odpowiedzieć we włąściwym wątku to zapytam jeszcze raz.Droga z pierwszeństwem zmienia swój przebieg w prawo. JAK PAN ZASYGNALIZUJE JAZDĘ NA WPROST W PODPORZĄDKOWANĄ I DLACZEGO oraz JAK PAN ZASYGNALIZUJE JAZDĘ W LEWO I DLACZEGO ? Prosze się popisać swoją wiedzą, a nie wycierać sobie tę nienajmądrzejszą twarz instruktorami i egzaminatorami.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 czerwca 2019, 16:45

Robert ProkopiukANTYKOPIUKJaki trzeba miec iloraz inteligencji, aby widzieć drogę na "łamanym" Pasuje Panu do definicji drogi ? Podłużny pas terenu...itd ? A jak zarządca zmieni przebieg pierwszeństwa, to nagle Panu droga inaczej będzie przebiegać przez skrzyżowanie ? Raz w prawo, a po zmianie w lewo ?Zapytam tak samo. Jaki IQ ma instruktor nauki jazdy i wykładowca zasad ruchu drogowego, który nie widzi drogi i jej jezdni na skrzyżowaniu? Dla tego ignoranta droga i jezdnia tej drogi kończą się przed skrzyżowaniem z inną drogą. Skoro skrzyżowanie to miejsce na obu drogach wraz obszarem skrzyżowania, to kierujący porusza się na skrzyżowaniu po jezdni danej drogi albo zgodnie z jej przebiegiem oznaczonym znakami, czyli bez zmiany kierunku jazdy przecinając drogę poprzeczną, albo jezdnię tej drogi opuszcza z jej lewej lub prawej strony, niezależnie od jej rzeczywistego przebiegu, po to by wjechać na skrzyżowaniu na jezdnię drogi poprzecznej. Rzeczywisty układ dróg, a zatem i ich jezdni, na skrzyżowaniu wskazuje tabliczka T-6 lub/i oznakowanie poziome. Jadąc po łuku drogi poza skrzyżowaniem, tak samo jak jadąc po łuku drogi na skrzyżowaniu, bez zamiaru jej opuszczenia, kierujący zmienia kierunek ruchu, a nie jazdy, czego przemądrzały prokopiuk jednak nie odróżnia.

Konto usunięte

Konto usunięte
20 czerwca 2019, 17:12

Robert ProkopiukANTYKOPIUK[/author Droga to wydzielony pas terenu składający się przede wszystkim z jezdni, zatem droga to droga i nie wymyślaj bajek. Poważnie ? A to droga nie może istnieć bez jezdni ? A co z drogą dla rowerów lub drogą dla pieszych ? Co najwyżej taka droga nie będzie czynnikiem do zaistnienia skrzyżowania. Pan nie odróznia skrzyżowania od łuku drogi. Bo to,że coś przypomina coś, nie znaczy ,że jest tym samym. Mowa jest o skrzyżowaniu na którym droga zmienia swój kierunek, a zatem nie ma tu mowy o drodze bez jezdni przeznaczonej dla ruchu pojazdów. Łuk drogi to łuk drogi, niezależnie od miejsca. Doga może zmieniać swój kierunek w stosunku do stron świata w każdym miejscu. Jeżeli łuk drogi jest zaskakujący dla kierującego lub niebezpieczny z innego powodu, np.kiepskiej widoczności, stosuje się znaki ostrzegawcze. Jeżeli droga na skrzyżowaniu zmienia swój kierunek, czyli biegnie nietypowo większym lub mniejszym łukiem w lewo lub w prawo, co mogłoby zaskoczyć kierującego, jest on powiadamiany o jej rzeczywistym przebiegu tabliczką T-6. Przy wyraźnie widocznym nietypowym przebiegu drogi z pierwszeństwem tabliczki T-6 się nie stosuje. Wystarczy wtedy oznakowanie poziome w postaci linii prowadzących. Jeżeli kierujący nie będzie tej "krzywej" drogi opuszczał, ma obowiązek jazdy możliwie blisko jej prawej krawędzi bez włączania kierunkowskazu. Jadący obok zgodnie z przebiegiem drogi, a zatem i jej jezdni, równolegle biegnącym pasem ruchu czyni to samo. Obaj musza pamiętać, że na skrzyżowaniu nie wolno im wyprzedzać pojazdów silnikowych i zmieniać pasa ruchu. Skoro tego nie wie i nie rozumie warszawski instruktor nauki jazdy i to z wyższym wykształceniem, to znaczy, że wiedza egzaminatorów, którzy go doszkalają, jest równie beznadziejna.

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.